Petycja w sprawie obniżenia ceny PP

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser159938
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz petycję?

  • Tak, popieram. Zwróćmy uwagę, że PP u nas jest relatywnie droższe.

    Głosy: 561 93,0%
  • Nie popieram. Ceny KP są na dobrym poziomie.

    Głosy: 28 4,6%
  • Wszystko mi jedno. Nie używam KP

    Głosy: 14 2,3%

  • W sumie głosujących
    603
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Już chyba któryś raz trzeba tłumaczyć niektórym-ludzie,to jest firma a firma jest nastawiona na zysk!!!! Nie obniżą ceny bo Wy tak chcecie! Takie żądanie to jest dziecinne podejście,które można tylko tłumaczyć kompletną ignorancją. Chcesz-kupuj,nie,to nie. Zasady rynku. Jeden z drugim-zrezygnujesz z połowy pensji żeby ktoś miał lepiej? Wątpię. Tak to działa. Też uważam że cena jest zbyt wysoka ale jestem realistą.
 

DeletedUser162819

Guest
Dam na tak,ale nie sądzę,by to przyniosło jakiekolwiek zmiany.
Ja osobiście nie kupuję pp,ale jakby było tańsze,to pewnie nie zastanawiałbym się.
 

DeletedUser155263

Guest
Dam na tak,ale nie sądzę,by to przyniosło jakiekolwiek zmiany.
Ja osobiście nie kupuję pp,ale jakby było tańsze,to pewnie nie zastanawiałbym się.

posty se nabijasz...
co to jest ta 10 za te 200pp ?
nawet nie 10zł - 8,43 chyba
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
To może zróbmy ankietę/petycję w sprawie wydłużenia czasu ważności KP za 200 PP?

Cena 1 punktu premium musi być identyczna? Ok. Niech będzie. Ale niech Polacy za ten sam procent miesięcznych zarobków mają możliwość grać z KP tyle samo dni, ile za ten sam procent miesięcznych zarobków grają Niemcy?
 

DeletedUser168199

Guest
Ja sam z chęcią skorzystałbym z KP jednak wolę wydać pieniądze na coś innego. Jednak jeśli cena KP spadłaby chociaż, trochę z chęcią bym z niego skorzystał. Tak pewnie myśli wielu graczy w tym ja. Więc jeśli obniżyliby ceny KP to jestem pewien, że by na tym nie stracili, wręcz przeciwnie. Wielu nowych graczy miałoby KP co dałoby większe pieniądze dla InnoGames ;)
 

DeletedUser

Guest
Fajnie by było jak by to KP było za 6zł przez sms na 30dni mogę dać uciąć głowę że InnoGames zarobiło by więcej niż teraz:)
 

DeletedUser168199

Guest
i co z tego jak damy na tak i tak ceny nie zmniejsza


Przecież po to jest ten dział "Propozycje". Niektóre pomysły są na prawdę wartościowe i jest szansa, że je przyjmą. Tak samo jest z KP. Zmniejszenie ceny to większa ilość posiadaczy KP co powinno dać większe zyski.
 

DeletedUser

Guest
Witam Was wszystkich po długiej przerwie. :) Wiem, że dawno minęło od ostatniego posta, ale moim zdaniem temat NALEŻY odświeżyć.

Jest jeden problem... ceny premium są ustalane NIE dla konkretnej gry (np. Plemiona.pl) ale dla osób kupujących w danej walucie (czyli PLN). Dlatego cena premium jest jednakowa czy gra się na Plemiona.pl czy np. na TribalWars.net tudzież niemieckiej czy japońskiej wersji gry. W każdej wersji można kupić 5000PP płacąc 215,99PLN lub 49,99 EUR itd...
I dowcip polega na tym, że dzięki "globalnej wiosce" każdy człowiek na świecie może sobie zakupić premium za pomocą dowolnie wybranej przez siebie waluty. Wystarczy np. założyć konto na PayPal, wpłacić tam odpowiednią kwotę (we własnej lokalnej walucie) i można ją przekonwertować praktycznie na dowolną walutę świata, a następnie za nią kupować premium. Dlatego nie ma realnej możliwości aby ceny w poszczególnych walutach różniły się znacząco od siebie, bo wówczas np. Niemcy czy Anglicy mogliby kupować płacąc w złotówkach... Ceny są ustalone wg jednego schematu, czyli wg stosunku (na jakiś tam dzień) danej waluty do Euro (jako waluty bazowej) + parę % prowizji (płaconej za przewalutowanie).

Wiem że pocieszenie to może marne, ale podpowiem że również na tej samej zasadzie za premium płacą m.in. takie kraje jak Rosja, Słowacja, Węgry, Litwa, Bułgaria, Rumunia, Turcja itd... czyli kraje w których średnie zarobki są mniejsze niż w Polsce lub wręcz znacznie mniejsze (Polska ok 800 EUR, Rumunia ok 300 EUR, Bułgaria i Turcja ok 400 EUR).
Więc, abstrahując już od tego o czym pisałem na początku, nie sądzę aby akurat nad losem Polaków ktoś chciał się specjalnie tutaj litować...

Litości - jestem studentem informatyki i mam pojęcie o tworzeniu struktur złożonych. I jeżeli sugerujesz, że informatykom chce się implementować takie rzeczy, jak menedżer Konta i flagi, a nie chce się dołożyć do tabeli bazy danych posiadanych punktów premium informacji dla jakiego kraju zostały zakupione, to jest to śmieszne i aroganckie względem nas - graczy.

Założenie? Proste - ktoś, niezależnie od tego, jak bardzo podróżuje, mieszka w jednym kraju i generalnie posługuje się jednym językiem rodzimym. Zatem, jeżeli gra po angielsku i loguje się z angielskiego IP, to może sobie kupić PP z flagą kraju zależną od waluty, na przykład USD (lub 0, jeżeli przyjmiemy wartość integer) i po zakupieniu może te punkty wykorzystać tylko i wyłącznie w Tribal Wars. Natomiast, jeżeli zakupi je z Polskiego IP, flaga zostanie ustawiona na PLN i choćby nie wiem ile punktów kupił wcześniej w walucie USD, będzie mógł je wykorzystać tylko i wyłącznie w Plemionach (czyt. polskiej edycji). Ma to dwie zalety:
a. pozwoli mniej zamożnym krajom dawać większy dochód dla InnoGames,
b. będzie automatycznie karać za oszukiwanie (gracz, który zakupił środki, będzie mógł je wyłącznie wykorzystać w usłudze dla kraju którego walutą zakupił punkty - jeżeli napisze do Supportu, tak jakby przyzna się do oszustwa, więc w najlepszym wypadku straci punkty zakupione w wyniku próby oszustwa, w najgorszym dostanie bana).

I, kiedy skonsultujesz się z informatykami i powiedzą Ci, że to zbytnio obciąży serwer, mam dwa kontrargumenty:
1. O obciążenie w relacyjnych bazach danych martwiono się w latach 80., ponieważ wtedy każdy kilobajt był na wagę złota. Dzisiaj centra danych dysponują setkami terabajtów miejsca, ponieważ dyski, mimo ostatnich powodzi, są nadal tanie jak barszcz, a będą tanieć.
2. Moc obliczeniowa - prawie to samo, jak miejsce na dysku - rozwój technologii jest zawrotny i to już nie jest problemem. I niech mi nikt nie mówi, że jest to dla niemców za drogie, bo ich wyśmieję...
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Drogi studencie informatyki :)

Przyjąłeś błędne założenie. Oczywiście implementacja tego co mówisz nie stanowi najmniejszego problemu, ale chodzi o to, że byłoby to właśnie rozwiązanie absurdalne! Bo w tym momencie zabierasz polskim graczom możliwość gry na zagranicznych serwerach ("jeżeli zakupi je z Polskiego IP, flaga zostanie ustawiona na PLN i choćby nie wiem ile punktów kupił wcześniej w walucie USD, będzie mógł je wykorzystać tylko i wyłącznie w Plemionach (czyt. polskiej edycji)"), a także uniemożliwiasz grę w Plemiona.pl nie tylko obcokrajowcom ale i wielu Polakom mieszkającym poza granicami...
Poza tym - dlaczego chcesz mi nakazać kupowanie w złotówkach? A może ja dostaję wypłatę w Euro i wygodniej mi płacić w tej walucie?
Swoją drogą, to jak na przyszłego "informatyka" dość dziwnie brzmią pojęcia "angielskie IP" czy "polskie IP"...
 

