Plusy

  • Rozpoczynający wątek Squnqs
  • Data rozpoczęcia

Co o tym myślisz?


  • W sumie głosujących
    95
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam wiem, że na innych forach jest takie coś i proponuję zrobić tutaj takie coś..
Chodzi o plusy wcześniej to nazywało się chyba reputacja czy jakoś tak.
Więc użytkownik, który pod koniec miesiąca będzie miał najwięcej "pochwał", "plusów" zostaje użytkownikiem miesiąca..
Dostawał by on specjalny obrazek rangi np:
91super2.png
to prowizorka ale tak to można zrobić..
Pod obrazkiem by pisało o jaki dokładnie miesiąc chodzi np
91super2.png

Styczeń 2010



-----------------------------------------------------------
Edit:

I nie każdy będzie mógł dać plusa. Jeśli twórca tematu dostanie dobrą odpowiedź to tylko on będzie mógł dać komuś plusa. To wydaje mi się najbardziej sprawiedliwe :)

Co wy na to? :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Dobry pomysł, najlepsi, najbardziej pomocni gracze byliby doceniani. Pomysł na tak.
 

DeletedUser75786

Guest
kiedyś repki tu były, ale zostały wyłączone
pomysł niby dobry, ale nie wiem czy nie doszłoby do tego, ze ktoś chcąc zdobyć rangę super usera prosiłby znajomych o plusowanie jego postów, w efekcie zmieniłoby się to w konkurs pt. "kto ma więcej znajomych na FO"
albo antyznajomych ;)
 

DeletedUser134060

Guest
Bardzo dobry pomysł może się uda go zrealizować!!
 

DeletedUser

Guest
Głos na nie, reputacją bardzo łatwo manipulować - a często plusy dostają nie Ci, którzy mówią mądrze, tylko Ci, którzy mówią to co podoba się czytającym.
 

DeletedUser

Guest
a ja proponuje by plusy mogli rozdawac tych modzi,admini,go,sgo itp ;]
wtedy niebyloby przekupstwa :p
 

DeletedUser130574

Guest
Jak już powiedział Radek, użytkownikiem miesiąca mógłby zostać gracz, który podoba się innym, bo czasami napisze coś, co będzie się wydawalo dla nich mądre.

Zresztą nie można ukryć że są tu multikonta a następne nie trudno zrobić, więc przy odrobinie ochoty można się w 2 dni "wyplusować" za miesiąc.

Natomiast opcja aby tylko wybrani userzy mogli to robić, jest irracjonalna bo swoistym plusem jest to że post nie zostaje skasowany gdyż jest zgodny z regulaminem, natomiast minusem, kasacja posta lub dodatkowa nagroda.
 

DeletedUser

Guest
Natomiast opcja aby tylko wybrani userzy mogli to robić, jest irracjonalna bo swoistym plusem jest to że post nie zostaje skasowany gdyż jest zgodny z regulaminem, natomiast minusem, kasacja posta lub dodatkowa nagroda.

Jednak nie każdy post niezgodny z regulaminem jest kasowany. Wystarczy wejść w dział "Pytania". Na większość pytań 5 użytkowników forum potrafi udzielić identycznej odpowiedzi.
 

DeletedUser

Guest
I nie każdy będzie mógł dać plusa. Jeśli twórca tematu dostanie dobrą odpowiedź to tylko on będzie mógł dać komuś plusa. To wydaje mi się najbardziej sprawiedliwe :)
 

DeletedUser132872

Guest
To będzie raczej konkurs pt. 'kto głębiej komu wejdzie w tyłek za plusa'. ;)

na nie.
 

DeletedUser108329

Guest
Same plusy, bez żadnych konkursów mogłyby być. Przydadzą się, by podziękować komuś za pomoc w problemie czy wykonanie godła dla plemienia.

Co do "Użytkownika miesiąca", pomysł fajny, jednak zakładanych byłoby pełno multikont, ściąganiu przyjaciół, spamowaniu niby "mądrymi" postami, i kto wie co jeszcze byleby tylko się wyróżnić.

Dla mnie można by było to wprowadzić, jednak bez tego również się da żyć, bo to w końcu forum do dyskusji o plemionach.

Wstrzymuje się od głosu.
 

DeletedUser

Guest
Na wstępie chciałem zauważyć, że określenie "Super User" byłoby nieodpowiednie, gdyż to jedna z nazw która określa osobę(konto) mającą pełne prawa administratorskie (w systemach Unixowych - root).

Co do konkursów na użytkownika miesiąca jestem przeciwny. Za często by takie powstawały. Może już bardziej kwartalny (np. użytkownik zimy), ale po pierwsze trzeba by było obmyślić jakiś rozsądny i "zdrowy" regulamin, a po drugie nie wiem czy jest sens robienia drugiego podobnego konkursu na forum(patrz konkurs na "Przyjaciela forum").

Odnosząc się do tytułowych "plusów" jestem krótko mówiąc za. Może i byłyby pewne nadużycia, ale jeśli by tak rozpatrywać każde zagadnienie ciężko by było cokolwiek wprowadzić. Nowa opcja poprawiła by atrakcyjność forum i go bardziej ożywiła. Ja ze swojej strony bym zasugerował jeszcze by to było pod jakąś nazwą własną plus jakiś fajny, graficzny pasek postępu.
 

DeletedUser

Guest
Dobrze było by również, aby każdy mógł zobaczyć od kogo plusy dostała reszta użytkowników i w jakim temacie, pod jakim postem.

Wtedy można by raportować o graczach którzy mają np. 30 plusów od graczy zarejestrowanych dzień wcześniej, mających zero lub jeden napisany post...
 

DeletedUser134748

Guest
Jestem za ale tylko jeśli powstały by także "minusy"
 

DeletedUser132959

Guest
Coś takiego by się przydało, ale żeby to nie był konkurs.
Po prostu tam gdzie są wszystkie informcje o wieku, pochodzeniu itp. mogłoby być coś takiego jak Podziękowanie: xxx.
 

DeletedUser

Guest
Na początku bylem na nie, ale po dłuższym zastanowieniu trochę bym zmienił ten pomysł:

Plusy i minusy oceniające czy odpowiedź pomogła np. pytającemu, czy była sensowna i co najważniejsze zgodna z prawdą.
Po jakimś czasie byłoby widać czy odpowiedziom danego gracza można ufać czy wręcz odwrotnie (sporo minusów).
 

DeletedUser

Guest
Mi to jest obojętne, ale zagłosowałem na "TAK"
Może dzięki temu ludzie będą się zastanawiać nad tym co piszą :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry