Odświeżanie ankiet

Czy jesteś za wyłączeniem uwzględniania głosów w odświeżaniu ankiet?

  • Raczej tak, jednakże mam własną wizję.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    24
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Moja propozycja może nie wprowadzi aż tyle rewolucji, ale mimo wszystko ją przedstawię.

1) Geneza i przyczyna wspomnienia:
Od dawien dawna można na tym forum dodawać ankiety do postów, a w niektórych działach (jak działy z propozycjami) jest to nawet wymagane.

W normalnych postach (bez ankiety) odświeżenie (czyli oznaczenie tematu jako nieprzeczytany u subskrybentów) następuje w chwili napisania nowej odpowiedzi przez któregoś z użytkowników bądź wykonania czynności moderacji na śledzonym poście.

W ankietach, jednakże, mamy do czynienia ze zjawiskiem, gdy odświeżenie następuje w wyniku przyznania pojedyńczego głosu którejkolwiek z opcji.


2) Przejdźmy do rzeczy, czyli co proponuję:
W związku z faktem, iż taki sposób odświeżania wprowadza śledzących w pewien stopień nieścisłości (wymagając od nich pamięci ostatniego postera), proponuję, o ile to tylko możliwe (a raczej jest), wyłączenie wpływu głosów w ankietach na wyświetlany subskrybentom status przeczytania posta.


3) Ogólne zalety wprowadzenia propozycji:
Przede wszystkim, takie rozwiązanie odświeżania ankiet usprawniłoby zarządzanie i śledzenie subskrypcji oraz wypowiedzi we własnych tematach. Pociąga to za sobą z kolei zaletę w postaci mniejszego bałaganu na forum oraz utrzymaniu chronologicznej kolejności wątków.

Jakby nie patrzeć, byłby to też jeden ze sposobów zapobiegania przypadkowym "odkryciom archeologicznym" podczas przeglądania starszych ankiet. (O ile niedoszły "paleontolog" nie doda odpowiedzi w rzeczonym wątku.)


4) Jest też drobna wada:
Autorzy ankiet musieliby ręcznie sprawdzać liczbę głosów, jeśli przez dłuższy czas nikt nie napisze komentarza.


Zapraszam bardzo do dyskusji i głosowania wszystkich zainteresowanych, jak i moderatorów.
Pozdrawiam,
Lukasz032.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Odświeżam z lekka tenże temat. Nie chciałbym, by został zapomniany w gąszczu coraz to nowych albo zginął w zapiskach historycznych.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł jest niezły, aczkolwiek mi nie przeszkadza obecna sytuacja - zdarzy się, że wartościowy acz zapomniany już nieco temat dzieki pojedynczemu głosowi w ankiecie powróci na wokandę.
 

DeletedUser93204

Guest
POmysł jest dobry mimo iż sytuacja aktualnie tutaj też jest dobra więc nie widze problemu aby można było to wprowadzic..
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Pomysł jest dobry mimo iż sytuacja aktualnie tutaj też jest dobra więc nie widze problemu aby można było to wprowadzic..

Tak, tak.... Powiedzieć inaczej, zagłosować inaczej.... Zauważcie, że ja tak nie robię.

Zresztą temat odświeżyć i tak trzeba....
 
Status
Zamknięty.
Do góry