Komputer

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser179508
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser179508

Guest
Witam,pomoże mi ktoś złożyć,lub poleci ktoś jakiś komputer gamingowy do 3 tysięcy złotych?
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Powiem tak - gotowców na pewno nie ma co brać, bo płaci się wtedy głównie za markę :p

Biorąc płytę główną zwracaj uwagę (oprócz wydajności, podstawki procesora i maksymalnej FSB) na kondensatory - omijaj szerokim łukiem chińskie elektrolity, które potrafią efektownie "wybuchnąć" po ~2 latach użytkowania. Z własnego doświadczenia polecam płyty z kondensatorami polimerowymi - wprawdzie cena lekko skacze do góry, ale płyta i wytrzyma długie lata, i będzie stabilniejsza.
(Ostatnio miałem przygodę z naprawą routera klasy pro, w którym właśnie wybuchły kondensatory - w takiej sytuacji polecam po prostu zakupić na Aliexpress polimerowe lub tantalowe o podobnych parametrach (pojemność i napięcie co najmniej taka, jak w oryginalnym) i wlutować w ich miejsce.)
Największym dla ciebie wydatkiem (>1/3 ceny) będzie oczywiście grafika. Polecam co najmniej GTX 1060, EVGA robi dobre karty z tym chipem.
Procesor - w komputerze, który kiedyś składałem koledze, wstawiłem i7-4820K - i taki polecam dzisiaj co najmniej. Procek to niestety również 1/3 ceny komputera. A jeszcze zostają pamięci (bierz jak najszybsze i co najmniej 16 GB).
 

Brat Franek

Szlachcic
Wynik reakcji
195
Procesor i7 jak by nie był jest niepotrzebnym wydatkiem, gdyż przez najbliższe lata nie będzie gier bardziej wymagających sprzęto niż nawet mój i5-6400. Prędzej grafikę będziesz musiał chciał zmienić niż procesor więc inwestycja jest w i7 jest zbędna chociaż jak masz przeznaczone nie 3 tysiące a więcej to inwestuj i wtedy kupuj grafikę nie gtx 1060 lecz 1070 bądź 1080 bo w cenach poniżej 4tysięcy nie złożysz nic konkretnego z procesorem i7 :)
Co do pamięci również nic nie znajdziesz tak byś zmieścił się w trzech tysiącach i miał 16 gb ramu chociaż jak kupisz byle co to może i jest szansa ale to będzie szkoda nawet składania czegoś takiego :) Ogólnie też Łukasz tu nie napisał że podstawą jest dysk ssd na system no i jedna jakaś gra w ostateczności bo tak 120 gb lub 240 można kupić a tak to z 1tb dysk hdd kup sobie. Kończąc jeszcze raz muszę to napisać nie inwestuj w procesor i7 bo nie zmieścisz się w środkach a nie możesz zapomnieć jeszcze o systemie operacyjnym.
 

DeletedUser196941

Guest
nie polecam przedkładać grafiki ponad wszystko, najlepiej kupić rozsądny procesor i grafikę
 

DeletedUser197630

Guest
Szczególnie że karty graficzne ostatnimi czasy mocno podrożały.
 

Wertas

Chłop
Wynik reakcji
0
Siemka, potrzebuje laptopa w pieniądzach +/- 3300zl, z przeznaczeniem na studia i żeby w coś pograć na tyle na ile się da w tych pieniądzach wystarczą mi ustawienia nisko średnie w większych tytułach ale wiadomo im będzie wydajniejszy tym lepiej.

Druga rzecz jaką bym potrzebował to plecak na laptopa:

Biorę pod uwagę zakup plecaka antykradziezowego od Pacsafe. Ktoś może miał? Czy warto? Dodam, że będę zabierał laptopa za granicę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry