Nowy typ zastępstw

  • Rozpoczynający wątek puma gold 00
  • Data rozpoczęcia

Czy uważasz, że powinno się przeprowadzić modyfikację uprawnień dotyczących zastępstw

  • Tak

    Głosy: 71 73,2%
  • Nie

    Głosy: 26 26,8%

  • W sumie głosujących
    97
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Gdy wypadają nam jakieś dziwne nie przewidziane historię, lub gdy po prostu planujemy urlop, zastępstwo to idealne rozwiązanie.
Jednak podczas gry zastępstwo zaczęło przybierać coraz to nowe formy. Od zwykłego zastępstwa kontrolnego,
poprzez tzn 'wiszące zastępstwa'.
Choć sam nigdy nie miałem problemów z udzielaniem zastępstw innym osobom to doskonale rozumiem obawy innych uczestników gry.
Nierzadko zdarzały się sytuację w których to gracze wykorzystywali zastępstwo do własnych celów takich jak np pozbycie się wojska z wioski i wysłanie go w "daleką podróż".
Kolejny problem to problem dotyczący PW. Czasem bywa tak, że prowadzę z kimś rozmowę i nie chcę ani jej kasować ani ujawniać osobom trzecim. Zastępca który loguje się tymczasowo na moje konto będzie mógł wykorzystać sytuację i ją odczytać co nie jest dobre.

Proponowałbym wprowadzenie zastępstw o 3 stopniach uprawnień.

  1. Zastępstwo zwykłe - takie jak do tej pory
  2. Zastępstwo z ograniczeniami - zastępca który się loguje może przeprowadzić wszystkie czynności jak podczas zwykłego zastępstwa, ale zabronione jest wysyłanie wojsk dalej niż określona liczba godzin (idealne zastępstwo wiszące)
  3. Zastępstwo z surowymi ograniczeniami - Zastępca logujący się na konto ma jedynie możliwość podglądu wioski. Może zobaczyć ile wojsk znajduje się w danej wiosce, może podejrzeć raporty, ale nie może ich wysłać. Nie może odczytać wiadomości.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser160591

Guest
Byłbym za tym, żeby zastępca nie mógł odczytywać wiadomości, to rzeczywiście zwiększyło by ochronę prywatności graczy. Reszta proponowanych zmian to moim zdaniem bzdura.
 

DeletedUser

Guest
Dlaczego bzdura?

Plemię z którym rozmawiasz o rekrutacji chce od Ciebie zastępstwo. Udzielasz rekrutantowi zastepstwa a on pozbywa Ci sie wojsk z wioski. Ja tak nie miałem ale znam wiele takich przypadków...
 

DeletedUser158309

Guest
Pamiętaj !!! Nie daje się się zastępstw przy rekrutacji/selekcji.. Tylko screeny ;)
 

micfil94

Miecznik
Wynik reakcji
0
Poczytaj regulamin bo punkt 3 jasno określa zasady zastępstw. Pomysł w tym przypadku przestaje mieć sens.
 

DeletedUser

Guest
Screena można łatwiutko podrobić, jak chcesz to mogę Ci puścić fake'i na PM ;)

Ja bym raczej proponował takie zastępstwo, żeby można było odhaczyć, na co się pozwala zastępującemu - tak jak się to robi przy uprawnieniach w konfiguracji plemienia.

Poczytaj regulamin bo punkt 3 jasno określa zasady zastępstw. Pomysł w tym przypadku przestaje mieć sens.

To ja zauważę jeszcze, że w regulaminie stoi, jak następująco:

Zastępstwo jest oddawane na własną odpowiedzialność, obsługa gry nie ponosi odpowiedzialności i nie jest stroną w przypadku utraty konta, poniesionych strat lub nadużycia zaufania ze strony zastępcy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser159480

Guest
Pomysł ogólnie dobry, ale widziałbym go nieco inaczej, tak jak to widzi TheAer, tzn. właściciel wyznacza co można robić na koncie poprzez zaznaczanie "ptaszkami", np. wysyłanie ataków, czytanie wiadomości, podgląd na forum. Osoba przyjmująca zastępstwo widzi co może zrobić na koncie. Takie coś jest na prawdę dobre moim zdaniem :)
 

DeletedUser

Guest
Screena można łatwiutko podrobić, jak chcesz to mogę Ci puścić fake'i na PM ;)

Oczywiście! Można to zrobić nawet bez użycia programów graficznych, za pomocą dodatku dla webmasterów do Mozilli.
Temat przecież bardzo dobrze znany.


Faktycznie, można by było mój pomysł nieco zmodyfikować tak jak mówicie - opcja z odhaczenaimi.
Ja rzuciłem tylko pomysł bo uważam że warto coś takiego wprowadzić.
 

DeletedUser

Guest
Screena można w paincie przerobic chociażby ,albo za pomocą ctrl+h albo innej kombinacji w firefoxie.
pomysł na nie.
 

DeletedUser144151

Guest
ileż razy będzie poruszany ten temat?

Tak jak pisałem ostatnim razem jestem przeciwny.Dlaczego?To proste nie wziął bym zastępstwa od kogoś kto mi nie ufa tak samo nie dał bym zastępstwa osobie której nie ufam
.Piszecie o zabronieniu wysyłania wojska.Wchodzisz na zastępstwo następnego dnia widzisz ataki ale nie możesz manewrowac wojskiem.Atakują sąsiada z plemienia a ja mu wsparcia na chwilę nie mogę podesłac,Nawet nie odczytam wiadomości z prośbą bo właściciel zablokował czytanie PW.
Czy ja czytam czyjeś PW? oczywiście,te które gracz dostał podczas kiedy ja mam zastępstwo.Ale zawsze odpisując podpisuje się swoim nickiem
 

DeletedUser

Guest
ileż razy będzie poruszany ten temat?

Tak jak pisałem ostatnim razem jestem przeciwny.Dlaczego?To proste nie wziął bym zastępstwa od kogoś kto mi nie ufa tak samo nie dał bym zastępstwa osobie której nie ufam
.Piszecie o zabronieniu wysyłania wojska.Wchodzisz na zastępstwo następnego dnia widzisz ataki ale nie możesz manewrowac wojskiem.Atakują sąsiada z plemienia a ja mu wsparcia na chwilę nie mogę podesłac,Nawet nie odczytam wiadomości z prośbą bo właściciel zablokował czytanie PW.
Czy ja czytam czyjeś PW? oczywiście,te które gracz dostał podczas kiedy ja mam zastępstwo.Ale zawsze odpisując podpisuje się swoim nickiem


Chyba albo nie przeczytałeś tego co napisałem... Ja nie mówię o zastępcy który ma opiekować sie kontem tylko o zastepcy ktory chce sprawdzić stan Twojej wsi.


Widzę że zamiast normalnie porozmawiać to większość się napina i udaje PRO graczy.

korsarz1410 - ja nie uważam siebie za debila ani frajera... to tylko pomysł. Nikogo nie obrażam a Ty tak ...
Pewnie dlatego taki cwany jesteś bo jesteś po 'anonimowy'.
Czy tutaj naprawdę nie można porozmawiać normalnie? Tylko zawsze ktoś sie napina i obraża innych?

Pewnie w życiu realnym Ci co są tacy agresywni i butni są pomiatani dlatego tutaj w internecie próbują zamaskować swoje krzywdy i robią z siebie spoko gości ;)


Pozdrawiam, jak sie nie podoba to klikamy "nie" - nie trzeba od razu jechać po kimś... to był tylko pomysł.
 

DeletedUser

Guest
dla nowych graczy będzie to trudne, bo jeden gość chciał mi dać zastępstwo, mówi weź a mi nie dał
ale jestem na tak :)
ale powinno być tak :
1. zastępstwo takie jak teraz
2. zastępstwo w którym mamy listę ograniczeń i zaznaczamy czego gracz zastępujący nas może widzieć/robić
 

DeletedUser166471

Guest
A ja wpadłem na pomysł, aby przy wysyłaniu zgłoszenia do plemienia założyciel by widział rozbudowe wioski i wojsko.
Bo jak sie daje zasta to potem trzeba troche odczekać żeby mógł np. pomoc przesłać czy coś.
Po za tym często założyciel plemienia przy zastępstwie czyta PW...
 

DeletedUser

Guest
Bardzo dobry pomysł. Zważywszy również na to, że często rekrutant życzy sobie danie zastępstwa, czego większość graczy nie lubi.
 

DeletedUser144151

Guest
Chyba albo nie przeczytałeś tego co napisałem... Ja nie mówię o zastępcy który ma opiekować sie kontem tylko o zastepcy ktory chce sprawdzić stan Twojej wsi.


Widzę że zamiast normalnie porozmawiać to większość się napina i udaje PRO graczy.

korsarz1410 - ja nie uważam siebie za debila ani frajera... to tylko pomysł. Nikogo nie obrażam a Ty tak ...
Pewnie dlatego taki cwany jesteś bo jesteś po 'anonimowy'.
Czy tutaj naprawdę nie można porozmawiać normalnie? Tylko zawsze ktoś sie napina i obraża innych?

Pewnie w życiu realnym Ci co są tacy agresywni i butni są pomiatani dlatego tutaj w internecie próbują zamaskować swoje krzywdy i robią z siebie spoko gości ;)


Pozdrawiam, jak sie nie podoba to klikamy "nie" - nie trzeba od razu jechać po kimś... to był tylko pomysł.

czytałem co napisałeś,jestem przeciwny temu pomysłowi kilka powodów podałem,wiem ze mówisz o chwilowych zastępstwach,ale czy warto przerabiać grę dla 3 minut sprawdzania konta przed rekrutacją do plemienia(na dłużej się nie daje proste).Po wejściu tej zmiany którą proponujesz wielu graczy może przez pomyłkę przed daniem zastępstwa dać okrojoną wersję i co wtedy ma począć zastępca idą ataki a tu klops.
Wielu graczy aby ukryć swoje pogaduchy z innymi graczami ukrywało by PW,a PW to najszybsza forma załatwienia sobie pomocy.Sam w pracy nie zaglądam na forum tylko na PW gdyby sąsiad potrzebował pomocy wie ze musi użyć tej formy i pomoc dostanie.Nie czytam pogaduch,ale dostęp do PW jest dla mnie jako częstego zastępcy kont frontowych niezbędna


wyrażanie swojej opinii to nie napinka tylko dyskusja i nie oznacza ze gracze uważają sie za pro(mi do pro bardzo dużo brakuje)
 

DeletedUser

Guest
Pomysł sx całkiem na tak .Wdg mnie ten pomysł powinien sie pojawić w kolejnym aupdat'cie
 

DeletedUser

Guest
Do tego jeszcze duża droga - mocna zmiana. Zapewne dobra na styl 9.0.
 
Status
Zamknięty.
Do góry