Komu dałem reputkę??

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19643
  • Data rozpoczęcia

No to głosowanko, w poście jest moje pytanko ^^

  • Tak

    Głosy: 80 87,0%
  • Nie

    Głosy: 12 13,0%

  • W sumie głosujących
    92
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: Komu dałem reputkę??

Fajny pomysł ale również mógłbyś sobie zapisać na kartce lub w notatniku na kompie;D

Tylko po co zapisywać jeżeli można zrobić taką opcję? Kartka może się zgubić:rolleyes::rolleyes:, a dane skasować:rolleyes::rolleyes:, a tutaj zawsze by było napisane kiedy za co i komu dałeś reputkę :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Komu dałem reputkę??

bardzo fajny pomysł, nie trzeba by sie było zastanawiać komu i za co dawaliśmy reputke
 

DeletedUser19643

Guest
Odp: Komu dałem reputkę??

Do Szarej Wilczycy.

Krytyka godna pochwały ;)

Nie jestem typem, który szasta tymi reputami na lewo i na prawo, ale siedzę na tym forum od maja 2007 (reputka weszła trochę później) i nie sposób zapamiętać kogo się oceniło, a kogo nie. Co do dawania punktów za sympatię czy też jej przeciwieństwo, to nie ma nic do rzeczy z tym, żeby nie wiedzieć kogo się oceniło ^^

A tylko pomyśl, właśnie zasada, że można ocenić 2 raz tą samą osobę co 20 postów powoduje dawanie za nic reputów wszystkim aby pogorszyć sytuację innego użytkownika czy też polepszyć, powinno być tak, 1 osoba=1 głos oddany na + lub na - (z możliwością zmiany decyzji). Podaję już link do propozycji aby to zmienić http://forum.plemiona.pl/showthread.php?t=24852.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Komu dałem reputkę??

Szara Wilczyco, jesteś kolejnym przykładem tego, że "władza" zawsze wie lepiej niż "poddani". Już nawet nie brane jest pod uwagę, że "poddanym" się pomysł podoba i tylko pojedyncze jednostki są przeciw. Musisz pomysł C-You negować. Być może i pod pewnymi względami masz rację. Co niektórzy pamiętają, że swego czasu z Sauronem walczyłem o wolność słowa i poglądów zwykłych userów. Teraz również muszę wkroczyć "do akcji". Być może uznasz, że ten post, to zwykły spam, bo sam sobie zdaję sprawę z tego, że nic większego do tematu nie wnosi.
 

DeletedUser5820

Guest
Odp: Komu dałem reputkę??

Szara Wilczyco, jesteś kolejnym przykładem tego, że "władza" zawsze wie lepiej niż "poddani". Już nawet nie brane jest pod uwagę, że "poddanym" się pomysł podoba i tylko pojedyncze jednostki są przeciw. Musisz pomysł C-You negować. Być może i pod pewnymi względami masz rację. Co niektórzy pamiętają, że swego czasu z Sauronem walczyłem o wolność słowa i poglądów zwykłych userów. Teraz również muszę wkroczyć "do akcji". Być może uznasz, że ten post, to zwykły spam, bo sam sobie zdaję sprawę z tego, że nic większego do tematu nie wnosi.

Nie, z Twoich słów wynika, że cierpisz na jakiś kompleks niższości i niedostatek "władzy".

Nigdzie nie napisałam, że mój punkt widzenia jest "lepszy" od, lol, cóż za określenie, "poddanych" (swoją drogą ciekawe, że wymyśliłeś sam sobie przydomek).

Ktoś kto pisze tylko: "fajny pomysł" - bez żadnej argumentacji - nie przedstawia tak naprawde żadnego punktu widzenia :) Tę większość, lol....i znów to słówko - "poddanych" - zapewne masz na myśli.

Hahahaha....wolność słowa - nie wiesz co to znaczy. Walczysz o wolność słowa, a negujesz mnie, kiedy zabrałam głos i skorzystałam ze swojego prawa do wypowiedzi? Zapomniałeś że jestem przede wszystkim użytkownikiem tego forum, więc nie patrz proszę tylko na to, że jestem modem. Mam prawo wypowiadać się jak zwykły użytkownik i właśnie to zrobiłam. Nie zamknęłam tematu. Pozostawiłam go otwarty biorąc pod uwagę, że dyskusja jest otwarta i inni userzy będą mieli inne, własne zdania. To Ty patrzysz na mnie jak na "władzę", to Ty robisz ze mnie nie wiadomo kogo. Jeden krytyczny post i już psioczenie, że "władza ma zawsze rację" - nie bądź śmieszny. A jeśli masz coś do mnie konkretnie, jeśli w jakimkolwiek zdaniu w poprzednim poście Cię uraziłam, lub ubliżyłam Ci to bądź łaskaw napisac do mnie pma, a nie grać odważniaka i wypowiadać się publicznie zmuszając mnie do dwóch rzeczy: bym albo skasowała post nie na temat, albo odpowiedziała równiez tą samą drogą.

@ C- You - nie przekonałeś mnie :) Może dlatego, że bardzo rzadko daję reputy, gdyż wychodzę z założenia, że jakaś osoba musi naprawdę się postarać by zdobyć moje uznanie. Na tej samej zasadzie z przymrużeniem oka traktuję, jak ktoś mi dodał reputa nie uzasadniając bądź dając go "bez powodu" :) Nie zadowalam się, że tak powiem, "byle czym". To chyba kwestia podejścia do zagadnienia przyznawania reputów.

