Oski

Oski

Człowiek demolka
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
137
Oskar, 28 lat jestem z Gdańska. Od 2 lat w teamie, to wypadałoby się przedstawić <piwo>
 

Fabcio

Cartographer of the USA
Wynik reakcji
8.802
Witaj Oskar,
Czy aby napewno 28? Aj ty klamczuszku, dopiero za kilka dni <nonono>

Mam pare pytanek, azeby twoj temacik nie byl taki pusciutki.
Chodzi mi tu glownie o Ciebie, i twoja personalna opinie anizeli ogolnie przyjete normy:

1. Jako do Gracza/Przyjaciela:

- Czy uwazasz, ze poziom Polskich plemion spadl na przestrzeni ostatnich +- 50'ciu swiatow, a moze wzrosl? (Mowa tu o s125+, nie ukrywam ze historii poprzednich swiatow nie znam - gralem jeszcze wtedy na zagranicznych)

- Ktory, twoim zdaniem, ze swiatow s125+ trzymal/trzyma najwyzszy poziom?

- Tutaj takie, powiazane badz nie kolejne pytanko: Ktore plemie twoim zdaniem z obecnych prosperuje do miania TOP1 plemiona.pl? (A moze takie plemie jeszcze nie powstalo?)

- Dawno zmieniles profilowe na Fb?

2. Jako do Moderatora:


- Mniej wiecej, ile czasu zajmuje rozpatrzenie jednego Ticket'u o dajmy na to: (Pushing / Wulgaryzmy), i jezeli bys mogl to w jaki sposob ten process przebiega? Logujesz sie przez specialne narzedzie, czy masz specialne uprawnienia na portalu plemiona.pl, dzieki ktorym mozesz banowac?

- Czy uwazasz, ze wolontarna praca Moderatora jest bardzo niedoceniona przez uzytkownikow FO? Nie irytuja Cie komentarze typu "Support to *Gwiazdeczki*, nie nadaje sie itp." ?

- Gdybys mogl zamienic sie prawami z Kmicem / Kims wyzej z niemieckiego Tribal Wars, to jakie zmiany wnioslbys do tej gry? A moze wcale, i zostawilbys ja taka jaka jest?

- Czy poparlbys projekt miedzynarodowych Tribal Wars (Internationale 1), jezeli takowy mialby powstac? A moze jako osoba z moderacji uwazasz, ze nie ma najmniejszych szans by takowy powstal, gdyz bylby on nie oplacalny?

- Ktore z obecnych swiatow moderujesz? Ile czasu dziennie musisz na to poswiecac?

- Kto twoim zdaniem z szeregu calej moderacji, jest najaktywniejszy i najmniej aktywny? I co myslisz o dwoch nowych moderatorach, mowa tu o: Marko i Maksie?

________________________________________________________________________________________________________________________________________

Zachecam innych moderatorow do dolaczenia sie do odpowiedzi, by pomoc Oskarowi :D
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Jako do Moderatora
Oskar nie jest moderatorem, to tak dla przypomnienia :) Jest super operatorem gry, czyli jedną z osób (drugą jest Małgorzata) na czele grona operatorów gry. Tak jak my z Gwiazdką jesteśmy na czele grona moderatorów forum.
To są zupełnie rozłączne grona pod względem pełnionych funkcji i tak jak operatorzy gry nie edytują/kasują postów na forum, tak samo moderatorzy forum nie dają banów w grze ;)
 

Oski

Człowiek demolka
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
137
Hej Oskar miło Cię poznać :d

Cześć Sabina ale my to się już znamy :D

Witaj Oskar,
Czy aby napewno 28? Aj ty klamczuszku, dopiero za kilka dni <nonono>

Tu mnie masz :/ Prawda, 28 za kilka dni :)

Mam pare pytanek, azeby twoj temacik nie byl taki pusciutki.
Chodzi mi tu glownie o Ciebie, i twoja personalna opinie anizeli ogolnie przyjete normy:

1. Jako do Gracza/Przyjaciela:

- Czy uwazasz, ze poziom Polskich plemion spadl na przestrzeni ostatnich +- 50'ciu swiatow, a moze wzrosl? (Mowa tu o s125+, nie ukrywam ze historii poprzednich swiatow nie znam - gralem jeszcze wtedy na zagranicznych)

Zależy na jakiej płaszczyźnie. Rozbiję to na kilka aspektów, pierwszym z nich są
-umiejętności strategiczne, czy indywidualne - to zdecydowanie na plus w porównaniu do starszych światów.
-społeczność, mam na myśli liczebność, która niestety zmalała, to tutaj niestety na minus.

Zdecydowanie plemiona poszły do przodu. Jednak opinia o tym jest subiektywna, wiele osób "czuło" klimat gry gdy mało kto się znał, a współplemieńców czy dyplomację poznawało się dopiero podczas gry, a nie jeszcze przed startem serwera.
Z drugiej strony dzięki rozwojowi technologii można zawierać teraz dużo więcej znajomości i je utrzymywać, co jest zdecydowanym plusem. Sam poziom rozgrywki jest na pewno wyższy niż kiedyś, jednak rozszerzę to do naprawdę starych światów, bo raczej zbyt wiele nie zmieniło się od świata 125 wzwyż.


- Ktory, twoim zdaniem, ze swiatow s125+ trzymal/trzyma najwyzszy poziom?
Wymieniłbym kilka, ciężko wybrać jeden. Światy 133, 137, 141, 150 na pewno by się do nich zaliczały.


- Tutaj takie, powiazane badz nie kolejne pytanko: Ktore plemie twoim zdaniem z obecnych prosperuje do miania TOP1 plemiona.pl? (A moze takie plemie jeszcze nie powstalo?)
Podchwytliwe pytanie, już widzę ten spam zgłoszeń z posądzaniem o faworyzację i bez tego często się dowiaduję, że faworyzuję każde możliwe plemię jakie istnieje, zależnie od tego kto zgłasza sprzeciw ]:-> Czekam z niecierpliwością o przypisanie mi globalnego ocieplenia i wywołania pandemii <jupi>


- Dawno zmieniles profilowe na Fb?
Chyba latem.


2. Jako do Moderatora:

- Mniej wiecej, ile czasu zajmuje rozpatrzenie jednego Ticket'u o dajmy na to: (Pushing / Wulgaryzmy), i jezeli bys mogl to w jaki sposob ten process przebiega? Logujesz sie przez specialne narzedzie, czy masz specialne uprawnienia na portalu plemiona.pl, dzieki ktorym mozesz banowac?
Ładna rozbieżność <lol>
Pushing jest najbardziej czasochłonnym zgłoszeniem pod kątem weryfikacji i ciężko stwierdzić ile średnio czasu ono zajmuje, jednak w porównaniu do innych zgłoszeń - wystarczająco dużo by nie móc patrzeć na tego typu zgłoszenia, zwłaszcza w ostatnim czasie ;D

Wulgaryzmy - szybciutko. Widzę wulga wlepiam ostrzeżenie ]:->


- Czy uwazasz, ze wolontarna praca Moderatora jest bardzo niedoceniona przez uzytkownikow FO? Nie irytuja Cie komentarze typu "Support to *Gwiazdeczki*, nie nadaje sie itp." ?

Czemu Support nie mógłby być Gwiazdeczką? Sabina jest miłą osobą <lol>


- Gdybys mogl zamienic sie prawami z Kmicem / Kims wyzej z niemieckiego Tribal Wars, to jakie zmiany wnioslbys do tej gry? A moze wcale, i zostawilbys ja taka jaka jest?

Zarówno Kmic jak i osoby wyżej stale pracują i dyskutują nad poprawą jakości gry i wprowadzaniem nowych udogodnień dla Graczy, więc tu zdam się na ich zamysł :) Na pewno by się znalazły aspekty gry, które można poprawić, ale to nie temat na takie dyskusje.


- Czy poparlbys projekt miedzynarodowych Tribal Wars (Internationale 1), jezeli takowy mialby powstac? A moze jako osoba z moderacji uwazasz, ze nie ma najmniejszych szans by takowy powstal, gdyz bylby on nie oplacalny?
To zależy, w teorii jest już taki świat, chociaż chyba nie o tego typu serwerze piszesz.

Stałe połączenie wszystkich rynków w jeden wielki serwer - nie.
Okazyjne światy międzynarodowe - jak najbardziej.


- Ktore z obecnych swiatow moderujesz? Ile czasu dziennie musisz na to poswiecac?
Wszystkie <tanczy>
Z czasem różnie, zależnie od życia prywatnego, pracy, studiów, znajomych i tym podobnych, czasem jest to godzina, a czasem kilka :)


- Kto twoim zdaniem z szeregu calej moderacji, jest najaktywniejszy i najmniej aktywny? I co myslisz o dwoch nowych moderatorach, mowa tu o: Marko i Maksie?
Nie poruszam tematu pracy innych Operatorów i Moderatorów, każda osoba "coś" od siebie wnosi i przyczynia się do wykonywania naszych obowiązków :)



I tak jak napisał Łukasz, nie jestem moderatorem ;D i bardzo dobrze opisał różnicę pomiędzy pełnionymi funkcjami, więc nie mam nic do dodania w tej kwestii :)
 

Rafsaf

Łucznik
Wynik reakcji
946
Jeden z moich dwóch ulubionych supporterów, tutaj dlaczego:

Wulgaryzmy - szybciutko. Widzę wulga wlepiam ostrzeżenie ]:->

Czyli sprawiedliwa, szybka i prosta procedura: zaznacz wszystkie nowe zgłoszenia -> daj bana/daj ostrzeżenie <shrug>, bez zaskoczeń i wróżenia z fusów, równo każdemu po wszystkich stronach barykad na świecie (potwierdzone info). Tak trzymać, poważnie to piszę xD, gdyby reszta teamu bardziej przypominała maszyny do rozdawania banów a mniej myślała i oceniała według własnego widzimisię, gra by skorzystała, oczywiście można dywagować nad łagodnością (ciut mniej lub więcej, ale dookoła regulaminu) takiej maszyny, ale to pomniejsza kwestia, zasada ta sama.

Ale z tym 137 trochę przesada z wysokim poziomem tak szczerze, chyba że chodzi o lokalny w skali świata popis kilku (jednego?) plemion (plemienia?) :p Ewentualnie na innych jest po prostu niższy a nawet te słabsze bez farmy siłą rzeczy mają wyższy poziom.
 
Do góry