nowy świat z limitem farmy

Kliczko i Kami

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
955
Takie pytanie mam do administracji, planujecie w najbliższym czasie wypuścić świat z limitem farmy? Ostatnim takim był 156 który wyszedł w lipcu 2020r. Na wakacje z nieograniczoną farma chyba nie ma sensu dawać bo kto będzie miał czas siedzieć i farmic non stop. hejterow i wszystkich innych również zapraszam do dyskusji może administracja będzie bardziej skłonna dać z takim parametrem jak zobaczy że jest zainteresowanie takim światem.
 

Kliczko i Kami

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
955
moze po to żeby urozmaicić rozgrywkę choć trochę, nieograniczona wychodzi co 2 miesiące i zdarza się nawet że 2 światy z taką konfiguracja jednocześnie :p dajmy też innym pograć nie cały czas światy dla nolife którzy siedzą i nie mają nic innego tylko farmić :p jak dla mnie limit na następnym to nie ewentualność a konieczność ;)
edit* gdyby ustawienia z 166 zrobić na nieograniczonej to też tylu graczy by było ;)
 
Wynik reakcji
6.901
moze po to żeby urozmaicić rozgrywkę choć trochę, nieograniczona wychodzi co 2 miesiące i zdarza się nawet że 2 światy z taką konfiguracja jednocześnie :p dajmy też innym pograć nie cały czas światy dla nolife którzy siedzą i nie mają nic innego tylko farmić :p jak dla mnie limit na następnym to nie ewentualność a konieczność ;)
edit* gdyby ustawienia z 166 zrobić na nieograniczonej to też tylu graczy by było ;)
No dla mnie najlepszym urozmaiceniem rozgrywki byłoby wypuszczać światy ze zwiększonym spawnem wiosek barbarzyńskich
Ale 166 to nie kwestia tego że małe zainteresowanie^^ Tak światy bez pp wyglądały by od 5lat gdyby zabrali się szybciej za tych nieudaczników którzy co świat mieli 150 multikont^^ 166 pokazuje realna liczbę graczy aktywnych którzy korzystają z takich światów
 
Wynik reakcji
59.447
Ale 166 to nie kwestia tego że małe zainteresowanie^^ Tak światy bez pp wyglądały by od 5lat gdyby zabrali się szybciej za tych nieudaczników którzy co świat mieli 150 multikont^^ 166 pokazuje realna liczbę graczy aktywnych którzy korzystają z takich światów
No ja sie z tym zgadzam, ze swiaty bez pp to i mniejszy poziom i mniej graczy, ale na 166 jest malo osob bo support do bólu utrudnił start ze swoja ekipa dlatego tez ten swiat jest kiepskim przykladem bo na wszystkich swiatach z gielda mozna sie przenosic do swoich

Po prostu jakby support kontaktowal sie z graczami co do ustawien i dal wiekszy spawn barb to swiaty by zyly dluzej i wiecej osob by gralo. Juz nawet nie mowie zeby co 2 miesiace dawac swiaty pod dykatando graczy, ale na pewno jeden taki swiat (albo dwa bo z gielda i bez) warto zrobic dla samego eksperymentu skoro eksperymentuja z takimi ustawieniami beznadziejnymi jak 166 xD
 

Kliczko i Kami

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
955
Bo ekipy na światach z giełdą to jakieś kozaki xD na classicu mogli się wykazać jacy z nich kozaki to nie było chętnych
Nie chcecie to nie logujcie się na takim świecie, macie swoje "pro światy" z giełdą to nie wiem czemu interesuje Was świat na który i tak nie wejdziecie xd idźcie dalej na FO światów z PP nabijać rangi postami jak to światy z PP są najlepsze i największe gdzie zawsze od groma osób wbija pofarmic ppki tylko :) Zaraz wyleci jeden z drugim z jakimiś statystykami żeby poprzeć swoje teorie spiskowe znając życie ale kto by się tym przejmował i brał to na poważnie ;) zresztą Topka 163 pokazuje ile PP można wywalić i jaką przewagę sobie zrobić na etapie do 1mln pkt gdzie przewagą top 1 nad top 15 jest momentami nawet 2x większa. Trochę grałem na 163 i wiem jak to wygląda, na eventach zgarniaja tacy goście jeszcze bonusy do grubych i pakiety surki do 30% itp. w ilościach o których gracz nawet top 200 może pomarzyć więc takie nie do końca są fair Play te wasze najlepsze światy. Zdania nie zmienię i argumentów jest jeszcze dużo więcej a u Was jedyne argumenty to wielkość światów i multikonta które występują nie tylko na światach bez farmy a na waszych z giełdą też są tylko Topka tak odjeżdża zanim ktokolwiek zacznie je przejmować że ich nie zauwazacie po prostu

Edit. Podejrzewam że nie przeczytacie i tak ale do innych może dotrze schemat jakim funkcjonuje świat z giełdą
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wynik reakcji
59.447
Pisałem gdzieś na forum, że na 150 najlepiej wypadły ekipy jubileuszowe, potem giełdowe a najgorzej wypadły te ze światów bez giełdy :) Poszukać tego postu? Bo nie chce mi się o tym pisać jeszcze raz :/ Mechanicznie wolę te z giełdą, ale mam znajomych na światach bez, więc może i wbije. Poza tym zależy mi na rozwoju tej gry a twój pomysł by jedynie cofnął tą gierkę w rozwoju xD Grałem na światach z giełdą i bez i większym problemem są darmy i sztuczne zagęszczanie niż te 20 osób które wpakuje tysiąc euro w ppki xD. Bo na światach bez giełdy topka nie odlatuje na etapie z jedną wioską? Mają darmy które klepią im wojsko, więc o to się nie martwią i mogą sobie klepać eko, pałac i monetki xD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kliczko i Kami

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
955
No to skoro nie przeszkadza Ci jak 1tys euro gość wpakuje (chyba jeśli chodzi że w miesiąc xd) to co Ci darmy na bez farmy będą przeszkadzały? Rozwój tej gry to tylko giełdai nieograniczona farma? XD większej głupoty nie słyszałem a wasze z giełdą istnieją tylko dlatego że wydają tam tyle kasy i im się to opłaca a z taką ilością gry jaka mechanika by nie była to odskakujesz xd no i chyba nie czytasz uważnie bo ja piszę o świecie z limitem nie o bez farmy :p tak sprostuje

Jeśli nie odpowiada Ci świat to startuj sobie na świecie z giełdą, co 2 miesiące takie wychodzą a co ma świat z limitem farmy do stopowania rozwoju plemion to napisz petycję o same światy z giełdą i zbieraj podpisy wśród ziomków z giełdowych, może przejdzie Twój pomysł o wyniesieniu polskich plemion na wyżyny tej gierki XDD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wynik reakcji
59.447
No wpakuje kilka gości i to nie jest problem z dwóch powodów. Albo pakuje tą kasę totalny noob który jest niegroźny i zostaje na środku mapy a Ci co chcą grać zazwyczaj lecą na obrzeża. A jak na obrzeżach się taki znajdzie to zazwyczaj jak jesteś dobry to lądujecie razem w plemieniu bo na światach bez giełdy jest mniej tryhardów i kolesiostwa. Gre rozwija się złotówkami a pewnie wszyscy ze światów bez giełdy zarabiają sobie pp na światach z giełdą, gra na nich nie zarabia ergo nie przyczyniają się do rozwoju.

Z perspektywy gracza któremu zależy na gierce nie odpowiada mi twoja wizja świata bo jest po prostu mierna - nawet 164 bez logowania z ekipą ma więcej wiosek od twojego limitu farmy. Tu już nawet moja opinia się nie liczy tylko czyste statystyki, mało wiosek = mało graczy = potencjalnie mniejszy zarobek. Przecież pisałem, że gram tutaj i tutaj :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kliczko i Kami

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
955
Co za różnica czy koleś sobie przejmie wioski czy rozwinie przez pierwszy miesiąc na świecie z giełdą jeszcze więcej wiosek za złotowe :) kolesiostwo powiadasz? XD A na światach z giełdą do wariatów, marzycieli czy innych plemion znajomych tak łatwo się dostać z rekrutacji? Niektóre plemiona z góry zakładają że przyjmują tylko perełki i to nie tylko na światach z limitem czy bez farmy tak się dzieje :)
Nie mówię żeby wypuszczać takie co 2 miesiące ale raz do roku to chyba nikomu z głowy czapka nie spadnie jak wyjdzie z ograniczoną żeby nie trzeba było siedzieć i latać wkoło z AF co by za bardzo od topki nie odbiegać. Na pewno trochę chętnych ekip na limit by się znalazło które nie startują na nieograniczonej a o to chyba chodzi żeby chociaż trochę ta gra była urozmaicona a nie non stop to samo. Na frekwencję na światach wpływa wiele konfiguracji i czynników i chyba tego tłumaczyć nie muszę bo każdy jest tego świadomy. Na światy z giełdą myślę że z 5-10k graczy wbija pod farmę PP a czy zostaną czy nie to już zależy czy znajdą plemię.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wynik reakcji
59.447
No taka, że to pierwsze to łamanie regulaminu (pushing) i nie każdy może sobie na to pozwolić a to drugie jest legalne i przyczynia się do rozwoju gry? No o tym pisałem - na światach z giełdą jest mniej spoceńców i tryhardów, łatwiej się dostać do plemienia bo jest większa szansa, że nowy gracz dostanie szanse. Znowu podejście lepsze dla rozwoju gry.

Ale ty tego rozumiesz, że na twój świat jest mniej chętnych graczy i ekip niż na wszystkie inne typy światów? Dlatego InnoGames nie powinno go wypuszczać xD
 

Kliczko i Kami

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
955
Twoim tokiem rozumowania należy zrobić z plemion w pełni komercyjną gierkę którą ma przynosić tylko zyski. Nie każdy widzi sens w wydawaniu kasy na plemiona a na światach z giełdą głównie to trzeba robić by być w topce. Sam napisałeś że nawet największy nub wyda se 1k euro na ppki i ma boosta jak tą lala że może być spokojny o swój byt na świecie do momentu wpakowania kolejnego 1k euro w ppki. Na światach z limitami nie ma takiego problemu z multikontami zresztą a jeśli jest to porównywalny do gry z darmami na giełdowych a można to podpiąć pod to samo- bo chyba nie powiesz mi że na giełdowych nie ma darm :)
 
Wynik reakcji
59.447
No od tego są biznesy a Plemiona jak i InnoGames to biznes który ma przynosić zyski. No pewnie, ale wystarczy, że pofarmisz pp przez kilka światów z giełdą to już masz na tyle, że możesz sobie pozwolić na wypasiony start.

No wcale nie ma, dlatego obrzeża na 162 wyglądają tak bo support miał taki kaprys xD

1622880466886.png

Na światach z giełdą są też darmy, ale wchodząc tam i robiąc darme przy okazji farmisz pp, więc z perspektywy regulaminu nie jest to pushing bo konto przynosi korzyści też tobie
 
Wynik reakcji
6.901
@Dark.of.war Nie będę się kłócił które ekipy są lepsze bo to nie ma znaczenia, mowa tutaj o czym innym.

Światy z pp- jeżeli ktoś nie wydaje pieniędzy a po prostu klika eventy jak są i tak w topce na koniec się znajdzie lub nadgoni czołówkę. To że ktoś ma 500wsi przewagi nie ma znaczenia, początek nic nie daje.
Światy bez pp- Przeciętny kowalski grający na jednym koncie i tracący offa w początkowej fazy gry nigdy nie dogoni gracza X lub Y który do tego pierwszego offa stracił na etapie 300wsi kiedy to darmy pozjadał. Rozumiesz różnicę?^^
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Fabcio

Cartographer of the USA
Wynik reakcji
8.806
Prosimy o wzajemne zwracanie się do siebie z szacunkiem i kulturą słowa!
Nie no nie mogę.

Jakim skill’u?
Jakie off’y?

W tej gierce skill cap jest tak niski, że bym z ziomka, który nie ma pojęcia o gierce - w jeden dzień zrobił profesjonalistę:
• Te same schematy są powielane przy każdej interakcji, wystarczy mieć je wyuczone bądź zapisane i poprawnie je dobierać. (Odbitka, klin, kontra, fejki, mobil)

Nie dość że wrzucacie wszystkich graczy obu typu światów w jeden worek i próbujecie go porównać, to jeszcze Dorek używa argumentów, które są o kant stołu rozbić:

To że ktoś ma 500wsi przewagi nie ma znaczenia, początek nic nie daje.

w początkowej fazy gry nigdy nie dogoni gracza X lub Y który [tu był cytat, który sugerował nielegalne pomoce, ale został usunięty dla dobra ogółu]

Pozwolę sobie Cię pozostawić z tymi dwoma cytatami ku własnej refleksji, może po przeczytaniu całości wywodu samemu to zrozumiesz.

Wiesz co jest najważniejsze?
• Aktywność
• Znajomości
• Lokalizacja


Zadam Ci kilka pytań retorycznych:
-
Czy w potencjalnym starciu osoby, która jest bardziej doświadczona, lecz loguje się tylko wieczorami z powodu prywatnych problemów/nadmiaru pracy vs. mniej doświadczona, która regularnie wstaje nocami i nad rankiem + po prostu słucha prostych poleceń wydanych z góry; doświadczenie wygra?

- Tak jak ktoś wspomniał, „bogatsi” gracze z Giełdy prędzej czy później lądują w jednym plemieniu z tobą, jeżeli jesteś wystarczająco dobry, to prawda. Głównie to właśnie oni prowadzą te plemiona i głupim byłoby „marnować” cennych graczy po prostu ich podbijając. O wiele więcej z nich pożytku, gdyby grali po stronie „bogatszego”- w taki oto sposób próbujesz zakamuflować przewagę P2W. No i co prawda sprawdza się to w praktyce, aczkolwiek tylko w niektórych przypadkach:
> Pozwolę sobie użyć świeżutkiego konfliktu dwóch graczy jako przykład, którzy czysto w teorii wylądowali obok siebie. Pierwszym z dwójki jest Kali (@pazernyisback ), a drugim @Canarinhio . Dajmy na to, Canarinhio postanowił przeznaczyć swoje złotówki, by wykupić sobie pałac i off’a za surowce z Giełdy i wraz ze wcześniej zebranymi flagami z poprzednich światów na wzmocnienie wojska postanowił podbić Kaliego, który nie wydał nic i klika aktywnie. No straszliwie go nie cierpi, i chce mu pokazać swoją wyższość. Dodatkowo Canarinhio jako ten „bogatszy” ma ten przywilej, że prowadzi okoliczne plemię. Czy uważasz, że to fair play?

- Znajomosci, czyli start w aktywnej ekipie, wyciąganie lepszych graczy od wroga, ustawianie dyplomacji z byłymi kumplami z plemienia, i wiele, wiele innych. Budujesz te relacje latami, co nie różni się niczym na obu typach światów. Mylę się? Dla przykładu: Będąc tym bardziej wpływowym Canarinhio może wpłynąć na innego „bogatego” ziomka z kontynentu obok by ten podbił Kaliego, także ten nie byłby bezpieczny ponownie, a wszystko ze względu na wydane złotówki, które wygenerowały przewagę.

- To samo tyczy się „multi” czy „botów”, czy występują one tylko i wyłącznie na Non-Giełda? A może to jakaś ostatnia deska ratunku, której przy każdej dyskusji gracze próbują się chwytać? Jak to jest, że w przypadku fair 1v1 (bez ingerencji PP) - raz mają znaczenie, a następnym razem już mniejsze, bądź żadne?
na szczęście obie wspomniane "pomoce" są nielegalne i ich użytkowników karzemy banami równo (Lukasz032)

- W takim wypadku czy na którykolwiek z tych trzech głównych czynników ma wpływ to, że świat jest z Giełdą czy też bez?

Wszyscy trzej graliście na obu typach, więc dobrze znacie odpowiedź, czy jest to dalej ta sama gra? Czy może gameplay różni się do tego stopnia, że warto bronić idei „Światów z giełdą bycia w 100% fair-play”?

Szkoda tylko, że darmy jak widać Support jest w stanie zatrzymać na ogrom sposobów, natomiast w Giełdę ingerować po prostu nie może. *sadface*
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry