Na co komu regulamin gry?

Status
Zamknięty.

Jay x piniol

Pikinier
Wynik reakcji
17
Przed założeniem konta na Plemionach i zaczęciem gry jesteśmy proszeni o zaakceptowanie Regulaminu. Każdy robi to z automatu, nawet go nie czytając. Jest to powszechna praktyka i najczęstsze kłamstwo w Internecie - zaraz obok 'tak, mam ukończone 18 lat'. Otóż w Regulaminie widnieje pewien paragraf wraz z podpunktem - §4.4. - jego treść poniżej:

Zabronione jest tworzenie i/lub korzystanie z kont, których podstawowym celem jest przynoszenie korzyści innemu kontu ("pushing"), a także czerpanie korzyści z takiego zachowania.

Od kilku(nastu) lat, panuje mniej więcej taka tendencja gry:
  1. Zapowiedź nowego świata;
  2. Zgadywanie się ekip (także poza grą);
  3. Dogadywanie darmówek na start;
  4. Start gry.
Większość graczy napisze:
  • No OK, przecież wszystko w porządku, bo przecież skoro robi tak inny gracz czy wróg, to dlaczego i ja tak nie mogę robić? Jeszcze nikt za to nie został ukarany!
  • To normalne, że zaczynając grę dobijam do pałacu i niewielkim nakładem sił praktycznie zaraz mam 2, 3 lub więcej wiosek.

Otóż ww. pkt. 3 narusza paragraf 4 Regulaminu, który jasno mówi, że zabronione jest korzystanie z takich darmowych wiosek.

Proceder trwa nadal i coraz bardziej eskaluje. Nikt z supportu, adminów czy innych osób z wyższą rangą jeszcze się tym nie zainteresował... Dlatego też moje pytanie: Na co komu regulamin gry? Czy ktoś w końcu ukróci te działanie?

PS. Oczekuję w tym temacie wpisów merytorycznych, a nie rzucania piaskiem jak 5-latki w piaskownicy. Dziękuję.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Kwestia interpretacji punktu 4.4 właśnie :)
Co do tzw. darm - niekoniecznie prowadzący darmę dopuszcza się pushingu. Z pushingiem sensu stricto mamy do czynienia, gdy są regularne dostawy korzyści z konta słabszego na silniejsze. Jeżeli gracz gra pod to, by został przejęty, ale sam aktywnie nie para się pushingiem, to formalnie jest zwykłym graczem i dopóki nie łamie innych postanowień regulaminu (np. prowadzi jeszcze multikonto) to nie ma się o co "przyczepić".

Inna sprawa, że granie pod zostanie przejętym nie świadczy za dobrze o grającym w ten sposób, no ale ocenę moralną zostawmy już społeczności graczy na świecie :)
 

KoDeX@2

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.043
Ocena moralna społeczności graczy plemion Dziwicie się, że światy co raz mniejsze, niektóre ekipy nie wbijają, bo nie mają możliwości zrobienia 2 członow darm jak reszta. W sumie teraz światy wygrywa ten, kto ściągnie więcej darm i szubcuej je zje, co całkowicie nie idzie w parze z umiejętnościami danej ekipy / gracza :)

Dwa pushing konta na św gdziekolwiek nie ma wolnego przesyłu surowców a wsparcia latają tylko w obrębie plemienia, będzie polegała tylko na tym, że ktoś wchodzi tylko po to, żeby zrobić nam darme, ewentualnie klepac od groma maszyn i napierniczac po budynkach :)
 

Jay x piniol

Pikinier
Wynik reakcji
17
Kwestia interpretacji punktu 4.4 właśnie :)
Czyli że jeden rabin modek powie 'tak, jest to pushing', a drugi że nie? Widzę, że to jest tak samo jak interpretacja prawa państwowego. Jak się gracz wam nie spodoba, to złamał regulamin :D a jak wydaje pieniądze na światach Premium, to wszystko w porządku, bo nie ma się do czego przyczepić.

Może czas najwyższy uzgodnić jedną wersję wśród ludzi z prawami?
 

z0rd

Szlachcic
Wynik reakcji
5.068
Ocena moralna społeczności graczy plemion Dziwicie się, że światy co raz mniejsze, niektóre ekipy nie wbijają, bo nie mają możliwości zrobienia 2 członow darm jak reszta. W sumie teraz światy wygrywa ten, kto ściągnie więcej darm i szubcuej je zje, co całkowicie nie idzie w parze z umiejętnościami danej ekipy / gracza :)

Dwa pushing konta na św gdziekolwiek nie ma wolnego przesyłu surowców a wsparcia latają tylko w obrębie plemienia, będzie polegała tylko na tym, że ktoś wchodzi tylko po to, żeby zrobić nam darme, ewentualnie klepac od groma maszyn i napierniczac po budynkach :)

co to są te mityczne "umiejętności"? to nie fizyka kwantowa, gra jest prosta jak cep. wygrywa się zacięciem i poświęconym czasem.
to że wstaniesz sobie z rana i widzisz nabity licznik ładnie dogranymi atakami, antyklinami itd to nie żadne "umiejętności" tylko ktoś zarwał nockę bo wolał cię dojechać niż się wyspać. i tak dalej. żadnej czarnej magii tutaj nie ma.

pushing czyli ładowanie surowca z konta mniejszego na większe bezpośrednio lub wykorzystując kursy ofert rynkowych. nie wiem już od ilu lat tego nie widziałem, ale od wielu.
co jest najlepsze? mamy w regulaminie zakaz pushingu, i jednocześnie brak możliwości stosowania tego pushingu bo standardem na nowych światach jest brak swobodnego przesyłu surowca i handel tylko w stosunku 1:1. coś jak zakazać ślepemu podglądania.
jednocześnie mamy ułatwienia i szereg "zachęt" dla multikonciarzy bo można sobie wygenerować dowolną ilość kont pod nosem. jak wiadomo sztuczne dogęszczanie terenu barbami daje kopa niezależnie od tego czy jest to świat z farmą czy bez. da się to również zrobić "czysto", w taki sposób że niemożliwe jest udowodnienie stosowania tego procederu konkretnemu graczowi, bo to, że koło mnie wyskakują szaraki, a ja je przejmuję i rozwijam, to jeszcze nie dowód na nic.

z tym, że gracz A robi darmę graczowi B raczej nie idzie nic zrobić (chyba że gracz A otwarcie pisze jaki jest cel jego gry). jednak spawnowanie barb możnaby ukrócić, na przykład wyłączając możliwość zapraszania koło siebie nowych kont bez żadnej historii w grze. a jeśli ktoś chciałby faktycznie zaprosić znajomego który dopiero zaczyna grę w plemiona i przed chwilą założył konto, to poprzez ticket.
 

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
1. s143 miał wolny przesył surowców więc czasem takie światy wychodzą:)

2. Wyobraź sobie, że jesteś nowym graczem i chcesz zacząć koło swojego kumpla. Jakbym miał czekać na specjalne pozwolenie od supportu to bym pieprznął tą grą i zaczął grać w coś innego. To nie jest sposób. Lepiej by było gdyby np gracze szarzeli dopiero od powiedzmy 500 pkt. Wszystko co poniżej to znika po prostu z mapy. Przez to mulciaki musiały by się trochę bardziej natrudzić by osiągnąć swój cel.
 

z0rd

Szlachcic
Wynik reakcji
5.068
wszystko lepsze niz to co jest teraz. a teraz jest tak, że już samouczek uczy nas jak robic sobie darmy/farmy pod nosem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry