• Rundy Szybkich zostaly na czas nieokreślony odwołane, więcej szczegolow pod tym linkiem!

Kroniki / analiza świata 173 by Owski

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
Ludziska mam w planach porobić tu na forum jakieś kroniki z naszego świata, czy coś w tym stylu. Nwm na ile mi starczy chęci, ale jeśli się to przyjmie i będzie się chciało komuś to czytać to spoko i może wyjdzie z tego coś fajnego. Potencjalnie w najbliższy weekend będę przygotowywał pierwszy post. Raczej będę się skupiał tylko na poczynaniach plemion z topki, ale jeszcze zobaczymy. Muszę określić jakąś sensowną koncepcję na to. Jeśli jesteście zainteresowani takim czymś to zapodajcie jakieś reakcje, żebym wiedział, że jest popyt xd

Nie ukrywam również, że przyda się i będzie mile widziane Wasze wsparcie przy tworzeniu tych kronik. Jeśli macie jakieś pomysły co by miało się w nich znaleźć to piszcie do mnie. Wszelakie info/ciekawostki, którymi chcecie się podzielić, żeby się w kronikach pojawiły typu informacje o Waszym plemieniu, osiągnięcia z poprzednich światów, dyplomacja, wojny i ich wyniki, plany i taktyka na ten świat czy cokolwiek dotyczącego Waszych plemion to też piszcie. Będę to jakoś zbierał do kupy i kleił z tego jakieś posty.

Ah no i jak np Wasze plemię nie jest obecnie w topce bo zaczęliście później np, a uważacie, że jest sens o Was wspomnieć bo macie mocną ekipę / gracie jako plemię kolejny świat itd to też dajcie znać, żebym Was nie pominął ze względu na niższy ranking.
 

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
No to zaczynamy… Świat ma już 9 dni, także mam nadzieję, że sytuacja się już w miarę stabilizuje jeśli chodzi o położenie plemion. Na początek z kronikarskiego obowiązku tylko podstawowe tematy, czyli obecne staty i rankingi oraz mapka światowa. W następnych postach przejdę do dokładniejszego omówienia konkretnych ćwiartek świata.


Data: 15.01.2022

Wiek świata: 9

Liczba graczy na świecie: 14170

Ilość wiosek: 24307 (10033 barbarzyńskich)

Ranking plemion:
1642268874500.png
1642268919321.png
1642268945332.png
1642268958720.png

Mapa świata (plemiona top20 i inne, które uznałem za warte umieszczenia - razem ze swoimi wszystkimi członami):

mapa1.png
 
Ostatnia edycja:

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
Przechodząc do przedstawienia ćwiartek. Dzisiaj spoglądamy w kierunku ćwiartki południowo zachodniej. Od razu mówię, że nie pisałem do plemion, ani nikt z przedstawicieli za bardzo nie odzywał się do mnie, zatem o dyplomacji i planach na świat nwm nic na ten moment :p Zresztą zapewne na tym etapie niewiele jeszcze tej dyplomacji jest. Wszystko będzie się dopiero klarować w nadchodzących tygodniach.


[ćwiartka SW]


Jeżeli chodzi o plemiona, które uznałem za godne wspomnienia - jest tego całkiem sporo i mapa jest dosyć gęsta.

8Cud - założone przez prawdopodobnie jednego z najbogatszych graczy na serwerze Ninja xD (top 1 świata ze sporą przewagą nad resztą). Plemię świeżo założone. Powstałe z rozłamu plemienia PB, ponieważ właśnie wspomniany Ninja nie dogadał się z radą PB i poszedł na swoje, a jak widać za nim zdecydowała się pójść znaczna część plemienia. Co prawda w omawianej ćwiartce znajduje się tylko skromna ilość wiosek 8Cud, jednak uważam ich za godnych uwzględnienia, chociażby przez wzgląd na pierwszą pozycję w rankingu plemion na serwerze. Zobaczymy jaki kierunek rozwoju obiorą i czy będą dążyć do zwiększenia swojego udziału w tej ćwiartce. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: H.R.N i -EM-.

H.R.N - plemię dowodzone przez Wróg Publiczny 94. Plemię nie jest mi znane z innych światów. Grają na 3 człony. Na ten moment prezentują się nieźle i dosyć gęsto i licznie zajmują lewy górny róg k54. Będziemy przyglądać się ich rozwojowi, na pewno mają potencjał. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: 8Cud i -EM-.

NT - plemię założone przez Scan. Tak jak wyżej nie kojarzę tej marki. Według ich profilu reaktywacja ze świata 151. Tam się nie udało, zobaczymy co z tego będzie na 173. Grają również na 3 człony, co pozwoliło im w znaczny sposób zaznaczyć swoją obecność na mapie. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: -EM-, PS i AWW.

SOFICK - zarządzane przez XXXX.. Plemię kojarzę, jednak na pewno nie z jakiś spektakularnych sukcesów :p Co prawda na opisywanej ćwiartce znajduje się około połowa ich wiosek, ale warto o nich wspomnieć. Zobaczymy jak będzie postępować ich rozwój. Na pewno obecnie na minus rozwojowo wyszedł im fakt, że dwóch topowych graczy plemienia opuściło ich szeregi. Grają na 2 człony. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: E-corp i AWW.

Cisza! - założone przez darken777 (ponoć to Quality X-line, który może być znany większej ilości graczy). W dowodzeniu bierze też udział Al D. Guzman. Marki nie znam z innych światów. Grają na 2 człony. Na razie wyglądają dosyć skromnie, ale za to gęsto ustawieni, co na pewno pomoże im przetrwać ten początkowy etap gry. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: E-corp, AMG i AWW.

AMG - założyciele to BoderekOfficial, Arminiusz1, krytl. Graczy, ani samego plemienia nie znam. 3 człony. Na ćwiartce SW znajduje się około połowa ich wiosek. Moim zdaniem położenie całkiem niezłe, jest potencjał. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: PS, Cisza! i E-corp,.

Gnomy - założyciele Julka 69, szwlp88. Nie wiem, nie znam. Widzę, że oboje założycieli na 171 gra w VG. Jeżeli chodzi o ten świat to plemię zajmuje tereny bliżej centrum mapy. Wyróżnia ich to, że grają tylko jednym członem :p. Są dosyć rozrzuceni, co może nie sprzyjać sukcesom w tym początkowym etapie gry. Jednak jak chodzi o rozwój - dają radę. Będziemy obserwować, czy pomimo podzielenia na kilka podgrupek na mapie uda im się coś ugrać. Zakładam, że zależy im na zdobyciu centrum w tej ćwiartce. Moim zdaniem jest na to spora szansa, ponieważ konkurencja nie jest duża. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: Hi! / WLK i PS.

AWW - ciężki temat, bo niby wreszcie znam plemię i to dobrze (gram z nimi już kolejny świat), ale właśnie przez to, że gram z nimi to muszę się pilnować, żeby zachować obiektywizm. Założyciel i maskotka tej marki to amator. W kwestii powstania AWW, myślę, że zalążek tej ekipy pojawił się już na świecie 120, gdzie część obecnych graczy AWW grała, poznała się i wygrała świat w plemieniu PHANTOM. Jednak plemię powstało dopiero na ś148. Obecnie zamykają świat 161, a zaczęli przygodę na 173.
Na tym świecie grają na uwaga 6 członów xd Mają 3 dowódców (na każdego przypadają po 2 człony). Dowódcy to amator, TiTinight / Chinahacker (grają razem), kociake. Zaczęli nieco później, aby zająć i otoczyć południowe obrzeża świata. Jak widać poszli dosyć ambitnie bo otoczyli kordonem niemal pół świata, co sprawia, że poszczególne człony są znacznie od siebie oddalone. W omawianej ćwiartce SW znajdują się realnie 3 człony, zatem około połowa graczy całego AWW. Na pewno przez swoją taktykę i rozstawienie nie będą mieli łatwo. Będziemy się przyglądać ich poczynaniom. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: SOFICK, E-corp, Cisza!, -EM-, NT i PS.


E-corp - zarządzane przez kamils750 i RYSZIO. Nie znam. Grają na 2 człony. Na mapie wyglądają nie najgorzej, jednak dość mocno otoczeni są przez inne plemiona. Może tu być ciekawie. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: SOFICK, AWW, Cisza!, AMG.

-EM- - założone przez longer1916. Zdaje się, że debiut tego plemienia. Grają na 2 człony. Są dosyć rozrzuceni po mapie. Szczerze mówiąc jakoś nie wróżę im owocnej przyszłości, ale może mnie zaskoczą :) Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: 8Cud, H.R.N, PS, NT i AWW.

PS - założone przez LOŁKICK. Nie znam, chyba debiut. Grają na 2 człony. Zajmują centrum k54. Jak dla mnie totalna niewiadoma. Będziemy bacznie obserwować, czy słusznie uznałem, że warto o nich wspomnieć. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: Gnomy, AMG, NT, -EM-, AWW i H.R.N.

Hi! / WLK - dwa plemiona mówiące o sobie jako o rodzinie, zatem łączę ich w jedność. Założycielami są Pauli.ka993 (Hi!) oraz Sir Robson (WLK). Nie znam. Dosyć gęsto zajmują centrum na tej ćwiartce. Wydaje mi się, że mają szansę się tam utrzymać, przynajmniej do pewnego etapu, ale czas pokaże. Wiele będzie zależeć od ich rywalizacji z Gnomami (zakładam i liczę, że będzie taka rywalizacja). Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: H.R.N i Gnomy.
 

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
[ćwiartka SW]
[cd postu wyżej (zbyt dużo znaków)]

Tabelka przedstawiająca ranking plemion na tej ćwiartce (zliczane tylko wioski znajdujące się na ćwiartce SW, zliczane wyniki tylko dla plemion opisanych powyżej):

NazwaPunktyWioskiRanking w ćwiartce
8Cud433861711
H.R.N153620923
NT1738601392
SOFICK381362412
Cisza!99811596
AMG59717439
Gnomy589993710
AWW1881931601
E-corp109914975
-EM-118250984
PS91870817
Hi!/WLK65502548Mapa ćwiartki SW:

mapa2.png

Zachęcam do obserwowania tego tematu, żeby nie przegapić kolejnych postów.
Zachęcam również do dyskusji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.
Piszcie też jeśli macie jakieś ciekawe info, którym chcecie się podzielić, lub jakieś uwagi (tu lub priv).


Dodatkowo małe głosowanie - zostaw następującą reakcje, jeżeli chcesz by następną opisywaną przeze mnie ćwiartką była:

- North West (Północno-Zachodnia) - śmiech
- North East (Północno-Wschodnia) - wow
- South East (Południowo-Wschodnia) - smutek

Dzięki wielkie, jeśli dotarłeś tutaj ;)
Post z kolejną ćwiartką za kilka dni :) Stay tuned!
 

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
Witam

Jedziemy z kolejną ćwiartką. Tym razem zobaczymy co słychać po zupełnie przeciwnej stronie świata, niż ostatnio, czyli w ćwiartce północno-wschodniej, ponieważ to ona wygrała w głosowaniu

Powtórzę się - nie pisałem do plemion, ani nikt z przedstawicieli za bardzo nie odzywał się do mnie (drobne wyjątki), zatem o dyplomacji i planach na świat nwm nic na ten moment :p Zresztą zapewne na tym etapie niewiele jeszcze tej dyplomacji jest. Wszystko będzie się dopiero klarować w nadchodzących tygodniach.[ćwiartka NE]Ćwiartka bardzo interesująca, także jest o czym pisać.
Jeżeli chodzi o plemiona, które uznałem za godne wspomnienia:Elite & REVI – co prawda nie wiem do końca na jakiej zasadzie odbywa się współpraca tych plemion, ale z ich profili jasno wynika, że grają razem. Wygląda mi to po prostu na 2 oddzielne plemiona, ale złączone jakimś silnym sojuszem. Elite zarządzane jest przez King Detox , a REVI przez Werkonn oraz vissin. Nie znam / nie kojarzę żadnego z tych plemion. W każdym razie co by nie było to traktuje ich jak jedność. Z tego wychodzi nam 5 członów. Zajmują terytorialnie niemal połowę k45 od strony centrum świata. Część ich wiosek wychodzi też poza ćwiartkę, na kontynent 44. Na mapie wygląda to muszę przyznać naprawdę nieźle. Ciekaw jestem co wyniknie z tego sojuszu, koalicji, zwał jak zwał. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: PDW, ~H~, Xxx, DELMA.~H~ - w razie jakby za mało było na plemionach plemion o nazwie Husaria… Mamy swoją Husarię i na 173! Ciężko mi powiedzieć czy kojarzę, czy nie, bo niemal na każdym świecie pojawiała się jakaś Husaria xd W każdym razie ta konkretna nie ma chyba za sobą jakiejś przeszłości godnej poruszenia. Założycieli w profilu jakoś dużo, więc wymienię tego chyba najważniejszego zarządzającego, czyli Mjr CIBOL. Członów 4 sztuki. Położenie w prawej górnej części k45, po sąsiedzku z wyżej wymienionymi Elite/REVI. Zazwyczaj te Husarie co powstają na większości światów szybko znikają, zobaczymy jak będzie z naszą Husarią. Na pewno ich nie przekreślam. Czekam co pokażą. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: PDW, Elite&REVI, Xxx, DELMA, WON.Delma – no tutaj akurat plemię kojarzę. Nigdy nie trafiłem na świat z nimi, ale coś tam słyszałem, coś tam jakieś światy przez nich wygrane widziałem. Jeśli niczego nie przeoczyłem to wygrali świat 123 oraz 154. Skład na szybki rzut oka wydaje się mocny. Grają na 4 człony. Całym przedsięwzięciem zarządza To Ten Nowy. Na mapie rozstawili się dosyć szeroko, bo rozciągają się od dołu k35, przez cały k45, aż po dolny lewy róg k46. Sąsiadują, a w sporej części wymieszani są z Husarią. Od strony obrzeży świata mają sąsiada w postaci WON (o których za chwilę). No trzeba przyznać, że położenie mają dosyć „intensywne”. Natomiast na pewno jako znana ekipa z sukcesami z poprzednich światów są faworytami do zdominowania okolicy. Dodatkowo nakładają na siebie presję forumowym „trash talkiem” wychwalającym ich samych pod niebiosa. No wszystko dąży do tego, że mega głupio wyjdzie jak będą musieli pakować walizki na inny świat xd Z pewnością wiele będzie zależeć od dyplomacji w tej ćwiartce. Z tego co wyczytałem na forum Delma jako szanujące się plemię przez pierwsze pół roku świata nie planuje prowadzić dyplomacji. Pytanie czy sąsiadujące z nimi plemiona się szanują, czy nie :p W każdym razie co by nie było – mam nadzieję, że będzie ciekawie oraz, że słowa Delmy mają jakieś pokrycie (co pozwoli nam zobaczyć profesjonalistów na robocie), a nie są losowymi frazesami rzucanymi na wiatr. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: PDW, Elite&REVI, Xxx, ~H~, WON.


WON – przed chwilą zapowiadani. Ekipy nie znam. Wygląda mi na debiut. Plemieniem zarządza gracz KillTheLights. Na mapie ulokowali się na obrzeżach omawianej ćwiartki NE. Grają na 3 człony. Jak już wyżej napisałem, sąsiadują z Delmą. Jestem bardzo ciekaw, czy uda im się utrzymać pod naporem Delmy, która na pewno będzie miała chrapkę na zajęcie obrzeży. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: PDW, Xxx, ~H~, DELMA.


Xxx – dowódcą plemienia jest Cimsonn. Odezwał się do mnie na priv (dzięki i pozdrawiam), także coś tam się dowiedziałem. Plemię debiutant. Grają na 2 człony. Wódź opisał ich jako „Świeża ale zaskakująco aktywna ekipa”. Na mapie spotkać ich możemy w dolnej części k35. Mają niezwykle ciekawe położenie, ponieważ sąsiadują ze wszystkimi wcześniej opisywanymi ekipami. Daje to na pewno duży potencjał do ciekawych wydarzeń. Pewne jest, że ta „aktywna ekipa” się przyda i będzie miała co robić. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: Elite&REVI, ~H~, DELMA, WON.PDW – w ekipie przewodzi LEADUSIEK. Chłopa nie znam, plemienia też nie. Grają na 2 człony. Znajdują się w prawym dolnym rogu k45. Jak widać na mapie położenie nieciekawe dla nich, bo mocno wymieszani są z innymi, większymi ekipami. Nie wróżę im długiej gry na tym świecie, obawiam się, że względu na lokalizację są skazani na pożarcie. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: Elite&REVI, ~H~, DELMA, WON.
Jak widać jest w tej ćwiartce potencjał na spore dymy. Osobiście jestem mega ciekawy jak się ułoży to wszystko. Będę obserwował i informował Was co i jak ;)
 

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
[ćwiartka NE]
[cd postu wyżej (zbyt dużo znaków)]

Tabelka przedstawiająca ranking plemion na tej ćwiartce (zliczane tylko wioski znajdujące się na ćwiartce NE, zliczane wyniki tylko dla plemion opisanych powyżej):

NazwaPunktyWioskiRanking w ćwiartce
Elite&REVI4446231973
~H~4475612352
DELMA6318643281
WON2163361514
Xxx163753945
PDW62549606


Mapa ćwiartki NE:

mapa3.png


Ponownie zachęcam do obserwowania tego tematu, żeby nie przegapić kolejnych postów, bo na pewno się takie będą pojawiać. Dzięki za wszystkie reakcje pod postami oraz miłe słowa w feedbacku zarówno na forum, jak i na priv. Dobrze jest widzieć, że kogoś to interesuje i ktoś czyta te wypociny :D

Zachęcam do dyskusji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Piszcie też jeśli macie jakieś ciekawe info, którym chcecie się podzielić, lub jakieś uwagi (tu lub priv).

Dodatkowo kolejne głosowanie - zostaw następującą reakcje, jeżeli chcesz by następną opisywaną przeze mnie ćwiartką była:

- North West (Północno-Zachodnia) - śmiech
- South East (Południowo-Wschodnia) - smutekDzięki serdeczne, jeśli dotarłeś tutaj ;)

Post z kolejną ćwiartką niebawem :)

Pozdrówki!
 

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
Siemanko, sory za opóźnienie! Nie wyrobiłem się wczoraj (dobrze, że nie obiecałem xd).

W głosowaniu tym razem wygrała ćwiartka północno-zachodnia, także wrzucamy ją na bęben i patrzymy co się dzieję.

Klasycznie powtórzę się - nie pisałem do plemion, ani nikt z przedstawicieli za bardzo nie odzywał się do mnie (drobne wyjątki), zatem o dyplomacji i planach na świat wiem niewiele na ten moment :p Zresztą zapewne na tym etapie niewiele jeszcze tej dyplomacji jest. Wszystko będzie się dopiero klarować w nadchodzących tygodniach.[ćwiartka NW]Spodziewałem się mega ciekawej ćwiartki, ale widzę, że Niszczyciele zniknęli. Ktoś wie co się wydarzyło? Przestraszyli się konkurencji? Na pewno straciła na tym omawiana ćwiartka, ale mimo wszystko nie jest tak źle i jest o czym pisać
Jeżeli chodzi o plemiona, które uznałem za godne wspomnienia:

8Cud – byli już omawiani w poście o ćwiartce SW, także mogę jedynie dodać do tego, że w między czasie zfuzjowali się z H.R.N (czy sfuzjowali, bo nie mam pojęcia? xd). Oznacza to, że obecnie mają już 4 człony, o ile czegoś nie zgubiłem. Jeśli chodzi o ćwiartkę NW to dość licznie okupują dolną część granicy kontynentów k43 i k44. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: Ski, Kingz, ?.?, VGW&VAL.PSYCHO – zdaje się, że debiut tego plemienia, choć kilku graczy z ekipy znam (pozdrawiam). Założycielem jest FeNNoMeN. Myślę, że warto też wymienić jako „ważniaka” LordBizonos. Grają jednym członem. Zainstalowali się na k44. Położenie mają niezbyt korzystne, ale moim zdaniem powinni się póki co utrzymać na powierzchni. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: Ski, ?.?, 8Cud, AP, ~SC2~.Elite & REVI – byli omawiani w poście dotyczącym ćwiartki NS. Na NW pojawiają się w dosyć małej ilości, ale jednak są. Zobaczymy czy będą chcieli kierować swój rozwój w stronę tej ćwiartki. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: ~SC2~, AP, VGW&VAL, ?.?, Schrek.?.? – nie znam ekipy. Opis mają ubogi, więc nawet ciężko się dowiedzieć kto jest odpowiedzialny za to zamieszanie. Pojawiają się nicki: KYJOVSKI, Casanova900, Król Dracula, ale nie wiem nic. Grają na 5 członów. Rozrzuceni są po mapie bardzo mocno. Trochę losowo to wszystko wygląda w mojej ocenie, ale może to taka taktyka. Raczej nie wróżę im sukcesów. Może zaskoczą. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: tak naprawdę przez swoje rozrzucenie to ze wszystkimi xd.Ski – plemię znam, nawet odezwał się do mnie założyciel, także miałem okazję się coś dowiedzieć więcej. Wspomniany założyciel: Lich King (pozdrawiam i dzięki za przydatne i ciekawe informacje do kronik), prowadzi z pomocą czar06 oraz Gryffinhart to 3 członowe plemię. Jeśli chodzi o ich historię to plemię powstało i stawiało pierwsze kroki na świecie 153. Walczyli tam półtora roku, ostatecznie przegrywając w finale z kgw + blood. Następnie wystartowali wspólnie na 163, gdzie udało im się wygrać. Kolejnym krokiem był start na 169, jednak wódź określił tą próbę jako nieudaną. Na 173 wpadli w kompletnym składzie i z dużymi ambicjami podchodzą do gry tutaj. Muszę przyznać, że ich skład wygląda całkiem obiecująco. Cieszy mnie, że na 173 wystartowało również Blood i jest szansa, że dojdzie do jakiegoś rewanżu między tymi dwoma plemionami za świat 153. Z większych ekip Ski zaczęli świat chyba jako ostatni. Jednak pomału zbliżają się w rankingu do światowej czołówki. Ulokowali się na obrzeżach ćwiartki, rozciągając się na długość całego k43, a nawet lekko powyżej (na dole k33). No nie da się ukryć, że są mocni i możemy się spodziewać, że zostaną na tym świecie na dłużej i powalczą o najwyższe cele – tak przynajmniej obstawiam. Zwłaszcza, że stracili jednego konkurenta (Niszczycieli). Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: PSYCHO, ?.?, 8Cud, Kingz.VGW & ~VAL~ - nie znam, niby grają razem, zakładam, że na zasadzie silnego sojuszu. Za VGW odpowiada Danteee0 a za ~VAL~ Wodzu1987. Grają na 2 człony. Zajmują dolną prawą część k44. Ściśnięci są dosyć gęsto, co być może pozwoli im przetrwać, ale na pewno nie będą mieli łatwo. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: Schrek, 8Cud, ?.?, Elite & REVI.AP – być może wykażę się niewiedzą, ale jakoś nie znam zbytnio plemienia. Coś jakby kojarzę, że gdzieś już widziałem takie plemię, ale nie wiem gdzie i czy to ten sam twór. W każdym razie nie dopatrzyłem się z ich strony żadnych sukcesów, ani historii stojącej za tą marką. Zarządzającymi w plemieniu są Krisu. i sledziu1916. Grają na 5 członów. O ile marki nie znam, o tyle sporo graczy będących w plemieniu kojarzę, a na profilach wielu z nich pięknie mienią się blaszki za wygrane światy. Sprawia to, że skład wygląda w moich oczach całkiem nieźle i jestem gotów uwierzyć, że mogą się liczyć na tym świecie. Położenie również mają całkiem atrakcyjne. Jest to prawa strona k34. No widzę potencjał. Zobaczymy jak będą sobie radzić. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: ?.?, PSYCHO, ~SC2~, Elite & REVI.~SC2~ - plemię o nazwie pochodzącej od wirusa, który od dłuższego czasu nas męczy w rzeczywistym świecie. Czy to plemię w związku z nazwą planuje nas męczyć w świecie plemion? Nie znam ich. Zakładam, że debiut. Głową ekipy jest Sir Lech III. Grają na 3 człony. Zajmują prawy górny róg k44. Położenie dosyć trudne. Moim zdaniem mogą nie dać rady, ale czas zweryfikuje. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: AP, PSYCHO, Elite & REVI, ?.?.Schrek – nie znam. Zarządzający to KsiazeMax oraz idek182. Grają na 2 człony. Znajdują się w centrum świata. Niby wszystko spoko, ale ich rozwój pozostawia wiele do życzenia, patrząc przez pryzmat tego, że zaczynali grać jako jedni z pierwszych graczy na serwerze. Wydaje mi się, że centrum nie utrzymają i prędzej, czy później znikną z mapy. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: VGW&VAL, ?.?, Elite & REVI.Kingz
– nie znam. Na ich profilu pojawia się „KINGZ Group Since 2012”… Ja widzę ich pierwszy raz :p. Odpowiedzialni za prowadzenie plemienia to Quadovski i Jerzusz. Grają jednym członem. Znajdują się w prawej dolnej części k43. Położenie raczej nie wróżące im sukcesów. Jakbym miał strzelać to zostaną pokonani. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: Ski, 8Cud.
 

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
[ćwiartka NW]
[cd postu wyżej (zbyt dużo znaków)]

Tabelka przedstawiająca ranking plemion na tej ćwiartce (zliczane tylko wioski znajdujące się na ćwiartce NW, zliczane wyniki tylko dla plemion opisanych powyżej):

NazwaPunktyWioskiRanking w ćwiartce
8Cud8273652761
PSYCHO194568746
Elite&REVI193515657
?.?4389581994
Ski6359462803
VGW&~VAL~141233688
AP6710953072
~SC2~2378801035
Schrek876674310
Kingz100383499


Mapa ćwiartki NW:

mapa4.png
Zachęcam do dyskusji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Piszcie jeśli macie jakieś ciekawe info/uwagi, którymi chcecie się podzielić (tu lub priv).Została nam już do omówienia tylko ćwiartka południowo-wschodnia, także tym razem głosowanie nie potrzebne :D Post pojawi się pewnie za kilka dni.
 

