Lagi na grze, spowodowane chatem. Propozycja rozwiązania

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser195416
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem opcjonalnego ograniczenia czatu?

  • Tak

    Głosy: 2 66,7%
  • Nie

    Głosy: 1 33,3%

  • W sumie głosujących
    3

DeletedUser195416

Guest
Od mniej więcej tygodnia doświadczyłem mocnych lagów podczas gry, za każdym razem jak przełączyłem na coś stronę musiałem 3-5s odczekać zanim mogłem cokolwiek zdziałać, co było wnerwiające przy wielu wioskach jak nie ma się MK :p Po wyłączeniu czatu olśniło mnie że to właśnie przez ten czat gdyż opóźnienia zniknęły po jego wyłączeniu. W ostatnim czasie mocno przybyło mi przyjaciół (+100) do tego doliczyć osoby w plemieniu ~70/80, i wydaje mi się że przez to ciągłe wczytywanie listy przyjaciół, plemienia + sprawdzania czy jest w danej chwili online czy nie mocno spowalnia na słabszych komputerach przy większej ilości graczy na tej liście.

W skrócie, dodanie opcjonalnego ograniczenia do czatu, by na liście widniał tylko chat plemienny, prywatne pokoje (jeśli w przyszłości je stworzycie), i wybranych osób jakich chcemy (możnaby dać dodatkowe miejsce w opcjach w których wymienialibyśmy graczy tak jak robi się to przy wiadomości grupowej po " ; ") i wtedy to osoby widniały by na liście, ale żeby lista członków plemienia, jak i przyjaciół zniknęła i nie wczytywało się za każdym razem. Bo część osób na starszych komputerach/z wolniejszym internetem zmusza do całkowitego zrezygnowania z chatu :c
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
wygenerowanie listy 200 osób to ułamki sekund
nie w tym tkwi problem, ale nawet jeśli w tym to ktoś po prostu spartolił kod i to kwestia optymalizacji
 

DeletedUser195416

Guest
Jednak sprawdzanie tej listy osób jest za każdym przeładowaniem strony (czyli każda zmiana wioski, działu forum, wysłaniu ataku, itd itp). Pomnóż to przez każdą czynność i liczbę graczy ;v a naprawdę u siebie widzę kolejność wczytywania się strony i kilka sekund zajmuje mu wczytania okienka czatu. Mogliby ewentualnie odseparować czat tak by nie odświeżał się razem ze stroną, a co kilka minut. Wiem natomiast że aktualnie by normalnie grać czat mam całkowicie wyłączony i z czatu plemiennego korzystam przez wiadomości co już takie wygodne nie jest.
 

DeletedUser181431

Guest
I znowu czat..
Ileż to propozycji, pytań i zgłoszeń przewinęło się w ostatnim czasie, w sprawie czatu.
 

CichyPL2

Chłop
Wynik reakcji
0
Usuń z listy przyjaciół przyjaciół tak by zostało najlepiej ze 50 wtedy nie będziesz miał lagów!
to jedyny sposób wiem to tez miałem ten problem !

a ja nie wiem jak Włączyć chat Plemienny w moim plemieniu !
 
Do góry