Mini moderator

  • Rozpoczynający wątek Esmila
  • Data rozpoczęcia

Co o tym myślisz?

  • Jestem na TAK

    Głosy: 3 33,3%
  • Jestem na NIE

    Głosy: 6 66,7%

  • W sumie głosujących
    9
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam, jak część z Was wie, startowałam w wyborach na moderatora. Jedną (lub jedyną) z przyczyn dla których mnie nie przyjęli to mój wiek [14 lat]. M. in. dlatego też piszę swój pomysł.

Przejdźmy już do rzeczy. Chodzi mi konkretnie o wprowadzenie rangi
minimod.jpg
.

Wymagania na tą rangę były by następujące:

- ukończone 15 lat (jeśli Twoja osoba reprezentuje coś więcej od tej zasady możliwe były by wyjątki),
- bardzo dobra znajomość regulaminu forum,
- gotowość przyjęcia na siebie pewnych obowiązków wymagających poświęcenia swojego wolnego czasu,
- łatwość w operowaniu językiem polskim i przelewaniu swoich myśli za pomocą klawiatury,
- wysoki poziom kultury osobistej połączony z cierpliwością i opanowaniem także w trudnych sytuacjach,
- dobra znajomość forum, obeznanie z treściami i funkcjonalnością forum

Jak widać od zwykłego moda różni się tym, że wymagany wiek jest 15 lat, a nie 18. Takim "Mini modem" było by się do 18 roku życia, kiedy w dzieńTwoich urodzin (jeśli tylko chcesz) dostajesz odrazu rangę "moderator". (czyli tak jakby omijasz rangę "test moderator")

Każdy zainteresowany wysyłał by w odpowiednim dziale podanie:

1) Data urodzenia:
2) Płeć:
3) Doświadczenie w pełnieniu funkcji w serwisach internetowych (operator gry, moderator forum itp.) jeśli było podajemy linka do forum,gry:
4) Szkoła:
5) Kilka słów o sobie:
6) Światy, na których grasz (+ nicki jeśli inne niż w profilu na forum):
7) Ile czasu dziennie mógłbyś poświęcić na zarządzanie forum:
<cfaniak> Dlaczego właśnie Ty:

Jeśli okazało by się, że zostajesz przyjęty masz możliwość korzystania z funkcji:
+ Automatycznie dostajesz rangę "mini moderator"
+ W jednym z wybranych działów masz możliwość zamykania i otwierania tematów
+ W jednym z wybranych działów masz możliwość edytowania
postów innych użytkowników w celu zwrócenia im uwagi
+ Dostęp do ukrytych tematów.
- brak możliwości usuwania postów/tematów
- brak możliwości karania/banowania innych userów.

Każdy posiadacz rangi "mini moderator" miałby nad sobą moderatora, który był by za niego odpowiedzialny. Każdemu moderatorowi można przypisać max 3 mini moderatorów. Jeśli "pomocnik" moda zauważy posta "karalnego" ma obowiązek powiadomić o tym swojego opiekuna.

-----------------

Zapraszam do oceny i dyskusji. Jeśli masz pomysł jak ulepszyć moją propozycję to śmiało pisz! Zapraszam również moderatorów do wypowiedzi :)
 

DeletedUser

Guest
Nawet fajna opcja. Ale to zależy od góry. I czy moderatorzy znajdą czas na opiekę.
Jeśli opiekunowi nie będzie się podobała praca to może go zwolnić i później ta osoba nie będzie mogła złożyć podania wcześniej niż za pół roku.
 

DeletedUser

Guest
Głos na nie, bo trochę nie bardzo wiem w jaki celu powołana zostałaby nowa ranga - pomoc moderatorom? Moim zdaniem za dużo przy tym zabawy, skoro taki mini-mod miałby i tak mocno ograniczone uprawnienia.

Poza tym - ograniczenie wiekowe dla osób z Zespołu Plemion ma jeden, główny i najpoważniejszy, choć niejedyny powód - osoby pełnoletnie odpowiadają prawnie za to, co uczynią, co utrudnia na przykład działania dywersyjne.
 

DeletedUser

Guest
Prędzej już 16 lat ukończone.. tu masz ograniczoną odpowiedzialność prawną..
 

DeletedUser

Guest
Mi to obojętne w sumie;) Już tyle warnów załapałem, że i tak by mnie nie wybrali... Ale tak to nie wiem czym by się ten mini moderator miał zajmować. Jeśli nie mógł by kasować tematów jego praca była by bezsensu. Chyba, że znajdzie się kilku chętnych do uporządkowania działu propozycje.
 

DeletedUser125784

Guest
Jedną (lub jedyną) z przyczyn dla których mnie nie przyjęli to mój wiek [14 lat]

Tak zgadza się jedną z głównych przyczyn jakich nie otrzymałaś zaproszenia do dalszej części rekrutacji jest twój młody wiek.

Nie napisałaś iż jesteś stabilna emocjonalnie więc pewnie nie jesteś. W twoim wieku ma się 1000 pomysłów na minutę, hormony buzują.

Warunkiem przyjęcia jest ukończone 18 lat i nie wzięło się to z czyjegoś widzi mi się, ty składając podanie powinnaś się z tym liczyć.

Wątpię abyś zachowała spokój oraz dystans w sytuacji która tego wymaga nie raz w pracy moderatora.

Pod sumując głos na nie.

Dlaczego? Jak dotąd praca moderatorów przebiega pomyślnie bez większych wpadek(chociaż takowe się zdarzają szczególnie u młodszych modków)

Każdy posiadacz rangi "mini moderator" miałby nad sobą moderatora

Zdajesz sobie sprawę ilu by było chętnych na stanowisko "mini-moderatora"? Mnóstwo, moderowanie forum to nie jest praca na 30 minut a gdy do tego dojdzie opieka nad 3 nowymi młodymi modkami moderator będzie zawalony pracą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
mx1000 zgodzę się z Tobą co do ilości warnów i banów na forum. Jestem chyba rekordzistą :)
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie.. Czemu ? Nie chcę, by forum zarządzał ktoś kto nie potrafi zadbać sam o siebię... bo wątpie, żeby 15 latek miał własny dom i sam zarabiał na życie..
 

DeletedUser19566

Guest
Mi to obojętne w sumie;) Już tyle warnów załapałem, że i tak by mnie nie wybrali... Ale tak to nie wiem czym by się ten mini moderator miał zajmować. Jeśli nie mógł by kasować tematów jego praca była by bezsensu. Chyba, że znajdzie się kilku chętnych do uporządkowania działu propozycje.


Zeby ten dzial doprowadzic do ladu i skladu przydaloby sie 5 osob i zamknac caly dzial na tydzien...w trybie gdzie cofasz sie na 5 strone zeby cos ogarnac po powrocie na pierwsza masz 50 nowych postow i kilka nowych tematow:)

Esmila tak jak juz Bryfft pisal, kiedy ukonczysz 18 lat serdecznie zapraszamy, oczywiscie przedstawie ten temat Shadownowi ale na ten moment go zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry