Mangonela

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser23932
  • Data rozpoczęcia

Mangonela

  • Dobry pomysł

    Głosy: 215 67,0%
  • Zły pomysł

    Głosy: 106 33,0%

  • W sumie głosujących
    321
Status
Zamknięty.

DeletedUser24123

Guest
Odp: Mangonela

dno od kiedy na jednostke jest wymagany mur...

Jak chcesz wybudowac jednostke, ktora stacjonuje na murze, bez niego ??
Moze do wioski sasiada ja wyslesz ( nie da sie jej wyslac ) :( Albo sasiad wybuduje MANGONELE dalekiego zasiegu ? :p

A co do pomyslu ... to mi sie podoba :) Tylko mozna kilka zmian wprowadzic ...
Np.

Właściwości jednostki:
Surowce do budowy: 750 kazdego surowca
Siła napadu 0
Obrona ogólnie 500
Obrona przeciwko kawalerii 250 (zmiana z 160)
Obrona łucznik 125
Ludność 10
 

DeletedUser23932

Guest
Odp: Mangonela

Podoba mi sie ten projek, tylko jest tam błąd. jedna taka jednostka nic nie daje. Chodzi o to żeby możnabyło zbudować ich więcej.
 

DeletedUser15555

Guest
Odp: Mangonela

Ciekawy projekt, sądzę, że mogliby wprowadzić ją do gry ;)
Tutaj patrząc okiem doświadczonego gracza i tak jak napisał wyżej kolega można by tak rozumować:
*Taran* Jednostka właściwie tylko do ataku
*Katapulta* Jednostka uniwersalna i do tego i do tego jest dobra.
A więc mamy jednostkę w warsztacie off i def/off.
Więc wprowadzenie mangoneli tylko def byłoby dobrym pomysłem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mangonela

Ja jestem na nie.
Trzeba dzielić wioski na defa i ofa żeby lepiej wykorzystać zamiast tylko 3000toporów i 1000LK mieć 5000toporów i 3000LK. A jak się tę Mangonelę wprowadzi to będzie bez sensu. W wiosce ofa będzie zabierała miejsce więc i tak jej się nie zbuduje a co do wioski defa też nie jestem pewny, bo nie będę mógł jej wysłać na pomoc.
 

DeletedUser23932

Guest
Odp: Mangonela

Założenie jest takie, że mangonele mają dwać lepszą obrone niż kombinacja pik, mieczy i łuków, czyli jeżeli ktoś ma już więcej wiosek, a chce sobie część dobrze zabezpieczyć, to może budować mangonele zamiast tradycyjnego defa albo połączyć obie metody.
 

DeletedUser27646

Guest
Odp: Mangonela

A może coś w stylu kanału z gorącą smołą (Kanału Smołowego), który wylewałby smołę na wrogów. Wszystko tak samo jak w pierwotnym pomyślę, lecz niszczyłby więcej taranów przy zewnętrznej stronie muru. Jestem na TAK!
 

DeletedUser25414

Guest
Odp: Mangonela

W warsztacie budowane są dwie jednostki ofensywne ale nie ma żadnej defensywnej, mój pomysł, to zrobienie jednostki, która byłaby umieszczana na murze i wyrzucała kamienne pociski na wroga. Wymagania dla tej jednostki to:
-mur poziom 15
-kuźnia poziom 15
-warsztat poziom 10

Jednostka ta nie mogłaby być wysyłana jako atak ani jako obrona, stacjonuje tylko w wiosce gdzie była zrobiona.

Właściwości jednostki:
surowce do budowy: drewno 500, glina 400, żelazo 250
Siła napadu 0
Obrona ogólnie 300 (zmiana z 250)
Obrona przeciwko kawalerii 200 (zmiana z 160)
Obrona łucznik 100 (zmiana z 45)
Ludność 5


niewiem jak dla innych ale dla mnie katapulta to jednostka deffensywna...
ja ja uzywam tylko do obrony...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mangonela

Ja jestem na nie.
Trzeba dzielić wioski na defa i ofa żeby lepiej wykorzystać zamiast tylko 3000toporów i 1000LK mieć 5000toporów i 3000LK. A jak się tę Mangonelę wprowadzi to będzie bez sensu. W wiosce ofa będzie zabierała miejsce więc i tak jej się nie zbuduje a co do wioski defa też nie jestem pewny, bo nie będę mógł jej wysłać na pomoc.

a kto by ci kazał robić mangonelę w wiosce off:confused:. pomysł jest bardzo dobry, jednostka której nie można przemieszać, powodowałaby nowe podejście do gry i zmianę strategii obrony.
 

DeletedUser25501

Guest
Odp: Mangonela

jestem na nie

powód to nie stronghold:)

po drugie to jest wczesne średiowiecze fakt faktem że w średniowieczu używano
kamieni do obrony ale ja nie słyszałem o mangoneli
 

DeletedUser23999

Guest
Odp: Mangonela

lol?Mangonele byly juz w starozytnosci...
W póznym sredniowieczu to armaty byly...
 

DeletedUser25501

Guest
Odp: Mangonela

lol?Mangonele byly juz w starozytnosci...
W póznym sredniowieczu to armaty byly...

tu nie mówimy o późnym średniowieczu tylko o wczesnym a ja sobie nie przypominam żeby mangonele były używane w starożytności i w średniowieczu.Jeśli znasz jakiś przykład z historii z użyciem mangonel to mi powiedz:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Mangonela

może zamiast traktowania tego jako jednostki było by to robione w ratuszu
 

DeletedUser26724

Guest
Odp: Mangonela

Mnie się to bardzo podoba. Ale tak, jak poprzednik mówił żeby to było budowane w ratuszu. Ale wymogi takie jakie są w 1 poście.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mangonela

Tandetny pomysł...Po co pisać jak wiadomo,że i tak w najbliższym czasie nie będzie nic wprowadzone.Za wysiłek 2/10
 

DeletedUser42148

Guest
Odp: Mangonela

Wydaje mi się że mangonela jest troche za duża żeby umieścić ją na murach, chyba że to będzie mangonela ręczna albo mini :p
 

DeletedUser24768

Guest
Odp: Mangonela

surowce do budowy: drewno 500, glina 400, żelazo 250

co?

zglupiales tak malo?

powinno byc conajmniej 30000 przynajmniej kazdego

od razu po czyms takim mozna sie domyslec ze gracz ma malo pkt dopiero co zaczal i nie wie ze potem sie idze w kilkadziesiat tysiecy jednostek surowca

ale ja jestem raczej na NIE
 

DeletedUser

Guest
Odp: Mangonela

ogólnie, skoro ma być ustawiona na murze możnaby zrobić że na każdy poziom murka można zrobić jedną mangonelę...

nocnylis, on nie zgłupiał... prędzej ty... człowieku wiesz jak to by było nieopłacalne?? 30k każdego surowca? za to możnaby sobie narobić tyle pik i mieczy że będzie to lepsze od 10 takich mangoneli (w przenośni) max 5000 każdego surowca ale to i tak jest bez sensu bo to będzie o wiele więcej niż kosztuje katapulta a mangonele nie są takie wielkie :p 5 razy od katapulty to nie :p pograj sobie w strongholda to będziesz wiedział <rotfl>
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser37222

Guest
Odp: Mangonela

Pomysł dobry lecz nie dopracowany i nie ma żadnego przedstawienia graficznego.Dopracujesz zagłosuje na TAK.
 
Status
Zamknięty.
Do góry