[more than 500]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser23585
  • Data rozpoczęcia

czy uwazasz ze powinien zostac wyeliminowany problem komunikatu "more than 500"


  • W sumie głosujących
    87
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser23585

Guest
w zasadzie nie wiem czy to nie jest bardziej pytanie ale zamieszcze to tutaj. denerwuje mnie ze przy wrzuceniu wiekszej ilosci tekstu (a takze chyba bbcodow) w jeden post, wiadomosc a nawet w notatki wyskakuje ten komunikat. jest to bardzo denerwujace np. przy rozpisywaniu wiosek do przejecia czy planowaniu atakow. pytani do Was czy przydaloby sie cos z tym zrobic, pytanie do tych na gorze, czy da sie wogole cos z tym zrobic.
 

DeletedUser

Guest
Po pierwsze, to moim zdaniem powinno się to usunąć z notatek. W końcu płacę za to kupując KP, żeby Notatnik mi działał, a nie żebym ataku np. nie mógł zaplanować, bo wyskakuje jakiś błąd...
 

DeletedUser

Guest
ja jestem na tak, bo czasem mam jakąś długą rozpiskę do wklejenia na forum i niestety nie da rady. Mam nadzieje że da coś z tym się zrbić :)
 

DeletedUser

Guest
tak tak, można tylko wkleić 250 wiosek, ciekawe co za łoś zagłosował na nie
 

DeletedUser23585

Guest
ten los niestety jest ode mnie i chyba cos nie do konca doczytal
 

DeletedUser54216

Guest
na tak, ten błąd już dawno temu powinien zostać naprawiony
 

DeletedUser93933

Guest
Jak najbardziej na tak. Już kilka razy spotkała mnie taka sytuacja, że po wklejeniu raportów na forum wyskakiwał mi ten błąd i każdy raport z osobna musiałem kopiować do nowego posta. Jest to trochę uciążliwe i mam nadzieję, że zostanie naprawione.

Głos oczywiście na tak :).
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Powiem tylko, że to nie do poprawienia, gdyż ograniczenia nie dotyczą Plemion, a wersji PHP. Kontener przechowujący pojedyńczy wpis ma ograniczoną wielkość. W przypadku obiektów Array jest to około 30 K znaków, w przypadku String tylko 5 K. Ominięcie problemu polegałoby na syntezie dwóch obiektów String, jednak ze względów wydajnościowych jest to nieopłacalne.

Raporty?! Przy publikacji "jak przykazał" nie zdarzyło mi się nigdy wyświetlenie tegoż komunikatu. Omijacie ograniczenia gry i system się wam sprzeciwstawił.... :>

A tak na serio - Nic z tym fantem nie ruszy, może PHP6 coś poprawi....
 

DeletedUser

Guest
to propozycja a nie dyskusja czy są możliwości techniczne, co mnie jakies kontenery interesują:D
 

DeletedUser

Guest
do akcji na forum to trzeba na kilka postow rozbijac przy notatniku to raczej trzeba sie przeniesc do normalnego notatnika

ja jestem za rozwiazaniem tego problemu
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
to propozycja a nie dyskusja czy są możliwości techniczne, co mnie jakies kontenery interesują:D

Nikt niczego nie poprawi, jeśli nie ma ku temu możliwości technicznych. Teraz dotarło? Możecie napisać do PHP żeby rozszerzyli limity wielkości kontenerów obiektów w PHP6. Ale zanim Niemcy to wprowadzą, minie na pewno trochę więcej czasu....
 

DeletedUser

Guest
lukasz: a rozbicie notatnika na mniejsze czesci nie rozwiazalo by problemu z notatnikiem? (ja sie nie znam)

np zrobienie w notatnikow punktow ktore mozna by bylo edytowac

co do forum to nie mam pomyslu jak mozna by to zmienic ale na forum mozna rozpisac w kilku postach graczy natomiast notatnik jest problematyczny
 

DeletedUser

Guest
więc jak się znajdzie większy kontener to będzie poprawa, pozatym niech napiszą że jest tyle a tyle ograniczeń, tyle głupich ostrzeżeń jest przy wykonywaniu jakichś operacji a jak chcesz wkleic liste wiosek pisze - more than, to przykre
to samo ograniczenie tysiąca wpisów, tez php to ogranicza ? chyba nie bo ilosc ataków juz poprawiono ale więcej niz 1000 wioch nie dasz do przeglądu, bezsens i jak to wytłumaczysz ?
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
to samo ograniczenie tysiąca wpisów, tez php to ogranicza ? chyba nie bo ilosc ataków juz poprawiono ale więcej niz 1000 wioch nie dasz do przeglądu, bezsens i jak to wytłumaczysz ?

Akurat kwestie związane z ilością wpisów w obiekcie Array nie znajdują się w PHP. Samo PHP ogranicza jedynie pojemność kontenera obiektu, te zaś dodatkowe ograniczenia ilości wpisów w tablicy Array to sprawa konfiguracji php.ini na serverze. Powstały one z pewnością jeszcze w czasach, kiedy obowiązującą wersją PHP było 4.x (wówczas było to stricte wydajnościowe ograniczenie, żeby jeden gracz nie hamował ruchu przez rezerwację większej ilości pamięci dla skryptu) a gracze nie myśleli jeszcze o synchronizacji co do setnych sekundy z użyciem TWplus.

Tak czy inaczej, ominąć problem przez łączenie dynamiczne 2 zmiennych się da; jednak przekodowanie wyświetlania notesu w celu łączenia tych zmiennych oraz edytora w celu ich dzielenia to masa roboty dla Michaela i innych niemieckich programistów....
 

DeletedUser

Guest
lukasz: skoro sie da to przynajmniej rozwiazaloby problem z notatnikiem ktory przy rozpisywaniu kogos wiekszego nie ma zastosowania a nie zawsze rozpisuje sie na forum z pewnych powodow

a dodanie w notatniku zamiast 1 edytuj kilka to chyba nie jest az tak duzo roboty :p
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
a dodanie w notatniku zamiast 1 edytuj kilka to chyba nie jest az tak duzo roboty :p

Nie. Chodziło mi o inne rozwiązanie problemu:

HTML:
<!-- zapis danych formularza do zmiennych -->
if (form_content.length > 5000) {
  $input_data1 = form_content
  $input_data2 = null
} else {
  $input_data1 = form_content.substr(0,4999)
  $input_data2 = form_content.substr(5000,form_content.length)
}

<!-- pobieranie i parsowanie zmiennych -->
die($input_data1)
if ($input_data2 != null) {
  die($input_data2)
}

Coś w tym stylu. Wiem, że ten "PHP" JScript'em pachnie, ale nie za dużo czasu poświęciłem na struktury....
 

DeletedUser

Guest
Ciekawe co za łoś zagłosował na nie

To akurat ja jestem tym łosiem :p
To ograniczenie jest po to, aby strona nie wczytywała się kilku minut! Pozatym kto normalny rezerwuje więcej niż 250 wiosek naraz, i komu normalnemu chce się sprawdzać kilkaset wiosek :rolleyes:

Z atakami jest jeszcze gorzej, ale może zastosuje tutaj wzór matematyczny, uwzględniając, że mamy w jednym poście na forum 250 poprawnie wpisanych tagów VILLAGE.

Wzór:
Kod:
[B][SIZE="3"](a+b+x+c+d)*y[/SIZE][/B]

Przy czym:
a; b; c; d = 1
x = liczba kliknięć na klawiaturze
y = liczba wiosek


Przy czym2:
a - to kliknięcie na tag VILLAGE na forum (np. "wioska Król Arthur II Walecznys (407|956) K94").
b - to kliknięcie na przycisk "Wyślij wojska".
c - to kliknięcie na "Napad".
d - to kliknięcie na "Ok" w oknie potwierdzenia wysłania ataku.
x - to liczba kliknięć na klawiaturze, potrzebna do wprowadzenia ilości wojska w napadzie.
y - to liczba wiosek, w naszym przypadku 250.

Mniej więcej wychodzi - emm... 3500 kliknięć - czyli 1250 odświerzeń stron - a nie doliczyłem jeszcze kliknięć, potrzebnych do powrotu do danego postu :rolleyes:
 
Status
Zamknięty.
Do góry