Pytanie do administracji

Status
Zamknięty.

damianp6

Chłop
Wynik reakcji
0
Zbędne posty/tematy

Chciałbym spytać dlaczego po prostu nie usuwacie zbędnych postów/tematów w dziale "Pytania"? Zrobił się tam okropny chaos. Teraz nawet przez wyszukiwarkę ciężko znaleźć odpowiedź na zadane pytanie. Są tam tematy z pytaniami na które było wiele razy już dopowiadane. Proponuje dodać takie pytania do FAQ a tematy usunąć.

Co więcej w takich tematach 90% odpowiedzi to po prostu SPAM.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Pytanie do administracji

no widzisz, ale Twoj topic to tez jest spam. nie dales sondy, wlasciwie nic nie zaproponowales, o czym mogliby decydowac uzytkownicy.
modzi usuwaja co trzeba, jak sa tam straszne glupoty, FAQ i tak nikt nie czyta, a forum jest tez po to, zeby archiwizowac przyklady ludzkiej ignorancji, nieobycia i bezczelnosci
 

DeletedUser20917

Guest
Odp: Pytanie do administracji

Nie usuwają, bo przyjdzie taki jeden, napisze 50 postów, mod usunie i co ma admin zrobić jak sie zbanowany użytkownik spyta za co dostał bana? To są dowody:p zresztą dzisiaj powstał temat w dziale pomoc. Ktoś pisał jak się dostać do teamu plemiona, nie zdążyłem mu odpowiedzieć, że musi umieć angielski (wywnioskowałem, że nie umie po "temu" - chodzi o team:p). Używać dużych i polskich liter, interpunkcji, ale że może spróbować i chciałem napisać mu jak ma się zgłosić. Zanim kliknąłem "odpowiedź" tematu już nie było. Po prostu był nie potrzebnie umieszczony bo administracja już go znalazła a nie był to powód do bana, więc można było skasować temat:p
 

DeletedUser5820

Guest
Odp: Pytanie do administracji

Tak, jest spam - dlaczego? Bo tylu jest spamiarzy. Użytkownicy widząc powielony wątek (pytanie, które wielokrotnie już było, jest w FAQu bądź pomocy w grze) zamiast go zupełnie zignorować i nie odpisywać - prześcigają się w upominaniu biednej "ofiary" (opcja szukaj nie boli! Czytaj faq!) bądź też po raz setny, udzielają odpowiedzi, niejednokrotnie wypisując jedną i tę sama wypowiedź kilka razy w jednym temacie, zmieniając nieco konstrukcję zdania.

Modzi nie są robotami i wojują pełną parą ze zjawiskiem spamu. Ale jeśli sami użytkownicy będą nadal się przyczyniać do takiego karmienia trolli to przypomina to trochę walkę z wiatrakami.

Osobiście naprawdę myślę że restrykcyjne środki karne za to niepokojące zjawisko są ostatecznością. Nie chcemy być katami - chcemy pomagać i utrzymywać porządek. A przy takim zalewie głównie dzieci i osób leniwych (niekoniecznie nowych), którym się po prostu nie chce parę minut poklikać szukając odpowiedzi oraz przy drugim stadzie "wszechwiedzących" gotowych w mgnieniu oka nabić kolejnego posta, pokazać że "wiedzą więcej" i umieścić którąś z kolei prawidłową odpowiedź jest to naprawdę trudne.

Spam będzie skutecznie negowany, jeśli nie w taki, to w bardziej skuteczny sposób, gdy nie będzie widać poprawy.

Temat zamykam - ogólny obraz Wam przybliżyłam i nie ma sensu dalsza dysputa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry