Propozycje dotyczące rozwoju gry - temat zbiorczy

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Drodzy Gracze,

kończy się powoli rok 2016, w którym cały czas pracowaliśmy nad dalszym rozwojem gry. Przed nami nowy 2017 rok, w którym nie zamierzamy w żaden sposób zwalniać tempa!

Z tej okazji chcielibyśmy dowiedzieć się co jeszcze - według Was - powinno się pojawić w grze. Zarówno jako zupełnie nowe elementy i rozwiązania, jak i modernizacje istniejących już funkcji. Dlatego powstał ten temat, w którym prosimy Was o zgłaszanie swoich propozycji.

Tak, automatycznie rodzi się tutaj pytanie: po co osobny temat skoro mamy cały dział z tysiącami pomysłów? Oczywiście, doskonale o tym wiemy. Zgłaszane przez Was propozycje na bieżąco przeglądamy, część z nich zgłaszamy dalej, niejedna z nich została już zaimplementowana w grze.
Ale ten temat ma na celu wyłonienie takich "czołowych" pomysłów, przy okazji chcemy mieć porównanie najczęściej poruszanych przez Was obszarów do udoskonalenia (czy np. jest nim wysyłanie ataków, obsługa forum plemiennego itp) i to w zestawieniu z pomysłami z innych krajów (bo identyczne tematy pojawią się na forach także innych wersji językowych).

Bardzo krótkie zasady:
1. Zgłaszane propozycje powinny być możliwie konkretne (czyli nie "ulepszcie TO" ale "ulepszcie TO poprzez dodanie opcji X pozwalającej na zrobienie CZEGOŚ").
2. Jeśli propozycja była już uprzednio opisana w tym dziale, to jak najbardziej prosimy o link do oryginalnego tematu.
3. W tym temacie nie prowadzimy dyskusji, służy on wyłącznie do zgłaszania swoich propozycji! (posty niespełniające tego warunku będą kasowane jako offtop).

Dla formalności: oczywiście w żaden sposób nie obiecujemy, że zaprezentowane tutaj pomysły zostaną wdrożone. To w dalszym ciągu są tylko i wyłącznie propozycje.

Pozdrawiamy
Wasz Plemiona Team
 

DeletedUser37348

Guest
Oczywiście czat plemienny/forum plemienia/wiadomości. Opcja pozwalająca na stworzenie:
- Czatu dla kilku osób (coś jak pokoje na dawnych czatach www)
- Zakładki widocznej dla konkretnych osób (w przypadku forum)
- Konwersacji grupowej w wiadomościach (coś jak wiadomość grupowa, tylko wszystko w jednym temacie i z widocznością odpowiedzi dla wszystkich obecnych)
Bardzo przydatne przy planowaniu akcji grupowych itp. gdy nie chcemy angażować całego plemienia.

Dodatkowo opcja dodania innego plemienia do czatu plemiennego, w przypadku kilku członów, całe plemię mogłoby się porozumiewać na czacie, a nie tylko jego część.
 

.JWP.

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
395
i wyciszenie chatu, by nawet powiadomienia nie przychodziły. ;)

Notatki wiosek, które można masowo usuwać bądź też automatycznie same się usuną po jakimś czasie od zmiany właściciela wioski
 

DeletedUser190317

Guest
Moim zdaniem , warto czasem wprowadzić taki świat z limitem graczy w plemieniu 30 graczy max można i 20. Zauważyłem to na niemieckich światach. Oczywiście nie co świat . Wtedy dominacja wynosiła by mniej . Np 60%. Zbliżają sie u nas światy 113 i 114 można wypróbować :D
 

DeletedUser192744

Guest
I będziesz miał 300 graczy upchanych w 10 braterskich plemionach. Lepiej od czasu do czasu wypuszczać światy bez wstępnego logowania, bez możliwości wybierania kierunku i zapraszania przyjaciół w swoim pobliżu. W ten sposób wszystko by się przemieszało i być może uniknęli byśmy startu świata z ustawioną dyplomacją.
 

DeletedUser196188

Guest
Uważam, że blokady handlu, ataków na tego samego gracza, wymiany surowców i wszystkie wspólne akcje opisane w regulaminie wobec graczy współdzielących łącze powinny mieć ograniczenie czasowe (na przykład 30 dni). W tym momencie permanentny zakaz jest zbyt krzywdzący dla przyjaciół grających razem, bo nie mogą nawet sobie pomóc bronić wiosek. Jeśli Plemiona-Team uważa, że to jest niedobra zmiana, to przynajmniej pozwólcie chociaż takim graczom wysyłać do siebie wsparcie, bo jaki sens ma wspólna gra, kiedy praktycznie wszystko co prowadzi do wspólnej gry jest ZAKAZANE.
 

DeletedUser196308

Guest
Mam taką propozycje,a może i pytanie jak kto woli Mam pytanie do was, bo zrobiliście Chat plemienny że wszyscy mogą pisać itd, Czy wprowadziliście by Chat głosowy? żeby zamiast korzystać z jakiś komunikatorów głosowych typu skype itd to żeby mogło się rozmawiać na plemionach żeby była taka możliwość np w chacie głosowym,lub zadzwonić do danego gracza i pogadać sobie. i działał by tak jak chat plemienny że wybiera się gracza i można zadzwonić do niego,albo pisać.

Taka moja propozycja by wprowadzić chat głosowy,ułatwiło by to grę też :)
 

DeletedUser

Guest
Ale Cię poniosło, przecież masz Skype, Omegle i na konfie w 12 siedzieć można i się widzieć :D
Masz też tsa, a jakbyś o wszystkim gadał co jest podpięte pod inno games, to połowa ludzi by została skasowana i zarobku z tej gry by wcale nie było.
 

DeletedUser196308

Guest
a po co mam ściągać program do rozmowy,jak można rozmawiać na plemionach głosowo?Poza tym gadasz przede wszystkim o grze a nie o rzeczach prywatnych,rozmawiasz po prostu na lajcie,no chyba są na dyle dojrzali ludzie że wiedzą co mówią:) poza tym zapytałem się przede wszystkim
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser196599

Guest
Mam propozycję drobnej zmiany w obecnym evencie. Otóż jeśli ktoś mnie zaatakuje i przegra, to otrzymuje punkt postępu - je nic nie otrzymuję, chociaż wygrałam. Czy nie byłoby sprawiedliwiej, gdyby to wygrywający otrzymywał w takim przypadku punkt rozwoju?
 

DeletedUser

Guest
Czy można zmienić aby w widoku wioski licznik przy spichlerzu odmierzał czas do zapełnienia się surowca jako pierwszego? Aktualnie licznik mierzy kiedy spichlerz całkowicie będzie pełny. Nie wiem jak założyć nowy temat dlatego pisze tutaj.
 

Załączniki

  • Untitled 1.jpg
    Untitled 1.jpg
    111,9 KB · Wyświetlenia: 44

DeletedUser199384

Guest
Chciałbym zaproponować by od Arkadii 6, jak schodzą limity na atakowanie się świat nie trwał tych 3 miesięcy a na przykład 50 % dominacji nad światem, swoją propozycje popieram tym że wtedy to nie ma walki, takiej jak powinna być do końca i zwycięży najwaleczniejsze plemię, a jest walka poprzez rekrutację graczy, kto szybciej zwinie graczy z topki ten wygrywa, dlatego większość osób z którymi grałem, coraz rzadziej grają na arkadiach, ponieważ jak uznali jak masz za słaby start, lub lipne położenie i brak rozwoju, są spisani na straty bo w końcowej fazie nie plemię a topka tylko się liczy, prosił bym o rozważenie takiej możliwości, umiliło by wszystkim na pewno grę, a zwycięzca bądź teź przegrany będzie mógł powiedzieć że walką się zwyciężyło, a nie podstępem i rekrutacją.
 

bialy988

Miecznik
Wynik reakcji
17
Popieram pomysł dotyczący Arkadii 6. Skończyliśmy niedawno 4 i ostatni miesiąc to była dosłownie wymiana graczami, podkradanie ich od wroga, dziwne krzywe akcje dyplomatyczne. Koniec końców nie da się wyjść na czysto, bez niczego za uszami, jak ma się tak ograniczony czas. Zbijasz w 3 miesiące przewagę 17k do 2.5k wiosek, a pomimo to wygrywa ten co zaczął szybciej.
 

Lord Miksa

Szlachcic
Wynik reakcji
3.596
Arkadia ma to do siebie, że grają tam ludzie albo dla flag albo ci co mało ogarniają grę na prawdziwym świecie.

Dodam jeszcze, że arkadia ma wiele zaostrzeń dotyczących ataków na wroga.

Blokady punktowe itp.

Więc arkadia i waleczność nie powinna iść w parze.

Chcesz powalczyć zapraszam na prawdziwy świat. Ale w końcu jakoś na arkadie musieliście się dostać.
 

Zbigniew Wodecki

Miecznik
Wynik reakcji
91
Myśleliście może nad stworzeniem jednego świata troche większego, jak za złotych czasów plemion?
Chodzi mi o to, żeby mapa była 10x10 kontynentow wypchana wioskami, masa terenu, masa barb, masa farmy.
Wystarczyłoby powiększyć odstępy spawn'owania sie graczy i przestrzeń pomiędzy zapchać barbami.
Mogłoby być ciekawie, a te duże światy miały swój farmerski klimat, teraz juz od dawna nie da się tak pofarmić jak 5+ lat temu.
 

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
Espada mogła by w końcu wywiązać się z akcji na 7k offów:)

Ale generalnie chciałbym taki świat. Grałem na s3 który był zapchany po brzegi i było mega! ale ile to czasu zajmie granie tam:p
 

DeletedUser189501

Guest
Jeżeli by zrobili szybki świat z prędkością 3+ to nie by był taki długi i na pewno z taka ilością wiosek byłby ciekawy
 

DeletedUser165802

Guest
Hmm. Możliwość ustawienia w MK w harmonogramie dostaw by np. o konkretnej godzinie leciał cały spichlerz z wioski A do B. Obecnie jest tak, że muszę się uzbierać surowce i dopiero odpali sie wysyłka.

Czyli jak wpiszemy 50k gliny, a mamy tylko 44k gliny to wysyłka się nie odpala i harmonogram odpali się dopiero za 24 godziny. Chodzi mi tu w przypadku w którym mamy wysyłkę 7 dni w tygodniu xd
 

anax1

Chłop
Wynik reakcji
0
może rycek z przedmiotami na świecie bez farmienia - dawno nie było takiego zestawu
ogień dawał ciekawe możliwości :)
 
Do góry