Petycja w sprawie obniżenia ceny PP

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser159938
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz petycję?

  • Tak, popieram. Zwróćmy uwagę, że PP u nas jest relatywnie droższe.

    Głosy: 561 93,0%
  • Nie popieram. Ceny KP są na dobrym poziomie.

    Głosy: 28 4,6%
  • Wszystko mi jedno. Nie używam KP

    Głosy: 14 2,3%

  • W sumie głosujących
    603
Status
Zamknięty.

DeletedUser22258

Guest
Petycje już były nie raz, przede wszystkim,gdy zmieniano system punktów premium.
Problem tkwi w tym, że nasza administracja nie wiele może, bo stawki ustala Innogames.
 

DeletedUser163538

Guest
ale ceny powinny isc w parze z przecietnymi zarobkami
Powinny, paliwo też powinno być tańsze, a nie jest. Nie wszystko da się zrobić. Poprostu nie mamy na to wpływu.
Chociaż... Gdyby cena pp była niższa to, więcej osób by je kupiło (prawo podaży).
 

DeletedUser

Guest
Już tyle było wałkowane to, żeby PP było tańsze, więc raczej nic chłopaki/dziewczyny tutaj nie wskóracie :rolleyes:
Oczywiście jestem zza obniżeniem PP, ale to są można powiedzieć marzenia!
 

DeletedUser

Guest
No muszę Cię pochwalić za prace jaka włożyłeś w swoje wyliczenia.
Jednak czy 10 zł to tak dużo za 200PP ?
No nie :)
Ja bym wolał jakby stary system premium został przywrócony,wtedy więcej ludzi młodszych kupiło by premke.

Pozdrawiam :)

Konto Premium zamawiając 5.000PP wynosi niecałe 9zł.
 

DeletedUser157129

Guest
Jak za drogo to grajcie bez PP.Jak wiemy gra jest darmowa :p
 

DeletedUser

Guest
A jaki problem byłby załatwienie dwóch możliwości kupna - po normalnej cenie - z możliwością aktywacji wszędzie i po promocyjnej cenie (np. ok. 9-10 zł / 200p) bez możliwości wykorzystania w innych serwisach?

BTW, konto premium kosztuje 18 zł / mc. Podawanie przelicznika na podstawie ilości punktów kupionych za ponad 200 złotych to akt jawnej ignorancji, albo czystej głupoty.
Równie dobrze, mogę powiedzieć, że konto premium kosztuje 36,90 zł korzystając z przelicznika SMS (60p/11.07 zł).

Jako przykład, że można się zastanowić, może być gra stworzona przez konkurentów (nie będę robić kryptoreklamy więc nie podam nazwy, chyba, że jako "przedstawiciule" Inno Games nie wiecie,a zechcecie to sprawdzić.

W owej grze, 4000 tzw. Funds kosztuje $4,99, a w Polsce 9,99 zł. Częściowy odpowiednik konta premium - Minister Budownictwa kosztuje 2390 Funds miesięcznie czyli w przeliczeniu ok. 6 złotych.
Przeliczając na Dolary, kosztuje ok. 3$ czyli ok. 9,60 zł.

Cena w Polsce jest zatem niższa o około 37,5% i to pomimo, że owe Funds można użyć do różnych gier ich produkcji.

Oznacza to, że jeżeli ktoś chce to potrafi. A jak komuś się nie chce, to będzie udawać, że nie można.
 

złodziej marzeń

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
31
A jaki problem byłby załatwienie dwóch możliwości kupna - po normalnej cenie - z możliwością aktywacji wszędzie i po promocyjnej cenie (np. ok. 9-10 zł / 200p) bez możliwości wykorzystania w innych serwisach?

BTW, konto premium kosztuje 18 zł / mc. Podawanie przelicznika na podstawie ilości punktów kupionych za ponad 200 złotych to akt jawnej ignorancji, albo czystej głupoty.
Równie dobrze, mogę powiedzieć, że konto premium kosztuje 36,90 zł korzystając z przelicznika SMS (60p/11.07 zł).

Jako przykład, że można się zastanowić, może być gra stworzona przez konkurentów (nie będę robić kryptoreklamy więc nie podam nazwy, chyba, że jako "przedstawiciule" Inno Games nie wiecie,a zechcecie to sprawdzić.

W owej grze, 4000 tzw. Funds kosztuje $4,99, a w Polsce 9,99 zł. Częściowy odpowiednik konta premium - Minister Budownictwa kosztuje 2390 Funds miesięcznie czyli w przeliczeniu ok. 6 złotych.
Przeliczając na Dolary, kosztuje ok. 3$ czyli ok. 9,60 zł.

Cena w Polsce jest zatem niższa o około 37,5% i to pomimo, że owe Funds można użyć do różnych gier ich produkcji.

Oznacza to, że jeżeli ktoś chce to potrafi. A jak komuś się nie chce, to będzie udawać, że nie można.

Pisałem tu już to czterokrotnie. Samo zróżnicowanie ceny KP w zaleznosci od kraju spowodowałby wzrost wpływów z KP.
Druga propozycja to "wypośrodkowanie" cen KP aby nie było aż takiej różnicy pomiędzy ceną zakupu 200 PP jednorazowo a zakupem 5000 PP jednorazowo (różnica obecnie wynosi około 100%... 18 zł do 9 zł)

Patrząc na ilosć graczy w poszczególnych krajach chyba administracja powinna mieć jakąś siłę przebicja w przepchnięciu propozycji i jej rozważenia przez IG.



Gry o ktorej piszesz nie znam ponieważ od kilku ładnych lat jestem wierny tylko plemiona.pl :D

Ale może się to zmienić :D
 

DeletedUser

Guest
Faktem jest, że Polska jest w czołówce liczebności plemion na całym świecie, więc nasza administracja ma coś do powiedzenia przed IG. Ale nie ma co liczyć na cudy, że pp będzie tańsze. Jedynym dobrym wyjściem jest petycja co do wyrównania cen biorąc pod uwagę średnie zarobki, waluty itd.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.962
Jedynym dobrym wyjściem jest petycja co do wyrównania cen biorąc pod uwagę średnie zarobki, waluty itd.

To akurat nie wchodzi w grę. Ceny premium w każdym kraju muszą być jednakowe (jedynie w euro są tańsze jako walucie "bazowej", do której sprowadzane są wszystkie pozostałe), co jest konsekwencją tego, że gracz KAŻDEJ wersji może dokonać płatności w DOWOLNEJ walucie, jeśli ma takie możliwości techniczne (bo wiadomo że będąc w Polsce nie wyśle się SMS do Japonii, ale np. poprzez PayPal już nie ma problemu by zapłacić w jenach).
 

złodziej marzeń

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
31
To akurat nie wchodzi w grę. Ceny premium w każdym kraju muszą być jednakowe (jedynie w euro są tańsze jako walucie "bazowej", do której sprowadzane są wszystkie pozostałe), co jest konsekwencją tego, że gracz KAŻDEJ wersji może dokonać płatności w DOWOLNEJ walucie, jeśli ma takie możliwości techniczne (bo wiadomo że będąc w Polsce nie wyśle się SMS do Japonii, ale np. poprzez PayPal już nie ma problemu by zapłacić w jenach).

Kolega Jackson Percy pisał o zmianie całego systemu transakcyjnego dotyczącego Konta Premium. Podał za przykład inną grę której nazwy nie wymienił. Generalnie chodziło o to aby użycie PP było możliwe tylko i wyłącznie w kraju w którego walucie zostały one zakupione czyli... kupujemy w złotówkach to możemy grać tylko w plemiona.pl, kupujemy w Euro to możemy grać tylko i wyłącznie na plemionach krajów gdzie srodkiem płatniczym jest Euro, kupujemy w jenach to możemy grać w japonskie plemiona. Niemożliwe wtedy byłoby aby gracz kupujący taniej PP (załóżmy, ze w złotówkach) mógl grać na niemieckich plemionach. Nawet gdyby chciał zagrać to zakup PP nie powinien być dla niego problemem... zalezałoby to tylko i wyłącznie od wybrania PP przydzielonego dla danego kraju.

Nie moze być tutaj mowy o możliwościach technicznych bo ten system raczej za dużo nie utrudniłoby systemu transakcyjnego. Wiązałoby się to tylko z wyższym ryzykiem kursowym dla IG ale mogłoby spowodować (i pewnie by spowodowało) wzrost wpływów za KP przy nie zmienionej liczbie graczy. Moze IG skusiłoby się o opracowanie symulacji wpływów przy zróżnicowaniu cen za KP?

Kilka razy wspominano o konkurencji jaka pojawiła się w grach przeglądarkowych i jak widać "Ci inni" potrafili to zrobić. Dlaczego wiec IG nie chce spróbować? Czy czeka aż gracze zaczną odchodzić do konkurencji?

Jeżeli to jest niemożliwe to najlepiej zamknąć ta ankietę i nie strzępić już klawiatury bo nie ma sensu.
 
Ostatnia edycja:

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
To akurat nie wchodzi w grę. Ceny premium w każdym kraju muszą być jednakowe (jedynie w euro są tańsze jako walucie "bazowej", do której sprowadzane są wszystkie pozostałe), co jest konsekwencją tego, że gracz KAŻDEJ wersji może dokonać płatności w DOWOLNEJ walucie, jeśli ma takie możliwości techniczne (bo wiadomo że będąc w Polsce nie wyśle się SMS do Japonii, ale np. poprzez PayPal już nie ma problemu by zapłacić w jenach).

Ok, ale czas ważności konta premium, albo ilość punktów potrzebnych na miesięczne działanie, to już nie jest kwestia "globalna", a ustawień każdego konkretnego świata, prawda?

Nie jest tak, że tej petycji nie da się zrealizować - po prostu nie chcesz i tyle.
 

DeletedUser164711

Guest
Ja jestem na tak, dla nas jest to dobre, ale wydaje mi się, że wiąże się to z wieloma minusami dla gry .
 

DeletedUser158795

Guest
Osobiscie jestem w polowie za. Na poczatek powiem, ze nie chcialo mi sie czytac tematu od poczatku wiec jak ktos juz o tym pisal to przepraszam ;P

Mianowicie kupujac premke poprzez plemiona placimy za nia 17,99 (200pp) - dla wiekszosci zarabiajacych graczy nie ma tragedii. Problem powstaje przy graczach ktorzy jako jedyny sposob przez jaki moga kupic pp jest telefon - tam na 200pp trzeba juz wydac ponad 30zl.. Gdyby obnizono ogolnie ceny pp nie obrazilbym sie, ale sadze, ze wyrownac badz tez obnizyc ceny zakupu przez telefon bylo by dosc wystarczajace.
 

DeletedUser

Guest
Wiem że Bryft mówił już kiedyś że to przez operatorów sieci komórkowych ceny są wysokie.
 

DeletedUser

Guest
...

Najlepszym rozwiązaniem byłby stary system konta premium . Tam za 5 pkt premium był miesiąc gry, oczywiście jego cena była droższa . Gdy to zmienili przestałem kupować konto premium .
 

Bryfft

Emeryturka
Wynik reakcji
182
you are a noob napisał:
Problem powstaje przy graczach ktorzy jako jedyny sposob przez jaki moga kupic pp jest telefon
Zakładam, że masz na myśli grupę graczy, która nie posiada konta internetowego. Nie jest to przeszkoda. Odkąd Premium można kupić nawet za gotówkę (Ukash), nie widzę zbyt dużej grupy docelowej, która nie ma innej opcji niż komórka.
 

DeletedUser

Guest
Ja osobiście kupuje premium przez SponsorPay.

Wychodzi mi to około 13 zł za 220 pp, wystarczy 2 razy wysłac sms i masz konto na miesiąc. :D

Mam konto bankowe ale ,po co mam wydawac z konta jak na komórce muszę i tak doładowywać 30 zł miesięcznie więc splacam komóre i premium dostaje :p.
 

DeletedUser

Guest
Petycja nie przejdzie zresztą wydaj mi się czy jak był stary system to więcej graczy grało/kupowało KP? niż teraz;/ W sumie najlepiej poczekać(przeczekać) aż strefa euro padnie...
 
Status
Zamknięty.
Do góry