Wydarzenie Podróżujący handlarz (V 2019)

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
492

Drodzy Gracze,

podróżujący handlarz Midas powraca i ponownie potrzebuje Waszej pomocy! Waszym zadaniem będzie chronienie go podczas jego podróży, aby pomóc mu w dotarciu do jego celu.

Midas rozpocznie swoją podróż 16 maja o 14:00 i potrwa ona 4 dni, czyli do 20 maja o 14:00.
Wydarzenie będzie dostępne na światach o numerach parzystych (poza najnowszym 142) oraz Arkadii.


Pokonywanie najeźdźców
Podczas wydarzenia musicie bronić handlarza Midasa, przed atakującymi go grupami najeźdźców. Macie do swojej dyspozycji oddział najemników, w którym każdy ma swoje własne silne i słabe strony.

Napotkani najeźdźcy są losowo wybierani z puli różnych jednostek o różnych wartościach ofensywnych i defensywnych. W każdej potyczce będziecie musieli mądrze wykorzystać swoich ludzi, aby odnieść zwycięstwo.

Walka rozgrywa się w turach. Na dole ekranu walki zobaczycie kolejność, w jakiej jednostki będą atakować. Gdy jedna jednostka atakuje inną, to obniża jej siłę defensywną o losową wartość ze swego przedziału siły ataku. Gdy siła defensywna danej jednostki spadnie do zera, to wypada ona z walki. Nie martwcie się, jeśli taki los spotka Waszego najemnika - będzie dostępny ponownie w kolejnej bitwie.
Pasek na dole ekranu pozwala sprawdzić, która jednostka zaatakuje kiedy. Aktywna obecnie jest wyróżniona za pomocą większej ikonki. Aby zaatakować jakąś jednostkę należy po prostu na nią kliknąć. Strzałka pokaże, która jednostka została zaatakowana, a wyświetlona liczba - wartość zadanych obrażeń. Aby przyspieszyć animację i oszczędzić nieco cennego czasu możecie skorzystać z opcji dostępnej na samym dole ekranu walki.

Jeśli czujecie, że nie będziecie w stanie wygrać bitwy, to możecie skorzystać z przycisku "Ucieczka!" na ekranie walki. Pozwoli to na jej natychmiastowe zakończenie, ale będzie ona oczywiście traktowana jako porażka, wraz ze wszystkimi towarzyszącymi temu konsekwencjami
Po pomyślnym pokonaniu najeźdźców karawana ruszy dalej, a Wasi najemnicy zdobędą doświadczenie, które pozwoli im stać się silniejszymi. Ich umiejętności ofensywne i defensywne ulegają poprawie, ale jest też bardziej prawdopodobne, że po drodze spotkają bardziej wymagających przeciwników. Pamiętajcie, że choć Wasi najemnicy mogą walczyć częściej, to doświadczenie mogą zdobyć tylko z 20 bitew dziennie, a znajduje się ono w każdej otrzymanej skrzyni.

Otwieranie skrzyń
Gdy wszystkie atakujące jednostki zostaną pokonane, to otrzymacie nagrodę w postaci skrzyni. Mogą one zawierać różne zasoby, kliknięcie na skrzynie wyświetli jej możliwą zawartość. Otwarcie skrzyni zajmuje nieco czasu, a możecie posiadać w danej chwili tylko trzy takie przedmioty. Gdy osiągnięcie maksymalną liczbę skrzyń, to nie otrzymacie kolejnych aż do czasu zwolnienia miejsca. Dbajcie więc o ich regularne otwieranie!


W środku możecie znaleźć także nieco doświadczenia dla swoich najemników, co pozwoli im poprawiać swoje zdolności ofensywne oraz defensywne. Ale uważajcie, rywale też będą coraz silniejsi.

Handlarz przygotował dla Was także dodatkowe nagrody, za pokonanie kolejnych odcinków na drodze do jego celu. Możliwe nagrody możecie zobaczyć na górze ekranu wydarzenia. Pamiętajcie jednak, że tylko wygrane bitwy przybliżają Was do osiągnięcia celu! Jeśli przegracie walkę lub uciekniecie z niej, to stracicie nieco pokonanego uprzednio dystansu.

Mamy nadzieję, że wydarzenie się Wam spodoba i będziecie się dobrze bawić podróżując wraz z Midasem!
Tradycyjnie czekamy na wszelkie Wasze komentarze/uwagi. Prosimy o umieszczanie ich w tym temacie.

Wasz Plemiona Team