Propozycje zakończenia świata Arkadii

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser57768
  • Data rozpoczęcia

Jakie zakończenie świata wybierasz

  • Zakończenie jak na normalnych światach bez limitu czasu (terytorialne)-prop.Cmentarnika

    Głosy: 21 58,3%
  • Zakończenie proponowane przez Suport -gra do określonego czasu i zamknięcie świata .

    Głosy: 15 41,7%

  • W sumie głosujących
    36

DeletedUser57768

Guest
Witam .

Zgodnie z sugestią Suportu postanowiłem tu napisać swoją propozycję zakończenia światów Arkadii .

Jak za pewne wiecie Suport przedstawił nam propozycję zakończenia światów Arkadii na zasadzie gramy do konkretnego dnia i jeśli do tego czasu jakieś plemię nie wygra ...świat wygrywa plemię top 1 .

Ja mam inną propozycję zakończenia tych światów a zwłaszcza bo tam gram Arkadii 3 ,otóż moja propozycja jest taka aby dostosować ustawienia gry do światów które kończą je standardowo po przez wygranie terytorialne nie ograniczone czasowo .
Domyślam się że chyba wszyscy wiedzą o jakim zakończeniu mówię .
Suport mógł by dostosować w prosty sposób światy Arkadii do tych ustawień poprzez same ustawienia gry jak i np .zwiększenie maksymalnej liczby członków w plemieniu ,próg stosunek punktów graczy mógł by zostać zmniejszony/zniesiony itp ... .
W mojej ocenie dało by to graczom już grającym większą możliwość radości i satysfakcji gdyby mieli dalej szansę gry z widokiem na przyszłość i wygranie świata .
Bez urazy ale propozycja którą przedstawił nam Suport jest może dobra dla graczy z topki plemion i na tą chwilę może wydawać się dla nich interesująca ale moja propozycja dalszej gry która daje więcej i nie jest ograniczona czasem a zapałem i chęciami graczy do wygrania świata jest chyba bardziej interesującą i sprawiedliwa .
To koleżanki i koledzy od nas w sumie zależy jak chcemy zakończyć ten świat ,Suport za pewne weźmie nasze głosy pod uwagę bo po co by mnie tu kierowali ... .

Zapraszam do dyskusji i swoich spostrzeżeń na w/w temat .
 

PeKamon

Miecznik
Wynik reakcji
30
Szczególnie krzywdzące zakończenie Arkadii ,jest dla graczy którzy dopiero co przybyli na ten świat. Pomyłką jest zapełnianie swiata nowymi graczami,gdy pozostają bez jakichkolwiek szans na wygraną. W momencie gdy decyzja odnosnie zmian została podjęta, powinno byc wstrzymane przenoszenie na Arladię 3. Nie każdy ma ochote grac dla samego grania...
 

DeletedUser192252

Guest
Szczególnie krzywdzące zakończenie Arkadii ,jest dla graczy którzy dopiero co przybyli na ten świat. Pomyłką jest zapełnianie swiata nowymi graczami,gdy pozostają bez jakichkolwiek szans na wygraną. W momencie gdy decyzja odnosnie zmian została podjęta, powinno byc wstrzymane przenoszenie na Arladię 3. Nie każdy ma ochote grac dla samego grania...

Ale Arkadia jest właśnie takim światem "grać aby pograć". Jeśli ktoś ma parcie na wojny, może sobie grać na normalnych światach. Nie wiem jak reszta, ale ja uważałam ją za świat dla "pracujących". I jeśli taki jest zamysł, to nie ma znaczenia ile czasu człowiek spędzi na nim czasu. Będzie mógł się przecież zalogować na kolejnym świecie Arkadii i być tam od początku.

No w każdym razie. Dla mnie pasują zasady obecnie panujące i absolutnie nie podoba mi się wizja zbliżania się do zasad zwykłych światów. Jeśli będę musiała pilnować wioch jak na zwykłych światach to po prostu zakończę swoją przygodę z plemionami.
 

PeKamon

Miecznik
Wynik reakcji
30
Ale Arkadia jest właśnie takim światem "grać aby pograć". Jeśli ktoś ma parcie na wojny, może sobie grać na normalnych światach. Nie wiem jak reszta, ale ja uważałam ją za świat dla "pracujących". I jeśli taki jest zamysł, to nie ma znaczenia ile czasu człowiek spędzi na nim czasu. Będzie mógł się przecież zalogować na kolejnym świecie Arkadii i być tam od początku.

No w każdym razie. Dla mnie pasują zasady obecnie panujące i absolutnie nie podoba mi się wizja zbliżania się do zasad zwykłych światów. Jeśli będę musiała pilnować wioch jak na zwykłych światach to po prostu zakończę swoją przygodę z plemionami.

Rozumiem podejscie,bo sama znalazłam się na Arkadii z podobnego powodu-natomiast ,gdybym miała dołączyc teraz-z wiedzą,iż grac będe tylko około 1-1,5 roku góra,na tym świecie...oj,to nie chciałabym grac. :) Może jest to "pykanie" ,nie gra-ale ze swiadomoscią,ze ode mnie zalezy jak daleko zajde na tym świecie i co w nim osiągnę. :) Pozdrawiam:)
 

DeletedUser196048

Guest
Witam .

Zgodnie z sugestią Suportu postanowiłem tu napisać swoją propozycję zakończenia światów Arkadii .

Jak za pewne wiecie Suport przedstawił nam propozycję zakończenia światów Arkadii na zasadzie gramy do konkretnego dnia i jeśli do tego czasu jakieś plemię nie wygra ...świat wygrywa plemię top 1 .

Ja mam inną propozycję zakończenia tych światów a zwłaszcza bo tam gram Arkadii 3 ,otóż moja propozycja jest taka aby dostosować ustawienia gry do światów które kończą je standardowo po przez wygranie terytorialne nie ograniczone czasowo .
Domyślam się że chyba wszyscy wiedzą o jakim zakończeniu mówię .
Suport mógł by dostosować w prosty sposób światy Arkadii do tych ustawień poprzez same ustawienia gry jak i np .zwiększenie maksymalnej liczby członków w plemieniu ,próg stosunek punktów graczy mógł by zostać zmniejszony/zniesiony itp ... .
W mojej ocenie dało by to graczom już grającym większą możliwość radości i satysfakcji gdyby mieli dalej szansę gry z widokiem na przyszłość i wygranie świata .
Bez urazy ale propozycja którą przedstawił nam Suport jest może dobra dla graczy z topki plemion i na tą chwilę może wydawać się dla nich interesująca ale moja propozycja dalszej gry która daje więcej i nie jest ograniczona czasem a zapałem i chęciami graczy do wygrania świata jest chyba bardziej interesującą i sprawiedliwa .
To koleżanki i koledzy od nas w sumie zależy jak chcemy zakończyć ten świat ,Suport za pewne weźmie nasze głosy pod uwagę bo po co by mnie tu kierowali ... .

Zapraszam do dyskusji i swoich spostrzeżeń na w/w temat .


Uważam , że wraz ze wzrostem % progiem ataków należy przywracać morale, ponieważ teraz w zmowie są 3 pierwsze plemiona, które pomiędzy sobą nie walczą tylko dobijają słabszych , chociaż limit członków miał ograniczyc zmowy. Morale w atakach po zniesieniu limitu urozmaiciłoby świat i zdynamizowało grę główni gracze musieli by się wykazać grą. A teraz 80 % z czołowych plemion ma 100%. Morale dałoby szansę by silni walczyli a nie tylko dobijali słabszych
 

DeletedUser57768

Guest
Oczywiście uważam że morale powinno być wprowadzone przy zmianach i dobrze że o tym kolega wspomniał .
Nie rozpisywałem się szczególnie za pełnymi ustawieniami ale wprowadzenie takich jak morale ,zwiększony limit członków plemienia i ustalenie normalnego ustawienia zakończenia świata w sumie sprowadzają się do ogólnych ustawień świata .
Przy okazji można by zmniejszyć limit monet ;)
Dodam może jeszcze od siebie to że chyba każdy ale to każdy lubi wiedzieć jasno na czym stoi ,proponowane przez suport zakończenie świata jest nie do przyjęcia dla większości graczy i nigdzie nie było wzmianki o tym że świat zakończy się tego i tego dnia .Powiem szczerze ze gdy przeczytałem ogłoszenie "propozycję zakończenia" podaną przez suport zamierzałem zakończyć tu grę bo po prostu nie było by się sensu użerać w te parę miesięcy bez szans aby w tak krótkim czasie osiągnąć coś co mogło by zmienić zakończenie tego świata .
Moja propozycja daje wszystkim prawo do dalszej gry i zakończenie tego świata na swoich zasadach ...czyli ile dasz z siebie tyle masz .Jasno określony koniec i wszystko jasne w temacie .Możliwe że jakaś dyplomacja- sojusze są pozawierane jednak limit członków w plemieniu to ogranicza .
Mimo wszystko opowiadał bym się za zwiększeniem ilości graczy w poszczególnych plemionach bo 30 to trochę naciągana opcja do zakończenia świata a powiększenie limitu może sprawić że może być w sumie ciekawiej .Mam tylko nadzieję że powstaną koalicje w miarę równe do walki o wygranie tego świata .
Grałem kiedyś na podobnych zasadach do proponowanych z odkryciami i mimo koalicji i zgrania wielu ludzi ,zdrada 2 osób doprowadziła do przegrania świata ... pozostało nam jedynie rozwalanie grubasów i stawianie nowych (flagi) w oczekiwaniu na przegraną to bardzo podobne ustawienie jakie teraz tu proponuje suport .
xJ-cob rozumiem Twoje nerwy ale takimi postami na suporcie możesz jedynie wygenerować odwrotny skutek od zamierzonego ,nerwy i przekleństwa nic tu nie wnoszą .
A na koniec do suportu ,jak widać procentowo z ankiety ,nawet czekając dłużej te proporcje raczej na 99,5% się nie zmienią co jest raczej oczywiste .Wiadomo że ludzie wolą grać dalej i dajcie mam na to szansę nie czekajcie dłużej już widać efekty ogłoszenia poprzez zwiększoną ilość szaraków na mapie .Macie możliwości dotarcia do wszystkich uczestników gry i możecie zachęcić ich do zajrzenia do tego tematu jeśli zależy Wam na tej ankiecie lub przyjąć te dane które są .
Bardzo proszę o przyśpieszenie w miarę możliwości informacji co dalej ...bo ludzie chcą wiedzieć jak dalej grać i czy grać .
Wiadomo też że ok 85% graczy w ogóle nie zagląda na forum więc spodziewać się cudów nie ma co raczej .
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.962
Bardzo proszę o przyśpieszenie w miarę możliwości informacji co dalej ...bo ludzie chcą wiedzieć jak dalej grać i czy grać .

Chyba mamy małe nieporozumienie... dyskusję na temat sposobów zakończenia Arkadii prowadziliśmy 3 lata temu w tym temacie - https://forum.plemiona.pl/index.php?threads/sposób-zakończenia-świata-arkadia-dyskusja.110223/
Obecnie, po konfrontacji pomysłów napływających ze wszystkich wersji językowych, wypracowany został obowiązujący algorytm ich funkcjonowania - https://forum.plemiona.pl/index.php?threads/Światy-arkadia-nowy-schemat-funkcjonowania.125487/ - który nie jest żadną "propozycją", której wprowadzenie rozważamy, ale czymś co zostało już zaimplementowane.
Oczywiście nie wykluczamy tego, że może w przyszłości zasady te się zmienią, na bieżąco śledzimy (w skali globalnej) sytuację na kilkudziesięciu światach tego typu i będziemy wyciągać wnioski na podstawie tego, co będzie się na nich działo. Na pewno jednak odnośnie światów Arkadia 1 - Arkadia 3 nie przewidujemy żadnej zmiany od opracowanego harmonogramu.

I chyba małe nieporozumienie: na każdym świecie w ostatecznym rozrachunku wprowadzony zostanie mechanizm zakończenia poprzez dominację nad światem i wygra plemię, które W TEJ klasyfikacji będzie liderujące.
 

DeletedUser57768

Guest
Hm..
Bardzo ciekawa odpowiedź panie Kmicic jest tylko jedno ale ... np. ja trzy lata temu nie sądziłem że będę grał na tym świecie a już na pewno nie grał bym znając jego sposób zakończenia w tej formie .
Może dodam że gracze od niedawna co chyba wiecie poznali sposób w jaki zamierzacie ten świat zakończyć i może stąd ta dyskusja .Stwierdzenie że już nie ma o czym dyskutować jest trochę śmieszne bo to mu ludzie tu gramy a skoro zasady nie są ustalone od początku to chyba można coś zmienić skoro większości nie odpowiadają .
 

DeletedUser57768

Guest
Znalazłem chwilę i pozwoliłem sobie przestudiować w całości https://forum.plemiona.pl/index.php?threads/sposób-zakończenia-świata-arkadia-dyskusja.110223/ i nasuwa się zasadnicze pytanie i to pytanie skierował bym Panie Kmicic właśnie do całego suportu -skąd wyszło Wam zakończenie świata do określonej daty ???...
Było tam sporo spamu i sporo propozycji zakończenia świata w sposób proponowany przeze mnie były też propozycje dodania odkryć ale może w dwóch przypadkach ktoś i to w sumie niecelowo określił żeby grać do dnia .Po prostu napisał bo taki miał pomysł ale podsumowując pomysły graczy z w/w ankiety mimo wszystko śmiało 85% graczy wspominała o przeobrażeniu gry do standardowego świata mniejsza część z nich dodawała odkrycia .
Jestem człowiekiem raczej obiektywnym gram od 1 świata i może nie za często się udzielam na forach jednak jeśli już odsyłasz mnie do starej dyskusji to przynajmniej sądziłem że znajdę tam coś co mi powie że jestem w błędzie ,że ludzie tam pisali coś innego ale tam jest dokładnie to samo co piszemy tutaj .
Zawsze starałem się zrozumieć tłumaczenia suportu jednak w tym przypadku tłumaczenie nam graczom że Wy po rozmowach z innymi suportami z innych krajów wybraliście właśnie takie takie zakończenie jest typowym snobizmem ,olaniem (sorki za słowo ale to pasuje tu najlepiej) woli graczy i nic więcej mi nie przychodzi do głowy ... po prostu robicie co się Wam podoba i tyle ! .
Zastanawia mnie tylko co się zmieniło przez te 10 lat gry ,kiedyś z tego co pamiętam i Ty Kmicicu pewnie też ,zdanie graczy liczyło się bardziej i częściej liczono się z ich opinią .Może teraz poprzez rozbudowane dodatki za pp ,gra ma już takie dochody że można olewać ludzi bo co jak nie ci to będą inni ... .
Obserwuję to co się zmienia na przełomie tych dziesięciu lat wiele się zmieniło ale ludzie są ludzi i aby gra miała ogólny szacunek ,powinno to działać w obie strony .
Na koniec wracając do tematu ...
Uważam że Wasza propozycja w pewnym sensie była by do przyjęcia ale bez ograniczenia czasowego bo zasadniczo o to trwa dyskusja .
Miło było by jak suport zabrał głos co o tym sądzi .

