POWIADOMIENIA CHATU NA PRZEGLĄDARCE

Ar3sik

Bóg Wojny
Wynik reakcji
9.208
Co myślicie na temat nowej funkcji na przeglądarce. Co wiadomość na chacie plemiennym, dostaje się dodatkowe powiadomienie, jakby ktoś przypadkiem na zauważył na samym chacie. Do tego co chwilę biała koperta przy wiadomościach, dzięki temu ciągle myślę że ktoś mnie lubi i napisał do mnie. Przecież to jest lepsze niż ustawienia na 184 świat. Tylko @kmic ma tyle oleju w głowie żeby wpaść na ten genialny pomysł.
 

Adalino

Łucznik
Wynik reakcji
1.920
Co myślicie na temat nowej funkcji na przeglądarce. Co wiadomość na chacie plemiennym, dostaje się dodatkowe powiadomienie, jakby ktoś przypadkiem na zauważył na samym chacie. Do tego co chwilę biała koperta przy wiadomościach, dzięki temu ciągle myślę że ktoś mnie lubi i napisał do mnie. Przecież to jest lepsze niż ustawienia na 184 świat. Tylko @kmic ma tyle oleju w głowie żeby wpaść na ten genialny pomysł.
Czekaj to nie jest błąd?
Ja już z uprzejmym donosem w którym się odrobine wkurzyłem poszedłem do supportu

@kmic
Królu złoty, ty które jesteś bogiem tej gry ja cię naprawdę prosze weź coś zrób z tymi powiadomieniemi, bo człowiek może zwariować
 
Ostatnia edycja:

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
@kmic
Królu złoty, ty które jesteś bogiem tej gry ja cię naprawdę prosze weź coś zrób z tymi powiadomieniemi, bo człowiek może zwariować
Dziękuję za nobilitację, ale zdecydowanie nie jestem deweloperem tej gry i to nie ja dodaję do niej nowe funkcje (i całe szczęście, bo wiadomo że gdybym tylko mógł, to dodawałbym wszystko co tylko możliwe by utrudnić życie graczom) :)

Funkcja o której tu mówimy została dodana w tym tygodniu jako 'bugfix'(!) będący efektem skarg na niedziałające powiadomienia o nowych wiadomościach na czacie plemiennym dla powiadomień w przeglądarce.
Wychodzi na to, że 'fixed problem' jest bardziej irytujący niż 'problem', dlatego zgłosiłem już technikom by przyjrzeli się tej sytuacji i zaproponowałem 3 potencjalne solucje:
1. Cofnięcie zmian wprowadzonych przez ten bugfix
2. Niewyświetlanie powiadomień gdy okno chatu jest aktywne/otwarte
3. Możliwość wybrania opcji 'mute' dla konkretnych konwersacji i niewyświetlanie powiadomień z tak oznaczonych (to jest pomysł pojawiający się już wcześniej, ale jeśli się nie mylę to okazał się zbyt problematyczny, nie zaszkodzi spróbować ponownie).

Co, jak, kiedy i czy coś się wydarzy w tej kwestii? To już nie moja decyzja, pozostaje czekać.

Tak tylko na marginesie dodam, że pytałem też kolegów z innych krajów, czy również otrzymują skargi na tę funkcję i okazało się, że nikt poza polskimi graczami nie zauważył (a przynajmniej nie skomentował) jej pojawienia się w grze :) Tym bardziej, że to był drobny update (8.301) i w większości krajów (także w Polsce) nawet go nie ogłaszaliśmy.
 
Ostatnia edycja:

Ar3sik

Bóg Wojny
Wynik reakcji
9.208
Dziękuję za nobilitację, ale zdecydowanie nie jestem deweloperem tej gry i to nie ja dodaję do niej nowe funkcje (i całe szczęście, bo wiadomo że gdybym tylko mógł, to dodawałbym wszystko co tylko możliwe by utrudnić życie graczom) :)

Funkcja o której tu mówimy została dodana w tym tygodniu jako 'bugfix'(!) będący efektem skarg na niedziałające powiadomienia o nowych wiadomościach na czacie plemiennym dla powiadomień w przeglądarce.
Wychodzi na to, że 'fixed problem' jest bardziej irytujący niż 'problem', dlatego zgłosiłem już technikom by przyjrzeli się tej sytuacji i zaproponowałem 3 potencjalne solucje:
1. Cofnięcie zmian wprowadzonych przez ten bugfix
2. Niewyświetlanie powiadomień gdy okno chatu jest aktywne/otwarte
3. Możliwość wybrania opcji 'mute' dla konkretnych konwersacji i niewyświetlanie powiadomień z tak oznaczonych (to jest pomysł pojawiający się już wcześniej, ale jeśli się nie mylę to okazał się zbyt problematyczny, nie zaszkodzi spróbować ponownie).

Co, jak, kiedy i czy coś się wydarzy w tej kwestii? To już nie moja decyzja, pozostaje czekać.

Tak tylko na marginesie dodam, że pytałem też kolegów z innych krajów, czy również otrzymują skargi na tę funkcję i okazało się, że nikt poza polskimi graczami nie zauważył (a przynajmniej nie skomentował) jej pojawienia się w grze :) Tym bardziej, że to był drobny update (8.301) i w większości krajów (także w Polsce) nawet go nie ogłaszaliśmy.

PS. Gdyby ktoś mógł wrzucić tutaj takiego screena z czatem plemiennym zasłoniętym przez notification o wiadomości na nim, to dołączę ją do zgłoszenia jako lepsze zobrazowanie sytuacji :)
Bo tak nasz Polski support dba o nas, że tacy marudni się staliśmy od tego kurcze dobrobytu na polskich plemionach <3
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
-- nieaktualne :) ---

Chwilka, dopiero teraz do mnie dotarło.
Czy wyłączenie tej ostatniej opcji nie jest wystarczającym rozwiązaniem?

1666958085155.png


Dodatkowo można ją też połączyć ze znajdującą się niżej opcją:
- Nie wysyłaj powiadomień push jeżeli byłem aktywny w ciągu ostatnich X minut
 
Ostatnia edycja:

eSPek

Łucznik
Wynik reakcji
903
Chwilka, dopiero teraz do mnie dotarło.
Czy wyłączenie tej ostatniej opcji nie jest wystarczającym rozwiązaniem?

View attachment 42372

Dodatkowo można ją też połączyć ze znajdującą się niżej opcją:
- Nie wysyłaj powiadomień push jeżeli byłem aktywny w ciągu ostatnich X minut
Ta opcja nie rozwiązuje problemu, u mnie wyłączona a powiadomienia dalej przychodzą
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Ok, dzięki.
Wygląda na to, że już mamy to zdiagnozowane :)
Zmiana miała dotyczyć wyłącznie powiadomień push wysyłanych na urządzenia mobilne (które można dostosowywać na załączonym przeze mnie powyżej ekranie), jednak została wprowadzona na wszystkie typy powiadomień (w tym te o których rozmawiamy tutaj, tzw. 'inline notifications') i wg naszego dewelopera "i think this is indeed unintended"...
 

Adalino

Łucznik
Wynik reakcji
1.920
-- nieaktualne :) ---

Chwilka, dopiero teraz do mnie dotarło.
Czy wyłączenie tej ostatniej opcji nie jest wystarczającym rozwiązaniem?

View attachment 42372

Dodatkowo można ją też połączyć ze znajdującą się niżej opcją:
- Nie wysyłaj powiadomień push jeżeli byłem aktywny w ciągu ostatnich X minut
No coś nie chyba nie pyklo, bo ja nawet ich włączonych nie mam, a one nadal się pojawiają
 
Ostatnia edycja:

Kreonomaxx

Szlachcic
Wynik reakcji
6.770
USUNCIE TE POWIADOMIENIA TO KUPIE PPKI ZA 40 ZIKO PLS ZAMIAST CHEAT ENGINEM SE JE DODAWAC ZA FREE
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Fix usuwający te powiadomienia jest gotowy do wdrożenia, znajdzie się aktualizacji 8.302 (prawdopodobnie "cichej", bez oficjalnego ogłoszenia), która nastąpi w przyszłym tygodniu (zapewne we wtorek).
 
Do góry