Ortografia na FO

  • Rozpoczynający wątek Dyl Sowizdrzał.
  • Data rozpoczęcia

Czy odpowiada Ci mój pomysł?

  • Tak

    Głosy: 63 63,6%
  • Nie

    Głosy: 36 36,4%

  • W sumie głosujących
    99
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam serdecznie!
Mam dla Was bardzo ciekawą propozycję, która byłaby pouczająca dla młodego pokolenia i umiliłaby czytanie forum użytkownikom trochę dojrzalszych.

Co sądzicie o tym, Drodzy Koledzy i Koleżanki, aby wprowadzić warny dla osób popełniających błędy ortograficzne?
Myślę, że Moderatorzy przyczyniliby się tego typu postępowaniem do poszerzenia wiedzy na temat ortografii i ogólnej znajomości języka polskiego dzieci i młodzieży używających forum. Doskonale wiem, że może to być, a nawet na pewno będzie, utrudnianie pracy Szanownym Moderatorom, ale jaka z tego satysfakcja będzie!


Pozdrawiam Was wszystkich:

Marzyciel na Dropsach (Maciek)
 

DeletedUser125784

Guest
Pomysł niedorzeczny, wiele razy na forum wałkowany.
Blokowanie kont za robienie błędów ortograficznych jest niemożliwe do zrealizowania ponieważ było by to wielkim nadużyciem.

Póki co Mod ma możliwość edycji postów więc ew. może orty poprawić.
 

DeletedUser

Guest
Podoba mi się ten pomysł, tylko by z powodu ortografii użytkownik nie mógłby być zablokowany (wiadomo, teraz namnożyło się dyslektyków z papierkiem;)). Idea jest bardzo fajna.
 

shadown

Szlachcic
Wynik reakcji
11
Podoba mi się ten pomysł, tylko by z powodu ortografii użytkownik nie mógłby być zablokowany (wiadomo, teraz namnożyło się dyslektyków z papierkiem;)). Idea jest bardzo fajna.

W czasach gdy firefox poprawia błędy jest to już marne wytłumaczenie ;)

Pomysł sam w sobie ciekawy aczkolwiek niemożliwy do zrealizowania zresztą jak już wspomniałem troszkę chęci i używanie firefoxa może spowodować, że liczba błędów zostanie ograniczona do zera - tylko trzeba chcieć ;).
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Pomysł niedorzeczny, wiele razy na forum wałkowany.
Blokowanie kont za robienie błędów ortograficznych jest niemożliwe do zrealizowania ponieważ było by to wielkim nadużyciem.

Póki co Mod ma możliwość edycji postów więc ew. może orty poprawić.

Jeżeli moderator poprawi post, to niestety.. ale taki "dyslektyk" niczego się nie nauczy, bo nie zostanie pouczony.
Myślę, że warto zmienić trochę regulamin forum:) dzięki temu młodzież byłaby choć trochę mądrzejsza:)

Co do Wypowiedzi Aq: Masz rację. Coraz więcej mamy dyslektyków w Polsce. Jednakże można sobie zainstalować Mozille i z niej korzystać. Masz przykład naszego Leonidaska, który zaczął w końcu trochę dbać o ortografię na naszym forum.


Jeśli pomysł nie odpowiada, to można go trochę zmienić. Żeby Moderatorzy nie mieli za dużo do roboty, gracze zakładający tematy i robiący przy tym błędy dostawaliby warny. Oczywiście nie za jeden błąd! Taki denat otrzymywałby ostrzeżenia. Po (przypuśćmy) 3 ostrzeżeniach dostałby warna, w którym Mod wyjaśniłby przyczynę błędów i podał regułę dotyczącą błędu.
 

DeletedUser

Guest
W czasach gdy firefox poprawia błędy jest to już marne wytłumaczenie ;)

Pomysł sam w sobie ciekawy aczkolwiek niemożliwy do zrealizowania zresztą jak już wspomniałem troszkę chęci i używanie firefoxa może spowodować, że liczba błędów zostanie ograniczona do zera - tylko trzeba chcieć ;).

Czy ja wiem czy taki nie do zrealizowania. Wystarczy dodać jeden dodatkowy powód podczas wystawiania ostrzeżeń i go nie uwzględniać podczas dawania banów;). I w każdym takim ostrzeżeniu dawać taki link: http://sjp.pwn.pl/

Niektórzy bez znaczenia czy mają ff czy nie i tak nie poprawiają błędów bo im się nie chce po prostu. Może by się w końcu zachciało:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja uważam, że to jest bardzo dobry pomysł i można go zrealizować. Wystarczy tylko chcieć! Jednak niestety... było wspomniane, że gracze mogą poprawiać swoje błędy dzięki ff, ale trzeba chcieć! ;D To samo, przynajmniej tak mi się wydaje, jest z Naszymi Serdecznymi Administratorami:) Również mogliby zmienić trochę regulamin i pomóc biednym dzieciom nauczyć się ortografii;D
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście że ZA. Dysleksja to teraz łatwe wytłumaczenie lenistwa. Nie tylko zresztą dysleksja ale dysgrafia i inne "dys". Jak ktoś jest leniwy to szuka sobie wymówek. A ortografia aż taka trudna nie jest. Rozumiem jedna pomyłka. Każdemu może się zdarzyć. Ale to co czasami tutaj można zobaczyć to woła o pomstę do nieba/piekła/MEN-u/MON-u(Niepotrzebne skreślić).
 

DeletedUser125784

Guest
Oczywiście że ZA. Dysleksja to teraz łatwe wytłumaczenie lenistwa. Nie tylko zresztą dysleksja ale dysgrafia i inne "dys". Jak ktoś jest leniwy to szuka sobie wymówek. A ortografia aż taka trudna nie jest. Rozumiem jedna pomyłka. Każdemu może się zdarzyć. Ale to co czasami tutaj można zobaczyć to woła o pomstę do nieba/piekła/MEN-u/MON-u(Niepotrzebne skreślić).

Zauważ że tutaj Modzi odwalają naprawdę dobrą robotę, więc da się zauważyć że wiele się zmieniło od początków forum.
 

DeletedUser103335

Guest
jestem za, mi również nie jednokrotnie zdarza się strzelić byka, czasami nie zauważę i brzydko to wygląda, ale zdarzają się osoby które to wyłapią, czyli nie tylko młodsi strzelają te byki :D
 

DeletedUser92298

Guest
Zdobycie "papierów" dyslektyka jest u nas w 80% nadużyciem - co gorsza popieranych przez rodziców takich matołów, którzy lekceważą język polski. Dużo jest ludzi w mediach, którzy sami mają problemy z poprawnością językową, a później są wzorami do naśladowania przez młodzież. Jestem zdania, że na każdym kroku należy krzewić poprawność w mowie i piśmie, nawet w sposób najbardziej drastyczny - jeśli to przyniesie skutek.
 

DeletedUser

Guest
Zauważ że tutaj Modzi odwalają naprawdę dobrą robotę, więc da się zauważyć że wiele się zmieniło od początków forum.

Nie mówię że modzi sie nie sprawdzają. Ale moim skromnym zdaniem, jak moderator będzie skupiał się na poprawianiu błędów ortograficznych, to będzie miał zagwarantowane 22h na dobre pracy. Jeszcze jak dodamy do tego gramatykę. Banować agenta, który myśli że jak mu mamusia załatwiła świstek i ma pół godziny więcej na sprawdzianie, to jest kozak. Może z lenistwa i głupoty to go nie wyleczy, ale przynajmniej my normalni użytkownicy nie będziemy musieli oglądać postów typu "morze mi ktoź powiedziec ile mósialbym miedź toporkuf". A tak nawiasem mówiąc. Dodałbym do tej propozycji ostrzeżenia za posty typu "nieeeeeeeeee".
 

DeletedUser

Guest
posty

jestem za, mi również nie jednokrotnie zdarza się strzelić byka, czasami nie zauważę i brzydko to wygląda, ale zdarzają się osoby które to wyłapią, czyli nie tylko młodsi strzelają te byki :D

Masz rację:D zdarzają Ci się byki:D niejednokrotnie - piszemy razem:D przepraszam, ale staram się wyłapywać błędy;D

Nie mówię że modzi się nie sprawdzają. Ale moim skromnym zdaniem, jak moderator będzie skupiał się na poprawianiu błędów ortograficznych, to będzie miał zagwarantowane 22h na dobre pracy. Jeszcze jak dodamy do tego gramatykę. Banować agenta, który myśli że jak mu mamusia załatwiła świstek i ma pół godziny więcej na sprawdzianie, to jest kozak. Może z lenistwa i głupoty to go nie wyleczy, ale przynajmniej my normalni użytkownicy nie będziemy musieli oglądać postów typu "morze mi ktoź powiedziec ile mósialbym miedź toporkuf". A tak nawiasem mówiąc. Dodałbym do tej propozycji ostrzeżenia za posty typu "nieeeeeeeeee".

Masz rację. Za dużo czasu zajmowałoby sprawdzanie wszystkich błędów, ale można sprawdzać tylko tych, którzy rozpoczynają wątek - zawsze jest to jakiś krok do przodu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8099

Guest
jestem za, zaczniemy polować na błędy modów i teamu :D
 

DeletedUser

Guest
jestem za, zaczniemy polować na błędy modów i teamu :D

Czekam:):)

Osobiście jestem przeczulona na błędy ortograficzne i poprawiam je od ręki, dodając odpowiednią argumentację w miejscu na powody edytowania posta. Zaznaczam błąd mniej więcej w taki sposób:
powód edycji: przerażająca ortografia: swieŻy!

100% błędów nigdy nie da się wychwycić, bo jest to zbyt czasochłonne, ale czasami po prostu aż w oczy kole i nie można tego tak zostawić :):)

Aqriel - słownikiem posługuję się zazwyczaj tylko wtedy, kiedy ktoś próbuje mi wmówić, że dane słowo nie jest wulgaryzmem:)

tomcio1988 - niestety, nie masz racji do do wszelkich "dys":) Radzę sięgnąć do odpowiedniej literatury (nie odpowiadaj, bo dostanę burę za offtop:D). Przy okazji przypominam, że dyskusja nie toczy się na ten temat.

Shadown ma rację - dzisiaj jest tyle opcji, które wspomagają poprawną pisownię, że posty z najpopularniejszymi błędami ortograficznymi nie powinny w ogóle znaleźć się na forum. Trochę inaczej sprawa się ma np. z pisaniem "nie" - osobno czy łącznie. Przy okazji chciałam zapytać: dlaczego na forum nie można rozróżnić myślnika, dywizu i półpauzy? :D:D

dla chcącego nic trudnego :)
— pauza
– półpauza
- dywiz
Przecież widać różnice aby nie było dam jeszcze kilka innych przykładów :p
akcent ostry ´
podwójny akcent ostry ˝
podwójny gravis ``
gravis `
brevis ˘
daszek ˇ
cédille ¸
akcent przeciągły ˆ
diereza i umlaut ¨
kółko °
ogonek ˛

Pozdrawiam
Shadown :)


Chyba skopiowałeś gdzieś z neta:)
Jak nie to czekam na korki :*
agus;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser153839

Guest
ja uwarzam rze to dobry pomyzł ktuzy wyeliminóie graczy ktuzy robia drsatyczne błendy :p



Tak na poważnie to pomysł całkiem dobry aczkolwiek każdemu mogą przydarzyc się drobne błędy i pomysł raczej nie możliwy do zrealizowania
 

DeletedUser152632

Guest
Na NIE - jako ze sam bardzo często pisze szybko, by przekazać treść - nie zwarzając na ortografię ;p
 

DeletedUser137624

Guest
Hmmm... chcecie na biednych modków zrzucić coś czego sami powinniście pilnować.
Może lepiej byłoby, gdyby to gracze pilnowali swoich kolegów? Upomnienie od moda / członka teamu jest czasem dla gracza wyróżnieniem, a nie karą. Przynajmniej cześć z Was tak myśli i szczyci się tym, że ktoś Was zauważył. Dla nas to dodatkowa robota.
A gdyby tak na przykład młodszy gracz zwrócił delikatnie uwagę starszemu, myślę że to byłby jego ostatni błąd na forum, bo zwyczajnie by się zawstydził.

Upomnienia, jak najbardziej dobry pomysł. Ale może każdy niech zwraca na to uwagę? A nie liczy, że zapracowany mod wszystko poprawi. Polecam Mozilla Firefox :)
 

DeletedUser152632

Guest
Do OPery też można pobrać slownik "Polski" i wtedy też błędy ortograficzne będą podkreślane - to tak na marginesie ;p
 
Status
Zamknięty.
Do góry