Wydarzenie Obrońcy wewnątrz zamku (X 2021)

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
10.790
Obrońcy wewnątrz zamku


Drodzy Gracze!

Nasz event "Obrońcy wewnątrz zamku" już za chwilę zawita po raz kolejny na Wasze konta! Ponownie spotkacie się z bezczelnymi bandytami, którzy wdarli się do podziemi Waszego zamku. Waszym zadaniem będzie, za pomocą elitarnych jednostek strażników, przetrząsnąć zamkowe lochy, powstrzymać bandytów i odzyskać skradzione przez nich dobra!

Wydarzenie będzie aktywne od 2021-10-06 14:00 do 2021-10-20 14:00
Odbywać się będzie na światach "premium", czyli nieparzystych i Arkadiach.

Uwaga! W zapowiedzi rozsyłanej przez Wiadomości w grze pojawiła się błędna data końcowa 28 X. Prawidłowa to 20 X, przepraszamy za zamieszanie!


W tym wydarzeniu zapuścimy się w głąb Waszych wiosek. Wasi strażnicy wejdą do piwnic, czyli ogromnego lochu z niezliczonymi poziomami i pokojami, aby badać je krok po kroku, otwierając kolejne pomieszczenia.
W czasie swej eksploracji napotkacie bandytów, z którymi będziecie walczyli o odzyskanie skradzionych dóbr, aby wydać je następnie w sklepie wydarzenia. W pokojach możecie także znaleźć różne przedmioty, które wzmocnią Was i ułatwią dalszą drogę.

Lochy są nieskończone, więc można je przeszukiwać bez ograniczeń. Jeśli Wasi strażnicy zostaną zabici przez bandytów, to swoją "wyprawę" przez lochy będziecie musieli rozpocząć od nowa. Ale nie przejmujcie się - to jest część konstrukcji tego wydarzenia: po porażce zachowujecie odzyskane dobra, a dodatkowo do kolejnej tury eksploracji przystąpicie silniejsi niż poprzednio.Jak grać
,

Rozpoczynając wędrówkę po lochach zobaczycie ekran z widokiem danego poziomu piwnic. Możecie odwiedzać pomieszczenia sąsiadujące z odkrytymi już pokojami (zaznaczone na mapie zielonym kolorem). W każdym z pokoi mogą na Was czekać różne niespodzianki: bandyci, bonusy (zwiększające siłę lub zdrowie) oraz wyjścia z danego poziomu.

Jeśli napotkacie bandytów, to możecie walczyć z nimi o odzyskanie skradzionych przez nich dóbr.
Jeśli skorzystacie z wyjścia, to przejdziecie na następny poziom lochów. Ale bądźcie ostrożni: na każdym kolejnym piętrze bandyci będą coraz silniejsi. Więc warto rozważyć, czy nie lepszym pomysłem byłoby najpierw próba odnalezienia bonusów do siły i/lub zdrowia, zanim wypuścicie się dalszą wędrówkę.

Wasi strażnicy mają mało życia i martwicie się, że nie przetrwają kolejnej potyczki? Jest na to sposób: możecie porzucić dalszą wędrówkę w dowolnym momencie. W takiej sytuacji zatrzymacie strażnika przy życiu, ale stracicie wszystkie odzyskane przez niego dobra z tego piętra. Jeśli stracicie wszystkich swoich strażników, to również nie jest powód do rozpaczy: otrzymacie kolejnych każdego dnia wydarzenia. A jeśli nie chcecie czekać, to możecie kupić ich natychmiast, za pomocą Punktów Premium.

Walka


Walka z napotkanymi bandytami polega po prostu na kliknięcie na nich, po odkryciu zajmowanego przez nich pomieszczenia. Podczas każdej rundy Wy i Wasi wrogowie zaatakujecie po jeden raz. Przy każdym ataku Wy atakujecie jako pierwsi, więc nawet mając mało zdrowia macie szansę na pokonanie wroga!
Strażnik zaatakuje z losową wartością ataku, z zakresu pokazanego obok ikony skrzyżowanych mieczy. Następnie swój atak wykonają bandyci, a Wasz strażnik ma szansę wykonania uniku, który spowoduje że w tym pojedynczym ataku nie odniesie on żadnych obrażeń. Szansa ta pokazana jest poniżej ikonki z siłą ataku, a wartość ta będzie wzrastać za każdym razem gdy porzucicie wędrówkę po lochach. Więc za każdym razem gdy rozpoczynacie ją ponownie, to coraz trudniej będzie Was pokonać.

Możecie także uleczyć swoich strażników korzystając z Punktów Premium, a także wykorzystać przycisk "Ujawnij", którego użycie pokaże Wam 2 losowo wybrane pokoje (lub mniej jeśli nie ma ich w takiej ilości) zajmowane przez bandytów na obecnym piętrze lochów.

Rankingi


Wydarzenie będzie zawierało dwa rankingi dzienne (oczywiście rozumiane jako "dzień wydarzenia": od 14 do 14), które pozwolą Wam zdobyć dodatkowe nagrody, a Wasza pozycja w nich będzie aktualizowana za każdym razem gdy zakończycie kolejny poziom lochów:
  • Najwięcej ukończonych poziomów - pokazująca graczy z największą liczbą ukończonych pięter lochów
  • Najwyższy poziom - pokazująca graczy z najwyższym ukończonym poziomem lochów w czasie pojedynczej wyprawy
Możecie także wypełniać zadania eventowe, polegające na przejściu w wydarzeniu przez określoną liczbę poziomów lochów.

Mamy nadzieję, że będziecie się dobrze bawić w czasie tego nowego wydarzenia. Czekamy z niecierpliwością na Wasze opinie na jego temat, które prosimy umieszczać w tym temacie.

Życzymy udanej zabawy!
Wasz Plemiona Team