Obozy wojenne

  • Rozpoczynający wątek Jazon
  • Data rozpoczęcia

Co o tym myślisz??

  • Dobre, podoba mi się.

    Głosy: 108 36,4%
  • NIe, nie podobra mi się.

    Głosy: 99 33,3%
  • Nie mam zdania na ten temat.

    Głosy: 15 5,1%
  • Tak, ale po poprawkach (napisz co poprawić).

    Głosy: 32 10,8%
  • Nie, ale jak wejdzie to się nie obrażę.

    Głosy: 43 14,5%

  • W sumie głosujących
    297
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam! Bez żadnej przemowy odrazu przejdę do tematu. Chodzi mi o możliwość tworzenia obozów wojennych, jak? zaraz wszystko wyjasnie.

Otóż istniały by 2 rodzaje obozów. Obóz wojenny gracza i obóz wojenny plemienia. Jak by się tworzyło? Zacznę od obozu gracza. Zakładając że gracz X chce zniszczyć gracza Y a ma do niego kawałek drogi więc klika na wolne pole obok wioski gracza Y i tam może wysyłać wojska z wielu wiosek, pojemność obozu nie jest ograniczona. Koszt zbudowania takiego obozu to 75.000 każdego surowca, dlaczego tyle? Aby nie można było tego robić z samego początku gry. Tak więc gdy już założymy taki obóz, to możemy do niego wysyłać wojska z własnych wiosek na zasadzie takiej, że możemy wysłać wojska do obozu, z obozu wspólnie będą mogły zaatakować, ale do póki nie zginą nie zostanie zwolniene miejsce w zagrodzie danej wioski, z kóter wojska pochodzą. Oczywiście wszyscy by widzieli obozy, niezależnie kto by je zbudował. W obozie znajduje się tylko mór na 1 poziomie.

Teraz troche bardziej skąplikowany obóz wojenny plemienia. On nic nie kosztuje, założyc i dowodzić nim mógł by tylko strateg i założyciel (admin nie). Na jednym kontynencie może znajdować się jedna twierdza plemienia (główny obóz) i 4 obozy plemienne. Nie można by do nich wysyłać wojsk. W twierdzy by można było zrekrutować 2 rodzaje wojsk:

Strażnik:
Siła napadu - 30
Obrona ogólnie - 75
Obrona przeciwko kawalerii - 70
Obrona Łucznik - 65
Prędkość - 17 min na pole
Rodzaj: Piechota
Czas rekrutacji: 5 min

Koszt:

115 żelaza, 50 gliny i 105 drewna

Druga jednostka to:

Jeździec:
Siła napadu - 170
Obrona ogólnie - 50
Obrona przeciwko kawalerii - 50
Obrona Łucznik - 75
prędkość 10 min na pole
rodzaj: kawaleria
czas rekrutacji: 10 min
koszt: 400 żelaza, 200 gliny i 400 drewna

W twierdzy znajdują się następujące budynki:
1 poziom Koszary (można rekrutować tylko strażników)
1 poziom Stajnia (można rekrutować tylko jeźdców)
30 poziom spichlerza
5 poziom murów
i każdy surowiec na 1 poziomie, dlaczego tak mało?? żeby było trudniej ;P

Do twierdzy można wysyłać surowce z innych wiosek

Pojemność wojska jest nieograniczona.

i z tej wioski tylko można wysyłać do tamtych pozostałych obozów plemiennych (jeśli istnieją) w oobozach plemiennych jest tylko mór na 3 poziomie.

Aby jeszcze trochę urozmaicić grę, z twierdzy i obozów plemiennych pomoc mogą otrzymywać tylko sojusznicy i rgacze z plemienia, a atakowani mogą być tylko gracze z plemion, z którymi ma się wojne.

FQO

Czy twierdzie i obozy można atakować??
Tak.

Czy można przejąć obózalbo twierdze??
Jak spadnie poparcie w obozie lub twierdzy to obóz czy twierdza niszczą się (znikają)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
na NIE. przekombinowane. poza tym nie widzę jakby to miało na mapie wygladać.
 

DeletedUser8802

Guest
pomysl ladnie napisany nie tak jak inne :)

Czy można przejąć obózalbo twierdze??
Jak spadnie poparcie w obozie lub twierdzy to obóz czy twierdza niszczą się (znikają)

czy nie latwiej bylo by ze trzeba poprostu wyrznac(wybic) wszystkich obozowiczow?:p

mi tez sie pomysl przekombinowany wydaje :D ale jako tako trzyma sie kupy;p nienapisane jest tylko kto by mogl zarzadzac tym obozem tez tylko zalozyciel i strateg? czy byla by jakas ranga dajaca pozwolenie?:p cos podobnego jest w ogame ;p

no i 1 pytanie :confused: czy mozna by bylo wtakowac wszystkimi wojskami wybrana wioske czy tylko te ktore beda w jakiejs odleglosci od obozu i czy gracz zakladajacy plemie 1 osobowe moglby robic te twierdze plemienna z 5 morem?;p
 

DeletedUser

Guest
pomysl ladnie napisany nie tak jak inne :)

Czy można przejąć obózalbo twierdze??
Jak spadnie poparcie w obozie lub twierdzy to obóz czy twierdza niszczą się (znikają)

czy nie latwiej bylo by ze trzeba poprostu wyrznac(wybic) wszystkich obozowiczow?:p

mi tez sie pomysl przekombinowany wydaje :D ale jako tako trzyma sie kupy;p nienapisane jest tylko kto by mogl zarzadzac tym obozem tez tylko zalozyciel i strateg? czy byla by jakas ranga dajaca pozwolenie?:p cos podobnego jest w ogame ;p

no i 1 pytanie :confused: czy mozna by bylo wtakowac wszystkimi wojskami wybrana wioske czy tylko te ktore beda w jakiejs odleglosci od obozu i czy gracz zakladajacy plemie 1 osobowe moglby robic te twierdze plemienna z 5 morem?;p


1) nie łatwiej bo by odrazu można było go zniszczyć, a z samego początku nie ma tam nikogo

2) stratego to by była nowa ranga w plemieniu

3) tak nawet plemie 1 osobowe może mieć twierdze
 

DeletedUser93933

Guest
Na nie. Tak to by załóżmy każde plemię miało z każdym wojnę po to, aby posyłać te jednostki z twierdzy bądź obozu. Kolejne udziwnienie gry.

Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Taki sam temat był dopiero co.
Jak chcesz założyć obóz blisko wiosek które cię interesują to przejmij jakąś wioskę w tym rejonie.
 

DeletedUser3200

Guest
Jak miło znowu kogoś wyśmiać po banie :) Witam wszystkich.
Ostro przekombinowałeś. Jeśli ktoś by to wprowadził, to albo na kontynencie mogły być 4 plemiona albo mapa byłaby zawalona twierdzami. A co do obozów graczy-totalnie nieprzydatne. Załóżmy, że gość założy obóz obok twojej wioski. Co robisz? Regularne wypady lekką. I po co to komu?
 

DeletedUser94723

Guest
Ciekawy pomysł ale jak by to wyglądało na mapie.. Chyba że było by więcej pustych miejsc.. Mi się pomysł podoba ale nie wiem czy wejdzie w zycie.. Chyba że na nowym swiecie.. Ale podejrzewam że 35 :D

Wstrzymam się od głosu.
 

DeletedUser

Guest
ja mam ochote jeszcze na grila i bar z zimnym browarem, moze TWÓTCA tematu wziąłby to pod uwage
 

DeletedUser

Guest
marudzicie nie takie złe

jak by wprowadzić że można zdobywać te obozy ryckiem :D to było by spoko wiadomo robią nam wypad z lk a my wysyłamy do obozu rycka z pikami przejmujemy go i czekamy na powrót lk :eek:

poza tym taki obóz to za duże ułatwienie dla agresora... Co do twierdzy... Hmmm może jak by to nazwać "stolica" plemienia już były takie tematy... Ale fajne było by jak by rzeczywiście można tam wyjątkowe jednostki rekrutować :p ale chodźmy krok dalej i postawmy tam kuźnie dla całego plemienia... badania jak w ogame... o co by tu jeszcze dorzucić.. wiem. założyciel może ustawiać podatek dla członków plemienia stąd będą leciały surowce do stolicy na badania i jednostki :D dobra ale to jeszcze mało coś lepszego... hmmm może w rynku wprowadzić sprzedaż wiosek? albo lepiej wymianę? a może jeszcze będziemy sprzedawać jednostki? powiedzmy "!!! Super okazja 5 grubasów w cenie 3!!!" to było by fajne... Dobra wracamy do plemienia... nowa ranga spoko ale może zabawmy się w rząd i zróbmy sejm. Wiecie taka ankietka a potem fajna graficzka przedstawiająca wyniki... [ALE fakt faktem możliwość zamieszczania ankiety była aprawdę przydatna oczywiście tylko przez osoby uprawione mod i adm]

Kolego takich pomysłów są krocie, jedne przydatne inne mniej... Twoja propozycja jest ciekawa ale wiesz co napiszę Ci szczerze?? Zachowaj to dla siebie. Nieżebym jakieś pociski tu puszczał ale chciał bym zauważyć że szansa że coś takiego było by wprowadzone jest równa szansie wygrania w totka :D hmmm może źle się wyraziłem szansa na wprowadzenie czego kolwiek z tego działu jest równa wygranej w totka :cool:

Lepiej spisz swoje pomysły dopracuj je i poszukaj ludzi co prowadzą/budują itp jakąć grę podobną do plemion :)
 

DeletedUser78702

Guest
mogloby byc, ale no faktycznie troszke przekombinowane... przede wszystkim niepotrzebne nowe jednostki, a jeździec to juz szczegolnie, mamy i tak trzy jednostki kawaleri i nie potrzeba wiecej... troche poprawek i by bylo spoko :p
 

DeletedUser

Guest
a jak miałyby wygladać ataki?
50k LK i 100k topora?
żałosny pomysł
 

DeletedUser

Guest
NA pewno nie przejdzie na światach z regułą zagrody.

Ale jak tak sobie myślę, jak atakujący muszą się wyprężać, żeby wyczyścić wioskę na innych światach, gdzie siedzi po 200k miecza i pik, to nie jest to złe rozwiązanie. Trochę przekombinowane, ale chyba w dobrym kierunku.
Lecz ja się nie wypowiadam, bo na świecie bez reguły zagrody nie grałem nigdy dłużej niż 3 tygodnie. ;]
 

DeletedUser99275

Guest
Głupi pomysł.
1. Cała mapa była by w wioskach (W końcu jak tam są budynki...)
2. Obozy plemiennne?! Całe plemię będzie atakować jednego gracza?! Lol.
3. Wprowadzenie tego pomysłu ścięło by na pewno plemiona na 2 miesiące...
Sorry, ale ten pomysł jest do bani.
 

DeletedUser90645

Guest
Zbyt rozbudowane. Za dużo kombinujesz i wymyślasz.
To nie ma być ekstra gra z wieloma bajerami i rzeczami, lecz prosta gra przeglądarkowa...

Głosuję na "nie".
 

DeletedUser

Guest
Dałem na tak, ale nie przeczytałem tych idiotyzmów, to co żeś wymyślił jest jeszcze glupsze od prędkości szlachcia:p cóż pomysł fajny - Twoje wykonanie żalosne, ja myslałem żeby to bylo for free i że klika się na wioskę przeciwnika, dalej jest takie cos jak TEN obóz i zakładamy, osoba oblężana może spróbować wypędzic oblężycielow i takie tam...
 

DeletedUser4390

Guest
Moim zdaniem zły pomysł, bo trudno byłoby się obronić przed całym plemieniem... Kto sam powstrzyma atak 300k lekkiej i 400k toporów???
 
Status
Zamknięty.
Do góry