Propozycje

Status
Zamknięty.

Jacq

Rycerz
Wynik reakcji
1.279
Jest mnóstwo bardzo ciekawych i popularnych propozycji, które od lat siedzą w dziale i się kurza. Może szlachetny support się ruszy i zrobi coś nowego?
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Pozwolę sobie sprostować - obsługa gry nie pisze kodu, więc fizycznie nie możemy tu "zrobić" czegoś nowego. Tym zajmują się deweloperzy, których praca jest naprawdę ciężka i w wielu sytuacjach po prostu nie jest możliwe wdrożenie wszystkiego naraz. Niektóre sprawy po prostu mają mniejszy priorytet, co nie oznacza, że są zapomniane - po prostu czekają na odpowiedni moment :)
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
Wy tego w ogole nie przekazujecie. Chyba ze subforum "przekazane" jest dla picu.

I jakies wieze straznicze i eventy maja czas kodowac.
 

Bonnie i Clyde

Łucznik
Wynik reakcji
267
Zapomniałeś o testach, tłumaczeniach, RC. To wszystko zajmuje czas.
Samo dodanie jednej labelki wymaga czekania na tłumaczenie w każdym języku gry.
Przypominam też, że Plemiona powstały w 2003 roku (16 lat temu) i są już kodem legacy, który zapewne w wielu miejscach ma różnego rodzaju "hacki", bo biznes czegoś szybciej potrzebował.

Dopóki nie zdobędziesz doświadczenia w utrzymywaniu starego kodu, który w wielu miejscach już został pokomplikowany logiką biznesową, zawsze będzie Ci się wydawać, że "to można było zrobić szybciej".
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Celem pracy programistów nie jest imponowanie Tobie czy komukolwiek innemu, ale wprowadzanie do kodu zmian, które zostały zgłoszone, zatwierdzone przez designera i product managera gry, często dodatkowo przedyskutowane w szerszym gronie osób odpowiedzialnych za grę, aby rozpatrzyć wszystkie za i przeciw danej zmiany.

Tak się zastanawiam... mówimy o grze istniejącej ponad 16 lat, w której niemal co tydzień odbywa się aktualizacja, wnosząca jakieś mniejsze lub większe zmiany (szereg z nich nie jest ogłaszany publicznie bo odbywa się w sposób niewidoczny dla graczy), co oznacza wprowadzenie TYSIĘCY zmian... mówimy o grze mającej stałe grono "narzekaczy", że kiedyś to były "stare dobre Plemiona" ale wprowadzono za dużo zmian i teraz ciężko się połapać... mówimy o grze, która cały czas rozwija się tak szybko, że bez ciągłego zaglądania do Ogłoszeń na forum można szybko wypaść z obiegu odnośnie nowości... i nagle pojawiają się głosy, że niech "Może szlachetny support się ruszy i zrobi coś nowego"...
W sumie trudno to skomentować: skrajna niewiedza? cynizm? czy tylko nuda objawiająca się w wymyślaniu najbardziej irracjonalnych problemów, nawet tak absurdalnych?
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
Proponowalem juz kiedys usuniecie forum "propozycje" poniewaz jest to tylko zamrazalka. Nic sie z tymi pomyslami nie dzieje. Ta inicjatywa zostala uznana za trolling.

Tutaj sa propozycje: https://forum.plemiona.pl/index.php?forums/propozycje-dotyczące-gry.71/
A tutaj te przekazane do Inno: https://forum.plemiona.pl/index.php?forums/przekazane.1066/

Ile jest przekazanych? 8! Ile jest watkow? "Wyświetlane wątki od 1 do 20 z całkowitej liczby 3.607 wątków.". Powiedzmy, ze 3/4 to bullshit albo przeglosowane za nie - wciaz zostaje jakies 900 watkow ktore sa zignorowane. Odrzucmy arbitralnie polowe i nadal jest ponad 400.
Odrzuconych 19 (glownie na poziomie polskiego teamu bo cytuje: "Odrzucam" ~ Mainsin - doceniam, ze przynajmniej zrobila to oficjalnie. Propsy!) https://forum.plemiona.pl/index.php?forums/odrzucone.1067/


To po co to forum? Albo przekazujecie dalej te propozycje (i Inno je conajwyzej odrzuci) albo wywalcie w koncu to forum propozycji i skonczcie stwarzac pozory.
PS: Jestem ciekaw jak kiedykolwiek macie zamiar zajac sie tymi 3600 watkami skoro nie mieliscie sily robic to na biezaco. A no tak, wcale nie macie zamiaru sie tym zajmowac. Nigdy,

---- połączyłem posty (Lukasz032) ----

@kmic i czy do jasnego na prawde wieza straznicza jest wazniejsza niz to:
https://forum.plemiona.pl/index.php?threads/dodanie-szlachciców-do-rekrutacji-zwolnienia-masowego.125736/
????????????
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bonnie i Clyde

Łucznik
Wynik reakcji
267
Proponowalem juz kiedys usuniecie forum "propozycje" poniewaz jest to tylko zamrazalka.
Nie jest to prawda.
Dla przykładu:
Dodane grupy dla łatwiejszego zarządzania posiadanymi zasobami. pochodzą z propozycji: https://forum.tribalwars.net/index.php?threads/inventory-bags-groups.282988/


i czy do jasnego na prawde wieza straznicza jest wazniejsza niz to:
Pamiętaj, że nad @kmicem jest jeszcze Product Owner zespołu Tribal Wars itd. Kmic ma niewielki wpływ na to co i w jakiej kolejności InnoGames będzie chciało zaimplementować.
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
Nie jest to prawda.
Dla przykładu:
Dodane grupy dla łatwiejszego zarządzania posiadanymi zasobami. pochodzą z propozycji: https://forum.tribalwars.net/index.php?threads/inventory-bags-groups.282988/


Zauwaz prosze ze jest to propozycja przekazana do developerow gry. Nasz team nie przekazuje propozycji wyzej, one tkwia na tym forum i nic wiecej. Fajnie jakby je chociaz odrzucali oficjalnie ale nieeee. Te 3600 watkow utknelo w eterze i juz nikt nigdy nimi sie nie zajmie. A w szczegolnosci tymi starszymi.

Pamiętaj, że nad @kmicem jest jeszcze Product Owner zespołu Tribal Wars itd. Kmic ma niewielki wpływ na to co i w jakiej kolejności InnoGames będzie chciało zaimplementować.

Product owner tego na 95% na oczy nie widzial nawet xd to zwyczajnie nie ma szans bycia wdrozonym dopoki ktos z polskiego teamu nie wysle tego wyzej







Chcialbym podkreslic ze irytujacy nie jest fakt braku zmian ale dawanie nam nadziei ze dana propozycja moze cos zmienic

---- połączyłem posty (Lukasz032) ----

W sumie to poprosze o oficjalnie ustosunkowanie sie dot. tych 3600 watkow w dziale propozycje.

Czy one sa odrzucone? Wszystkie? Czy ktos odpowiedzialny za rozwoj gry w ogole widzial chociaz jeden z nich na oczy?

Jesli nie sa odrzucone to co zamierzacie z nimi zrobic? Przejrzec jeszcze raz wszystkie i przekazac najlepsze? Jak i kiedy? Zignorowac i miec to wszystko w powazaniu?


Jeszcze raz podkresle ze nie boli mnie brak zmian ale istnienie forum "propozycje", ktore jest martwe i ignorowane. Komus chyba teoretycznie inno placi za (m.in.) przekazywanie propozycji prawda?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832

Już od paru miesięcy szlachcice są dodani do masowej rekrutacji... tak więc "gratuluję" wiedzy, sam potwierdziłeś tym samym moje niedawne słowa o tym, że mamy tak dużo aktualizacji, że ciężko nad nimi zapanować...

A tak na marginesie to ta zmiana jest doskonałym przykładem odnośnie procesu wprowadzania nowości. Bo (jak ktoś pisał w temacie tej propozycji na forum) bynajmniej nie jest to "dodanie paru linijek kodu" ale dużo bardziej skomplikowany mechanizm. Tutaj dochodziły problemy z jednoczesnym uwzględnieniem kosztów i czasu rekrutacji szlachcica ze wszystkich wiosek (czyli efekt działania bonusów i flag) i w konsekwencji najpierw należało wykonać szereg pomniejszych zmian, z których widoczną dla graczy była zmiana zasad funkcjonowania bonusów do czasu rekrutacji, poprzez uwzględnienie ich także do rekrutacji szlachciców.
Potem jeszcze testowanie tego na świecie wewnętrznym, na świecie dla teamu, na świecie beta...

