Prawa autorskie skryptów

Dodając skrypt do skryptoteki automatycznie powinno się wyrażać zgodnę na jego modyfikację?


  • W sumie głosujących
    22

Lodar93

Pikinier
Wynik reakcji
52
Witam wszystkich graczy :D

Szukałem na forum czegoś w stylu tej propozycji i nie znalazłem, dlatego wybaczcie jeśli to dubel.

Moja propozycja nie dotyczy stricte gry, a raczej fragmentu regulaminu. Propozycja ta też niestety przyda się tylko garstce osób.
Mianowicie, chodzi o prawa autorskie skryptów w skryptotece. Zapewne wiecie że wiele z owych skryptów jest przestarzała, zawiera błędy lub nie jest dostosowana do wszystkich światów (ze względu na różne ustawienia). Jest wiele osób które z chęcią poprawiły by te "błędy", ale nie mogą tego zrobić jeśli nie dostaną zgody autora danego skryptu. O ile w sporej ilości przypadków może to nie stanowić problemu, o tyle są skrypty których autorzy nie są już na forum i nie grają w plemiona (przez co nie można się z mimo skontaktować). Takie skrypty stają się martwe, ponieważ nikt nie może ich poprawić.
Wychodzę więc z taką propozycją, aby każdy autor skryptu który chce go udostępnić w skryptotece musiał zrzec się praw autorskich. Innymi słowy, jeśli chcecie udostępnić swój skrypt, musicie z automatu zezwolić na ich modyfikację.

Takie rozwiązanie pozwoli na to, aby każdy mógł „naprawiać” skrypty bez obaw o jakieś zgody autora. Usprawni i przyśpieszy to „papierkową” robotę w sprawie poprawy błędów, a także pozwoli na ożywienie martwych skryptów.

Oczywiście autor nadal powinien być zawarty w opisie skryptu (a także w kodzie w komentarzu) aby uhonorować go i podziękować mu za całą prace jaką włożył w pisanie go.

Tak jak wspomniałem, pomysł ten pomoże tylko garstce osób (chętnych do naprawy skryptów) oraz odrobinkę supportowi. Co o tym myślicie?
 

Lodar93

Pikinier
Wynik reakcji
52
Czyli skrypty w skryptotece mają być na licencji WTFPL? Jestem za
Owszem, coś w ten deseń. Tyle że i tak trzeba by pisać zgłoszenie do supportu o zatwierdzenie nowych skryptów. Chodzi tylko o to, aby nie trzeba było prosić się o zgody, szczególnie w przypadku gdy nie ma jej kto dać (jeśli już nie gra w plemiona i nie uczestniczy w tej społeczności).
Support też powinien mieć odrobinę mniej problemów bo pewnie nie raz zamykali zgłoszenie z poprawnie naprawionym skryptem tylko przez to, że ktoś nie posiadał takiej zgody.

EDIT: Jeśli ktoś głosuje na "nie" to miły by było uzasadnić swoją odpowiedz wypowiadając się w tym temacie, aby można było przedyskutować za i przeciw takiego rozwiązania :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry