Koniec Kuriera

  • Rozpoczynający wątek Ares28
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ponieważ poprzedni temat został zamknięty pozwoliłam sobie utworzyć nowy w tym samym dziale, w poprzednim z racji różnych wydarzeń w realu nie zdążyłam się wypowiedzieć.

Zacznę od tego, że faktycznie szkoda, że Kurier się kończy, szczególnie teraz gdy rozkręcił się. Ostatnio pojawiło się tam sporo ciekawych artykułów, tych najnowszych z ostatnich kilku tyg. nie czytałam nawet (patrz wyżej: real), ale mam nadzieję że zostaną i będę miała okazję nadrobić zaległości.
Oczywiście nie wszystkie artykuły są najwyższych lotów, zresztą sama zawsze wolałam rozwiązać 20 zadań z matmy niż napisać jedno wypracowanie, więc doskonale to rozumiem. Widać jednak, że rodziły się tam talenty, z tekstu na tekst rosła forma ziomek sseebbaa, którego artykuły moim zdaniem zawsze były dopracowane i pod względem treści i językowym, chociaż nie czuję się kompetentna oceniać tego ostatniego kryterium, w każdym razie teksty bardzo dobrze, tzn. lekko się czytało.

A teraz łyżka dziegciu do tego miodu ;) czyli chodzi o przyczynę zamknięcia Kuriera. Znamy ją tylko z jednej strony, nikt z InnoGames nie przedstawił jak to wygląda z ich strony. Dobre i celne pytania zadał elmichal, Aq odpowiedział, ale dyskusji za bardzo prowadzić już nie chciał tylko zamknął temat.
Nie chcę robić osobistych wycieczek, ale chyba jednak na to wyjdzie. Aq na wiele spraw patrzysz za bardzo idealistycznie, w tym również na siebie, a może przede wszystkim na siebie? Krytyki nie przyjmujesz, nawet próba dyskusji z Tobą jest przez Ciebie źle odbierana (zamknięcie poprzedniego tematu).
Nie będę przedstawiać argumentów jakie mogła mieć InnoGames jako firma żeby godzić się na Wasz pomysł i o ile dobrze zrozumiałam ponosić koszty, ale takich argumentów może być cała masa i tak bardzo jak nie podoba mi się ostatnio polityka InnoGames tak bardzo jestem w stanie zrozumieć te argumenty. Po prostu to jest biznes, a w biznesie nie ma skrupułów i nikt nie chce się dzielić sukcesem z innymi. Obawy oczywiście budzić mogło to, że Kurier powstawał w tak wielkich bólach, a jedynym argumentem było Aq Twoje życie prywatne. W biznesie nie ma takich argumentów i z kimś tak stawiącym sprawy nikt poważnie rozmawiać nie będzie. To nic, że wcześniej robiłeś to w ramach wolnego czasu, za darmo a teraz jak rozumiem miałoby być za pieniądze, bo jak dalej za darmo to na pewno nie wchodziłabym w żadną poważną współpracę z kimś kogo nawet drobiazgi organizacyjne przerastają. Przykładów można podawać wiele, od przekładania startu Kuriera, poprzez zastój z publikacją początkowych artykułów, na sam koniec dorzucę wysłanie a raczej nie wysyłanie nagród czyli kubeczków. Nie chodzi już nawet, że nadal nie dostałam wylosowanego kubeczka przez którego na moim świecie wrogowie teraz każdym banem u siebie obwiniają mnie (jakby ktoś nie zrozumiał, to mam takie konszachty z Kurierem i suportem że wygrywam kubki a bany sama dyktuję komu i jak długo :D), ale to pokazuje, że pewne rzeczy po prostu niektórych przerastają. Chyba nie zawsze dobrą zasadą jest Mickiewiczowskie "mierz siły na zamiary", w życiu jednak częściej trzeba mierzyć "zamiar podług sił".

Mimo wszystko dziękuję za Kuriera takiego jakim był przez ostatni czas i mam nadzieję, że zapał wielu jednak osób nie pójdzie na marne i będą mieli okazję gdzieś się wykazać czyli publikować swoje teksty.
 

DeletedUser

Guest
Ej, ej bez przesady;) Żaden talent, pisałem, bo miałem o czym pisać:) A jeśli się podobało to dzięki za miłe słowa:p

Poza tym Kurier miał być dalej wolontariatem. W żadnym stopniu nikt z załogi nie miał odnosić jakichś korzyści majątkowych. Ba! Powiem więcej. Do tej pory na utrzymanie serwisu kasa była łożona przez Aq i KowRa, więc co jak co, ale kwestii finansów zarzucić im nie można. Poza tym korzystanie z nowych funkcji kosztowałoby ok. 2 zł miesięcznie, więc to chyba nie dużo, a cała zebrana kwota miała być przeznaczona na utrzymanie serwisu oraz kupno nagród rzeczowych takich jak mp3, iPady do organizowanych konkursów.


Co do firmy IG - nie będę komentował. Do tej pory wspierała działania Kuriera i tak naprawdę, nie wiedzieć czemu odmówiła dalszej współpracy? Biznes nie byłby drogi. Przecież portal byłby stworzony przez nas za nasze pieniądze. Daliśmy tylko prośbę aby łożyli na bieżące działanie portalu (pieniądze na serwer) albo dali nam pozwolenie na elementy komercyjne. Więc nie musieli nam dawać kasy.


Chcieliśmy dobrze, wyszło jak wyszło.

Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Ten temat także zamknę bo nie zamierzam więcej dyskutować w tej sferze i nie ma ona już punktu zaczepienia. Jeśli chcecie argumentów od Inno napiszcie do nich bo nikt ich nie przedstawił ani publicznie ani nam. Takie dyskutowanie-zgadywanie jest bez sensu.

Nie chodzi już nawet, że nadal nie dostałam wylosowanego kubeczka

Napisałem maila w tej sprawie, że kubeczek został wysłany a został zgubiony na poczcie jak i reszta, które wtedy wysłaliśmy. Kolejne mamy zamiar wysłać kurierem ale nie po jednym ale wszystkie co mamy od razu na raz. To tak jak by mnie obwiniać, że nie mam prądu i nie mogłam poczytać sobie Kuriera...

W biznesie nie ma takich argumentów i z kimś tak stawiącym sprawy nikt poważnie rozmawiać nie będzie.

A to mnie rozśmieszyło, bo jakkolwiek zaznaczyliśmy że dotychczas wszystko działało amatorsko tak przedstawiliśmy cały plan działania i zachowaliśmy się w pełni profesjonalnie.

nikt nie chce się dzielić sukcesem z innymi

To mnie rozbawiło do końca. Jakie sukcesy byśmy mieli? To żebyśmy zrobili portal pod czyjś projekt i nie mieli z tego zysków (już pisałem że wszystko byłoby przeznaczane na utrzymanie portalu i nagrody)?

P.S jak chcecie sobie dyskutować, zapraszam od jutra sobie gdzieś założyć temat i gdybać (w których się mijacie z prawdą bo nie znacie dokładnie całej sytuacji ale nie będę się o tym rozwodził, spytajcie Inno może Wam dokładnie powie). Ja już nie będę tutaj zaglądał.
P.S 2 Co do drobiazgów organizacyjnych to chyba sobie nie wyobrażasz jaka jest różnica między prowadzeniem amatorskiego projektu a profesjonalnego. Nie wiem, chciałabyś np. byśmy mieli podpisaną umowę z firmą transportową na dostarczanie kubeczków? Jakby się zgodzili to i taka by była a tak mamy wszystko na siebie brać? Chyba niektórzy nie pojmują elementarnych spraw. Nie będę wprowadzał profesjonalizmu i łożył na to środków aby rozwijać amatorski portal. To jest głupota. Niby mieliśmy tak robić cały czas i dopiero pisać do Niemców? Powiem Wam wprost tez by odrzucili nasza propozycję. Mamy działalności, które przynoszą nam zysk i utrzymanie i tam jest wszystko profesjonalnie prowadzone i nikt by takich mechanizmów nie wprowadzał by potem pluć sobie w brodę, że duże pieniądze poszły do kosza.
P.S 3
Aq na wiele spraw patrzysz za bardzo idealistycznie....

Bo Kurier miał być takim projektem od początku? I dalej w tamtym wywodzie nie wyodrębniasz sprawy czy pracuje czy robię wolontariat (jak tak można to było nazwać jeśli jeszcze kasę traciłem). Tam gdzie zajmuje się, że tak to ujmę zawodowo nie ma miejsca na to jest tylko pragmatyzm. Tutaj był hobbystyczny portal i musiało być podejście trochę idealistyczne inaczej to bez sensu. Bo jakbym zrobił tak jak mówisz bym napisał do Inno damy Wam 80% kasy z tego co będzie portal generował i stawkę 4-5 razy większą się zrobi niż miała być na początku no ale chyba coś by się gdzieś zagubiło prawda? Cała idea Kuriera jak mniemam?

Ostatni mój post w tym temacie, szkoda więcej czasu na to.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

shadown

Szlachcic
Wynik reakcji
11
Z powodu zakończenia działalności "Kuriera Plemion" dział zostanie po pewnym czasie zamknięty i przesunięty do działu "Archiwum".
 
Status
Zamknięty.
Do góry