Wydarzenie Katapulty do boju! (V 2022)

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
11.388
Czy czujesz, że ziemia się trzęsie? Czy widzisz dym na horyzoncie? Czy słyszysz bębny? To muszą być potężne siły! Przynajmniej tak myśleli, a w rzeczywistości jest gorzej, dużo gorzej - dla nich! Ponieważ teraz dowodzisz jedną, ale za to potężną katapultą, a ich wioska wkrótce stanie w płomieniach, gdy - za Twoją sprawą - piekło spadnie na nich z nieba!
Twoi szpiedzy znaleźli sześć celów, które warto zniszczyć, a są to: sala dowodzenia, koszary, rynek, farma, stara kuźnia i stajnia. Zniszczenie wszystkich sprawi, że wróg nie będzie w stanie dalej walczyć! Ale uwaga - nie jesteśmy w stanie zobaczyć budynków, bo między nami a nimi jest las!


CCC_1_red.png

Drodzy Gracze!

Witamy serdecznie w kolejnej edycji wydarzenia "Katapulty do boju", w którym to będziecie odpowiedzialni za obsługę potężnej katapulty, której celem będzie zniszczenie budynków wroga.
Wydarzenie rozpocznie się 12 maja o 14:00 a zakończy 16 maja o 14:00.
Odbywać się będzie na światach o numerach nieparzystych (oprócz najnowszego 177) + Arkadiach.

Większość z Was pewnie grała w to jako dziecko - statki! Ta znana od pokoleń gra zawita teraz do Plemion! Ale tak, zdajemy sobie sprawę, że połączenie Plemion i okrętów wojskowych brzmi dziwnie, dlatego, specjalnie dla Was, stworzyliśmy grę w statki całkowicie oderwaną od akcentów wodnych!

Rozgrywka odbywa się na mapie o wymiarach 6x6 kratek. Na niej umieszczonych zostanie 6 budynków, niewidocznych dla Was. Aby ostrzelać je swoją katapultą po prostu klikacie na wybrany kwadrat mapy, próbując znaleźć lokalizację budynków. Waszym celem jest zniszczenie ich wszystkich!
Rozmieszczenie budynków jest losowe, ale za każdym razem będą one miały te same rozmiary, kształty i orientację. Uwaga! Mogą także znajdować się bezpośrednio przy sobie (tak jak to widać na grafice powyżej), w odróżnieniu od "normalnych" statków nie ma tutaj ograniczeń odnośnie minimalnego odstępu między nimi.
Trafienie pociskiem w dany budynek spowoduje wyświetlenie "postępu" w jego niszczeniu na liście poniżej mapy. Więc jeśli traficie w 4-polową salę dowodzenia, to zobaczycie przy niej licznik pokazujący 1/4.

Dodatkowo, jeśli traficie w budynek, to w tym miejscu na mapie pojawi się dym. Jeśli zaś chybicie, to widoczny będzie krater pozostały po Waszym pocisku.
Za każdy celny strzał otrzymacie 1000 towarów (waluty wydarzenia). Co godzinę otrzymywać będziecie jeden dodatkowy pocisk, aż do osiągnięcia ich maksymalnego stanu 10 sztuk (więc prosimy pamiętać o ich używaniu na bieżąco). Za trafienie wszystkich budynków otrzymacie dodatkową premię, więc celujcie mądrze i niech sprzyja Wam szczęście, zwłaszcza w znajdywaniu tego małego złośliwego rynku!

Aby przejść do następnej mapy, musicie zniszczyć wszystkie 6 budynków, albo chybić strzały 6 razy z rzędu.

Pełna lista budynków jakie napotkacie na mapie wydarzenia:

Sala dowodzeniaKoszaryRynekZagrodaKuźniaStajnia

CCC_7_red.jpg

CCC_6_red.png

CCC_5_red.jpg

CCC_4_red.jpg

CCC_3_red.jpg

CCC_2_red.jpg
2x2 pola​
3 pola w kształcie L​
1 pole​
2x1 pole​
1x3 pola​
1x2 pola​

Towary zdobyte podczas wydarzenia mogą być wymienione w sklepie wydarzenia na przydatne zasoby, które pomogą Wam w rozwoju Waszego imperium. Będzie on otwarty w czasie trwania wydarzenia oraz 24 godziny po jego zakończeniu, później niewykorzystane towary przepadają.
W czasie wydarzenia można dokupić dodatkowe pociski za pomocą Punktów Premium - ich cena będzie rosła i resetowała się co 24 godziny.
Prosimy mieć na uwadze, że jeśli w czasie wydarzenia przeniesienie konto na świat Arkadia, to postęp w wydarzeniu nie będzie tam przeniesiony.

Zachęcamy także, do zapoznania się z filmem prezentującym wydarzenie!


*** Zmiany ***

Przy poprzedniej edycji wydarzenia otrzymywaliśmy od Was skargi, że rozmiar mapy jest za duży dla niektórych ekranów oraz rozdzielczości.
Dlatego w tej edycji dodaliśmy na ekranie wydarzenia specjalny pasek, za którego pomocą będziecie mogli łatwo zmienić wielkość mapy, by najlepiej pasowała do Waszych urządzeń. Tak jak na poniższym obrazku:

image2022-5-6_15-27-16.png

Czekamy z niecierpliwością na Wasze opinie na temat wydarzenia, prosimy o umieszczanie ich w tym dedykowanym temacie.

Wasz Plemiona Team
 
Do góry