kasacja postów-informacja dla użytownika

czy chcesz mieć info zwrotne <jakiekolwiek!> na temat kasacji postów?

  • tak

    Głosy: 63 84,0%
  • obojętnie

    Głosy: 2 2,7%
  • nie

    Głosy: 10 13,3%

  • W sumie głosujących
    75
Status
Zamknięty.

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
Przynajmniej informacja kto i kiedy skasował.
o to to to to !
użytkownik chyba ma prawo wiedzieć co się dzieje z postami

na początku trochę przesadziłem [może] z powodami skasowania
bo faktycznie [być może:)] ciężko moderatorowi na bieżąco to dodawać
ale fakt kasacji i podstawowe informacje dla formumowicza- wg mnie- powinny być
i jak widzę nie tylko ja tak uważam :)
 

DeletedUser156889

Guest
A nie lepiej dorobić taka opcje, że zamiast kasowania te posty zostają ukryte i użytkownik widzi: Następne xx postów zostało ukryte przez moderatora ponieważ obniżają poziom dyskusji. Kliknij tutaj jeżeli chcesz mimo to je przeczytać.

I kasować tylko w skrajnych przypadkach?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
wszystko do rozważenia
ja podałem - moim skromnym zdaniem- opcję minimum:)
 

DeletedUser

Guest
Tak, na KAŻDYM forum użytkownik dostaje informację dlaczego został usunięty jego post/przez kogo, tu niestety takiego czegoś nie ma, i jest to dużym brakiem/minusem na tym forum
 

DeletedUser

Guest
KAŻDYM? Nie wiem skąd wytrzasnąłeś to KAŻDE forum, to jest bzdura nie wierzcie mu.
 

DeletedUser159480

Guest
Bzdura jakich wiele na tym forum. Korzystłem i nadal korzystam ze sporej liczby forów i nigdy nie słyszałem o tym by otrzymywać jakąś informację o skasowanym poście. To wymysł tego gracza.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
Zajmie im to dużo czasu, na nie
a co mnie to obchodzi ?



ja wiem że część z was ma dziwne poczucie empatii .. <producentowi nie wyjdzie, za dużo im to zajmie...etc etc>
no i CO MNIE TO OBCHODZI ?

poza tym przypominam że koncepcja została nieco przycięta, bo zgodziłem się z modem że podawanie przyczyn za każdym razem jest uciążliwe...tzn może być i tyle, nie wnikam jak jest faktycznie, NIE OBCHODZI mnie to

chodzi tylko o to by uzytkownik miał parę dodatkowych informacji że :
-taki a taki post zniknął z działu takiego a takiego
- o godzinie takiej i takiej

tyle...a nie że "na forum amatorów tego i owego tego czy śmego nie ma"...

no to będzie jak ktoś dostrzeże że w końcu warto to wprowadzić...
 

DeletedUser

Guest
Mnie też co obchodzi :) Przegłosowane więc administracja powinna zrobić coś w tym kierunku. A jeżeli to oleje to równie dobrze mogła zamknąć temat na początku. A tak robiła z siebie ...
 

DeletedUser

Guest
Nie ukrywam, że ostatnio się zdziwiłem na widok uciętych postów lecz... No właśnie. Sięgnąłem w pamięci gdzie mogłem napisać taką ilość postów.. Poszedłem do tego działu i faktycznie - bingo (nie ma). Przeanalizowałem sobie sytuację i stwierdziłem, że nie wszystkie posty zostały słusznie skasowane. Jak dobrze wiemy pisząc niektóre rzeczy odbiegamy czasami od tematu pierwotnego.

Rozumiem, że porządek na forum to podstawa ale bez przesady. Sam pomysł z dodatkową opcją z odpowiedzią zwrotną uważam za niepotrzebny. Liczę się z pracą zespołu ludzi, którzy czuwają nad porządkiem tej gry czy też forum i tylko w ten sposób zrobilibyśmy im pod górkę a nie w tym rzecz.

Prędzej bym zrobił nową ankietę aby zostały wprowadzone zmiany do regulaminu i podszliwowanie paru jego punktów na mniej restrykcyjne i jaśniej określone a nie ogólnie jak jest do tej pory. Dzięki temu MODki usuwałyby tylko typowy, kompletnie nic nie wnoszący post do danego tematu i odbiegający daleko od przesłania całego działu. Dobrze wiemy, że nie raz na forach ludzie pisali o innych światach i wspominali jakieś tam akcje czy wydarzenia nie związane ze światem, którego dany dział dotyczy - tego typu informacje powinny być na miejscu kasowane bez podania przyczyny...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Pozwólcie, że i ja się wypowiem. Patrząc w tej chwili na ten temat, około 30 % postów można by uznać za spam. Dyskusja tutaj przybrała postać jednego wielkiego combosa aukcyjnego, każdy to przelicytowuje się, ile to razy skasowano mu post bez powiadomienia.
I tak oto z dyskusji o informowaniu o kasacji postów sam spam się zrobił :D.

Docinki docinkami, ale pora na fakty.
Moderatorzy, kasując posty, wypełniają rubrykę "powód usunięcia", lecz żadne wskażniki, że posty są skasowane, nie wyświetlają się użytkownikom i jest to oczywiste.
1) Nie dzieje się tak prawie nigdzie, a na forach, gdzie są takie powiadomienia, obserwuje się wzmożoną (!) aktywność spamerów. To działa w drugą stronę: spamer widząc, że ktoś go próbuje ujarzmić, licytuje się z moderatorem o skuteczność.
2) Na forum regularnie odwiedzanym przez ponad 2 K osób dziennie, włączenie takiej funkcji stanowiłoby ogromny cios dla wydajności: wysłanie raportu o skasowanym poście po jego usunięciu to trzy transakcje: utworzenie wątku PW, wysłanie do niego raportu, usunięcie wiadomości.
3) Za posty jasno i rażąco naruszające regulamin są upomnienia i to wystarczy. Czasami moderator nie ma sumienia dać komuś warna, ale zdarza się, że napisze, co gość zrobił źle w takiej sytuacji. I jest zrozumienie. A jak nie - warn.
4) Obecny system sprawdza się bardzo dobrze i jestem - przynajmniej ja - z niego zadowolony.
5) Co do usuwanych "zgodnych z regulaminem" postów - obserwując niektóre tematy spostrzegłem, że bywają to głównie wspomniane wyżej combosy aukcyjne. Regulamin nie zabrania "licytowania się" z sensem, ale czasami po prostu burzy to przejrzystość tematu. A na przykład w pytaniach temat przejrzysty to: pytanie - rozwinięcie - odpowiedź. Kropka. Na dyskusje czy nawet podziękowania po pół strony i z postami typu "podbijam, też pomogło" nie ma tu miejsca.
 
Status
Zamknięty.
Do góry