Plemiona na morzu

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 699763317
  • Data rozpoczęcia

Deleted User - 699763317

Guest
A ja bym zrobił takiego updejta że cała mapa plemion zostaje zalana wodą, i zamiast wiosek przejmuje statki i w ten sposób budujemy własny konwój wojenny, a nie jakieś tam wioseczki duperele tutu. Nowe jednostki obowiązkowo, morskie odpowiedniki typu pikinier - majtek. Bitwy morskie polegałyby na starym systemie plemion, czyli wysyła się statek w miejsce docelowego statku, a wynik bitwy zostaje przedstawiony w raportach, oraz UWAGA! na mapie! Jeśli przegraliśmy, nasz statek zostanie zatopiony lub przejęty. Zamiast wiosek barbarzyńskich istniałyby statki kupieckie kierowane przez komputer. Na jeden świat przypadałoby kilka miast neutralnych, gdzie można za złoto kupić np wojsko, armaty, ulepszyć statek itd.
Cała mapa byłaby zmienna i ruchoma, ponieważ gracz mógłby przemieszczać swoją flotę. Wprowadziłoby to niesamowite pole do popisu strategom, którzy mogliby np osaczać mniej licznych wrogów.
Mam nadzieję że mój pomysł zostanie przyjęty i zrealizowany, pozdrawiam.
 

DeletedUser192125

Guest
No witaj pachnąca pupo, pomysł bardzo ładny, ale ma pewną dziurę.

Jeżeli cała mapa zostanie zalana, i nie ostanie się suchy ląd, to nie sposób będzie wydobywać surowce takie jak glina, czy żelazo a mając jedynie po 850 startowych sztuk nie rozbudujemy dostatecznie dobrze swojego okrętu.


Zdobywanie drewna również byłoby utrudnione, można by było chyba jedynie je zdobywać poprzez niszczenie wrogich statków.

Pozdrawiam serdecznie
 

Deleted User - 699763317

Guest
No witaj pachnąca pupo, pomysł bardzo ładny, ale ma pewną dziurę.

Jeżeli cała mapa zostanie zalana, i nie ostanie się suchy ląd, to nie sposób będzie wydobywać surowce takie jak glina, czy żelazo a mając jedynie po 850 startowych sztuk nie rozbudujemy dostatecznie dobrze swojego okrętu.


Zdobywanie drewna również byłoby utrudnione, można by było chyba jedynie je zdobywać poprzez niszczenie wrogich statków.

Pozdrawiam serdecznie
to dodać wyspy gdzie można przycumować, a jak sie ma surowce to można zrobić z wyspy fort i go bronić przed atakującymi
 

JoteSKa

Karczmarz
Wynik reakcji
5.593
@pisuare - szkoła się zaczęła, bierz zeszyt do matmy, kolegę z ławki, narysujcie 2 kwadraty po 10 kratek i macie 45 minut zaliczone lekcji
 
Do góry