Mapa obszaru

  • Rozpoczynający wątek naecO
  • Data rozpoczęcia

tak/nie

  • TAK!

    Głosy: 240 84,5%
  • NIE!

    Głosy: 44 15,5%

  • W sumie głosujących
    284
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Temat znany, lecz odnowiony z powodu nieporozumień.

Istotą rzeczy jest by "mała" mapka poglądowa (ta po prawej) była zawsze centrowana względem wioski która jest w centrum "dużej" (tej dokładnej po lewej) mapy. Pomocne są tu obrazki w załącznikach. Moja propozycja zakłada dwie opcje:
1. Mapa mała jest ZAWSZE centrowana - tzn centrum przesuwa się wraz ze zmianą położenia tego białego prostokąta czyli terenu który aktualnie jest na tej "dużej" mapie.
2. Mapa "mała" zostaje wyśrodkowana raz względem wioski aktualnie przeglądandej (przycisk "mapa") lub po kliknięciu "centruj kartę". Następnie pomimo przesuwania "dużej" mapy "mała pozostaje niezmieniona".

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Pierwsze łatwiej zrealizować od strony programowania, drugia opcja jest oszczedniejsza dla serwera.

Nie mniej ocene pozostawie potęcjalnym realizatorom, a was prosze o ogólną ocenę koncepcji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18299

Guest
Odp: Mapa obszaru

wiesz... gdybys zamiescil sonde, to moze bym zaglosowal :p

pomysl bardzo dobry, jestem za pierwsza opcja

edit: o, jednak zrobiles sonde jak pisalem posta :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mapa obszaru

Oczywiście na Tak. Pomysł dobry i dopracowany. Ja uważam, że powinny być dostępne obie i domyślnie jest włączona druga, a gracz ustala, jaką chce. Piszę to, gdyż jestem pewien, że opierałoby się to o zaawansowane skrypty, na przykład js(javascript). I byliby pewnie gracze, którym nie pasowałyby te skrypty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12146

Guest
Odp: Mapa obszaru

Nie... po co zmieniać grę która nam się podoba?? Nie widzę sensu w wprowadzeniu tego pomysłu nie ułatwi on gry tak bardzo będzie raczej nie odczuwalny.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mapa obszaru

zakłądam ze kolega tak z czystej z złoścliwości i chęci wybicia sie :]

ciekaw jestem jakie jest uzasadnienei pozostałych dziewięciu "NIE" :]
 

DeletedUser21054

Guest
Odp: Mapa obszaru

O ile dostępne będą oba warianty, jestem na tak. Zastanawiam się tylko, dlaczego jest tu tylu ludzi, którzy nie potrafią wyrazić właśnego, a jeno kopiować cudze zdanie...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mapa obszaru

Moim zdanime można uznać, że pomysł spotkał sie z aprbatą i moznaby go wprowadzic :D

Oczywiście nie robie sobie nadzieji, bo wiem, ze i tak nikt palcem nie kiwnie zeby to zrobic - przeciez to takie skąplikowane :]
 

DeletedUser15555

Guest
Odp: Mapa obszaru

Jestem na tak za drugim pomysłem.
 

DeletedUser28065

Guest
Odp: Mapa obszaru

jakby dało się jeszcze troche powiększyć tą mapke po prawej... w koncie premium można zwiększac wielkość mapy po lewej, a tej po prawej nei :(
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mapa obszaru

pomysł poparła zdecydowana wiekszość, a ralizacji na 100% i tak nie bedzie :]
 

DeletedUser

Guest
Ja jestem na tak, przydało by się to w przeglądaniu mapy gdy chce się znaleźć wioskę do ataku...Co do ustawień fajnie by było jak by było wybrać którą opcję chcemy używać...
 

DeletedUser30799

Guest
Ja na tak za pierwszym pomysłem mapa zawsze zcentrowana .Chyba ten pomysł został już wprowadzony bo pamiętam wczesniej gdy dojechałem na kraniec mapy mały kwadracik był z boku mapki i nie widziałem wiosek poza obrysem mapy.Teraz jest zawsze zcentrowany i to mi się podoba .
 

DeletedUser

Guest
Bardzo dobra propozycja. Powinni to wprowadzić. Czasami denerwuje ta "ruchomość" mapy.
 

DeletedUser74235

Guest
A mi to tam obojętne, jakoś mi nie przeszkadza ta "ruchomość" mapy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry