Luźna analiza :)

0mam0

Miecznik
Wynik reakcji
166
Bardzo fajne analizy, ale jednak skubnac trochę wiedzy na temat dyplomacji czy sprawdzic dokladniej twstats by sie przydalo - wiem ze to duzo roboty, ale znajac sytuacje na danym K, to z analizy wychodzą totalne bzdury :p

W takim razie dawaj swoją analizę uwzględniając cała dyplomacje poszczególnych plemion. Zamiast cieszyć się że ktoś postanowił zrobić analiże niż inne to nie jeszcze narzeka...

A co do analizy leci Like na zachętę i oczywiście czekam na dalsze analizy

Tajijin

Łucznik
Wynik reakcji
290
Nie no panowie, przeciez napisałem, że fajne analizy i nie zwyzywałem ani sie nie doczepiłem tylko napisalem moje zdanie (sam napisał, że dziekuje za uwagi) - wydaje mi sie ze jakby napisał do kilku ludzi to dowiedziałby sie wielu rzeczy

PanOdAnalizy

Chłop
Wynik reakcji
147
Musisz wziąć poprawkę, że nie każdy musi mówić mi prawdę w sprawie dyplomacji własnego plemienia, a nawet jeśli mówi, to tak jak podkreślałem trochę ta dyplomacja może być zawiła. Analiza jest luźna, są to tylko moje przemyślenia i nie muszą, a nawet i dobrze, że nie zgadzają się z obecną dyplomacją. Dlaczego? Bo pozwalają plemionom zobaczyć spojrzenie osoby postronnej. Dyplo wleci jak kiedyś zrobię analizę całej mapki :) Mimo wszystko dziękuję za komentarz ;)

Ostatnia edycja:

naikan45

Pikinier
Wynik reakcji
30
Przy ewentualnych analizach możesz spróbować ocenić, które plemię ostatecznie zdominuje/wygra ćwiartkę mapy

PanOdAnalizy

Chłop
Wynik reakcji
147
Mapka K45 — kopia.png
No i nadszedł czas na ćwiartkę północno-wschodnią.
Cieszę się bardzo, że kolejne osoby pokusiły się o przygotowanie analizy, często ze zdaniem przeciwnym do mnie. To pokazuje tylko, że co człowiek to opinia, i jestem bardzo ciekaw, kto będzie miał rację. Jak jednak wspomniał jeden z analizujących, jest jeszcze wcześnie, a dyplo zmienia się nieustannie, więc nadal zostawiamy poprzednie założenia. Luźna analiza i brak dyplo! Dziwnie? Tak właśnie powinno być :)

BAD - Plemię z fajnym położeniem, ale i silnymi sąsiadami. Zarówno elite, jak i Denaturatos będą dla nich trudnym przeciwnikiem, niezależnie w którą stronę będą chcieli się rozrastać. Odrobinę łatwiej może być z jednak z Denaturatos, przynajmniej dopóki Elite nie zacznie bić się z PIES. Biorąc pod uwagę RO i RA trzeba pamiętać przy ewentualnym porównaniu do poprzednich ćwiartek, że minęło kilka dni, więc i wartości te powinny sukcesywnie rosnąć. I tak oto BAD może pochwalić się blisko 1 mln RA, a także około 750k RO (co ciekawe dużo więcej RO ma człon znajdujący się bliżej centrum, bo aż 650K do niecałych 120K członu przy obrzeżach). Położenie tak jak wspomniałem jest ciekawe, bo pozwala i zagrać coś bliżej środka i trzymać obrzeża. Problem jest jednak taki, że w środku najzwyczajniej w świecie jest ich trochę za mało, co może utrudnić skuteczną obronę tej części terenu. Na domiar złego TW stats pokazuje niedawne utraty wiosek na rzecz TERROR oraz Leszczy. Przypuszczam, że z Elite podpisany conajmniej PON i jest to bardzo dobre posunięcie, bo gdyby mieli mierzyć się jeszcze z wjeżdżającymi im na obrzeża ELITE to mogliby pakować walizy z tego świata, a tak nadal są w nienajgorszej sytuacji. To co muszę napisać, to fakt, że dobrze wykorzystują upadek "Masówki". Jeśli Leszcze i TERROR zamkną kocioł tworzący się na 3/4 wysokości kontynentu to może nie być ciekawie.