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
Siema

Przed nami ostatnia ćwiartka – południowo-wschodnia. W ten sposób zamkniemy cykl analizowo-wprowadzający.

Klasycznie powtórzę się - nie pisałem do plemion, ani nikt z przedstawicieli za bardzo nie odzywał się do mnie (drobne wyjątki), zatem o dyplomacji i planach na świat wiem niewiele na ten moment :p Zresztą zapewne na tym etapie niewiele jeszcze tej dyplomacji jest. Wszystko będzie się dopiero klarować w nadchodzących tygodniach.[ćwiartka SE]Jeżeli chodzi o plemiona, które uznałem za godne wspomnienia:

B-R – za przedsięwzięcie odpowiada Niskolotny. Nie dopatrzyłem się jakiejś przeszłości związanej z tą marką, także chyba debiut. Zebrali 4 człony. Na mapie licznie zajmują k55. Dość mocno rozrzuceni. Położenie ciekawe i dające sporo możliwości i kierunków rozwoju. Ciekaw jestem jak to będzie im się układać i czy uda im się coś ugrać. Na ten moment jak dla mnie duża niewiadoma, ale z potencjałem. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: Hi!, AMG, Blood, NBP, SG!.

AMG – pisałem o nich przy omawianiu ćwiartki SW. Od tamtego czasu nie pojawiło się w ich temacie nic o czym warto by było wspomnieć. Grają dalej i kontynuują swój rozwój. Na tej ćwiartce (SE) znajdują się w lewym dolnym rogu k55. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: B-R, NBP, Blood, SOFICK.

NBP – wg profilu dowództwo pełni Imperatorlikwidator, pkoczen999, Ramoth, LadyCarolynn. Raczej debiut. Grają na 2 człony. Ich wioseczki znajdują się w prawym dolnym rogu k55. Mocno wymieszani z B-R. Obawiam się, że mogą się nie utrzymać w tym położeniu zbyt długo. Nie skreślam ich, ale strzelam, że znikną z mapy prędzej, czy później. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: B-R, AMG, Blood, Furia, AWW, ShS, SG!.

SG! – malutka jak chodzi o liczbę członków ekipa pod dowództwem .Dwukropek.. Nie znam. Znajdują się przy górnej granicy kontynentów k55 i k56. Grają jednym członem. Muszę przyznać, że całkiem ciekawe plemię. Zdecydowanie najmniej liczne ze wszystkich opisywanych przeze mnie, a mimo tego znajdują się w ścisłej czołówce rankingu światowego. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: B-R, NBP, AWW, ShS, Furia, krk.

Blood – ekipa zarządzana przez Genghis Khan i kkasiulek. Marka znana ze zwycięstwa na ś153. Mają w szeregach sporo doświadczonych graczy. Na mapie gęsto zajmują środkową część granicy między k55, a k65. Grają na 2 człony. Położenie mają bardzo wymagające, ponieważ z każdej strony otoczeni są przez inne, spore plemiona. Na pewno wiele będzie zależeć od dyplomacji, ale wydaje mi się, że mimo takiego położenia mogą sobie poradzić. Gęste rozłożenie na pewno pomoże im przetrwać. Bez wątpienia jest to ciekawy punkt mapy i na pewno będzie się tu sporo działo. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: AWW, SOFICK, AMG, B-R, NBP, Furia.

Hi! – pisałem o nich podczas omawiania ćwiartki SW. Od tamtego czasu z większych zmian u nich to warto wspomnieć, że już nie są rodziną z WLK. Najwyraźniej jakieś rodzinne sprzeczki przy niedzielnym obiadku sprawiły, że ich drogi się rozeszły :p Na omawianej ćwiartce ich wioski znajdują się na górze k55. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: B-R, SG!.

Furia – ekipa prowadzona przez v3n3d, Rapi Miko i ZbenQuTh. Nie znam, raczej debiut. Grają na 2 człony. Zlokalizowani są na przecięciu kontynentów k55,56,65,66, do tego na k66 bliżej obrzeży i trochę na k56 też na obrzeżach. Położenie całkiem ciekawe i dające im szansę na sensowny rozwój. Zobaczymy jak poradzą sobie pod potencjalnym naporem ze strony AWW. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: AWW, Blood, NBP, SG!, krk.

AWW – pisałem o nich w poście o ćwiartce SW. Od tamtego czasu sytuacja bez większych zmian. Kontynuują swój rozwój. Jedynie przestali znajdować się na obrzeżach świata, bo za ich plecami nabudował się całkiem spory kawałek świata złożony z nowych graczy na serwerze. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: SOFICK, Blood, Furia, ShS, SG!, krk, NBP.

Krk – zarządzane przez mzmz1997, Romi20034, DeniloPL. Grają na 2 człony. Nie znam, raczej debiut. Zlokalizowani na k56. Rozstawieni dość szeroko. Całkiem interesujące położenie w mojej ocenie, ale jakoś nie jestem przekonany, czy dadzą radę coś z tego ugrać. Zobaczymy. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: ShS, AWW, Furia, SG!.

ShS – założone przez KozakOk. Nie znam. Chyba debiut. Grają na jeden człon. Znajdują się w lewej górnej części k56. Dosyć rozrzuceni. W mojej ocenie wyglądają mizernie i obstawiam, że raczej ich żywot na tym świecie nie potrwa długo. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: SG!, AWW, krk, B-R, NBP, Furia.

SOFICK – pisałem o nich w części o ćwiartce SW. Sytuacja u nich dosyć stabilna, kontynuują swój rozwój. Na omawianej ćwiartce znajdują się w prawym górnym rogu k65. Potencjalne sąsiedzkie układy/konflikty na tej ćwiartce na ten moment z: AWW, Blood, AMG.
 

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
[ćwiartka SE]
[cd postu wyżej (zbyt dużo znaków)]

Tabelka przedstawiająca ranking plemion na tej ćwiartce (zliczane tylko wioski znajdujące się na ćwiartce SE, zliczane wyniki tylko dla plemion opisanych powyżej):

NazwaPunktyWioskiRanking w ćwiartce
B-R9283413191
AMG2725571036
NBP162668708
SG!314127814
Blood3967491443
Hi!773042811
Furia2186961307
AWW9107643172
Krk132130729
ShS795553310
SOFICK3053901125Mapa ćwiartki SE:

mapa5.pngZachęcam do dyskusji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Piszcie jeśli macie jakieś ciekawe info/uwagi, którymi chcecie się podzielić (tu lub priv).
Jak pisałem na początku, zakończyliśmy cykl analizowo-wprowadzający ćwiartka po ćwiartce. Mam sporo pomysłów i koncepcji co działać dalej i o czym Wam tu pisać. Natomiast bardzo chciałbym też dowiedzieć się od Was – o czym chcielibyście tu czytać? Co będzie dla Was ciekawe i warte uwagi? Dawajcie znać.Następny post niebawem.

Dzięki i pozdrawiam.
 

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
Post podsumowujący ostatnie wydarzenia ogólnoświatowe… Świat ma już 24 dni, także myślę, że sytuacja się coraz bardziej stabilizuje, aczkolwiek jak zaraz zobaczycie póki co sporo roszad i zmian.


Z ważnych wydarzeń na świecie i spraw dotyczących plemion, które omawiałem, to tak:


-HRN zniknęło, ponieważ połączyli się z 8Cud. Sprawia to, że 8Cud obecnie leci na 4 człony.

-BR zniknęło, część graczy przeszła do Blood, część do SG, część stworzyła nowe plemię HR

-Niszczyciele zawinęli się ze świata

-WLK zniknęło

-PS zniknęło

--EM- zniknęło

-PDW zniknęło

-Delma ma obecnie 3 człony zamiast 4

-NT zwiększyło liczbę członów do 4, zdaje się, że jest to spowodowane jakąś fuzją

-Husaria podzieliła los większości Husarii co się pojawiają na co drugim świecie i upadła, zamieniając się trochę w Elite trochę w nwm co, chyba darmy :p

-?.? zeszli na poziom 3 członów

-Won przybyło członów, obecnie 4

-Blood stworzyło 2 człon

-pojawiło się mapie AP

-pojawiły się również Ski

-SG wskoczyło do ścisłej czołówki rankingu plemion

-Shrek oraz Hi! to teraz jedność (nowa rodzina xd)

-światek się nam zauważalnie rozrósłJak widać sporo z moich przewidywań się sprawdziło. Sporo plemion upadło, lub przeprowadziło fuzję. Pomału kształtują nam się światowi giganci oraz pierwsze poważne sojusze/koalicje/konflikty, o których będę pisał w następnych postach.

Obecnie w top30 światowego rankingu znajduje się realnie 18 plemion. Resztę miejsc zajmują ich pozostałe człony. Pretendentami do wejścia do top 30 zdają się być plemiona typu: E-corp, -RC-, VGW/~VAL~, Furia, Xxx, -SC2-. Jednak czy uda im się podgonić z punktami do światowej czołówki może nam jedynie pokazać czas.
I po kronikarsku podstawowe tematy, czyli obecne staty i rankingi oraz mapka światowa.
Data: 31.01.2022


Wiek świata: 25 (+16)


Liczba graczy na świecie: 17753 (+3583)


Ilość wiosek: 40273 (+15966), z czego 18333 barbarzyńskich (+8300)Ranking plemion:

1643629618906.png

1643629632763.png

1643629645952.png

1643629656853.png
Mapa świata (plemiona top30 - razem ze swoimi wszystkimi członami):

mapa6.png


Kolejny post zapewne za kilka dni. Pozdrawiam ~ Owski :)
 

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
Cześć

Dzisiaj
wrzucam tabelkę z podsumowaniem punktowo-wioskowym 20 czołowych plemion w rankingu światowym (licząc razem ich wszystkie człony).

Tabelka:


1643818955118.png


Do tego dorzucam poglądową mapkę z tymi ekipami (kolory oznaczeń zgodne z tymi w tabelce):

1643818962087.png


Kolejny post planuje jutro.
Miłego wieczorku ;)
 

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
Siema

Zgodnie z zapowiedzią dziś kolejny post. Tym razem tabela podsumowująca pokonane jednostki 20 czołowych plemion w rankingu światowym (licząc razem ich wszystkie człony).

Tabela:

1643905017221.png


Do tego dorzucam nieco inaczej zrobioną mapę, wydaje mi się, że lepiej się prezentuje. Mam jednak dylemat, czy robić powiększone znaczniki, czy zwykłe.

Mapy:

1643905064380.png

1643905083904.pngDajcie znać poprzez reakcje, która mapa bardziej Wam siedzi, żebym wiedział jakie robić.

-jeśli ze zwykłymi znacznikami – śmiech

-jeśli z powiększonymi znacznikami – wow

-jeśli mapa z poprzedniego postu – smutekKolejny post niebawem, zapewne jeszcze w tym tygodniu.

Pozdrawiam - Owski
 

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
Siemanko

Temat na jakiś czas zniknął z forum. Na szczęście powrócił zza światów cały i zdrowy :p Ponoć była to tylko pomyłka jednej osoby z obsługi.

Także na rozgrzewkę po wymuszonej przerwie wlatuje drobny post.

Na początek jako ciekawostkę wrzucam wykresy:


1644489623419.png

Wygląda na to, że osiągnęliśmy już szczyt liczby graczy na serwerze i obecnie ta wartość będzie już spadać. Przynajmniej taka tendencja utrzymuje się od kilku dni.
Wrzucam również ranking top 30 graczy, pod kątem rozwoju:
(tabela pokazuje dzienny wzrost najlepszych 30 graczy. Dzienny wzrost punktowy jest obliczany poprzez podzielenie punktów gracza przez liczbę dni od jego pierwszego przejęcia)


1644489807663.png


Ranking top 20 plemion z największa ilością przejętych wiosek w ciągu ostatni 7 dni:


1644489974909.png


Ranking top 20 plemion z największa ilością straconych wiosek w ciągu ostatni 7 dni:

1644489992253.pngI te same rankingi, ale dla graczy:

1644490073345.png

1644490088424.png


Niebawem kolejny post, myślę, że ciekawszy. Dziś tylko taka rozgrzewka :)
 

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
Szybkie info z bieżących światowych wydarzeń:


-plemię Hi! zamieniło się w kolejny człon plemienia Elite/Revi (zatem ta rodzina posiada już 8 członów, REKORD)

-plemię Cisza! przeszło na zasadzie fuzji do Ecorp

-Gnomy zamieniły się w NT

-Psycho dołączyło jako kolejny człon do 8Cud


Jak widać liczba wiodących i liczących się w rankingu plemion maleje. Dzięki temu maleje też liczba kolorów na mapie (to dobrze, będzie czytelniej :D). Zdecydowałem się też w związku z tym na zmianę kolorów kilku plemion względem poprzednich postów, żeby zyskać na czytelności.


I po kronikarsku podstawowe tematy, czyli obecne staty i rankingi oraz mapka światowa.
Data: 13.02.2022


Wiek świata: 38 (+13)


Liczba graczy na świecie: 17704 (-49)


Liczba wiosek: 51123 (+10850), z czego 22446 barbarzyńskich (+4113)Ranking plemion:

1644757375606.png
1644757381551.png
1644757387988.png
1644757393491.png


Mapa świata:

1644757403235.pngKolejny post będzie poruszał tematy dyplomacji na świecie. Pojawi się niebawem.
 

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
Na wstępnie chciałbym powiedzieć, że pisałem do przywódców wszystkich czołowych plemion, jednak niewielu z nich znalazło czas/chęci, aby przekazać mi trochę informacji dotyczących ich dyplomacji i prowadzonych walk. Tym, którzy odpisali serdeczne dzięki. Oszczędziło mi to trochę czasu. Resztę postarałem się znaleźć sam. Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem (zamierzenie pomijałem jakieś „konflikty”, gdzie przez ostatnie tygodnie pojawiło się poniżej 10 przejęć sumarycznie). Od razu mówię też, że wyniki, które będę podawał, będą wynikami oficjalnymi jakie wypluje mi Twstats. Nie będę w stanie uwzględnić cwaniackich zagrań z wyrzucaniem/wychodzeniem graczy nim stracą wioski itd. Jeśli zauważę takie manewry, bądź dostanę informacje o tym, to może jakoś się postaram chociaż o tym wspomnieć, czy coś. Zobaczymy.

Post dotyczący wojen/konfliktów i ogólnie dyplomacji zdecydowałem się podzielić na części, a dokładniej kolejny raz na ćwiartki. Dziś wlatuje omówienie ćwiartki północno-zachodniej (NW).[ćwiartka NW]


Na tej ćwiartce znajdują się plemiona Ski, 8Cud, AP, ~VAL~, Elite/REVI.

-Omówienie rozpoczynamy od plemienia Ski. Potencjalne konflikty na omawianej ćwiartce z: AP oraz 8Cud. Okazuje się, że toczą walki z oboma sąsiadami. Z 8Cudem nawet sporo się dzieje, natomiast z AP są to raczej na ten moment tylko drobne przepychanki. Być może niebawem również na tym froncie zacznie się dziać coś więcej.

Ski vs 8Cud

Od 23.01 do dziś oficjalny wynik 49 do 35, czyli +14 dla Ski.

1644766613199.png


Ski vs AP

Od 23.01 do dziś oficjalny wynik 8 do 6, czyli +2 dla Ski.

1644766623096.png

Sumarycznie Ski ze swoich potyczek w omawianym czasie wychodzą z wynikiem 57 do 41, czyli +16.


-8Cud: Potencjalne konflikty z: Ski, AP, ~VAL~. Walki toczą z Ski oraz AP. Z Ski konflikt omówiony, z AP tylko drobne przepychanki na ten moment.8Cud vs Ski – omówione wyżej (-14 dla 8Cud)8Cud vs AP

Od 23.01 do dziś oficjalny wynik to 4 do 11, czyli -7 dla 8Cud.

1644766634413.png

Sumarycznie 8Cud ze swoich potyczek w omawianym czasie wychodzą z wynikiem 39 do 60, czyli -21.-AP: Potencjalne konflikty z: Ski, 8Cud, Elite/REVI. Walki toczą z Ski, 8Cud. Oba konflikty już omówione wyżej.

Sumarycznie AP ze swoich potyczek w omawianym czasie wychodzą z wynikiem 17 do 12, czyli +5.-~VAL~: Potencjalne konflikty z: 8Cud, Elite/REVI. Nie dopatrzyłem się żadnych walk.- Elite/REVI
: Potencjalne konflikty z: AP, ~VAL~. Nie dopatrzyłem się większych przejęć.Podsumowanie:

-Widać, że najbardziej wojennie zaangażowane są Ski. Póki co nieźle im to idzie.
-Na ten moment najintensywniejsza wojna na ćwiartce to ta między Ski a 8Cud.
-Dziwi mnie tak skromny udział w walkach plemienia AP. Póki co się czają i dosyć biernie obserwują walki sąsiadów. Czy, w jaki sposób i kiedy się dołączą? Czas pokaże.
-Bardzo dziwi mnie, że nikt nie rusza plemienia ~VAL~. Oni sami zresztą też się nie wychylają. Sąsiedzi zajęci innymi frontami? Jakiś sojusz/pon grany?
-Widzę, że Elite/REVI odpuściło sobie walki na tej ćwiartce. Zapewne skupiają się na wydarzeniach na ćwiartce NE.Kolejna ćwiartka zapewne w ciągu kilku dni. Mam nadzieję, że taka forma Wam odpowiada i będziecie śledzić. Zachęcam do obserwowania tematu.
 

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
Na wstępnie chciałbym powiedzieć, że pisałem do przywódców wszystkich czołowych plemion, jednak niewielu z nich znalazło czas/chęci, aby przekazać mi trochę informacji dotyczących ich dyplomacji i prowadzonych walk. Tym, którzy odpisali serdeczne dzięki. Oszczędziło mi to trochę czasu. Resztę postarałem się znaleźć sam. Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem (zamierzenie pomijałem jakieś „konflikty”, gdzie przez ostatnie tygodnie pojawiło się poniżej 10 przejęć sumarycznie). Od razu mówię też, że wyniki, które będę podawał, będą wynikami oficjalnymi jakie wypluje mi Twstats. Nie będę w stanie uwzględnić cwaniackich zagrań z wyrzucaniem/wychodzeniem graczy nim stracą wioski itd. Jeśli zauważę takie manewry, bądź dostanę informacje o tym, to może jakoś się postaram chociaż o tym wspomnieć, czy coś. Zobaczymy.

Dziś wlatuje omówienie ćwiartki północno-wschodniej (NE).[ćwiartka NE]


Na tej ćwiartce znajdują się plemiona Elite/REVI, DELMA, WRUM, WONKRU, AP, SG!.

-Omówienie rozpoczynamy od plemienia Elite/REVI. Potencjalne konflikty na omawianej ćwiartce z: DELMA, SG!. Toczą walkę z DELMĄ, nawet całkiem sporo się dzieje.

Elite/REVI vs DELMA

Od 23.01 do dziś oficjalny wynik 30 do 43, czyli -13 dla Elite/REVI.

1645205227837.png

Sumarycznie Elite/REVI ze swoich potyczek w omawianym czasie wychodzą z wynikiem 30 do 43, czyli -13.

-DELMA: Potencjalne konflikty z: WRUM, WONKRU, Elite/REVI, SG!, AP. Walki toczą z WRUM, WONKRU, Elite/REVI.

Elite/REVI vs DELMA - konflikt omówiony (+13 dla DELMY) .

WRUM vs DELMA - jakieś znikome przejęcia, nie warte omawiania.

WONKRU
vs DELMA

Od 23.01 do dziś oficjalny wynik 20 do 91, czyli +71 dla DELMY.

1645205646966.png


Sumarycznie DELMA ze swoich potyczek w omawianym czasie wychodzą z wynikiem 134 do 50, czyli +84.
-WRUM: Potencjalne konflikty z: DELMA, WONKRU, AP. Walki toczą z DELMA (minimalne) oraz AP.

WRUM vs DELMA - jakieś znikome przejęcia, nie warte omawiania.

WRUM
vs AP

Od 23.01 do dziś oficjalny wynik 6 do 8, czyli -2 dla WRUM.

1645206385522.png

Sumarycznie WRUM ze swoich potyczek w omawianym czasie wychodzą z wynikiem 6 do 8, czyli -2.
-WONKRU: Potencjalne konflikty z: DELMA, WRUM. Walki toczą z DELMA.

WONKRU vs DELMA - konflikt omówiony (-71 dla WONKRU) .

Sumarycznie WONKRU ze swoich potyczek w omawianym czasie wychodzą z wynikiem 20 do 91, czyli -71.
-AP: Potencjalne konflikty z: DELMA, WRUM. Walki toczą z WRUM.

AP vs WRUM - konflikt omówiony (+2 dla AP) .

Sumarycznie AP ze swoich potyczek w omawianym czasie wychodzą z wynikiem 8 do 6, czyli +2.
-SG!: Potencjalne konflikty z: DELMA, Elite/REVI. Walk godnych omówienia brak.

Podsumowanie:

-Widać, że najbardziej wojennie zaangażowana głównie ze względu na swoje położenie jest DELMA. Póki co idzie im naprawdę dobrze. Czy rzeczywiście poradzą sobie z walką z niemal wszystkimi sąsiadami? Będziemy obserwować
-Na ten moment najintensywniejsza wojna na ćwiartce to ta między DELMĄ, a WONKRU
-Bardzo skromny udział w walkach na tej ćwiartce plemienia AP oraz SG!Kolejna ćwiartka zapewne w ciągu kilku dni. Zachęcam do obserwowania tematu.
 

Owski

Topornik
Wynik reakcji
832
Na wstępnie chciałbym powiedzieć, że pisałem do przywódców wszystkich czołowych plemion, jednak niewielu z nich znalazło czas/chęci, aby przekazać mi trochę informacji dotyczących ich dyplomacji i prowadzonych walk. Tym, którzy odpisali serdeczne dzięki. Oszczędziło mi to trochę czasu. Resztę postarałem się znaleźć sam. Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem (zamierzenie pomijałem jakieś „konflikty”, gdzie przez ostatnie tygodnie pojawiło się poniżej 10 przejęć sumarycznie). Od razu mówię też, że wyniki, które będę podawał, będą wynikami oficjalnymi jakie wypluje mi Twstats. Nie będę w stanie uwzględnić cwaniackich zagrań z wyrzucaniem/wychodzeniem graczy nim stracą wioski itd. Jeśli zauważę takie manewry, bądź dostanę informacje o tym, to może jakoś się postaram chociaż o tym wspomnieć, czy coś. Zobaczymy.

Dziś wlatuje omówienie ćwiartki południowo-wschodniej (SE).[ćwiartka SE]


Na tej ćwiartce znajdują się plemiona Elite/REVI, SG!, AWW, Blood, AMG, NT.

-Omówienie rozpoczynamy od plemienia Elite/REVI. Potencjalne konflikty na omawianej ćwiartce z: NT, SG!. Toczą walkę z NT, nawet całkiem sporo się dzieje.

Elite/REVI vs NT

Od 23.01 do dziś oficjalny wynik 63 do 12, czyli +51 dla Elite/REVI.

1645443172260.png


Sumarycznie Elite/REVI ze swoich potyczek w omawianym czasie wychodzą z wynikiem 63 do 12, czyli +51.

-SG!: Potencjalne konflikty z: Elite/REVI, NT, AMG, Blood, AWW. Walki toczą z Blood.


SG!
vs Blood

Od 23.01 do dziś oficjalny wynik 15 do 12, czyli +3 dla SG!.

1645443648940.pngSumarycznie SG! ze swoich potyczek w omawianym czasie wychodzą z wynikiem 15 do 12, czyli +3.
-AWW
: Potencjalne konflikty na tej ćwiartce z: Blood, NT, SG!. Walki toczą z Blood.

AWW
vs Blood

Od 23.01 do dziś oficjalny wynik 76 do 24, czyli +52 dla AWW.

1645443845704.png


Sumarycznie AWW ze swoich potyczek w omawianym czasie wychodzą z wynikiem 76 do 24, czyli +52.
-Blood
: Potencjalne konflikty z: AWW, SG!, AMG, NT. Walki toczą z AWW, SG!, AMG, NT, czyli ze wszystkimi.

Blood vs AWW - konflikt omówiony (-52 dla Blood) .

Blood vs SG! - konflikt omówiony (-3 dla Blood).

Blood vs AMG

Od 23.01 do dziś oficjalny wynik 9 do 1, czyli +8 dla Blood.

1645444430308.png

Blood vs NT

Od 23.01 do dziś oficjalny wynik 3 do 7, czyli -4 dla Blood.

1645444484636.png

Sumarycznie Blood ze swoich potyczek w omawianym czasie wychodzą z wynikiem 48 do 99, czyli -51.
-AMG: Potencjalne konflikty z: NT, Blood, SG!. Walki toczą z Blood.

AMG vs Blood - konflikt omówiony (-8 dla AMG) .

Sumarycznie AMG ze swoich potyczek w omawianym czasie wychodzą z wynikiem 1 do 9, czyli -8.
-NT: Potencjalne konflikty z: AMG, SG!, Elite/REVI, Blood, AWW. Walczą z Elite/REVI, Blood.

NT vs Elite/REVI - konflikt omówiony (-51 dla NT).

NT
vs Blood - konflikt omówiony (+4 dla NT).

Sumarycznie NT ze swoich potyczek w omawianym czasie wychodzą z wynikiem 19 do 66, czyli -47.


Podsumowanie:

-Widać, że najbardziej wojennie zaangażowane jest Blood, właściwie walczą ze wszystkimi wokoło.
-Na ten moment najintensywniejsza wojna na ćwiartce to ta między AWW, a Blood. Jednak pokaźna ilość przejęć pojawia się też w walce między Elite/REVI, a NT.
-Ogólnie sporo różnych plemion i sporo różnych wojen na tej ćwiartce. Dzieje się :)Kolejna ćwiartka zapewne w ciągu kilku dni. Zachęcam do obserwowania tematu.
 
Do góry