Opcja szukaj- Poprawa.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser24964
  • Data rozpoczęcia

Poprawa "szukajki"?


  • W sumie głosujących
    12
Status
Zamknięty.

DeletedUser24964

Guest
Często gdy piszemy pytania, mamy kłopot, czy już takiego ktoś nie zadał? Wchodzimy wtedy w opcje szukaj wpisujemy przykładowo Świat 15, bo chcemy się dowiedzieć, czy są już jakieś plemienia/informacje etc. Klikamy "szukaj teraz" i widzimy kilkanaście stron , w których pisze "Świat", "15", "Świat 6", "Świat 10" etc. I za Chiny nie można znaleźć odpowiedniego tematu. Moja propozycja polega na tym aby przed kliknięciem "Szukaj teraz" obowiązkowe było zaznaczenie jednej z dwóch opcji:
1.Szukaj tematu, w którym jest całe zdanie/wszystkie słowa.
2.Szukaj tematu, w którym jest jeden z wyrazów.
Znacznie pomogłoby to nowym użytkownikom, którzy szukają informacji a nie mogą znaleźć, i zakładają tematy które już były etc.
Jeżeli takie coś już jest, bądź takie tematy już były to proszę, o usunięcie tematu.
Projektu graficznego nie robię, bo uważam, że jest to łatwe do wyobrażenia.
 

DeletedUser26102

Guest
Odp: Opcja szukaj- Poprawa.

Czy może pomogło by to tobie....

Pomysł: -10....:(
 

DeletedUser

Guest
Odp: Opcja szukaj- Poprawa.

to ja moze inaczej zapytam, korzystales kiedys z takiego wynalazku jak google? jesli chcesz znalezc to, co Cie interesuje piszesz tak >>>"swiat 15" site:forum.plemiona.pl<<< czy to rozwiazuej Twoj problem?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Opcja szukaj- Poprawa.

Podstawy korzystania z wyszukiwarek wszelkich...
1.Szukaj tematu, w którym jest całe zdanie/wszystkie słowa.
2.Szukaj tematu, w którym jest jeden z wyrazów.
całe zdanie: "fraza umieszczona w cudzysłowy", 'tudzież w apostrofy'
wszystkie słowa: każde słowo, które musi wystąpic w wynikach wyszukiwania poprzedzamy znakiem +
jeden z wyrazów: zwykłe wpisanie kilku wyrazów - wyniki będą zawierały przynajmniej jeden z wypisanych wyrazów.

Szukajki poprawiac o wspomniane cechy nie potrzeba więc, gdyż jest ona wyposażona w nie od początków vBulletin.

Odwoływanie się do google mija się z celem, gdyż pomijając czas indeksacji (forum indeksuje natychmiast wszystkie nowe wypowiedzi), którego nikt w zasadzie nie zna, google indeksuje cała zawartośc strony - w tym również wszelkie nazwy działów, podpisy pod awatarami etc.
Forum indeksuje tylko zawartośc tematow i postow.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Opcja szukaj- Poprawa.

Myślę, że to zły pomysł. Ludzie, którzy nie używają do tej pory opcji szukaj i tak by jej nie używali.
 

DeletedUser25816

Guest
Odp: Opcja szukaj- Poprawa.

Ten pomysł mi się nie podoba i tak z tej opcji nie korzystam i założę się że większość nie korzysta :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Opcja szukaj- Poprawa.

Ten pomysł mi się nie podoba i tak z tej opcji nie korzystam i założę się że większość nie korzysta :)

To wielki blad,po to jest wyszukiwarka aby z niej korzystac,pozniej jest lament jak leca warny.Ten temat przypomnial mi o jednej sprawie,dzis przed polnoca poprawie indeksowanie tematow,nie bedzie problemow by cokolwiek znalezc.Zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry