Nowość: Giełda Premium

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
659
Drodzy Gracze,

chcielibyśmy Wam zaprezentować nową funkcję w grze, o której wspomnieliśmy już przy okazji prezentowania Wam nowych światów 96 i 97.
Jest to Giełda Premium, która zastąpi znany Wam mechanizm "Wymiana surowce/premium" (o którym możecie poczytać więcej w tym temacie).

UWAGA! Funkcja ta pojawi się obecnie tylko na świecie 96.

Główna zmiana polega na tym, że nie będzie już możliwości wymiany surowców/premium z innymi graczami, ale wymiana ta będzie odbywała się za pośrednictwem giełdy skupującej i sprzedającej surowce. Powinno to pozwolić na znalezienie odpowiednich ofert o dowolnej porze, bez konieczności czekania aż ktoś wystawi interesującą nas ofertę lub zaakceptuje Waszą.
Dodatkową korzyścią jest to, że giełda akceptować będzie wszystkie Punkty Premium, także te z zablokowaną obecnie możliwością transferu na inne konta (czyli uzyskane za darmo lub nabyte za pomocą metody płatności mającej czasowe ograniczenia w przesyłaniu nabytych PP do innych graczy). PP uzyskane poprzez giełdę będą miały 60-dniową blokadę przed przeniesieniem ich na inne konta (oczywiście bez żadnych ograniczeń będzie można z nich korzystać w obrębie swojego konta, także do kolejnych transakcji na giełdzie).

A tutaj już nieco więcej informacji o samym systemie giełdy.

Zasoby i pojemność giełdy

Na każdym kontynencie istnieje jedna Giełda Premium. Każda z nich ma swoją własną pojemność, wskazującą jak wiele surowców każdego typu jest w stanie przyjąć. Aktualnie dostępne zasoby giełdy oraz jej pojemność determinują obecny kurs wymiany. Im więcej zasobów jest dostępnych tym niższy będzie kurs wymiany i odwrotnie. Kiedy zasoby giełdy są puste, nie ma możliwości kupna surowców danego typu. Kiedy zaś są pełne, nie można sprzedać danych surowców.

pe01.jpg

Złożenie zamówienia

W odpowiednie pola należy wpisać ile danych surowców chcesz kupić lub sprzedać, zobaczysz wówczas ich szacunkową wartość, zależną od aktualnego kursu wymiany.

pe02.jpg

Dokonanie transakcji

Gdy złożysz zamówienie, Giełda zaproponuje Ci ofertę z wartością zaokrągloną w górę do najbliższej pełnej liczby Punktów Premium. Jeśli ją zaakceptujesz, to surowce zostaną wymienione między Tobą a Giełdą. Aby móc sprzedać surowce na Giełdzie, musisz mieć wystarczającą liczbę dostępnych kupców, by móc te surowce dostarczyć. Gdy kupujesz surowce, to Giełda musi się martwić o kupców by je przetransportować. W obu przypadkach czas dostawy wynosi 2:00:00.

Podatek i rozwój

Po zakupie surowców z Giełdy, zainwestuje ona drobną część swoich wpływów aby zwiększyć możliwości obrotu danym surowcem poprzez wzrost pojemności. Codziennie też giełdy na sąsiadujących ze sobą kontynentach będą dokonywały przesunięć surowców aby zmniejszyć różnice między swoimi kursami wymiany.

Jest to nowa funkcja, dlatego będziemy uważnie obserwować jej działanie, by móc w przyszłości wprowadzić ewentualne poprawki pozwalające na jej ulepszenie. Dlatego czekamy na wszelkie Wasze komentarze dotyczące funkcjonowania tego mechanizmu. Również jeśli macie jakieś pytania, to nie wahajcie się ich zadawać, abyśmy mogli wspólnie lepiej poznać wszystkie kruczki i opracować jak najlepszy poradnik dotyczący tej funkcji.
Wszelką dyskusję dotyczącą tego zagadnienia prosimy prowadzić w tym temacie (klik).

Pozdrawiamy serdecznie,
Wasz Plemiona Team
 

DeletedUser182378

Guest
Drodzy Gracze,

Biorąc pod uwagę pozytywne opinie które od Was otrzymaliśmy na temat Giełdy Premium, w celu skupienia się na jednym systemie, zdecydowaliśmy uruchomić Giełdę na wszystkich światach, na których dotychczas dostępna była wymiana premium/surowce.
Kurs zostanie ustalony na zasadzie ostatnich transakcji w "starym" systemie.
Trwające wymiany zostaną wykonane, ale oczekujące oferty zostaną anulowane.

W razie wszelkich pytań, nie wahajcie się ich nam zadać!

Wasz Plemiona Team