DeletedUser

Guest
Nie brzmi dziwnie, ponieważ pule adresów IP są przyznawane konkretnym ISP w konkretnych zakresach. Mimo, że dziś popularne jest dynamiczne przyznawanie adresów IP klientom, nadal operator usługi internetu może je rozdawać wyłącznie w zakresie tego, co zostało mu przydzielone. Poza tym, tabele pul są publiczne, a i przecież przez whois można zweryfikować narodowość adresu, bo każdy adres IP można przypisać do adresu DNS (a z tego udało się przecież twórcom aplikacji webowych stworzyć system określania lokalizacji po adresie IP w celu tworzenia jak najbardziej dostosowanych do internauty reklam).
Dbałem po prostu o czytelność, stąd to ułatwienie. Laik nie zrozumie pojęcia whois na adresie IP...

Co do sprawdzania narodowości po adresie IP - good point. Moja propozycja była na szybko i nie przemyślałem kwestii na przykład przebywania na urlopie, czy wymiany studenckiej. Można to przecież wykreślić. Jednak...
Waluta nadal jest dobrym zabezpieczeniem. Jeżeli dostajesz wypłatę w obcej walucie, to znaczy, że pracujesz dla obcego pracodawcy, czyli nader prawdopodobne, że dostajesz ją zgodnie ze standardami dla danego kraju. Więc czemu się użalać nad taką osobą? :) Jak dostaje wypłatę w Euro (a Ty, kmic pewnie ją dostajesz, bo pracujesz dla InnoGames), to nader prawdopodobnie jest wyższa, niż taka, którą byś dostał od Polskiego pracodawcy. Wyjątkami nie ma co się przejmować, bo jeżeli w euro byś dostawał równowartość wypłaty w Polskich realiach, to nie pracuj u tego człowieka - on Cię wykorzystuje za bezcen.
Edit: poza tym, od czego są konta i karty walutowe? ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser150331

Guest
jak by było smsem 60pp za np 7 zł + razem z netto i brutto to bym kupywal takich x4-5 a tak to kupuje x2-3 bo mi sie nie oplaca tak samo jak by 200pp bylo za np nie 17 a 13-15 i 600 za nie 45 a 38-40 wiecej by to ludzi kupywalo
 

DeletedUser

Guest
na tak ale i tak nie wprowadzą.
Musimy czekać aż wprowadzą euro
 

DeletedUser159480

Guest
jak by było smsem 60pp za np 7 zł + razem z netto i brutto to bym kupywal takich x4-5 a tak to kupuje x2-3 bo mi sie nie oplaca tak samo jak by 200pp bylo za np nie 17 a 13-15 i 600 za nie 45 a 38-40 wiecej by to ludzi kupywalo

Szok i niedowierzanie co tutaj przeczytałem! :( Raz: kupować, nie kupywać. Dwa: razem z netto i brutto? Co to znaczy? Chyba chodziło Ci z VAT'em. Dla przypomnienia - netto to masz wartość bez podatku VAT, brutto natomiast oznacza z podatkiem od towarów i usług (VAT). Trzy: ceny, które podałeś są niemożliwe do zrealizowania w polskich realiach, ponieważ to głównie operatorzy telefonii narzucają takie marże, że połowa z ceny KP przez sms leci do nich.. nie ma konkurencji, więc ceny z kosmosu. Już nie raz było to wałkowane. Taka jest przynajmniej opinia ludzi z Teamu.
 
Wynik reakcji
1.062
Gram w tą gre 3.5 roku. I ani razu nie kupiłem punktów premium.. mam od tego swoich mudżynów haha :D
Cena jest dobra według mnioe.. ktos kupuje 5 k .. i wychodzi po 9-10 zł na łebka za 200 pp
 

DeletedUser119490

Guest
cena nie szarpie mnie po portfelu - fajnie jakby była niższa, ale najważniejsze, żeby już nie podrożało
 

DeletedUser114931

Guest
Rzucić fajki, piwo i inne używki i ot na premium 10zł miesięcznie się znajdzie.

Dramat goni dramat i żałość goni żałość :eek:
 
Status
Zamknięty.
Do góry