LESZCZ - Jak mam być szczery to mają dosyć specyficzne położenie, podobnie do SoA i CIACH! z pierwszej ćwiartki. Wymieszani przeokrutnie z Denaturatos i trochę z EVR (którzy de facto są na całym kontynencie od połowy w dół). Ponad 1,2 mln RA oraz 1,7 mln RO pokazuje, że toczą aktywne walki w centrum kontynentu i z całkiem dobrymi wynikami. Samo RO pokazuje, że nie złożyli się na strzał, ani nawet na salwę, więc muszą mieć nienajgorszego Koordynatora Deffa i niezłą aktywność. Domyślam się, że dogadali się właśnie z Denaturatos, a ich możliwym kierunkiem ataku jest w zasadzie BAD, którego pokonanie daje obrzeża i fajną pozycję na kontynencie, oraz czyszczenie podwórka w postaci EVR. Na wcześniejszym etapie rozgrywki zgarnęli kilka wiosek CARTEL, a teraz skupiają się bardziej na EVR, a następnie skupią się na BAD. Jest to jak najbardziej sensowne, ponieważ EVR jak widzimy na mapce charakteryzuje położenie "pomieszanie z poplątaniem". Zawsze doceniam walczące plemiona, więc tutaj plusik za aktywną walkę i niezłe wyniki w prowadzonych działaniach, natomiast trzeba pamiętać, że mają tam już bardzo ciasno, i im dłużej zajmie im przebicie się w kierunku obrzeży tym dla nich gorzej. Na ich miejscu obawiałbym się obecnie tylko dogadania się BAD i Elite i przejechania się Piesków po Terror.

XxX - Przyznam szczerze, że bardzo podoba mi się (poza samą nazwą! :D) położenie na mapie tego plemienia. Dostęp do obrzeży, PON/Sojek z Leszczami, porozrzucane losowo EVR jako wrogowie dookoła, a w środku dobrze zagęszczeni z wyraźną granicą między NaNiby i Tryb. Łatwa droga do dominacji południa kontynentu, z ogromnym potencjałem na rozrost. 2.3 mln RA pokazuje, że są bardzo aktywni w czyszczeniu własnego podwórka i zagęszczaniu terenu (ale pamiętajmy, że LEB ma aktualnie sumarycznie 2,6 mln RA, więc czynią to jeszcze skuteczniej). 1.2 mln RO pokazuje, że dużo więcej atakują, aniżeli się bronią, czego nauczyć ich może Leszcz, czy legendarne już NWK mające już 1,2 mln RO jako JEDEN człon. Także skorzystali na rozpadzie CARTEL, a dodatkowo N_N. Tw stats pokazuje, że zdobywają również wioski od EVR, co wydaje się być naturalnym i dobrze dobranym kierunkiem rozwoju. To, na czym powinni się skupić, to zagęszczeniu środka (poprzez wyparcie EVR), a następnie uderzenia na obrzeża i rozpychanie się z Pytajnikami. Uważać powinni na TRYB i NaNiby. Szczególnie dobrym rozwiązaniem (o ile nie jest ono już w trakcie załatwiania) jest późniejsza fuzja, albo bardzo ścisła współpraca z Leszczami. Warto byłoby też klepnąć PONa z Terror, przynajmniej na czas czyszczenia EVR.

