Petycja w sprawie obniżenia ceny PP

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser159938
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz petycję?

  • Tak, popieram. Zwróćmy uwagę, że PP u nas jest relatywnie droższe.

    Głosy: 561 93,0%
  • Nie popieram. Ceny KP są na dobrym poziomie.

    Głosy: 28 4,6%
  • Wszystko mi jedno. Nie używam KP

    Głosy: 14 2,3%

  • W sumie głosujących
    603
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ale to tak jak wszędzie w Polsce :) Wszyscy chcą być europejscy i dają europejskie ceny jedyne co to zapomnieli o cenach,że nie dają europejskich :(
 

DeletedUser

Guest
cena nie szarpie mnie po portfelu - fajnie jakby była niższa, ale najważniejsze, żeby już nie podrożało
Naprawdę uważasz, że 17 złotych miesięcznie za parę dodatków do PRZEGLĄDARKOWEJ gry to nie jest dużo? Kiedy grałem 4 lata temu, to uważałem, że 11 złotych to trochę dużo, a teraz... ja jestem w szoku.
 

DeletedUser159480

Guest
Naprawdę uważasz, że 17 złotych miesięcznie za parę dodatków do PRZEGLĄDARKOWEJ gry to nie jest dużo? Kiedy grałem 4 lata temu, to uważałem, że 11 złotych to trochę dużo, a teraz... ja jestem w szoku.

Jakie 17 złotych? KP spokojnie można kupić za 9 zł na miesiąc, wystarczy zwykła zrzutka graczy i po problemie :) Nikt z resztą nie każe kupować Ci premium, robisz to z własnej 'nieprzymusowej' woli. Wszystko drożeje, od chleba po serwery na Plemiona, więc podwyżka cen KP mnie nie dziwi.. przez 4 lata też wzrostła pensja minimalna, więc w miarę się to zazębia :D
 

DeletedUser

Guest
Jakie 17 złotych? KP spokojnie można kupić za 9 zł na miesiąc, wystarczy zwykła zrzutka graczy i po problemie :) Nikt z resztą nie każe kupować Ci premium, robisz to z własnej 'nieprzymusowej' woli. Wszystko drożeje, od chleba po serwery na Plemiona, więc podwyżka cen KP mnie nie dziwi.. przez 4 lata też wzrostła pensja minimalna, więc w miarę się to zazębia :D
a. Zajrzyj sobie do zakupu, 200pp kosztuje 17 złotych
b. Pamiętaj, że InnoGames jest w Niemczech, a akurat usługi serwerowe są jedynymi, które w przeciągu ostatnich lat taniały.
 

DeletedUser

Guest
Nikt nie zmieni cen ze względu na to że w Polsce zarobki są mniejsze. Tylko że w Polsce nie płacisz 2,000 zł msc za wynajem domu tak jak w Irlandii czy tam w Anglii. Jak ja kupowałem Premium to dałem 3,99 Euro --> 16,00 zł czyli wcale nie tak dużo 16 zł za miesiąc Premium. Jakby zmienili ceny w Polsce to inne kraje mogłyby się oburzyć że mają drożej. Zapewne niektórzy by pomyśleli i wymienili Euro, Dolar na Złotówki i by mieli jeszcze więcej PP . No niestety Polska i tak będzie zawsze poszkodowana. Temat zbędny bo góra się nie zgodzi na to, aby zmienić ceny, prędzej uwierzyłbym że zamkną Polskie Plemiona.
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Przecież nie trzeba zmienić ceny KP. Generalnie rzecz w tym, żeby Polak mógł grać z premium wydając relatywnie tyle samo swoich zarobków, co Niemiec, czy Francuz. W tej chwili Niemcy płacą 4x taniej, niż Polacy - widzisz jakieś uzasadnienie dla tego stanu? Ja nie.

Ale wracając - Inno nie musi dawać innej ceny PP w złotówkach i innej w Euro. Wystarczy, że za miesiąc KP na polskich plemionach będziemy płacić nie 200, a 50 PP (technicznie kompletnie inny zabieg, ale praktycznie skutek ten sam). Albo jeszcze inaczej - można polskie serwery tak skonfigurować, żeby przy aktywacji KP za 200 punktów aktywowało się nie na miesiąc, ale dłuższy okres.

Suma sumarum chodzi o to, że wydajemy dużo więcej swoich zarobków na towar, który dla Niemców jest tańszy.
 

DeletedUser144151

Guest
utrzymanie serwera niemieckiego czy polskiego kosztuje tyle samo i IG chce na każdym zarabiać tyle samo,nie pójdę do salonu samochodowego i nie poproszę o 4 krotną zniżkę w stosunku do niemieckiego klienta bo on zarabia czterokrotnie więcej,jeżeli user szuka oszczędności to niech nie kupuje w pojedynkę tylko robi zrzutki 9zł na miesiąc to naprawdę nie wygórowana cena
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Wszystkie serwery - utrzymujące polski i niemieckie wersje gry, jak podejrzewam, są w tej samej serwerowni. Więc masz rację - koszt każdego serwera jest taki sam.

Nie zgadzam się z Tobą w tym, że IG chce zarabiać tyle samo na każdym serwerze. Moim zdaniem - IG chce zarabiać ile się da. Taka jest natura biznesu i trudno mieć o to pretensje.

Ale nie dostrzeganie różnicy między rynkiem gier w RP i RFN jest dla mnie niezrozumiałe.

Podałeś przykład samochodów - więc pójdźmy tym tropem. Koncerny motoryzacyjne, albo dilerzy, wbrew temu co się Tobie wydaje - stosowały inne ceny sprzedaży samochodów w RP, w RFN, w Hiszpanii itd. Było o tym głośno w 2004, po wejściu Polski do UE - Niemcy przyjeżdżali do RP kupować samochody, bo ceny były dużo korzystniejsze, niż u nich - nam bardziej się opłacało pojechać po VW do Hiszpanii, bo cena była niższa, a wyposażenie lepsze.

10 zł za 200 pp to faktycznie nie jest wygórowana cena. Ja tyle płacę od wielu miesięcy non-stop.

Rzecz jednak w tym, że gdybyśmy żyli w rajchu, to nie mówilibyśmy o 10,00 zł na miesiąc za 200 pp, ale 2,5 zł za miesiąc!!

Więc podsumujmy - IG chciałoby (ma do tego prawo i jest to zrozumiałe) zarabiać jak najwięcej. Działa na różnych rynkach - dla przykładu niemieckim i polskim. Na obu rynkach cena usługi jest identyczna - mimo całkowicie innej chłonności rynku.

Rozumiesz teraz czego dotyczy petycja? Nie chodzi o to, żeby IG zarabiało mniej. Chodzi o to, że gdyby w Polsce cena PP nie była dokładnie taka sama jak w RFN, ale byłaby urealniona przez uwzględnienie zamożności klienta, to w sumie IG zarobiłoby więcej - bo więcej osób byłoby stać na tę usługę.

Jeśli dziś cena 200 pp to 10,00 zł i decyduje się na nią powiedzmy 10.000 osób, to wg podstawowych teorii ekonomii: obniżenie ceny o 50% nie spowodowałoby spadku przychodów o 50%, ale skutkowałoby wzrostem przychodów!! A to dlatego, że rynek (czyli ilość klientów gotowych zapłacić za pp) wzrosłaby o powiedzmy 300%.

Jest tu kilka osób, które mają większą ode mnie wiedzę nt ekonomii i potrafią przedstawić wyliczenia. Niemniej - co do zasady mam rację: obniżenie ceny towaru/usługi diametralnie zwiększa liczbę potencjalnych klientów. Często obniżenie ceny towaru skutkuje zwiększeniem sumy przychodów.

Więc....
Petycja jest jak najbardziej w interesie IG - jeśli IG się zgodzi z nami, to najprawdopodobniej będzie w sumie zarabiać więcej niż w tej chwili.


==========

poza tym - Twój przykład z samochodem to demagogia, przykład kompletnie chybiony

żeby wyprodukować samochód, trzeba najpierw zakupić określoną ilość surowców, potem opłacić pracowników, którzy wykonają określoną ilość pracy i dopiero wtedy otrzymuje się towar, który można sprzedać
w przypadku gry plemiona jest całkowicie inaczej - towar już jest, a powielanie go nie kosztuje prawie nic, to jest tylko zbieranie zysków z praw autorskich, odcinanie kuponów od czegoś, co istnieje i można powielić prawie za darmo
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Hehe zabawna petycja. I zaczyna się od średniej krajowej, która co roku rośnie. Ja bym się cieszył, że przez tyle lat nie podnoszą :p

Ale glosuję za tak, bo jestem prawdziwy Polak :)
 

DeletedUser

Guest
Nie wierzę, żeby Niemcy obniżyli nam cenę, ale próbować zawsze można. Głos na TAK (chociaż i tak to nic nie zmieni...)
 

.JWP.

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
395
Wszystkie serwery - utrzymujące polski i niemieckie wersje gry, jak podejrzewam, są w tej samej serwerowni. Więc masz rację - koszt każdego serwera jest taki sam.

Nie zgadzam się z Tobą w tym, że IG chce zarabiać tyle samo na każdym serwerze. Moim zdaniem - IG chce zarabiać ile się da. Taka jest natura biznesu i trudno mieć o to pretensje.

Ale nie dostrzeganie różnicy między rynkiem gier w RP i RFN jest dla mnie niezrozumiałe.

Podałeś przykład samochodów - więc pójdźmy tym tropem. Koncerny motoryzacyjne, albo dilerzy, wbrew temu co się Tobie wydaje - stosowały inne ceny sprzedaży samochodów w RP, w RFN, w Hiszpanii itd. Było o tym głośno w 2004, po wejściu Polski do UE - Niemcy przyjeżdżali do RP kupować samochody, bo ceny były dużo korzystniejsze, niż u nich - nam bardziej się opłacało pojechać po VW do Hiszpanii, bo cena była niższa, a wyposażenie lepsze.

10 zł za 200 pp to faktycznie nie jest wygórowana cena. Ja tyle płacę od wielu miesięcy non-stop.

Rzecz jednak w tym, że gdybyśmy żyli w rajchu, to nie mówilibyśmy o 10,00 zł na miesiąc za 200 pp, ale 2,5 zł za miesiąc!!

Więc podsumujmy - IG chciałoby (ma do tego prawo i jest to zrozumiałe) zarabiać jak najwięcej. Działa na różnych rynkach - dla przykładu niemieckim i polskim. Na obu rynkach cena usługi jest identyczna - mimo całkowicie innej chłonności rynku.

Rozumiesz teraz czego dotyczy petycja? Nie chodzi o to, żeby IG zarabiało mniej. Chodzi o to, że gdyby w Polsce cena PP nie była dokładnie taka sama jak w RFN, ale byłaby urealniona przez uwzględnienie zamożności klienta, to w sumie IG zarobiłoby więcej - bo więcej osób byłoby stać na tę usługę.

Jeśli dziś cena 200 pp to 10,00 zł i decyduje się na nią powiedzmy 10.000 osób, to wg podstawowych teorii ekonomii: obniżenie ceny o 50% nie spowodowałoby spadku przychodów o 50%, ale skutkowałoby wzrostem przychodów!! A to dlatego, że rynek (czyli ilość klientów gotowych zapłacić za pp) wzrosłaby o powiedzmy 300%.

Jest tu kilka osób, które mają większą ode mnie wiedzę nt ekonomii i potrafią przedstawić wyliczenia. Niemniej - co do zasady mam rację: obniżenie ceny towaru/usługi diametralnie zwiększa liczbę potencjalnych klientów. Często obniżenie ceny towaru skutkuje zwiększeniem sumy przychodów.

Więc....
Petycja jest jak najbardziej w interesie IG - jeśli IG się zgodzi z nami, to najprawdopodobniej będzie w sumie zarabiać więcej niż w tej chwili.


fajnie, ze ktos odkopał ten temat, bo mam okazje rozwiac czyjeś watpliwości. otóz podniesienie ceny, paradoksalnie, rowniez korzystnie wplywa na zyski ze sprzedazy, ba nawet na jej wzrost. Ptzykład z zycia wziety - samochody Lexusa.

co do petycji i tak nic nie da, ale na szczescie nie kupuje pp, wiec mnie ten problem nie dotyczy.
 

złodziej marzeń

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
31
Obniżenie ceny ma wpływ na przychód ( nie mylić z zyskiem) to podstawowe prawo mikroekonomii nie wspominając o makro - obniżenie akcyzy na wóde przez Belke jest przykładem)
 

DeletedUser

Guest
Nie ma co się w takie coś bawić, bo nawet jak będzie 1000000 głosów na tak to i tak nic to nie zmieni.
 

BackToTheGame

Rycerz
Wynik reakcji
113
Dokładnie, 9zł na miesiąc to nie majątek, MK się odpala raz na jakiś czas, żeby barby rozbudować i tyle. A AF drogie nie jest, na SP można spokojnie zarobić.
 
Wynik reakcji
698
9zł to nie jest wcale tak dużo...nie przesadzajmy :)

ale mam pytanie odnośnie pp - dlaczego kp kupowane przez sms nie może być za 9zł ? ... tylko jest za 23 zł :0 ?
to jest lekka przesada...
 

DeletedUser

Guest
Te pozostałe 14zł to prowizja dla operatorów... To byłoby zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe.
 

DeletedUser

Guest
Jestem jak najbardziej za obniżeniem ceny.

Zróbcie ankietę na tej stronie co jakiś użytkownik GTA http://www.change.org/petitions/rockstar-release-gta-v-on-pc
Zróbcie ją po angielsku i rozgłoście na forach plemion w innych krajach a zbierzemy ludzi:)

Ceny paliwa mają w jakimś mieście w Polsce stanieć w 2013 roku o połowę, gaz tanieje to i pp niech stanieje:D
 
Status
Zamknięty.
Do góry