Lukasz032 vel anegdot :)

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Kasia męczyła mnie ostatnio o temat tutaj, w sumie nie chciało mi się być tu pierwszym spośród "nowych", ale kiedyś trzeba :)

Łukasz, lat już 22, przez wiele lat zamieszkujący rodzinne okolice Brzozowa (woj. podkarpackie), a obecnie "warszawiak". Mam tutaj zaszczyt moderować działy światów: 81, 91, 94, 96, 97, 101, 104 i 107, gdzieś tak od może końca maja odpowiadam również na pytania supportowe graczy, a od września jestem również jednym z operatorów światów 106 i 108 :)
Z zawodu technik informatyk, maturzysta rocznika 2014 (oczywiście zdałem :p). Oczywiście dalej się rozwijam, studiuję elektronikę i inżynierię komputerową na Politechnice Warszawskiej.

Pozazawodowo, a bardziej z hobby, jestem... tancerzem ludowym (stąd też awatar) - de facto moja przygoda z tańcem ludowym ciągnie się już nieco ponad 3 lata i jeszcze ciągnąć się będzie długo (...) ;)

Zdjęć tak łatwo wam nie wstawię, musicie poprosić i przy tym nie spamić :p
 
Ostatnia edycja:

micfil94

Miecznik
Wynik reakcji
0
Zdjęć tak łatwo wam nie wstawię, musicie poprosić i przy tym nie spamić

Spokojnie, ja wiem jak wyglądasz więc dziewczyny na priv i fotka jest wasza ;)

To będę pierwszy, a co mi tam. Dlaczego akurat Informatyka?
 

OlciQ

Szlachcic
Wynik reakcji
482
A ja z Tobą nawet piwo kiedyś piłam :D
Misiek, jakie było Twoje pierwsze wrażenie "na zielonej stronie mocy"? :)
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Spokojnie, ja wiem jak wyglądasz więc dziewczyny na priv i fotka jest wasza ;)
Tak jak mówiłem, będą się musiały postarać (albo przyjść z aparatem na któryś z koncertów Rudek) :p

Dlaczego akurat Informatyka?
Do informatyki, komputerów i ogólnie wszystkiego, co elektroniczne miałem pociąg jeszcze od dziecka. Kiedyś, na bodajże piąte urodziny, dostałem... robota na baterie (taką zabawkę), w którym po tygodniu bodajże urwała się ręka. Sam naprawiłem :D

Misiek, jakie było Twoje pierwsze wrażenie "na zielonej stronie mocy"? :)
Szczerze? Byłem trochę zaskoczony, że tak szybko odnalazłem się wśród panującej tu atmosfery (jest naprawdę miło i przyjemnie). Wcześniej przez parę miesięcy moderowałem na znanym gdzieniegdzie forum elektrotechnicznym (nazwy nie podam, zgadujcie), gdzie relacje pomiędzy moderatorami ograniczały się w zasadzie do dyskusji o "kłopotliwych" postach i czasami wymianie notatek, suchych jak pięty Cejrowskiego. Najbardziej jednak zaskoczyła mnie... moja szefowa, z którą rozmawia się świetnie, nie tylko o moderowaniu :p

Jeżeli są tu ludzie stamtąd, zastanawiający się gdzie zgłosić się na moda - bez zastanowienia polecam Plemiona ;)
 

toka93

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
567
Czy to forum to przypadkiem elektroda? :)
Szukałem tam kiedyś jak schematów podłączenia instalacji w samochodzie, ale okazałem się strasznie w tym słaby i jednak dałem się namówić, żeby mechanik mi to zrobił (sam jestem p szkole samochodowej )
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Czy to forum to przypadkiem elektroda? :)
Nie wiem, czy nie zostanie to potraktowane jako reklama innych serwisów, ale tak :)

Szukałem tam kiedyś jak schematów podłączenia instalacji w samochodzie, ale okazałem się strasznie w tym słaby i jednak dałem się namówić, żeby mechanik mi to zrobił (sam jestem p szkole samochodowej)
Wszystko zależy, jaki samochód. Ja w swoim Oplu kiedyś musiałem naprawić bodajże przełącznik świateł, chwilę to zeszło (do rozkręcenia był cały dół kokpitu), ale się dało :)
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Zależy, o jakie konkretnie pieśni się rozchodzi (na ogół czy znam melodię), ale z tak zwanej "biesiady" znam bardzo dużo na pamięć, tak samo, jak i przyśpiewki ludowe - z układów i nie tylko. Zarówno przyśpiewki, jak i klasyczna biesiada doskonale sprawdzają się przy ognisku i pewnym "procentowym" napoju :)

PS. Od poniedziałku mieszkam już w stolicy :)
 
Ostatnia edycja:

poxop

Szlachcic
Wynik reakcji
3.117
Może na obrzeżach, bo pomiędzy Śródmieściem a Ursynowem wioski raczej nie przypomina :)

Lukaszu, koledze raczej chodzilo o to, ze... hmm... posluze sie tu komentarzem, ktory dzis mi wpadl w oko :D

"Hahaha warszawka w 89 jadła hamburgery.... Mała lekcja histori.Jak Mieszko I budował w Poznaniu katedrę to żeście jełopy chodzili z maczugami po stepie:))))))" :D
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Jeszcze na tylu warszawiaków nie miałem okazji się natknąć, żeby móc ustosunkować się do tej teorii :) ale przyjdzie na to czas, na razie dopiero pierwszy rok :p chociaż już zapowiada się ciekawie - rachunek całkowo-różniczkowy na jutro :)

straszgo: co do maczug i stepów, to muszą być naprawdę starzy, żeby żyć w tych czasach :D
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
co lubisz w swojej pracy^^

Pytanie jeszcze, w której pracy :p bo jeżeli chodzi o moderowanie forum, to chyba postawiłbym na przyczynianie się do trzymania porządku w działach (jak widzą, że moderator sprząta, to starają się pisać zgodnie z regulaminem, coby bana nie dostać :D)
Natomiast w "normalnej" pracy (jako programista) lubię zdecydowanie jej "wyzwaniowość" i to, że zawsze można zostać wynalazcą nawet o tym nie wiedząc (choć dużo częściej można zostać wynalazcą koła na nowo) :p
 

złodziej marzeń

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
31
W jaki sposób zostałeś moderatorem. Zniszczyłeś dział skrypty i pisałeś skrypty które nie działały. Jakie trzeba mieć znajomości?
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
W jaki sposób zostałeś moderatorem?
Napisałem podanie, które zostało rozpatrzone :)

Zniszczyłeś dział skrypty i pisałeś skrypty które nie działały.
Nie ja byłem pomysłodawcą Skryptotek, choć oceniam je pozytywnie, bo wiele uporządkowały :)
W tamtych latach byłem odpowiedzialny przede wszystkim za usuwanie z działu skryptów warezu. Oczywistym jest dla mnie jako programisty, że autorowi każdej aplikacji (a skrypt jest również aplikacją, chociaż zwykle nie samodzielną) przysługują do niej prawa autorskie i publikowanie jej kodu bez zgody i wiedzy autora jest przestępstwem. Jeżeli komuś było ciężko zrozumieć taki stan prawny, to nie znaczy, że miał łamać prawa autorskie - ignorantia iuris nocet :)
Jeśli coś pisałem i udostępniałem to znaczy, że działało, przynajmniej u mnie - ja nie wrzucam byle czego. Podziękowania w tej sprawie do programistów gry, którzy non stop coś poprawiali :)
Przynajmniej teraz jest stabilnie i myślę, żeby coś naskrobać...

Jakie trzeba mieć znajomości?
Kiedyś wystarczyło mieć z rosyjskimi przemytnikami polskich jabłek za granicę Bugu, ale odkąd wprowadzili embargo, czarny rynek trochę się zwiększył i obecnie nie wiadomo, kto jest kim, więc trzeba wysilić się trochę bardziej :p
 
Do góry