Luźne dyskusje na temat Pomocy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser182378
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser182378

Guest
Zapraszam do dyskusji na temat help.plemiona.pl

Przypominam, że obowiązuje tutaj regulamin forum w całości, aczkolwiek będziemy nieco łagodniej patrzeć na odbieganie od tematu.
 

toka93

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
567
Na pierwszy rzut oka wygląda jakby wiki miała łatać dziurę po kurierzy i jeszcze zajmować się tym czym powinna. Ale to oczywiście na plus.
 

DeletedUser177535

Guest
Zaczynając grę w plemiona w 2008 roku sam musiałem się uczyć w to grać. To, że jest coś takiego jak farmienie ogarnąłem dopiero na świecie 29. Jak dobrze zrównoważyć budowę eko i offa na światach bez farmienia nauczyłem się dopiero niedawno mając przed przejmowaniem największego offa w okolicy (o ile nie na świecie).

Czy ja wiem czy jest tam coś wartego uwagi, co zainteresuje nowych graczy? Albo jestem ślepy, albo nic tam nie ma. Mogę się mylić. Jest to tylko moje skromne zdanie ;}.
 

DeletedUser

Guest
Bardzo fajny pomysł artykułów opisujących sytuację na światach ( mam na myśli artykuł ,,Sytuacja na świecie 91. na przełomie czerwca i lipca 2015"). Moim zdaniem, fajnie by było dodać do takich tematów krótkie rozmowy z przedstawicielami danych plemion na świecie. Całkiem spoko było by poznać także ich perspektywę dotyczącą działań na danym świecie.
 

DeletedUser177479

Guest
Bardzo fajny pomysł artykułów opisujących sytuację na światach ( mam na myśli artykuł ,,Sytuacja na świecie 91. na przełomie czerwca i lipca 2015"). Moim zdaniem, fajnie by było dodać do takich tematów krótkie rozmowy z przedstawicielami danych plemion na świecie. Całkiem spoko było by poznać także ich perspektywę dotyczącą działań na danym świecie.

opis każdej z koalicji jest stworzony na podstawie tego co pisali dowódcy ;) (czyli na podstawie rozmowy z nimi)
 
Wynik reakcji
452
Osoby które tworzą grę powinny do skutku czytać wywiad z Keymilem, DO SKUTKU.

Polecam również Naszym administratorom w wolnym czasie czytać ten wywiad, najlepiej kilka razy dziennie. A szczególnie fragment o jego ocenie światów z funkcjami premium, coś z czym zgadza się +90% osób grajacych w tę grę z mniejszymi bądź większymi sukcesami przez kilka lat.


Nie przeszkadza mi, że takie światy sobie odpalają. Są bogaci którzy sobie graja - ich sprawa, przy 300-400k punktów, bez funkcji premium, czołówka graczy by wchłaniała tych na PP, ale skoro z funkcjami premium startują turnieje międzynarodowe, specjale, zapewne świat 100 - to jest to chore i gra nastawiła się tylko i wyłącznie na PIENIĄŻKI. Brakuje jeszcze funkcji na Szybkich, czy na światach z limitem/bez farmienia - choć ostatnio "przypadkiem" pojawiła się opcja kupna +20% surowców na świecie bez farmienia. Jestem ciekaw na ile był to przypadek a na ile "inwencja twórcza" któregoś z członków Inno widzącego w tym szansę na zysk.


Jeśli chodzi o samą wiki...projekt dopiero startuje, sam pomysł mi się bardzo podoba i nie ukrywam że z chęcią wziąłbym w nim udział. Są tam całkowite postawy - a brakuje mi czegoś "dalej". Co z tego że gracz się dowie, że LK jest najlepsza do farmienia, jak jej skutecznie nie użyje? To rzecz jasna wymaga współpracy/dołączenia do projektu osób doświadczonych, ogranych i znających się na grze, no ale jak mówiłem, projekt startuje dopiero.
 

DeletedUser

Guest
Osoby które tworzą grę powinny do skutku czytać wywiad z Keymilem, DO SKUTKU.

Polecam również Naszym administratorom w wolnym czasie czytać ten wywiad, najlepiej kilka razy dziennie. A szczególnie fragment o jego ocenie światów z funkcjami premium, coś z czym zgadza się +90% osób grajacych w tę grę z mniejszymi bądź większymi sukcesami przez kilka lat.


dokładnie tak! przez te wszystkie funkcje gra staje się coraz mniej ciekawa (chodzi mi o funkcje premium, nie o inne aktualizacje) i przez to wielka rzesza graczy związanych bardzo z plemionami może po prostu odejść z gry na stałe..a szkoda bo gra zamiast coraz bardziej przyciągać to jeszcze bardziej zniechęca..;/

co do projektu bo bardzo fajnie czyta się te wszystkie artykuły, oby więcej takich "miesięczników" :]
 

KACZELNIK

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.647
Osoby które tworzą grę powinny do skutku czytać wywiad z Keymilem, DO SKUTKU.

Polecam również Naszym administratorom w wolnym czasie czytać ten wywiad, najlepiej kilka razy dziennie. A szczególnie fragment o jego ocenie światów z funkcjami premium, coś z czym zgadza się +90% osób grajacych w tę grę z mniejszymi bądź większymi sukcesami przez kilka lat.


Nie przeszkadza mi, że takie światy sobie odpalają. Są bogaci którzy sobie graja - ich sprawa, przy 300-400k punktów, bez funkcji premium, czołówka graczy by wchłaniała tych na PP, ale skoro z funkcjami premium startują turnieje międzynarodowe, specjale, zapewne świat 100 - to jest to chore i gra nastawiła się tylko i wyłącznie na PIENIĄŻKI.

Teraz w modzie jest kupowanie sobie darm, więc Ci bogatsi aż tak wcześnie nie odpadają. :)
 

DeletedUser189378

Guest
plemiona jednak sa dla ludzi ida w dobrym kierunku dobry projekt :)
 

DeletedUser182378

Guest
Na wrześniowe wydanie (wyjdzie w przyszłym tygodniu już) zaplanowaliśmy relację z innego świata, ale nie jest powiedziane że nie wrócimy na 91 :)
 

DeletedUser188657

Guest
a to macie jakieś limity ? nie może być jednocześnie wydanie o nowym świecie i kontynuacja tego ?


to nie hejt, po prostu przyjemnie się to nam czytało i nie ukrywam że czekamy na tą drugą część, a fajnie bo będzie można porównać do tego wcześniejszego artykułu ile się zmieniło przez ponad 2 miechy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser182378

Guest
Cieszymy się że się podobało graczom, jeśli tylko jest zainteresowanie, na pewno postaramy się im wyjść na przeciw, nawet jeśli nie w ramach dwumiesięcznika, to jako osobny artykuł :)
 

DeletedUser188657

Guest
No i jak możecie proszę o jakieś ogłoszenie tego np. na fo dyskusje o sytuacji na świecie 91 ;p
 

DeletedUser91356

Guest
Docelowo chcemy robić analizy dla większej ilości światów jednak wymaga to dużego nakładu czasu i pracy ( umówić się na wywiad z tym czy tamtym graczem, poskładać tekst itd). Nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego naraz na wszystko potrzeba czasu :)

Gracze opisywanego świata dostana odpowiedni wpis na swoim forum :)
 

KACZELNIK

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.647
a gdzie info w podsumowaniu specka, że Coty cały czas na darmach leciał? :haha: :haha: :haha:
 

DeletedUser159420

Guest
Miały być wywiady z mistrzami szybkich (letnie mistrzostwa). Szkoda, że nie ma. Brakuje mi tego.

Dziwny artykuł o świecie 87 (budowanie strategi [...]).
Po pierwsze wydarzenia nie są przedstawione chronologicznie a po drugie ONI są stawiani w roli faworyta do zamknięcia świata a nawet nie są top1 jeszcze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser167856

Guest
Miały być wywiady z mistrzami szybkich (letnie mistrzostwa). Szkoda, że nie ma. Brakuje mi tego.

Dziwny artykuł o świecie 87 (budowanie strategi [...]).
Po pierwsze wydarzenia nie są przedstawione chronologicznie a po drugie ONI są stawiani w roli faworyta do zamknięcia świata a nawet nie są top1 jeszcze.

Prowadzą w wojnie z głównym i jedynym rywalem różnicą ponad 650 wiosek po miesięcznej walce. Zresztą łącznie z sojusznikami mają większą część terenu po swojej stronie.
 
Do góry