NAJPORZĄDNIEJSZA analiza na 170 świecie

markopolo19

Szlachcic
Wynik reakcji
2.320
Coś tu miałem pisać, o Jakubie, ale napisał analizę szybciej niż ja planowałem, więc mniejsza

Początek wkleję z poprzednich światów gdzie analizowałem super światy.

Czołem!

W spoilerze tekst który pisałem na początku każdej analizy - wyjaśniający
Spoiler tutaj początek
A więc na wstępie chciałbym powiedzieć że moje analizy nie są na najwyższym poziomie, kilka ich napisał (przestałem liczyć), wszystkie, w większości trafne, nawet jeśli pojawiały się tam kontrowersyjne oceny plemion i ich przyszłości. Nie oczekujcie że analizy Wam się spodobają, bo mam ciężki język, i pisze wszystko w jednym ciągu po zapoznaniu się z mapą, listą członków i znajomości/bądź z jej brakiem ludzi grających w danym plemieniu. Nie pisałem z żadnym plemieniem o niczym poważnym, więc nie będę też strzelał w dyplomacje jaka panuje, bardziej postaram się wmówić jaka jest, bądź jaka moim zdaniem byłaby najlepsza (jedynie co potrafie w tej grze to ustawić dyplomacje na wina, założycielem i graczem jestem słabym :(

Analizy powstały dzięki pomocy brata @FabcioZiomekPL, które przygotował dla nas mapki, i z nimi będę pisał swoje wywody. Serio, tutaj go nawet o to poprosiłem, bym mógł je napisać, dodał ostatnio nowe mapy

Dobra
Wiec zaczynajmy:

Na start ćwiartka góra prawo, znaczy północny- wschód

Puk, czyli jak mieć tyle członów by nie mieścił się w opis
Na starcie pukanie
Mają więcej członów, niż KRZYSZTOF III OSTRY IQ, i to już jest imponujące
Rekrutant składa się z ludzi, których połączył x - enchi x whatever
Dyplomate, jak że podobnie - Mavelin x BialyDran
Jestem zaintrygowany myślą czy czosneck x ciknor i momencik x WoW3K i Poggersky x Koneser i ŁUKI x JACA to skład rady, a x to wymaganie by do niej dojść. Rada z 12 ludzi brzmiała by imponująco.
Kilku ludzi kojarzę, ale nie zrobili na mnie gdziekolwiek większego wrażenia. Jednak mają nawet spoko, jak na okolice - położenie
Mają tylu ludzi, że pewnie podwaliny trzymają krety różnych plemion. Trochę dużo Was tutaj, oj za dużo.
Co mogę więcej powiedzieć.. gdybyście dodali wszystkie człony w opis - to bym Was nawet lubił, ale tego nie zrobiliście, więc lubię Was mniej niż mógłbym.
Macie według tabelki Fabcia 197 ludzi, Sezamy gdyby połączyły się z KiS, mieliby ich 193. Potrzebujecie takiej masy by zaistnieć?
Patrząc ma mapkę jesteście niebiescy, bo jest Was więcej niż reszta plemion razem wzięta na tej mapie.
Miałem nie mówić o dyplomacji, ale z tego co wiem jesteście dogadani z NIC i z Głodem. Więc nie wiem kto tam ma najmniejsze z Was cohones, że musicie mieć 300, czy 400 ludzi by wygrać wojnę z Sezamem.

Predykcja: Głód ogarnie że nie mają co przejmować i będą walczyć z Puk, przez co Puk będzie na gorszej pozycji. Jedni z faworytów, mają największą masę więc jest przewaga nad resztą młynu. Jednak pomysł by południe zablokować, dogadaniem z Głodem, by walczyć z Sezamem jest głupie.

Ocena pozycji
6/10
Ocena umiejętności 7/10
Ocena plemienia 6.5/10


Głód, czyli jak mało jeść, a nie być głodny

teraz głody, nieoficjalni zwycięzcy w konkursu na najmniejsze cohones na 170świecie
Dogadując się z SezamoMisiami więcej by zyskali, niż dogadując się z Pukiem. Chyba ze ich Jakub nie chce, to inna sprawa.
Dyplomacja w tym aspekcie jest tragiczna, blokują kilka mocnych grajków, choć sam skład nie stawiałbym w roli faworyta. Jeśli Puk nie wygra wygra wojny z Sezamkami, to Głody tym prędzej tego nie zrobią.
Więcej się nie nie rozpisuje, jakie cohones, taki opis plemienia.

Predykcja: Przy obecnej dyplomacji lose, kiedy Sezamki się tylko do nich dobiorą, jedyny ratunek dla nich, to walenie w PUK inaczej nie zyskają mądrze terenu.

Ocena pozycji
1/10
Ocena umiejętności 6/10
Ocena plemienia 3.5/10

SezamkoMiśki, czyli jak wejść by nikt w okolicy Cię nie lubił :(
Faworyci do wygrania ćwiartki, jak i całego świata. Sezamki to jedno z najmądrzej prowadzonych plemion i to jest fakt. O Miśkahc mam swoje zdanie, co gorsze - negatywne po 125. Smutno mi gdy myślę o tym że Misie bały się mieć jeden front, na podupadłe PHLL i.. Sezamki. Ale głównie w kontekście tego świata myślę o dyplomacji Sezamkowej, a to stoi zawsze na wysokim poziomie.
Jeśli wygrają młyn i dogadają się z jednym plemieniem z południowego-wschodu:O oj klękajcie narody plemiona
Gracze najwyżej klasy, mają najlepszego duo partnera @Czarna Szmata i najlepszego deffowca @billyjones więc tutaj nic więcej nie trzeba do walczenia o blaszki.
Jeśli chodzi o ich położenie to unlucko, ale to nie są rywale jak P!, PF, czy choćby Bellum. Z tego da się wyjść i mają wysokie na to szanse. Zwłaszcza jeśli ich rywale nie nauczyli się że świata na świat, że burzenie to najgorsza opcja ofensywna na start. Gdzie grałem zawsze tacy przegrywali swoje wojny. Ciekawe czy spełni się to i tym razem.
Jeszcze mam jedną myśl, nie za dobrą o tym projekcie. Już widzieliśmy dwie potęgi łączące się w jedność na innym świecie i nie wyszło to najlepiej. Pozdrawiam @BulwaZaglady @Keymil LoveOrHate.

Predykcja: Ciężko będzie, nie może być inaczej, ale wygrają młyn i będą jednym z dwóch plemion okupujących kontynent. Są faworytami, oj są.

Ocena pozycji
5.5/10
Ocena umiejętności 9.5/10
Ocena plemienia 7.5/10

~W~, czyli jak rekrutować by wkurzyć najpotężniejsze plemię w bliskiej okolicy
Ciężko być obiektywnym, mając z nimi wojnę, więc za dużo nie napiszę.
Moja pierwsza myśl: samobójcy, czy głupcy? Rekrutują każdego, dosłownie każdego w okolicy Bellum. Myśląc jednocześnie, że nie niesie to swoich konsekwencji.
A jednak, zaskoczeni na swoim forum: jak do tej wojny doszło?!
DM`y mam zapełnione, że niektórych nie czytałem, odnośnie pytań ogólnych, lub zaproszeniach. Nie zadowoleni gracze wojną. A jednak.. są i tacy którzy ładnie się bronią, i to się ceni, tylko na jak długo?
Szkoda mi ludzi, których znam, którzy też zarządzają tym plemieniem, nie chodzi o fakt że uważam że wygramy, tylko tego co dzieje się w tym plemieniu. Czytam forum na bieżąco więc wiem.

Predykcja: brak, bo moi wrogowie. Lecz lepsi, w tym rada znajdzie sobie lepsze plemię z którymi będzie walczyć o blaszki. Większością z obecnego składu jest to po prostu nie możliwe.

Ocena pozycji
7/10
Ocena umiejętności 4/10
Ocena plemienia 5.5/10

NBNW - za mali, nie znaczący w tej okolicy za dużo. Jeśli dojdą gdzieś, powiększą się, lub cokolwiek pozytywnie innego - napisze analize.


~ZED~, czyli jak być nijaki, i nie rozsądny.
Podobni do ~W~, nawet łączy ich wspólna nienawiść do Bellum. Ale uważam że mają i gorsze położenie( rekrutacja to nieśmieszny żart), jak i plemię jest gorsze od swoich przyjaciół. W ~W~ jest kilku mega, mega mocnych grajków, u nich trochę ich mniej. O ile uważam że kumple powalczą, tak w nich nie wierze.
Ciężko mi coś więcej napisać. Dziwi mnie nienawiść od startu do Bellum, to tak jakbyś miał 1.20 bujał się w szkole po szatni i zaczepiał o połowę większego bydlaka. Głupota.

Predykcja: brak, bo moi wrogowie. Lecz padną.

Ocena pozycji
2/10
Ocena umiejętności 2/10
Ocena plemienia 2/10

Erebor, czyli jak być plagiatem, nie będąc plagiatem
hej, gdzieś już ich widziałem @john456 hm
Ale chyba po prostu są dwa plemiona z dwoma różnymi historiami. Mają nie ciekawą pozycję, ale zdaje się jakiś zapał do walki mają. Kilku graczy mają też na poziomie. Mialem przyjemność też chwile rozmawiać z ich założycielem i wydaje się naprawdę ogarnięty. Pytanie tylko na ile ogarnięta będzie ich dyplomacja i ich decyzje?
Czy nie powinni przypadkiem bić tak, by Bellum mogło im pomóc w późniejszym etapie?
Plemię nie pod blaszkę, to na pewno. Myślę że za jakiś czas będę redukować człony to minimum, by powstało jedno, może 2 mocne plemiona. Może gdzieś dojdą? Nie wiem, ale obserwuje z zaciekawieniem, bo mają pole do manewrowania.

Predykcja: Zależy od decyzji, ale ich gracze będą mieć wpływ na przebieg graczy. Dużo zależy od Dyplomaty.

Ocena pozycji
5/10
Ocena umiejętności 4/10
Ocena plemienia 4.5/10

Bellum, czyli jak grać w lotto, by wygrywać.
Nie rozpisze się za dużo o swoim plemieniu. Wygrali świat 141, którym trzymał poziom. Nie w wielkim stylu, ale go wygrali. Na 125 prowadzili Stefany po fuzji do poważnych momentów na całym świecie, na 91 z niczego było naprawdę dużo. Tutaj ludzie wiedzą jak wygrywać światy, jeszcze dochodzi trochę Klasy, trochę TRP. Umówmy się panowie i panie, z tego może dużo wyjść.
Będą rozdawać karty, jeśli/ o ile wygrają swoją wojnę. Mogą mieć duży wpływ na młyn Puk&Głód vs SezamkoMiśki. Kwestia dla kogo będzie lepiej by się pojawili w okolicy.
Przez ludzi, przez położenie chyba są w tej górnej półce, jeśli chodzi o faworyzowanie. Kurs na ich wina, nie powinien być wysoki. Chyba że:
Niespodziewanie przegrają wojnę.
Zacznie się warzywienie moje
lub frontowców
których nigdy nie mają za wiele, ale są najlepsi. Czas pokaże.

Predykcja: Wygranie połowy ćwiartki, faworyci do wszystkiego, głównie przez pozycje

Ocena pozycji
9/10
Ocena umiejętności 9/10
Ocena plemienia 9/10


Kiedy następna ćwiartka? Nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

PacikW

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
913
Faktycznie tragiczna dyplomacja, potwierdzam i polecam na przyszłość.

Jeśli się nie zna aspektów rejonu, propozycji danych plemion względem nas, proporcji jakie posiadaliśmy w starcie. To lepiej pozostać neutralnym niż postronnym i negatywnie nastawionym do danej jednostki.
Mowa tu mianowicie o tym iż gdybym się podpisał z Misiami gdzie miałem skromną propozycję od nich, to miałbym przeciw sobie na początku proporcje 6 do 1. Ciekawe kto by się na to pisał? Tylko szaleniec, który chce posłużyć jako mięso armatnie. Dodatkowo to by kupiło więcej czasu Sezamkom na opanowanie obrzeż i eliminacje diod Puków. Z drugiej strony - pamiętaj o tym iż przez długi czas prowadziłem Puki z Mavelinem w ramie w ramie i ustalałem '' dyplomację '' na s160 do podpisania sojuszu do końca świata z Alfa/Beta, gdzie teraz chłopaki wygrywają świat.

Wiem, że wam by było na rękę - abym rozbić moje plemię ewentualnie naszą współpracę Puk/Głód poprzez warianty;

a) Rozbić wewnętrznie wziąć '' najlepszych do siebie '' a władze i słabszych przejąć - w ten sposób destabilizować centrum Puk czyli w zasadzie ich naturalne obecne zaplecze deffensywne.
b) Przekonać mnie do zmiany polityki, czyli zrobić totalna demolkę w centrum Puk a potem zostać zjedzonym przez @markopolo19 oraz @YaqbC z dwóch stron :)

Tak obiektywnie napisane, ale niech wygra lepszy.
Powodzenia!
 
Ostatnia edycja:

Gusta Peepee

Chłop
Wynik reakcji
4
Powiem Ci, Markopolo, że też nie rozumiem z czego wynika ta nienawiść ze strony ŻED. Od samego początku było powiedziane, że SOAS to wróg mimo tego, że osoby które tam trafiły nie są w pozycji do rozdawania kart. W głównym członie się nieco pozmieniało i zaczeliśmy ogarniać warzywnik bo zdarzyło się tak, że uprawnienia założycielskie ma już inna osoba. Najgorsze jest to, że wbiłem tutaj z kumplami z TW2 bo zamkneliśmy właśnie świat "F" aby sobie na lajcie pograć a trafiliśmy w sam środek tego co się tutaj wyprawia. xD

Niestety mamy tę nieszczęsną wojnę i jak mus to mus. Mam nadzieje, że chociaż uda się zapanować nad masą głównego członu która przerodzi się w rzeźbę która która będzie godnym przeciwnikiem zanim przetoczycie się przez nas. xD
 
Ostatnia edycja:

Szari.

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
3.515
Uwielbiam to :D

NBNW - za mali, nie znaczący w tej okolicy za dużo. Jeśli dojdą gdzieś, powiększą się, lub cokolwiek pozytywnie innego - napisze analize.

To ze zjechali miedzy innymi glody/graczy glodow na 2 poprzednich swiatach to nic nie znaczy. Tylko dlatego ze graja 1 czlonem na popieprzonym swiecie masowek xD
 

Czarna Szmata

Topornik
Wynik reakcji
491
Uwielbiam to :D

NBNW - za mali, nie znaczący w tej okolicy za dużo. Jeśli dojdą gdzieś, powiększą się, lub cokolwiek pozytywnie innego - napisze analize.

To ze zjechali miedzy innymi glody/graczy glodow na 2 poprzednich swiatach to nic nie znaczy. Tylko dlatego ze graja 1 czlonem na popieprzonym swiecie masowek xD

No ziomek nie musi znać każdej ekipy z ostatnich 30 światów xd - i niestety tak jest, choć pewnie wielu wolałoby by było inaczej, że 40 osób w gąszczu ekip 2,3 i więcej razy liczniejszych niewiele znaczą same w sobie :)
 

PacikW

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
913
Uwielbiam to :D

NBNW - za mali, nie znaczący w tej okolicy za dużo. Jeśli dojdą gdzieś, powiększą się, lub cokolwiek pozytywnie innego - napisze analize.

To ze zjechali miedzy innymi glody/graczy glodow na 2 poprzednich swiatach to nic nie znaczy. Tylko dlatego ze graja 1 czlonem na popieprzonym swiecie masowek xD

Nie przypominam sobie Szari, żeby nas ktoś od was zjechał na dwóch światach XD. Co najwyżej na s145 :) nie zaliczyłbym do tego s158, gdzie to AK w zasadzie nas rozbiło. Poza tym - przeanalizuj skład, tyle tu Głodu co nic tylko nazwa została, gracze inni w 70%. :>
 
Ostatnia edycja:

Szari.

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
3.515
Nie przypominam sobie Szari, żeby nas ktoś od was zjechał na dwóch światach XD. Co najwyżej na s145 :) nie zaliczyłbym do tego s158, gdzie to AK w zasadzie nas rozbiło. Poza tym - przeanalizuj skład, tyle tu Głodu co nic tylko nazwa została, gracze inni w 70%. :>

Chodzilo mi o graczy nhh ktorzy zmasakrowali twoje/liptonkowe plemie , do tego 145. I masz 2 swiaty o ktorych pisalem.

Ogolnie nie chodzi o was tylko podalem to jako przyklad ze was opisal , ale plemie ktore wygralo swiat , ma gracz ktorzy wygrali tez inne nie. Do tego opisal jakies sklejki z innych swiatow ktore zapewne sie rozleca za 2 tygodnie :D
 

PacikW

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
913
Chodzilo mi o graczy nhh ktorzy zmasakrowali twoje/liptonkowe plemie , do tego 145. I masz 2 swiaty o ktorych pisalem.

Ogolnie nie chodzi o was tylko podalem to jako przyklad ze was opisal , ale plemie ktore wygralo swiat , ma gracz ktorzy wygrali tez inne nie. Do tego opisal jakies sklejki z innych swiatow ktore zapewne sie rozleca za 2 tygodnie :D


Luzik :D no to bardziej Liptonkowe plemię niż moje XD gracze fakt no to był połowa trzonu Głodów gdzieś :p
Gdybym obrał taką politykę jak pisał markopolo, to bym miał taka sytuacje co NBNW - nie zazdroszczę im i współczuje, bo ekipę mają solidna i mogli by w innym położeniu na pewno zawojować :>.
 
Do góry