"Lubię to"

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser161820
  • Data rozpoczęcia

"Podziękuj" tak jak na forum w grze.

  • Tak

    Głosy: 48 76,2%
  • Nie

    Głosy: 15 23,8%

  • W sumie głosujących
    63
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Mi sie podoba opcja przycisku "lubie to" (podziekuj jakos dziwnie brzmi :p)

Tylko zeby to troche dyskretniej wygladalo niz aktualnie w grze...
 

DeletedUser165979

Guest
Tak jak jest na forum w grze opcja podziękuj, tutaj też by się przydała, co wy na to ?

"Podziękuj" jakoś dziwnie brzmi, ale na innych forach istnieje tzw. "reputacja" i dziwie się, że jej tu nie ma.

Dawno dawno temu taka opcja na forum była, ale powodowała jedynie chory wyścig w dążeniu do jak największej liczby "podziękowań" (czy jak to się tam nazywało... bodajże reputacja?). Do tej pory pamiętam, jak członkowie plemienia nawzajem rozsyłali sobie linki do swoich postów aby sobie "plusować"... takie swoiste kółko wzajemnej adoracji

Problem nabijania reputacji po znajomości można rozwiązać bez jakiś dużych problemów tzw. "Regulaminem reputacji". Na innych forach to funkcjonuje i nie ma z tym problemu, aby to egzekwować. W zależności od przydzielonych funkcji mogliby to robić Administratorzy lub Supermoderatorzy, którzy mają odpowiednie uprawnienia w dostępie do silnika forum (chociaż kto wie jak tu z tym jest).

Ale może inaczej to powiem:

Czy łatwiej wyłączyć reputacje i mieć wszystko gdzieś? Czy też wysilić się na parę punktów w regulaminie i je egzekwować dając nam "repy"?

Przecież to nie wiele roboty, aby napisać pare punktów w stylu:
- Zabrania się dodawania repów na zasadzie (ja Ci dam, a Ty mi),
- Zabrania się proszę o repy (sygnatury, PW, wiadomości w grze itd.),
- Zabrania się zorganizowanych akcji w grze czy na forum nadawania "dodatniej" lub "ujemnej" reputacji dla danej osoby.
- Reputacja nadana w sposób nieregulaminowy będzie kasowana.
- Naruszenie regulaminu reputacji będzie karane warnami (min. x (dana liczba) do reputacji, skasowaniem reputacji, ostrzeżeniami na forum lub banami).

dość mocno obciążające serwer koniecznością przeliczania nikomu niepotrzebnych statystyk...

Z tego co mi wiadomo to "repy" nieobciążaną tak bardzo serwera. Na pewno nie bardziej niż ruchowe avatary, a mówiąc więcej forum działa tak samo z repami jak i bez.

A jestem na nie bo widzę w jakim kierunku próbujecie tą grę popchnąć.

W jakim kierunku? Rozwoju, innowacji, zyskaniu nowych graczy? Jak już napisałem w innym temacie: Internet się rozwija, gra się rozwija, zatem i forum powinno się rozwijać. A zmiany mogą tylko przysporzyć popularności wśród użytkowników i przyciągnąć nowych. Natomiast po krótkiej aczkolwiek wnikliwej obserwacji zauważam, że wyłączenie/niewprowadzenie niektórych nowinek bardziej zniechęca niż zachęca do forum.

komercyjnym "nowinkom".

Komercyjna "nowinka"? Przepraszam, ale zmiana taka jak reputacja nie jest płatna dla użytkowników vB. Wiąże się to tylko z włączeniem opcji w panelu administratora i nic to nie kosztuje. Jak widać ta opcja kiedyś była, ale została wyłączona.

A odnośnie tej "komercyjności" to nie rzucajcie tego argumentu bo to jak strzał w kolano. W życiu obecnie za wszystko się płaci i usługodawca jest nastawiony na jak największy zysk. Ja rozumiem piękne i cudowne a'la patriotyczne Wasze związanie z plemionami i zamknięcie się całkowicie na nowinki.

Ale jedno pytanie do Was:

Jakbyście byli właścicielami Plemion i nie bylibyście związani z grą to zależałoby Wam aby mieć największa ilość graczy czy grupkę wytrwałych? Albo inaczej zapytam: Czy mając firmę wolelibyście zarabiać czy dokładać do interesu, który nie przynosi zysków?

Oczywiście, że każdy by chciał zarabiać. W takim świecie już żyjemy, że wszystko jest postawione na zysk. Za korzystanie z forum nic się nie płaci, natomiast funkcjonowanie forum na serwerze już coś kosztuje. Tak powiecie, że kupujecie bonusy w grze i należy Wam się to. Oczywiście, że tak. Ale jak długo będzie się Wam należeć jak gracze się z czasem powysypują? Jak długo można okopywać się na nowinki, kiedy wszystkie fora/gry przeglądarkowe idą do przodu? Jak długo InnoGames GmbH będzie pozwalać Wam grać jeśli gra przestanie przynosić zyski? Możecie wierzy lub nie, ale nikt nie będzie dokładał do tego interesu tylko dlatego, że głupka zapaleńców jeszcze gra.

Obserwuje życie na tym forum od kilku miesięcy jako gość, zaś od wczoraj jako użytkownik zabieram głos. Jest to moje prywatne zdanie, ale jest mi bardzo przykro, że to forum jest martwe. Zaglądając na inne fora to średnia poniżej 100 zalogowanych użytkowników spada jedynie w nocy. Idąc dalej kiedy tutaj pisze się 10 postów na godzinę na innych forach gier przeglądarkowych dodaje się setki wpisów, nie wspominając już o komentarzach w profilu. Zapewne ktoś rzuci argument "stawiamy na jakość" zatem ok, rozumiem ale czy jakość jest tak ważna jak śmierć miejsca gdzie powinno się żywo dyskutować? Jeśli forum umiera to pierwszy objaw śmierci gry i możemy polemizować, ale widziałem już nie jedną śmierć gry.

Doceniam osoby, które nie chcą zmian ale niestety wszystko rozwija się tak szybko, że jest to walka z wiatrakami. Albo nastawimy się na rozwój i będziemy się cieszy ową społecznością ze sobą jeszcze długo albo zamkniemy się w swoim hermetycznym świecie, nie dopuszczając nikogo i po jakimś czasie nastąpi kres ten egzystencji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
No za jestem ;)

Akurat ta opcja nie sprawiłaby administracji problemu z zainstalowaniem na forum ;) Potrzebne tylko głosy ;D
 

DeletedUser165979

Guest
No za jestem ;)

Akurat ta opcja nie sprawiłaby administracji problemu z zainstalowaniem na forum ;) Potrzebne tylko głosy ;D

Z zainstalowaniem nie byłoby najmniejszego problemu skoro kiedyś ta opcja była dostępna to została pewnie tylko wyłączona. Zatem włączyć to chyba nie za dużo roboty.
 

DeletedUser165979

Guest
Pytanie do Zespołu Plemion: Jest jakaś szansa przywrócenia Reputacji?
 

DeletedUser165979

Guest
Z tego co udało mi się dowiedzieć to użytkownicy źle wykorzystywali reputacje. Trwała walka "wyścig po reputacje", aby zdobyć jak najwięcej dodatniej reputacji przez nadawanie jest sobie nawzajem przez całe plemienia tylko poprzez znajomości. Często nie liczyła się zawartość merytoryczna posta tylko "znam Ciebie to dam Ci repa". Aczkolwiek całej sytuacji nie znam dokładnie. Wiem tylko tyle ile udało mi się dowiedzieć.

Zatem ciekawi mnie czy jest możliwość przywrócenia reputacji na nowych zasadach np. z regulaminem reputacji, który byłby ściśle egzekwowany przez Zespół Plemion?
 

DeletedUser

Guest
Jak dla mnie to będzie za dużo, zwykłe podziękuj wystarcza. :)
 

DeletedUser166069

Guest
Obawiam się że takiego regulaminu nie da się napisać - bo jak zakaże się klikania po znajomości, przecież to nie wykonalne, zawsze ktoś powie że akurat to mu się podobało...
 

DeletedUser165979

Guest
To czemu na innych forach internetowych dało się wprowadzić taki regulamin i go respektować?

Jeśli ktoś pisze posta w którym znajdują się wyzwiska, wulgaryzmy, trolling itd, które podlegają regulaminowi to moderator przyjmuje tłumaczenie użytkownika, że "napisał tak, bo tak mi się podoba" to moderator zostawia posta i usera w spokoju czy też usuwa posta i wyciąga konsekwencje?
Ja nie mówię, że złe jest jak ktoś dostaje repy. Ale przecież administratorzy mają czarno na biały w systemie vB jak ktoś dostaje np. 50 repów w krótkim czasie za dany post. Idzie to zauważyć czy to zorganizowana akcja. Ludzie i tak będą oszukiwać z repami, ale jak podejdzie się do weryfikacji reputacji z rozsądkiem to można wyłapać delikwentów co nabijają ją sobie i surowo karać. Jak jakiemuś skasuje się reputacje i da czasowego bana to na drugi raz się zastanowi, aby nie skończyć z permbanem.
 

DeletedUser

Guest
Jak najbardziej na tak, ale limit podziękowań na dzień np.:

0rep - 1 podziękowanie
1-10rep - 3 podziękowania
11-20 - 10 podziękowań

itd.
 

DeletedUser161820

Guest
Mi nie chodzi o żadną reputację !!!!!!!!! Chodzi mi po prostu o taką możliwość jaką mamy w grze na forum czyli "podziękuj" a wy mi tu wyskakujecie z reputacją.........:mad::mad::mad::mad:
 

DeletedUser165979

Guest
Opcja podziękuj na forum jakoś dziwnie wygląda, dlatego zawsze na forach była reputacja. Poza tym sama opcja podziękuj sama w sobie nic nie zmienia i nie daje. Poza tym reputacja jest o wiele łatwiejsza do wprowadzenia na forum, bo jest tylko wyłączona.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser165979

Guest
To ciężko określić nie mając dostępu do narzędzi. Ale chyba aż tak drastycznie admini nie postąpili, aby usunąć wszystkie składniki "reputacji" z forum. Najłatwiej było ją wyłączyć i wydaje mi się (nie mam pewności, bo wiedzą to tylko admini) tak pewnie było.
 

DeletedUser165979

Guest
Zagląda tu ktoś z administracji? Bo inaczej możemy sobie pomysły wysyłać w kosmos.

Ponawiam pytanie: Czy jest możliwość przywrócenia reputacji?
 

DeletedUser

Guest
Nie wystarcza wam już klikanie na "Lubię to" na fb?

Nic fajnego w tym nie widzę ...:(
 
Status
Zamknięty.
Do góry