kiedy przejęcie darmy jest pushingiem?

Status
Zamknięty.
Wynik reakcji
6.901
Proponuję naszykować list otwarty od graczy skoro @kmic nas olewa, @DefinitelyRlyTheD0orek @Rinne może bylibyście zainteresowani spisaniem takowego
Znaczy tutaj jest większy problem i mam nadzieję, że moderator mnie nie będzie karcił na obiektywną opinię i komentarz dotyczący pracy supportu.

@kmic jak każdy ma kogoś nad sobą mimo, że jest Szefem Polskich plemion i zarówno ON po x latach gry jak i my ma swoją wizję gry i wie więcej na co może sobie pozwolić, a za co spadła by jego głowa. Każda 'mała społeczność' ma swoją wizję gry i swoje podpunkty, które im przeszkadzają, a Oni muszą patrzeć całościowo na wszystko, przecież aktualnie gra xx tysięcy osób, a nie grupa osób z forum, a wiadomo, że największe przyrosty generuje niedzielny casuwalowy gracz, których pewnie jest aktualnie 80%.

Problem z pushingiem jest, owszem i głównie chodzi o światy bez pp i tutaj mnie nie dziwi, że zagraniczne plemiona wypuszczają je co jakiś czas, a już tylko u nas został system gdzie startują regularnie z światami premium co 2-3msc. Duże ekipy napisały sobie maszynki,boty czy skrypty i cieszyły się z rozgrywki zasypując mapę mulciakami, które rozbudowywały boty,skrypty i co tam jeszcze mieli przez co zabili przeciętnych 'Kowalskich' w tej grze, który trafił offa czyszcząc sobie początkową wioskę, a gość obok niego pierwsze 100 wiosek, które przejmował miał z mulciaków, a jak by tego było mało przeciętnego 'Kowalskiego' wyczyścił również offem z takiego mulciaka, support zareagował w sumie najmniej inwazyjny sposób aktualnie, banując masę załóżmy 100 osób pewnie trafi 5 osób, które niesprawiedliwie dostają bana ale pewnie to jest mniejsze zło.

Co do tego co napisał @Restitutor Orbis, prawdą jest, że aktualnie w supporcie siłą rzeczy 'pracują' osoby, które są powiązane z x ekipami i tutaj nie ma co się dziwić jakoś do tej gry trafili, uczestniczą w życiu ekip na discordach czy konwersacjach messengerowych i zazwyczaj grają z nimi co stwarza sytuacje kontrowersyjne w wielu wypadkach nawet jak nie przyłożyli do x sytuacji ręki. Prawda jest taka, że mimo iż supporter grając na x świecie nie rozpatruje podań ma obok kolegę czy koleżankę, która to robi, zarówno w realnej pracy jak i w grze tak to działa, że jak pójdziesz do jej 'biura' i powiesz zobacz tam moje zgłoszenie bo jest pilne albo sprawdź x gracza to machnie robotę przed innymi. Czy to jest złe? Nie bo jeżeli został x gracz ukarany za skrypty to zapewne słusznie ale co jest w tym złe? To, że regulamin daje 'widełki' i kara, którą x gracz otrzyma jest w interpretacji uw supportera.
Wiadomo, że x gracz gdzie gra koleżanka dostanie minimalną karę 3dni za niską szkodliwość, a przypadkowy gracz 5-7dni czy ile tam jest. Czy można ich winić? W sumie to nie mi oceniać tak przecież działa człowiek, pewnie x % zgłoszeń nie ma znaczenia czy ktoś jest z danej ekipy ale wymiary kar wzbudzają kontrowersje dlaczego gracze w x ekipie dostali 3dni, a drugiej 7.

Aktualnie największy problem Polskich plemion to jest system kar w momencie rozstrzygającej fazy świata. Support to aktualnie większa broń niż offy czy deff w tej grze. Plemiona nauczyły się aby kogoś nie zgłaszać w początkowej fazie bo to nie przynosi im benefitów więc czekają do fazy świata 50/50 w której x gracz jest na froncie dostanie karę 5dni bez ochrony, a nawet jak nie dostanie jej słusznie to przecież odwołanie trwa, a kara jest bez ochrony wiosek więc co z tego, że np @Lateralis czy @Oski 1234 ściągną bana czy go skrócą po przesunięciu do nich zgłoszenia jak już nie ma do czego wracać.
Sam nie jestem święty, wielokrotne dyskusję z 'najwyższymi' zarówno w swoich sprawach czy moich graczy skutkowały czasami tym, że bany były ściągane albo skracane, a czasami w subtelny sposób dostawałem odpowiedź żebym nie robiła z nich 'debili',
Nie jestem osoba obiektywną i mam swój punkt widzenia, który może nie mieć w ogóle pokrycia w rzeczywistości ale aktualny problem to jednak te bany oraz system kar i nie wiem jak to można by zmienić ale na pewno zarówno @kmic jak i nam zależy na tym aby rozgrywka gdzie każdy cieszy się z świata 50/50 nie kończyła się w momencie zbanowania dwóch dużych kont np za skrypt do rysowania wież na mapie przez co x strona włącza kasację i ta druga zjada 35k wiosek do dominacji z szarości na mapie.

Co do graczy, którzy myślą ciągle o jakiś buntach czy protestach zapamiętajcie jedno w grach internetowych, że jest jeden ważny zapis w każdej grze internetowej. Konto jest własnością firmy (wstaw nazwe firmy), a my je tylko wypożyczamy. Chodzi tutaj o przypadek gdzie was perma banują albo zamykają świat/grę i coś tracicie. Wasze pozwy czy wyzywanie nic nie da.
 

Adalino

Łucznik
Wynik reakcji
1.920
Chłopie uspokój się, bo ci zaraz żyłka pęknie xD

Po części się zgadzam i uważam, iż support powinien na początku gry uważnie przyglądać się wszelkim przejęciom gdzie wojska nie padły, ale musimy też być realistami, bo naprawdę nie sądzę, że przejęcia na etapie gdzie pół świata walczy z drugą półową powinny być uważane za pushing.

Poważnie, jeśli ktoś z własnej nieprzymuszonej woli zdecyduje, że kończy i daje znać swoim znajomym z plemienia, że mają go przejmować to mamy karać tych którzy przejmują? Coś mi się nie wydaje.

I tak ogólnie to uważam, że światy parzyste powinny zostać zniszczone, bo tam jest najwięcej brudnych zagrywek i najwyraźniej większość innych serwerów to rozumie i chyba tylko u nas są jeszcze wypuszczane.

PS; @Black Snow Ty wiesz że masz taką opcje jak "edytuj" prawda? Za 3 posty pod samym sobą powinieneś już bana na forum zgarnąć ;p (Dobra tak technicznie to ostrzeżenie, ale wiesz o co chodzi)
 

Małpa

Szlachcic
Wynik reakcji
4.992
Black Snow albo jest trollem albo nie rozumie definicji pushingu.
Według regulaminu plemion:
  1. Zabronione jest tworzenie i/lub korzystanie z kont, których podstawowym celem jest przynoszenie korzyści innemu kontu ("pushing"), a także czerpanie korzyści z takiego zachowania.
Czyli robienie komuś darmy jest pushingiem, ale oddawanie wiosek plemieniu po x czasie gry już nie. Przykładowy gracz jest w plemieniu pół roku, ale zmienia pracę i nie ma już czasu na plemiona. I co ma usunąć konto i utrudnić grę swoim kolegom czy jednak oddać im wioski? Idąc Twoim tokiem rozumowania, to umierająca babcia powinna wszystko przekazać Rydzykowi, a nie dzieciom czy wnukom. Z resztą taki zakaz przejmowania wiosek po współplemieńcu to jakiś absurd, bo nie da się tego sensownie kontrolować. Gracze mogą się porozumieć na DC i udawać walkę czy różne tego typu ruchy, tylko po co? Plemiona to gra drużynowa, więc plemię nie zyskuje na tym dodatkowych wiosek (wiadomo, że wioski mogą pójść do lepszego gracza). Inną sytuacją jest robienie darm, bo tam pojawiają się "dodatkowe" wioski dla konkretnych graczy, a co za tym idzie, to również dla plemienia. Tutaj nierzadko dochodzi do patologii (zwłaszcza na parzystych), gdzie dane plemię ma ogromną przewagę na początku dzięki grupie mulciaków i darm. Sam tego doświadczyłem na jednym ze światów, jesteś czyszczony z takiej darmy, a potem przejmuje Cię prawdziwy gracz. On nie musi tracić ani wojska ani surowców, a ma dwie lub więcej wiosek bez walki. Na tym etapie pushing jest łatwiejszy do wykrycia i ma realny wpływ na grę. Kilkadziesiąt darm rozdanych w plemieniu przez kończącego gracza nie daje plemieniu żadnych dodatkowych korzyści, a wydaje mi się, że większość poważnych plemion pilnuje, żeby darmy nie trafiały do jednej osoby.

Tu nie ma dyskusji o tym czy iść komuś na rękę, a o tym żeby gracz wiedział co jest zakazane, a co nie. Obecnie jest tak, że jeden gracz dostaje za coś bana, a w 100 podobnych przypadkach nie dostaje nikt.
 

Dżobi

Szlachcic
Wynik reakcji
6.350
Nie jest to temat prosty.
Kwestia rozpatrywania pushingu jest rozpatrywana indywidualnie dla każdego przypadku, w oparciu o szereg rozmaitych czynników, których - z przyczyn oczywistych - nie możemy publicznie ogłaszać.
Bo oczywiście absurdem byłoby ogłoszenie, że legalne są wszelkie przejęcia, w których np. agresor stracił przynajmniej 18 jednostek, albo w których obrońca napisał do supportu wiadomość, że zgadza się na przejęcie przez gracza X, czy podobne pomysły. Bo byłoby to nic innego jak otwarta droga do tego "jak zalegalizować przejmowanie nawet ewidentnych darmówek". I oczywiście czym innym jest ta umowna "strata 18 jednostek" w drugim dniu istnienia świata, a czym innym po 3 miesiącach jego trwania, na poziomie posiadania kilkudziesięciu wiosek. Zatem konieczność wzięcia pod uwagę "współczynnika czasowego" dodatkowo komplikuje tę sytuację i tworzenie jakichkolwiek reguł.

Zgadzam się jednak jak najbardziej z tym, że powinny obowiązywać tutaj zgodne metody postępowania wobec wszystkich graczy i reakcje na wszystkie zgłoszenia (jak i sytuacje wychwycone z naszego poziomu) powinny opierać się na jednakowych procedurach. W najbliższym czasie przedyskutujemy ten temat w węższym gronie i postaramy się, aby na przyszłość zminimalizować problemy dotyczące tej kwestii.
Jeśli Kmic powie, że coś zrobi to to zrobi. Nie trzeba mu o tym co pół roku przypominać
 

Adalino

Łucznik
Wynik reakcji
1.920
Btw odnośnie łamania regulaminu to support w końcu coś zrobi z tą sztuczną wyspą na 177? Bo wiem że ja i co najmniej kilka osób pisało do supportu, a odpowiedzi jak nie ma tak nie ma
Serio już 3 dni czekamy, a dostaliśmy tylko to automatyczne odp żeby więcej nie pisać xd

@Dżobi zrób jakąś aferę czy coś Pamiętam że ostatnio jak robiłeś awanturę na forum o sztuczną wyspę to zadziałało (Choć przyznam że nie pamiętam który to był świat)
 
Ostatnia edycja:

Jurekn LXXIX

Pomocna Stopa
Plemiona Team
Moderator
Wynik reakcji
2.080
Jeśli Kmic powie, że coś zrobi to to zrobi. Nie trzeba mu o tym co pół roku przypominać
Dokładnie! Jak Kmic mówi, to mówi! A jak nie mówi, to nie mówi! A tu jak zwykle człowiek, człowiekowi wilkiem. Dobrze, że kiwi, kiwi kiwi.
 

Emixx

SŁODZIAK ♥
Wynik reakcji
2.862
Przecież to FO umarlo xd
Nie widziałem żadnego moda, który by dawał ostrzeżenia lub usuwał posty na dyskusji o światach xd

Gwiazdeczka wróć!
 

xUnc

Łucznik
Wynik reakcji
664
Przecież to FO umarlo xd
Nie widziałem żadnego moda, który by dawał ostrzeżenia lub usuwał posty na dyskusji o światach xd

Gwiazdeczka wróć!
Dzięki temu właśnie chyba ożyło. W końcu można podyskutować w spokoju. XD A nic dziwnego, że nikt się nie garnie na wolontariat, szanujmy się ludzie. :D

A w temacie: eh, wiele niejasnych zasad jest. Też chciałbym wiedzieć, co jest pushingiem, a co nie jest. :)
 
Wynik reakcji
59.447
Przecież to FO umarlo xd
Nie widziałem żadnego moda, który by dawał ostrzeżenia lub usuwał posty na dyskusji o światach xd

Gwiazdeczka wróć!
Nic dziwnego, że nikt nie chce moderować forum bo nie dostają za to nic a jak jakiś nieudacznik dostaje ostrzeżenie to z bomby na innym IP może założyć konto i zwyzywać moderatora xD

Imo jedyne dwa wyjścia to albo zacząć płacić moderatorom albo połączyć konta na FO i w grze i ban na FO = ban w grze, wiadomo można to obejść innymi kontami na FO i w grze, ale np. gdyby weszło wymaganie po 60 dniach, że trzeba mieć tu i tu takie same konto a za jakieś poprzednie mulciaki na FO dostaje się perma w grze to już by się wszyscy nauczyli kulturki :)
 

Emixx

SŁODZIAK ♥
Wynik reakcji
2.862
Nic dziwnego, że nikt nie chce moderować forum bo nie dostają za to nic a jak jakiś nieudacznik dostaje ostrzeżenie to z bomby na innym IP może założyć konto i zwyzywać moderatora xD

Imo jedyne dwa wyjścia to albo zacząć płacić moderatorom albo połączyć konta na FO i w grze i ban na FO = ban w grze, wiadomo można to obejść innymi kontami na FO i w grze, ale np. gdyby weszło wymaganie po 60 dniach, że trzeba mieć tu i tu takie same konto a za jakieś poprzednie mulciaki na FO dostaje się perma w grze to już by się wszyscy nauczyli kulturki :)
Biedny husqa
 

Adalino

Łucznik
Wynik reakcji
1.920
Nic dziwnego, że nikt nie chce moderować forum bo nie dostają za to nic a jak jakiś nieudacznik dostaje ostrzeżenie to z bomby na innym IP może założyć konto i zwyzywać moderatora xD

Imo jedyne dwa wyjścia to albo zacząć płacić moderatorom albo połączyć konta na FO i w grze i ban na FO = ban w grze, wiadomo można to obejść innymi kontami na FO i w grze, ale np. gdyby weszło wymaganie po 60 dniach, że trzeba mieć tu i tu takie same konto a za jakieś poprzednie mulciaki na FO dostaje się perma w grze to już by się wszyscy nauczyli kulturki :)
z jednej strony tak, ale z drugiej aktywność na forum byłaby jeszcze mniejsza niż jest obecnie, bo by się ludzie bali bana w grze
 

TiTinight x ChinaHacker

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
2.375
@kmic zapowiadałeś że przedyskutujecie temat, jak idą dyskusje? Bo aktualnie na 183 kilka osób wyłapalo bana za prowadzenie rozbiórek kont które skończyły grę, no tu jeszcze można się doszukać korzyści

Ja wyłapałem bana za pushing za posiadanie na zastępstwie konta które po półtora miesiąca zastępstwa ma 200 pkt (nie jest rozwijane, farmione ani przejmowane) no i też jestem ciekaw jakie korzyści z tego konta otrzymywałem, rozumiem że pewnie moje 7 dni bana minie zanim ktoś z Was łaskawie rozpatrzy ticket, więc też nie rozumiem po co jest opcja sprzeciwu, jak tu chyba sprzeciw jest daremny :)
 

Dżobi

Szlachcic
Wynik reakcji
6.350
Nie jest to temat prosty.
Kwestia rozpatrywania pushingu jest rozpatrywana indywidualnie dla każdego przypadku, w oparciu o szereg rozmaitych czynników, których - z przyczyn oczywistych - nie możemy publicznie ogłaszać.
Bo oczywiście absurdem byłoby ogłoszenie, że legalne są wszelkie przejęcia, w których np. agresor stracił przynajmniej 18 jednostek, albo w których obrońca napisał do supportu wiadomość, że zgadza się na przejęcie przez gracza X, czy podobne pomysły. Bo byłoby to nic innego jak otwarta droga do tego "jak zalegalizować przejmowanie nawet ewidentnych darmówek". I oczywiście czym innym jest ta umowna "strata 18 jednostek" w drugim dniu istnienia świata, a czym innym po 3 miesiącach jego trwania, na poziomie posiadania kilkudziesięciu wiosek. Zatem konieczność wzięcia pod uwagę "współczynnika czasowego" dodatkowo komplikuje tę sytuację i tworzenie jakichkolwiek reguł.

Zgadzam się jednak jak najbardziej z tym, że powinny obowiązywać tutaj zgodne metody postępowania wobec wszystkich graczy i reakcje na wszystkie zgłoszenia (jak i sytuacje wychwycone z naszego poziomu) powinny opierać się na jednakowych procedurach. W najbliższym czasie przedyskutujemy ten temat w węższym gronie i postaramy się, aby na przyszłość zminimalizować problemy dotyczące tej kwestii.
@kmic zapowiadałeś że przedyskutujecie temat, jak idą dyskusje?


Jak @kmic powie, że coś zrobi, to to zrobi. Nie trzeba mu o tym co pół roku przypominać
 
Status
Zamknięty.
Do góry