EVR - Położenie na mapie jest conajmniej dziwne. Zastanawiałem się czy nie pomyliłem się czasami przy tworzeniu mapki, ale żadnego błędu z EVR nie widzę (jeśli jest to sorka). Tylko 900K RA jak na 3 członowe plemię może trochę dziwić, jednak należy pamiętać, że takie umiejscowienie na mapie wręcz wymusza na nich grę na deffowych wioskach, a moje zdanie zdaje się potwierdzać RO na poziomie 2,2 mln. To, co z pewnością zasługuje również na słowa uznania, że przy tak nieciekawym położeniu są w stanie stawiać aktywny opór otaczającym je plemionom. Niemniej, samymi deffówkami wojny nie wygrasz, stąd być może próba utrzymania członu na samym wchodzie kontynentu pod XxX i obok Pytajników. Starają się odgryzać, ale muszę mimo wszystko przyznać tutaj wyższość Leszczy i XxX. Jedyną szansą dla nich wydaje się tworzenie się tej wyspy na wschodzie, ewentualnie próba ucieczki na południe. Doceniamy więc chłopaki solidną obronę, być może doceni ją też np. Elite, których głównym przeciwnikiem w walce o ćwiartke będzie sojek Leszcz + XxX, a jak od dawna wiadomo - wróg mojego wroga jest moim przyjacielem :)

??? - Dostęp do obrzeży to zawsze dobra sprawa, która sprawia, że masz spokojne plecy i tonę deffa w przyszłości. RA 210 k jak na 3 członowe plemię pokazuje dużą obojętność na to, co dzieje się na kontynencie. RO podobnie jak RA około 200k tylko potwierdza moją tezę. Łykają barby i nawet nieźle im to idzie, będą dosyć nieźle rozwijać się na obrzeżach, a przynajmniej tak długo, jak na poważnie nie zajmie się nimi XxX. Nic więcej nie mam tutaj do dodania, powodzenia chłopaki, smacznych barb!

TRYB - Typowe położenie w centrum świata z trochę nietypowym RA na poziomie 1,75 mln (a przypomnijmy, że jest to plemię składające się tylko z dwóch członów). Jeśli chodzi o RO to mamy tutaj wartość niecałe 1,2 mln co jest raczej wartością standardową obecnie. Jak na samo centrum świata nawet nieźle idą w punktach, niestety pojawia się powoli wizja ciężkiej przeprawy ku obrzeżom. Świetnie wykorzystują dominację nad plemieniem ZgranaPaczka oraz N_N, co pozwoliło im zarówno na nabicie ładnego RA jak i fajnego rozwoju. W niedalekiej przyszłości z pewnością będą kontynuowali rozbiórkę ZP, ale muszą zacząć powoli myśleć co dalej. Przeprawa przez Leszczy i XxX to chyba strzał w kolano, Zadymka też raczej nie wchodzi w grę (zwłaszcza jeśli przeczytana przeze mnie informacja o sojku Zadymy i LEB w jednej z analiz jest prawdą), a od dołu mają też całkiem ciekawe TI (będzie opisane w ostatniej ćwiartce). Ciężko o nich napisać coś więcej, bo nie zostali jeszcze prawdziwie zweryfikowani, na pochwałę zasługuje na pewno fajne wykorzystanie szansy w postaci rozbioru ZP. Przypuszczam, że nie obędzie się bez fuzji z większym plemieniem, ewentualnie pozostaje jeszcze wąska ścieżka przez Terror i BAD, ale to pchanie się pod nos Pieskom.

NaNiby - Nie mają łatwego położenia, ponieważ są wymieszani z TRYB, a dodatkowo graniczą trochę z PIES, trochę z Terror, a Trochę z XxX i Leszczami. Właściwie, to z kim oni kurde nie graniczą xD RA 460k i dwukrotnie wyższe RO prawie 900k pokazują, że prowadzą bardziej działania w defensywie niż w ofensywie, co jest logiczne i dziwić nie powinno. Tw stats pokazuje wyraźnie przepychanki z Tryb oraz niestety dla nich z Pieskami. Z przykrością stwierdzam, że nie wróżę im w takim położeniu ciekawej przyszłości, mimo wszystko nadal szacuneczek za obronę, a nie kliknięcie kasacji, a nawet kilka przejęć na Tryb. Czy jest dla nich ratunek? Chyba tylko w postaci jakiejś fuzji jeśli będzie już naprawdę gorąco, bo w jeden człon nie mają wystarczająco sił, by przedrzeć się w którymkolwiek kierunku. Na zachodzie Pieski, na dole Tryb, można coś popróbować z BAD i Terror, ale nie mają też przewagi masy. Próbujcie chłopaki coś jeszcze dyplo urwać, ale przypuszczam, że skończy się jak w słowach pewnego polskiego strongmena "Ale to by nic nie dało i tak, nie dało by nic" ~M. Pudzianowski

Terror -Położenie szczerze ciężkie, bo z zachodu masz zbite i trudne do przejmowania Pieski, od góry masz silne i podobno nieźle zorganizowane Elite, więc siłą rzeczy twoje ekspansja powinna kierować się na północny wschód ku BAD. RA 600 K, RO prawie 800 jak na jednoczłonowe plemię jest po prostu dobrym, solidnym wynikiem biorąc pod uwagę położenie i sąsiadów. Biją się z niezłym skutkiem z nieumieszczonymi na mapie (wybaczcie mi :( ) Project K45 i BAD, co pozwala im na częściowy rozwój. Złą wiadomością niestety jest fakt, że dobiera się do nich powoli Elite, a przypomnę tylko, że nie mają oni za bardzo innego frontu. Wydaje się niestety, że podzielą losy NaNiby, chyba, że razem stworzą jakieś dwóczłonowe plemię i klepną PONa z TRYB i Leszcz +XxX, żeby skupić się na Elite i BaD. Z wyników tw stats można sądzić, że właśnie taka decyzja została lub zostanie w niedalekim czasie podjęta, co jest mocno na rękę XxX i Leszcz. Mają o tyle lepszą sytuację od NaNiby, że nie zainteresowali się nimi jeszcze na poważnie Pieski, ale wydaje się to być tylko kwestią czasu. Podobnie jak w NaNiby, doceniam walkę i wierzę, że żadnej kasacji nie wrzucacie i sprawdzicie Elite porządnie frontowców :)

PanOdAnalizy

Chłop
Wynik reakcji
147
K55 — kopia.png

Zaczynamy więc ostatnią ćwiartkę południowo-wschodnią. Założenia identyczne jak poprzednio - BRAK dyplo oraz LUŹNE podejście :)

TI - Położenie standardowe dla ekip startujących na początku świata, terenu na rozwój za grosz, ale wioski przeciwnika ładnie rozwinięte :) 1,55 mln RA oraz 1,45 mln RO pokazuje, że i coś się gryzą z kimś, a to trochę się bronią przed kimś, a przed kim to zaraz zobaczymy w tw stats... no i mamy info z pierwszej ręki, że dobrze wykorzystali rozpad ZgranejPaczki nieobecnej na mapie, a także również nieobecnego Loża. Biją się z IDK, widziałem też jakieś pojedyncze przejęcia z OZO, a także z NWK. Po co biją się z IDK no ja tego niestety nie wiem, przypuszczam, że to IDK wypowiedziało im wojnę, ale po co ? Też nie wiem xD No jesteś na samym środku świata, co robią inne plemiona? Zadyma dogadała się z LEB, Pieski przebijają się przez mniejsze plemiona i mają PONy poklepane żeby bić jeden/dwa plemiona, Tryb podobnie, spokojna rozbiórka innego plemienia, a TI stwierdziło że woli sie naparzać. Na zachód się nie przejdą, bo mają tam Zadyme z LEB, do góry też nie ma szans na XxX + Leszcze, a na południu bije ich IDK. Chociaż w sumie biją się z dosyć podobnym skutkiem tj. prawie wychodzą na zero i jedni i drudzy. Czy to jest dobre? No kurde nie do końca, ale także trzeba pamiętać, że taki rozwój dyplomacji mógł nie być do końca ich wyborem, pozostaje więc pytanie, a gdzie jest dyplomata? Ich jedyną szansą jest dogadanie się z IDK, albo z MORDOREM i chyba została wybrana ta druga opcja, ponieważ nie widać żadnych przejęć między nimi. Czy to tylko PON, czy może sojek? Próba czasu pokaże :)

OZO - Położenie też w prawie samym centrum świata, a dodatkowo tylko jeden człon dwa człony (@Joe01 dzięki za podpowiedź) na tym etapie jest w porządku. RA i RO po lekko ponad 700k punktów pokazuje, że wymieniają się ciosami (sprawdziłem tw stats i próbują wymieniać się z FNC, ale aktualnie są prawodpodobnie na 0, natomiast dobiera się do nich XxX). Martwi szczególnie ta druga część zdania, ponieważ XxX razem z Leszczami mogą wysoko postawić im poprzeczkę. Mimo tego, jeśli połączą siły z BKB to mogą nieźle namieszać jeszcze na tej ćwiartce i stawić godny opór wyżej wymienionym przeciwnikom. Martwi mnie tylko kierunek, w jakim będą się rozwijać jak już sąsiednie plemiona rozbiorą FNC. Bramka na północ to ciężka przeprawa, na południe IDK to też nie będzie łatwy kąsek, chyba że dogadają się z IDK, celem rozbiórki TI. Pożyjemy, zobaczymy, opcji jest kilka, natomiast żadna nie napawa przesadnym optymizmem. Sorka za brak drugiego członu na mapce.

BKB - Położenie przyjemne, bo od góry mają rozsypane po kontynencie EVR, w centrum mają możliwość przejmowania wiosek OZO, natomiast na wschodzie drogę ku wolności do barb odgradzają im pytajniki. RA przyzwoite jak na 2 członowe plemię 1,25 mln i do tego RO na poziomie 750k również pokazuje jakieś tam działania defensywne. Nieźle wykorzystali upadek Poezji, rozkład wzrostu punktów również pnie się w górę więc można powiedzieć, że jest po prostu w porządku. Kilka możliwych kierunków rozwoju, oni natomiast skupiają się na Pytajnikach, co jest rozwiązaniem sensownym i przemyślanym. Tw stats pokazuje jeszcze małe przepychanki z FNC i XxX, jednak były to przejęcia kilka dni temu i od tego czasu jest spokój, co pokazuje możliwe klepnięte PONY z tymi plemionami. Generalnie kierunek rozwoju mi się podoba, położenie o ile dyplomatycznie nie dupną głupoty też jak najbardziej jest OK, zobaczymy co przyniesie dalsza rozgrywka :)

JZM - Tutaj położenie specyficzne, bo nie dość, że mają tylko jeden człon, to jeszcze wymieszani z FNC. RO i RA bardzo przeciętne 300k RA i 130 k RO, dla pewności sprawdziłem datę założenia no i nie jest to nowe plemię, bo na mapce od miesiąca. Wygląda na to, że nie są zbytnio zainteresowani wymianą ciosów, co jest zresztą dobrym posunięciem, jak się ma 39 członków xD Tak patrząc na mapę, to fuzja z FNC byłaby dobrym posunięciem z ich strony, a i sami na pewno przydaliby się FNC. Większość przejętych graczy była bez plemienia, co sugeruje poklepane PONy i sojki z plemionami dookoła. Takie trochę plemię widmo, niby na mapie jest, kolorki widać, ale ani nie klepią żadnego plemienia, ani też sami nie dostają od nikogo oklepu - to po co oni właściwie tutaj są xD Ciekawi mnie co dalej zrobią, bo wygląda na to, że obecną dyplo mocno się zamknęli, i jeśli nic się nie zmieni to będą tak wegetować dopóki ktoś im nie wypowie PONa.

FNC - Rozrzuceni po mapie podobnie jak EVR (no może są troszkę ciaśniej), co daje im możliwość zagęszczenia terenu i uderzenia w VEGE. W zasadzie to mają miejsce na przyjęcie całych JZM, więc może szykują się na jakąś fuzję, a jeśli nie no to mają w zasadzie półtora członu. Jak nie dostaną się na obrzeża, to myślę, że niewiele będą w stanie zdziałać. RA niecałe 900k, RO 1,7 mln robi nawet wrażenie jak na półtora członu. Problemem ich jest jednak fakt, że mają ogromne straty wiosek na rzecz plemienia IDK, co niestety zwiastuje ich rychły upadek. Na domiar złego wydaje się, że przestawili się w tryb defensywy, co zabiera im argumenty, żeby przebić się do obrzeży. Chłopaki walczą, ale niestety dostają w czape. Mimo wszystko powodzenia!

VEGE - Klasyczne plemię położone na obrzeżach. Kształt półksiężyca jeśli chodzi o ułożenie, szeroki dostęp do barbarek, ale także nieprzyjemny sąsiad jakim jest IDK. RA 450k RO niecałe 200k zdaje się tylko potwierdzać, że skupili się na czyszczeniu podwórka i przejmowaniu barb. Co ciekawe nie boją się IDK i nawet w tw stats widać kilka przejęć na nich, brawo chłopaki! Z resztą sąsiadów klepnięty pewnie PON, deffa więc raczej nie powinno im zabraknąć na krótki front z IDK. Niestety dla nich, jeśli IDK przestanie skupiać się na FNC, a FNC nie postawi konkretnego oporu to raczej sielanka się skończy i będą kolejni do przejęcia. Mimo wszystko trzymam kciuki i powodzenia życzę na plemię niżej.

IDK - Najciekawsze plemię na kontynencie, położenie identyczne jak Klasyk czy sąsiad MORDOR. Prawie 2,9 mln RA robi wrażenie, RO około 2 mln także, więc widać, że chłopaki w tańcu sie nie pierniczą i leją ostro. TW stats pokazuje sporo przejęć na TI (ale i także sporo utraconych wiosek, koniec końców są chyba lekko na +) i jeszcze więcej na FNC, co może z pewnością napawać optymizmem. Z MORDOREM klepnięty pewnie PON/sojek, co jest decyzją dobrą bo i tak nawzajem pewnie by się wykrwawili i daliby możliwość Zadymce+LEB i TI na łatwe wioski, a na co to komu ? Kierunek na chyba rozpadające się Fnatic jest jak najbardziej dobrze wybrany, a kolejnym celem myślę, że powinny być obrzeża, od których dostają na południu lekko w trąbę (Tw stats pokazuje +5 dla Vege xD). Na pewno kandydat na wygraną tego kontynentu, wszystko zależy od ich stosunków z Mordorem, i oporu jaki będzie im stawiać VEGE. Dziwi mnie tylko trochę ten upór maniaka na to TI, skoro mają łatwe wioski na FNC to po cholerę im ten front i marnują na niego zasoby? Może są między nimi jakieś zatargi z poprzednich światów, mimo wszystko OSOBIŚCIE uważam ten konflikt za błąd i to z obydwu stron. Przypuszczam tylko, że IDK nie chce sojka, żeby mieć cały teren dla siebie i chcieliby PONa, a TI jak już to chciałoby Sojka żeby móc wskoczyć na obrzeża, a PON nie daje im takiej możliwości.

Tak oto przebrnęliśmy razem przez ostatnią ćwiartkę!
Jak się podobało, to zostaw lajka, to może po sesji zrobię mapkę i analizę pozostałych na mapie plemion, wtedy już prawdopodobnie z dyplo :)
Dzięki za dotrwanie do końca i wszystkie reakcje pozostawione pod tą i poprzednimi analizami!
Do zobaczenia mam nadzieję za 3-4 tygodnie!
Pozdrawiam :)

Ostatnia edycja:

PanOdAnalizy

Chłop
Wynik reakcji
147
Oj, to umknęło mi :) Dzięki za czujność, już poprawiam. Jak wszedłem na profil OZO niestety nie zobaczyłem żadnej adnotacji do KZK i to mnie zgubiło xD

drafcioo

Pikinier
Wynik reakcji
9
Skąd wziąłeś kolego informację o upadku Poezji ,bo żyjemy I mamy się dobrze. Fuzja była ,fani +jzm to jedność ,biliśmy się na dwa fronty a aktualnie będziemy miec tylko jeden.

Do góry