Dodam tylko dla jasności sytuacji ja mówię głównie o świecie arkadia 3 ,nie znam sytuacji na 1i 2 .Choć czytając posty to arkadia 1 już 3 lata temu umierała z powodu braku rozwiązania końca świata .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

*Gwiazdeczka*

CHŁOP
Plemiona Team
SuperMod
Moderator
Operator Gry
Wynik reakcji
2.467
Pominąłeś jeden szczegół. Światy arkadia nie są tylko na polskich plemionach. A kmic napisał ,że były analizowane między innymi propozycje ze wszystkich wersji językowych.
W naszej polskiej wersji może nikt nie wspomniał o zakończeniu świata do określonej daty na innych wersjach językowych mogło być inaczej.
Druga sprawa to taka ,że dla zakończenia arkadii zostały wybrane najlepsze opcje na podstawie analizy przebiegu gry na wszystkich wersjach językowych, więc nie jest też powiedziane ,że każda zasada musiała wyjść od graczy. Mogła to być po prostu najlepsza opcja.
 

DeletedUser57768

Guest
Gwiazdeczko nie dokładnie przeczytałaś mój post ,owszem napisałem parę słów na ten temat .
Nas graczy poniekąd interesuje bo jest w naszym interesie nasz punkt widzenia .
Czy idąc kupować samochód a chcesz kupić vana ,sprzedawca Ci sprzedaje kombi i mówi w Niemczech ,Czechach i całej europie ten sprzedaje się najlepiej i ten mogę sprzedać ...co wtedy robisz ?
Ja chyba zmienił bym sprzedawcę ... .
Z drugiej strony choć nie lubię takiej polemiki ,skąd mamy wiedzieć kto co mówił a może to po prostu jest dla Was wygodniejsze .
Też może być .Tylko o co tu chodzi i kto ma być zadowolony sprzedawca czy kupujący ... .
 

*Gwiazdeczka*

CHŁOP
Plemiona Team
SuperMod
Moderator
Operator Gry
Wynik reakcji
2.467
Z drugiej strony choć nie lubię takiej polemiki ,skąd mamy wiedzieć kto co mówił a może to po prostu jest dla Was wygodniejsze .

Wygodniejsze? Co masz na myśli? Przecież dla mnie jako członka Teamu nie ma znaczenia jak się skończy arkadia i czy się skończy w ogóle.:D
Każda zmiana jest robiona z myślą o użytkowniku. Prawda jest taka ,że nigdy nie dogodzisz wszystkim. Obecna sytuacja Tobie nie pasuje. Zakończenie świata byłoby inne to by komuś innemu nie pasowało.
 

DeletedUser57768

Guest
Zdaję sobie sprawę że wszystkim się nie dogodzi ale czemu wybiera się opcję za którą praktycznie nikt się nie opowiada ,było sporo propozycji zakończenia normalnego z odkryciami ale Wy wybraliście opcję za którą praktycznie nikt się nie opowiadał .i to mnie dziwi i zastanawia .Nie wiem jak grają inne kraje ale u nas z reguły lubiliśmy wiedzieć kto tak naprawdę zamiata świat i wygra i tak naprawdę nigdy to nie było ograniczone czasowo .Nie wiem może w innych krajach jest inaczej ale tu ludzie lubią wygrać w swoim czasie i bez cienia wątpliwości że a gdyby jeszcze był tydzień to szala zwycięstwa była by po naszej stronie .
Nie wiem wydaje mi się to to rozwiązanie najsprawiedliwszym i daje każdemu możliwość zakończenia jak chce a co ważne też kiedy .
Wszak nawet dyskusja sprzed trzech lat właśnie sprowadzała się w 90% do takiego zakończenia jakie proponuję .
Świat arkadia 3 ma jeszcze szansę pograć a wy już oznajmiacie dzień kiedy się skończy ...to po co grać ?
 

DeletedUser175902

Guest
Witam, jestem podobnego zdania jak cmentarni, na zasadach proponowanych przez support szansę wygrania są po stronie graczy którzy grają od dawna i mają minimum 4 mln. A co reszta? Jest nas ponad 9 tysięcy z czego połowa na pewno chciała by zaistnieć lecz niestety wasza propozycja demobilizuje tych graczy. Świat powinien się zakończyć jak wszystkie inne wtedy gdy plemię osiągnie dany % wiosek, dajmy na to nawet 51% dominacji 1 plemienia, takie zakończenie świata na pewno będzie dla wszystkich korzystne i pozwoli na sprawiedliwe wyłonienie zwycięzców.
 

DeletedUser57768

Guest
Pominąłeś jeden szczegół .........
Druga sprawa to taka ,że dla zakończenia arkadii zostały wybrane najlepsze opcje na podstawie analizy przebiegu gry na wszystkich wersjach językowych, więc nie jest też powiedziane ,że każda zasada musiała wyjść od graczy. Mogła to być po prostu najlepsza opcja.

A widzisz i tu jest pytanie czy w takim razie bierze się zdanie graczy pod uwagę czy nie ,bo jeśli nie to po co w ogóle ich pytać bo jak sama piszesz ... ,więc nie jest powiedziane .... .
Tylko to było by w sprzeczności z Twoim kolejnym postem że Was suportowi podobno to wszystko jedno jak się świat skończy .
Bo jak udowadniam ludzie pragną w większości normalnego zakończenia gry co nijak się ma do Waszej propozycji .Jeśli nawet miało by się wybrać mniejsze zło to powinno być to co ludzie w większości chcą i oczekują o czym zresztą jak wspomniałem wcześniej pisali .


Ale zaznaczę też jedną inną sprawę ,ogłaszając otwarcie arkadii 4 wprowadziliście tam zasady zakończenia świata i to jest ok .Tam ludzie wiedzą jak grają i do jakiego momentu ,mają to jasno powiedziane .Postawienie sprawy jasno na początku gry jest ok to czy to dobre przekonają się i oni i Wy za parę lat .
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.962
Nie wiem jak grają inne kraje ale u nas z reguły lubiliśmy wiedzieć kto tak naprawdę zamiata świat i wygra i tak naprawdę nigdy to nie było ograniczone czasowo .

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę. Od wielu lat, za pomocą rozmaitych scenariuszy zakończenia świata, czas trwania światów jest de facto ograniczony. Bo na podstawie doświadczenia możemy w miarę dokładnie przewidzieć ile potrwa świat kończący się odkryciami (które pojawiają się w n-tym dniu jego funkcjonowania a potem mnożą się co x dni) czy dominacją na świecie, przy takich a nie innych jej parametrach, danej wielkości plemienia itd.
Natomiast na wszystkich światach innych niż "normalne" od zawsze obowiązywało ograniczenie czasowe długości rozgrywki. Arkadia nie jest więc tutaj żadnym wyjątkiem.

Światy Arkadia są specyficzne, bo tak naprawdę określaliśmy je jako światy do podnoszenia swoich umiejętności, na których wynik nie miał mieć JAKIEGOKOLWIEK znaczenia. To jest przecież świat, już z założenia, mega niesprawiedliwy. Jedni zaczynają na nim z wioską 12.000 punktów i pełnym inwentarzem (a kiedyś jeszcze tysiącami wybitych monet), inni z wioską 500 punktów i bez żadnych bonusów. A w dodatku rok później, gdy rywale mają po parę milionów punktów. Gdzie tu mówić o jakiejkolwiek rywalizacji?
I wyników świata w żaden sposób nie zmieni fakt, czy będzie on trwał rok, 2 lata czy 5. Ewentualnie jeśli będzie trwał dłużej, to część graczy się jedynie znudzi taką grą o nic i sama zrezygnuje, ale nie o to chodzi by o losach świata decydował fakt, w którym plemieniu są najbardziej cierpliwe osoby.

na zasadach proponowanych przez support szansę wygrania są po stronie graczy którzy grają od dawna i mają minimum 4 mln.

Nie jest to szokiem, że gracze mający więcej punktów i wiosek mają większe szanse na wygranie. Podpowiem: i tak byłoby bez względu na przyjęty schemat zakończenia.

Świat powinien się zakończyć jak wszystkie inne wtedy gdy plemię osiągnie dany % wiosek, dajmy na to nawet 51% dominacji 1 plemienia, takie zakończenie świata na pewno będzie dla wszystkich korzystne i pozwoli na sprawiedliwe wyłonienie zwycięzców.

Błędne założenie: na światach Arkadia nierealne jest "sprawiedliwe wyłonienie zwycięzców", bo ten świat już z samego jego założenia oparty jest na nierówności, o której pisałem wcześniej. A wynik 51% plemienia osiągnęlibyśmy prawdopodobnie wówczas gdyby na świecie zostało 40 graczy. A właściwie nie "graczy" tylko "kont", na które raz w tygodniu ktoś się z przyzwyczajenia zaloguje "żeby się nie skasowało skoro już tyle gra". I takie coś przerabialiśmy już wielokrotnie na różnych światach, jest to zdecydowanie najgorszy z możliwych scenariuszy, jaki można zafundować jakiemukolwiek światu.

Tak naprawdę to zdecydowanie najprostszą opcją byłaby decyzja, że świat trwa od teraz jeszcze X czasu i wówczas go zamykamy. I tyle. Co nie byłoby niczym nowym, w ten sposób zamykane były np. światy Classic. Poszliśmy graczom na rękę i postanowiliśmy dać im jednak namiastkę rywalizacji - taką z jaką mogą się spotkać na "normalnych" światach - czyli właśnie scenariusz zakończenia poprzez dominację na świecie. Ze względu na specyfikę tych światów - wiele małych plemion - nie chcemy jednak aby rywalizacja w ten sposób trwała kolejne 2, 5 czy 10 lat. Z powyższego względu: nie będzie to żadna "rywalizacja" ale bardziej "wegetacja". Czyli walka nie o to, które plemię jest lepsze, ale któremu się później znudzi. Stąd też dodanie bariery czasowej, opierającej się na tym ile trwa przeciętny "normalny" świat (wg tego o czym pisałem na początku).

Może teraz poprzez rozbudowane dodatki za pp ,gra ma już takie dochody że można olewać ludzi bo co jak nie ci to będą inni ... .

Dokładnie odwrotnie. "Gra ma już takie dochody", że po prostu nie stać nas na ciągnięcie w nieskończoność światów, tylko dlatego żeby parę osób mogło sobie udowodnić "ja wytrzymam dłużej niż Ty"...
 

DeletedUser57768

Guest
Czyli trzymając się wytycznych założonych w harmonogramie ile gry nam zostało ?
Tak sobie przeczytałem to co proponujecie i może już za stary jestem ale mam pewne wątpliwości ,piszecie :
po upływie 12 miesiącach ...i dalej po upływie 18 miesiącach i po upływie 21 miesięcy .
Teraz muszę zapytać bo to istotne po upływie np 18 miesięcy od wcześniejszych 12 miesięcy czy licząc od początku gry ?
Osobiście gram na tym świecie chyba od stycznia czyli ok pół roku .Ile trwa w takim razie świat i w jakim jesteśmy momencie ?
Bo jeśli liczę według mniej więcej początku świata do 21 miesięcy to o ile liczę zostało nam 9 miesięcy gry czy tak ?
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.962
Te wszystkie 12,18,21 odnoszą się do tej samej daty - startu.
Świat Arkadia 3 (bo zakładam że o niego chodzi?) wystartował 2015-11-13, więc 19 miesięcy temu.
Oczywiście NIE oznacza to, że zostanie zamknięty za 2 miesiące. Przyjęliśmy zasadę, że wszystkie światy trwające dłużej niż rok traktujemy tak, jakby właśnie minęło im 12 miesięcy. Czyli teraz czeka nas 6 miesięcy stopniowego liberalizowania zasad, a potem formalne ustawienie poziomu dominacji i walka o jej osiągnięcie przez któreś plemię.
 
Do góry