A odnośnie przekazywania informacji, to pozwolę sobie na małego print screena z dyskusji na temat wprowadzenia tej funkcji:
fp190820.png
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
Już od paru miesięcy szlachcice są dodani do masowej rekrutacji...

No to w sumie brawo wy. Serio, ciesze sie <3. Wbrew pozorom bardzo lubie jak jestem w bledzie.

Poza tym to jeden przyklad a na forum jest jeszcze 3600 watkow, ale rozumiem jak najbardziej ze wszystkiego na raz wprowadzic sie nie da.


Skoro bylo przekazane dalej to dlaczego nie wyladowalo w subforum 'przekazane"? Skoro faktycznie przekazujecie te propozycje to pomogloby to uniknac takich nieporozumien jak teraz. No bo teraz sie nasuwa pytanie: ktore propozycje jeszcze zostaly przekazane? Na forum tego niestety nie widac :( a istnienie subforum "przekazane" kazalo mi z kontekstu wyciagnac wniosek, ze oprocz tych 8 zadne!
 
Ostatnia edycja:

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Było ogłoszone :) https://forum.plemiona.pl/index.php?threads/wersja-8-170.127057/

Odnośnie statusu "Przekazane", to proszę pamiętaj, że gra Tribal Wars to nie tylko Plemiona.pl ale także jeszcze kilkanaście innych wersji krajowych. Z których każda ma swoje własne forum i swój własny dział z propozycjami, w paru przypadkach aktywniejszy niż w Polsce. Więc tak naprawdę to musiałby ktoś siedzieć i na bieżąco przeglądać wszystkie pomysły, które trafiają do zespołu developerów (a są tego dziesiątki w każdym tygodniu) i analizować je pod kątem zgodności z którymś z paru tysięcy znajdujących się na naszym forum (bo może coś co pojawiło się rok temu na naszym forum ale ostatecznie nie zostało przekazane dalej, teraz zostało jednak zgłoszone przez kolegę z Turcji czy Holandii?). Jeśli mielibyśmy w teamie osobie mającą taką ilość wolnego czasu, to ja mam dla niej bardziej kreatywne zadania :)
No i przede wszystkim. Status "Przekazane" tak naprawdę NIC nie znaczy. I właśnie to byłoby takie wspomniane przez Ciebie "dawanie nam nadziei ze dana propozycja moze cos zmienic". Bo zgłoszony pomysł może zostać zrealizowany za tydzień czy za miesiąc. Ale równie dobrze za rok, 3 lata czy skończyć ze statusem "Won't implement".
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
Tak juz znalazlem zanim to napisales i zdazylem zedytowac post ;)


@kmic oczywiscie chodzilo mi o propozycje bezposrednio z TEGO forum. Jesli ktos przekazuje propozycje wyzej albo do takiej przekazanej propozycji linkuje temat z naszego forum to fajnie jakby wtedy taki temat trafil do "przekazane" i byloby wiadomo ze developerzy to widza
Jezeli podobna propozycja jest przekazana z np forum tureckiego to u nas oczywiscie nie musi byc oznaczana, nie bedziecie przeciez monitorowac tego. Ale jesli jestescie swiadomi (w szczegolnosci jesli propozycja wychodzi z naszego forum) to mozecie przeciez to przeniesc.

No i przede wszystkim. Status "Przekazane" tak naprawdę NIC nie znaczy. I właśnie to byłoby takie wspomniane przez Ciebie "dawanie nam nadziei ze dana propozycja moze cos zmienic". Bo zgłoszony pomysł może zostać zrealizowany za tydzień czy za miesiąc. Ale równie dobrze za rok, 3 lata czy skończyć ze statusem "Won't implement".

Alez my akceptujemy, ze dana rzecz nie musi byc zaimplementowana. Nie ma problemu! Tylko chcelibysmy zeby ktos odpowiedzialny za rozwoj w ogole to zobaczyl i podjal decyzje. Dopoki taki temat sobie wisi na forum to skad ja mam wiedziec czy developer widzial czy moze mam meczyc support?


Serio przeciez to nieporozumienie wyniknelo nie dlatego, ze gra nie jest ulepszana (no bo jest) tylko dlatego, ze ja widzac subforum "przekazane" mam prawo myslec, ze ono ma takie i takie zadanie. A skoro dany temat nie jest w nim tylko sobie wisi w eterze to znaczy ze nie jest przekazany. Wtedy mam poczucie jakby ten temat byl zignorowany na amen. A ja jestem wam wdzieczny za kazda przekazana propozycje (tylko ze o niewielu wiem)


PS. Czy to masowe rekrutowanie/zwalnianie szlachcicow w takim razie trafilo do gry tylko dlatego, ze kolega z innego kraju to zglosil? A nasz temat zostal tylko taka anegdota, potwierdzeniem ze to fajne, w rozmowie o tym ulepszeniu? Cytuje:
bo może coś co pojawiło się rok temu na naszym forum ale ostatecznie nie zostało przekazane dalej, teraz zostało jednak zgłoszone przez kolegę z Turcji czy Holandii?
Bo czemu od nas nie zostalo [dowolna propozycja z dobrym feedbackiem spolecznosci] przekazane ale z Holandii juz tak?
 
Ostatnia edycja:

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
upload_2019-8-24_17-34-49.png

Na litość Boską, jedenaście minut (!) i post pod postem... kliknąć "edytuj" się po raz kolejny nie chciało? Poprawię to sam, ale na przyszłość radzę o tym pamiętać.

doskonale wie, ze ja przekazal
Kto? No właśnie wiele propozycji z różnych wersji językowych się dubluje i nie wszystkie pochodzą z polskiej wersji. Podział na "odrzucone" i całą resztę tyczy się zupełnie czego innego - wstępnej selekcji czegoś, co całkowicie nie ma w grze racji bytu, jest sprzeczne z jej mechaniką i ponad 90% Graczy doskonale i tak zdaje sobie z tego sprawę. Dział "przekazane" musiałaby utrzymywać osoba, która ma wgląd w to, co się dzieje w backlogu propozycji zmian "do zrobienia" i to regularnie. Swoją drogą stron propozycji narosło tyle, że przebranie wszystkiego, co zostało wdrożone, i np. wydzielenie w osobny poddział albo oznaczenie w inny sposób owszem jest wykonalne i rozważymy to, lecz raczej w przyszłości niż teraz.

Rację mają osoby mówiące o tym, że proces wprowadzania aktualizacji to nie jest "hop siup, parę linijek i już". Widziałem dużo projektów, w których zmiana jednej linijki w celu wprowadzenia trywialnej zmiany potrafiła wysypać coś zupełnie innego, co przypadkiem korzystało z tej samej linijki. Też pracuję w branży programistycznej, stąd wiem czym to pachnie.
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
View attachment 7473




Kto? No właśnie wiele propozycji z różnych wersji językowych się dubluje i nie wszystkie pochodzą z polskiej wersji.

... sow brak Lukasz, sow brak


Przeczytajmy jeszcze raz co napisalem:

Ktos kto bierze od nas z forum propozycje i idzie z nia do Inno doskonale wie, ze ja przekazal i moze ja w tym czasie oznaczyc przenoszac watek
@kmic oczywiscie chodzilo mi o propozycje bezposrednio z TEGO forum. Jesli ktos przekazuje propozycje wyzej albo do takiej przekazanej propozycji linkuje temat z naszego forum to fajnie jakby wtedy taki temat trafil do "przekazane" i byloby wiadomo ze developerzy to widza


Po prostu nie wiem co Ci mam powiedziec. Myslalem ze juz juz sie wyrazilem jasno.


Tak samo pisalem ze nie oczekuje bezwarunkowej/natychmiastowej implementacji feature X a jedynie tego zeby propozycja pojawila sie w swiadomosci developera (i nawet nie roszcze sobie takiej mozliwosci - zwyczajnie zostala mi ona dana jako forum "propozycje" i ten fakt wykorzystuje).
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry