Wydarzenie Ocal członków rodziny królewskiej (2017)

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Drodzy Gracze!

Kolejny raz złe potwory odwiedzają nasze lądy aby porwać członków rodziny królewskiej. Dlatego pora na mobilizację Waszych wojsk, których przedstawiciele będą mogli ruszyć na ratunek, zdobywając w zamian usługi wdzięcznych książąt lub wartościowe srebro.

Ukryte głęboko w Waszym królestwie znajdują się trzy jaskinie, które możecie zbadać, by odkryć jaki potwór się w niej ukrywa. Po dokonaniu tego możecie wysłać jednego ze swoich wojowników, aby spróbował go pokonać. Ale musicie ostrożnie dobierać jednostki - jeśli nie uda jej się pokonać potwora, to wróci do wojski z niczym i konieczna będzie kolejna próba.
Gdy Wasz wojownik pokona potwora, to zrabuje nieco srebra z jego jaskini, oraz uwolni przetrzymywanego tam członka rodziny królewskiej, który wróci wraz z nim by osobiście podziękować Ci za ocalenie. Jeśli jednak nie będziecie posiadać żadnego wolnego pokoju do przyjęcia gościa, to wróci on bezpośrednio do swojej posiadłości, a w zamian za jego ocalenie otrzymacie jedynie srebro. Zatem pamiętajcie, aby posiadać wolne pokoje gościnne w momencie gdy atakujecie potwora!


Informacje na temat wydarzenia

Czas trwania

Początek: 15.02.2017, 14:00
Koniec: 01.03.2017, 14:00

Potwory i jaskinie
Każda z trzech jaskiń znajduje się w innym miejscu królestwa, więc różnią się czasem potrzebnym do ich zbadania i zaatakowania. Im dalej położona jaskinia, tym czas ten jest dłuższy, ale w zamian można spodziewać się tam lepszych nagród.
Każdy potwór może pojawić się w każdej z jaskiń. Dany typ potwora może być pokonany tylko przez jedną konkretną jednostkę, więc czytajcie uważnie podpowiedzi, aby poprawnie wybrać właściwą jednostkę.

Członkowie rodziny królewskiej
Ocaleni członkowie rodziny królewskiej trafiają do przeznaczonych dla nich pokojów i mogą zostać aktywowani aby uzyskać oferowany przez nich bonus. W danym momencie może być aktywny tylko jedno z książąt. Nieaktywni członkowie rodziny królewskiej czekają w swoich pokojach, aż zechcecie skorzystać z ich usług.
Do dyspozycji swoich gości otrzymujecie cztery pokoje. Gracze z aktywnym Kontem Premium otrzymują dodatkowe dwa (czyli łącznie sześć).

Członkowie rodziny królewskiej mogą zostać użyci na parę sposobów. Można ich aktywować (tylko jeden może być aktywny w danej chwili), wyprosić (otrzymując w zamian nieco srebra) oraz użyć do szpiegowania (tylko na światach Premium).

  • Aktywny członek rodziny królewskiej będzie udzielał swojego bonusu aż do czasu jego wygaśnięcia. Bonus ten można wzmocnić oraz przedłużyć czas jego działania. Wymaga to poświęcenia w tym celu innego z posiadanych książąt o tym samym imieniu oraz wydania nieco srebra (lub Punktów Premium).
  • Wyproszenie skutkuje zwolnieniem pokoju przez zajmującego go gościa, który opuści Twoje posiadłości, zostawiając w zamian nieco srebra w podzięce za gościnę.
  • Szpiegowanie jest funkcją Premium, która pozwala użyć posiadanego członka rodziny królewskiej jako "szpiega". Zwolni on pokój i opuści Twoje królestwo, ale jednocześnie zapewnia, że najbliższy członek rodziny królewskiej znaleziony w każdej z trzech jaskiń będzie dokładnie tego samego typu (imienia) co książę użyty jako szpieg. Obok nazwy jaskini widoczna będzie wówczas ikonka szpiega, zaś po najechaniu na nią pojawi się podpowiedź które to książąt zostało użyte do szpiegowania i będzie mogło zostać ocalone w czasie najbliższego ataku na daną jaskinię.
Zdobywanie srebra
Tę specjalną walutę wydarzenia będzie można zdobyć na trzy sposoby:
  • pokonując potwory,

  • wypełniając zadania towarzyszące wydarzeniu,

  • wypraszając ocalonych członków rodziny królewskiej.
Uzyskane srebro można wykorzystać w sklepie wydarzenia do zakupu różnych zasobów. Pozostanie on otwarty dodatkowe 24 godziny po zakończeniu samego wydarzenia. Po upływie tego czasu sklep zostanie zamknięty, zaś całe niewykorzystane srebro przepada.

Liczymy, że jako dzielni wojownicy nie boicie się potworów i z ochotą ruszycie na ratunek potrzebującym, bawiąc się dobrze w czasie wydarzenia. Nie zapominajcie podzielić się z nami Waszą opinią na jego temat w dedykowanym do tego temacie.

Życzymy udanej zabawy i powodzenia!

Wasz Plemiona Team