Na linka już lukam ;]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19643

Guest
Odp: Komu dałem reputkę??

I dla "ciekawości" mamy wprowadzić ten nic nie znaczacy dodatek?

Nie dla ciekawości, ja bym proponował kierować się moimi argumentami, a nie osobami, które ich nie mają ^^ Ja np. nie jestem zobowiązany tak jak mod czy admin do dawania repa za jakieś bardzo ale to bardzo duże wyczyny i oceniam całkiem sporo. Statystycznie 1 osobę co parę dni :) Nie mam tak rozwiniętej pamięci długotrwałej aby to zapamiętać i tak szczerze mam zachowane tam miejsce na bardziej wartościowe wiadomości, które mi się przydadzą w realu ^^ Już mówiłem, ale ok powtórzę... Czasami ktoś da reputację za zły czyn danego użytkownika, zanim ta osoba się poprawi można zapomnieć za co się ją oceniło. Wtedy zaglądamy do tej przegródki ^^. Ogółem aby wiedzieć kogo już się oceniało i wiedzieć, że np. dana osoba dostała już ode mnie +, a więc, zeby dostać 2 musi się bardzo nastarać. (nie popieram dawania 2 repa, ale to jest przykład). Może moje przykłady nie są zbyt przekonujące, ale naprawdę to by ułatwiło, umiliło opcję reputacji...

Tych wypowiedzi w żaden sposób na powaznie brac nie można, bo tak napisać każdy potrafi.

Każdy głos liczy się tak samo, a to że niektórzy nie dali uzasadnienia swojej decyzji nie znaczy, że ich głosy są bezwartościowe i można je traktować jako niechciane śmiecie...

Przecież oceniamy bieżący post danego delikwenta, a nie historię jego postów

No niestety tutaj się nie zgodzę, bo jak ja daję reputację to za całokrztałt, a nie za posta... Nawet najgorszy spamer przez przypadek może napisać coś mądrego, lub napisać wypoconego 1 mądrego posta i od razu mam mu dawać repa?? Ja biorę pod uwagę wszystkie posty danego użytkownika, ich poziom...

Pomysł to nic nie wnoszące widzimisie, niepotrzebne i nieprzydatne.

Prosiłbym Ciebie abyś przeanalizowała moje wcześniejsze posty i ogółem tą propozycję... Jeżeli nadal będziesz tak uważała no to trudno :)

Za "całokształt twórczości"? Wybacz, ale jakoś trudno mi uwierzyć, że komuś się chciało analizować kilkanaście Twoich postów

Ja pamiętam czy dany użytkownik mówi mądrze i przydatnie, jak przekroczy granicę to dopiero wtedy daję mu repa, oczywiście za złe posty podwyższam poprzeczkę ^^ O większości użytkowników mam jako tako wyrobione zdanie, łatwo je zmienić na gorsze, lecz gorzej poprawić na lepsze...



Hm... Wiedz, że zwykły użytkownik daje reputy dość często (oczywiście z umiarem i zależy to od osoby). Zapewne SuperMody i admini dają je bardzo rzadko (2 razy na miesiąc?? ^^). Jak już wspomniałem statystycznie oceniam 1 osobę na parę dni i jemu trudniej spamiętać te wszytskie osoby i przyczyny. ;)

Dodawanie reputa: "bo tak" mija się dla mnie z celem - taki punkt nie ma dla mnie znaczenia.

Oczywiście się z Tobą zgadzam, ale to nie temat do takich stwierdzeń, bo tak robią n00bki i spamerki ^^ A ja ich nie liczę w mojej reputacji :) Pamiętaj, że na tym forum są też jako tako rozwinięci użytkownicy, którzy nie szastają reputami na lewo i na prawo :)

Ok, masz tu moje wypociny ;> Uwierz mi, że to by była naprawdę przydatna i miła opcja, można dla niej zrobić betatesty ^^ Zmęczony jestem, bo zabiegany wszędzie łażę i mój post może nie jest zbyt przekonujący jak mówiłem ale mam nadzieję, że wystarczy. ;)
 

DeletedUser22995

Guest
Odp: Komu dałem reputkę??

Nawet spoko pomysł tylko jest jedno ale... co ci z tego jak sprawdzisz? :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Komu dałem reputkę??

No fajny pomysł bez żadnego ale :p
 

DeletedUser21561

Guest
Odp: Komu dałem reputkę??

A ja jestem na nie. I tak w ogóle to najlepiej zadajmy sobie pytanie : Po co są te reputy? Co one dają? Są po nic i nic nie dają. Więc jaki mamy interes w tym żeby widzieć komu reputa daliśmy?:cool:
 

DeletedUser19643

Guest
Odp: Komu dałem reputkę??

Tutaj nie głosujesz na to aby były reputy czy nie... Nie ma co gdybać... Reputacja jest, a więc czemu miałoby się jej nie ulepszać ?? Jeśli uważacie, że reputy są niepotrzebne, to sobie zróbcie taką propozycję :rolleyes:
 

DeletedUser21561

Guest
Odp: Komu dałem reputkę??

Nie proponuję zniesienia reputek :) Po prostu wytłuszczam swoje rozumowanie. Żeby było jasne - jestem na nie. Jeśli komuś dajesz reputę to widocznie sobie na nią zasłużył. A gdzie jest powiedziane że na takową nie można sobie zasłużyć powiedzmy dwa razy tego samego dnia?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Komu dałem reputkę??

W przyszlosci mam w planie wymienic caly system reputacji a wiec nie ma co sie rozwodzic.
 
Status
Zamknięty.
Do góry