O co chodzi w tym zadaniu?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser163855
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser163855

Guest
Witam!

Jedno z zadań samouczka to:

Najeżdżanie i plądrowanie
Postaraj się napełnić spichlerz surowcami z innych wiosek, atakując je i plądrując. Postaraj się jak najszybciej splądrować 5 wiosek.

Splądruj pięć wiosek
Atak na pięć wiosek​

648a3496c8.jpg


O co dokładnie chodzi w tym zadaniu?
Dokładniej, mam na myśli to, że polecenie samo sobie zaprzecza. Wpierw mówi nam, że mamy wioski splądrować, tj. wysłać wojska, które zgrabią wioskę, niżej jednak napisane jest, że wystarczy wioskę zaatakować. Które z tych stwierdzeń jest prawdziwe?

Mianowicie, co się stanie, jeśli spełnię tylko jedno z wymienionych, czyli zaatakuję wioskę, ale jej nie splądruję?
Czy atakując ją 1 pikinierem, który polegnie (czyli nie splądruje wioski), zadanie zostanie uznane za zaliczone?

Pytam, gdyż szkoda mi tracić na darmo jednostek, by to sprawdzić, a to zadanie samouczka jest tak sformułowane, że nie wiadomo o co dokładnie w nim chodzi (wpierw mówi nam, że mamy wioskę splądrować, po czym zostaje to zmienione w podsumowaniu zadania na "po prostu" atak).

Moje pytanie jest na poważnie i nie jest trollowaniem czy nabijaniem postów. Po prostu jestem osobą, która lubi się czepiać dwuznacznych sformułowań, zwłaszcza jeśli można je zinterpretować na zaprzeczające sobie sposoby. Chciałbym też wiedzieć, o co dokładnie jestem pytany w samouczku, zamiast strzelać i próbować w ciemno, stąd też ten temat.

Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry