Wydarzenie Królewski jarmark!

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.962
W świecie wielkich fryzur bez lakieru do włosów...
mUEQuFd.png

Gdzie nawet proste i niewinne życiowe przyjemności są źle rozumiane i stają się obiektem dociekliwych analiz...
Zx40DHj.png

Gdzie ludzie odbierają ciebie jako... gąbczastego...
F6hedaM.png

Jedna rzecz jest pewna - nie jest łatwo być szlachcicem!
Dlatego zdecydowaliśmy, że tym najbiedniejszym i najbardziej zmęczonym w całym królestwie bohaterom należy się szansa na odrobinę rozrywki w postaci trwającego dwa tygodnie wydarzenia nazwanego...

Królewski jarmark!
logo-noble-fair-200px.png


Start wydarzenia: 09.03.16

Koniec wydarzenia: 23.03.16

Wydarzenie będzie aktywne na wszystkich światach "normalnych" oraz typu Arkadia.

Królewski posłaniec poinformuje Was, poprzez pop-up w grze, gdy namioty jarmarku zostaną rozstawione w Waszej okolicy. Wówczas, zróbcie sobie przerwę od traktowania szlachciców jako maszynek do przejmowania wiosek i podążajcie za otrzymanymi instrukcjami by wziąć udział w różnych obszarach wydarzenia:
  • Ogrzejcie się w blasku Koła Fortuny i zakręćcie nim aby otrzymać jedną ze starannie wyselekcjonowanych nagród, od szlachcica mającego już wszystko. Każde zakręcenie wygrywa, a każdy z Was otrzyma prawo do przynajmniej jednego darmowego zakręcenia dziennie!

wheel-with-Item-borders.png
  • Wykażcie swoją sprawność poprzez wykonywanie naszych mini-gier, które pozwalają na otrzymanie dodatkowego darmowego zakręcenia! Zmaksymalizujcie swoją szansę na wygraną poprzez udział kilka razy dziennie!
  • Afiszujcie swoją wyższość poprzez uzyskanie wszystkich trzech osiągnięć związanych z wydarzeniem!
Jesteście to sobie winni, by nie przegapić tego wydarzenia!
Koniecznie zaglądajcie na nasze media społecznościowe by zdobyć dodatkowe szanse na darmowe zakręcenie Kołem Fortuny!
noblelolol.PNG
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.962
Aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu zobaczcie oficjalny przewodnik dotyczący Królewskiego jarmarku.

[video=youtube_share;KUKIUYsrkNs]https://youtu.be/KUKIUYsrkNs[/video]​
<font size="-2">Film powinien wyświetlić się z polskimi napisami - jeśli nie włączą się automatycznie to można je uruchomić ręcznie w menu Napisy w dolnym pasku.</font>

Zapraszamy też do dyskusji na temat wydarzenia w dedykowanym do tego temacie.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.962
Z uwagi na pojawiającą się dużą liczbę pytań pozwoliliśmy sobie stworzyć taki mini FAQ odpowiadający na te najczęstsze z poruszanych wątpliwości dotyczących eventu.

* Zakręciłem kołem, coś wygrałem ale nie wiem gdzie teraz to znaleźć!

Wszystkie zdobyte bonusy trafiają do menu Profil -> Inwentarz i z tego poziomu mogą być aktywowane. Wyjątkiem są bonusy "darmowe zakręcenie", które aktywują się automatycznie, dając możliwość kolejnego użycia koła fortuny.

* Po uczestnictwie w mini-grze miałem komunikat o wygranej, jednak nic nie dostałem i trwa jedynie odliczanie 2 godzin. Dlaczego?
Dla niektórych osób mylący jest fakt, że informacja o BRAKU wygranej w grze pojawia się na zielonym tle co, jeśli ktoś nie zdąży dokładnie przeczytać, może wprowadzić w błąd. Jeśli trwa odliczanie do kolejnej próby w grze, to znaczy, że poprzednia zakończyła się niepowodzeniem.

* Czy zdobyte bonusy można wykorzystać także po zakończeniu eventu?
Tak, w dowolnej chwili.

* Czy wydarzenie można obsługiwać z poziomu aplikacji na Android?

Tak, w menu należy znaleźć ikonkę "Królewski jarmark".

* Dlaczego na świecie X mogę zdobyć kolejne zakręcenia za Punkty Premium, a na świecie Y nie?
Opcja ta jest dostępna tylko na światach z "dodatkowymi funkcjami Premium", czyli (w uproszczeniu) na parzystych poza 100.

* Jaka jest pełna lista możliwych do zdobycia bonusów?
Nie udzielamy takiej informacji, chcemy by to była niespodzianka.

* Czy bonusy można kumulować? Gdy aktywuję dwa takie same, to będą działać dłużej czy ich bonus będzie większy?
Nie da się aktywować w tym samym czasie dwóch bonusów działających na te same obszary (np. zwiększających produkcję, nawet jeśli mają one różne długości działania). Przy próbie aktywowania drugiego pojawi się komunikat o konflikcie z aktywnym już bonusem X.
Oczywiście nie ma żadnych przeszkód by jednocześnie korzystać z bonusów, które nie nakładają swoich efektów na siebie.

* Jak działa bonus "Przywilej", który "Dodaje natychmiastowo 1 Szlachcic do Twojej obecnie wybranej wioski"?
Aby móc z niego skorzystać trzeba spełniać wszystkie standardowe wymogi dotyczące rekrutacji szlachcica, czyli trzeba posiadać pałac z odpowiednią liczbą monet oraz 100 wolnego miejsca w zagrodzie. Gdy któryś z tych warunków nie będzie spełniony, to nie da się aktywować bonusu.

* Jak działa bonus "Kwiecista przemowa", który zwraca koszty produkcji szlachcica?
Bonus zwraca 50% surowców wydanych na produkcję szlachcica, w postaci pakietu surowców, który trafi do inwentarza (i będzie możliwy do wykorzystania w dowolnej wiosce) po zakończeniu jego rekrutacji. Uwaga: zarówno początek jak i koniec rekrutacji musi mieć miejsce w czasie trwania bonusu (czyli po jego aktywowaniu i przed upływem końca jego działania).

* Jak działa bonus "Rosnące uprawy", który zwiększa maksymalną populację bieżącej wioski o 10%?
Bonus można aktywować raz w danej wiosce. Działanie bonusu jest stałe, trwa także po zmianie właściciela wioski.

* Czy bonus "Wzmocnienie szlachcica" (zwiększa zbijane poparcie o 5 punktów w każdym udanym ataku ze szlachcicem) kumuluje swoje efekty wraz z przedmiotem rycerza (powodującym, że szlachcic zbija min. 30 punktów poparcia)?
Tak, ale najpierw działa bonus eventowy (zwiększając zbijane poparcie z 20-35 na 25-40), a potem ten z rycerza. Zatem po kumulacji zbijane w ten sposób poparcie mieści się w przedziale 30-40.
 
Do góry