Kanał na YT i seria z Plemion :3

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser199823
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser199823

Guest
Witajcie mieszczanie, chciałbym z radością ogłosić powstanie pierwszego odcinka z Plemion na moim kanale, więc seria będzie ciągnięta i na pewno wspomnę co nieco o grze :3.

Link do filmu macie o tutaj:

Jeśli lubicie grać w Plemiona, oglądać let's playerów a jednocześnie, coś tam słyszeliście o anime i mandze to zapraszam bardzo serdecznie do subskrybcji mojego kanału ;3.

Tak więc to tyle, będę tu zostawiał nowe filmu z tej gry <3.
 

Bonnie i Clyde

Łucznik
Wynik reakcji
267
Hej,
Super, że nagrałeś taki materiał i.. fajnie, że znalazłeś w sobie odwagę do kręcenia filmików na YouTube :)
Zwłaszcza na początku wymaga to sporo samozacięcia i otwartości.

Oglądając filmik zauważyłem, że zapewne w Plemiona już grałeś, natomiast tak typowo rekreacyjnie.
Poniżej wypiszę Ci kilka propozycji jak możesz szybko wejść na wyższy poziom "grania w pikiniery":

  1. W Plemionach nie ma limitu ilości ataków jakie możesz wyprowadzić ze swojej wioski. Piszę to ponieważ w 3:46 wyglądałeś na trochę zdziwionego tym, że możesz zaatakować wioski barbarzyńskie dwa razy. Niejednokrotnie gracze robią coś takiego jak farming, czyli wypuszczają niewielką ilość wojska (najczęściej lekką kawalerię na okoliczne wioski co niewielki okres czasu w celu zebrania dodatkowych surowców).
  2. Flaga, którą wybrałeś w 5:59 była słabym wyborem. Czemu? Ponieważ monety możesz wybijać dopiero w Pałacu (https://help.plemiona.pl/wiki/Pałac) do którego jeszcze Ci daleko (Ratusz 20, Kuźnia 20, Rynek 10), a raz wybraną flagę możesz zmienić dopiero po 24 godzinach. Na start najbardziej przydają się flagi wzmacniające Produkcje surowców (ewentualnie w zależności od okolicy Pojemność łupu/Czas rekrutacji jednostek/Siła Obrony).
  3. Brakuje Ci... strategii na początkowy etap gry. Może to tylko moje wrażenie, ale rozbudowujesz wioskę dosyć chaotycznie
    • 4:49 "a, weźmy pięciu zrekrutujmy [pikinierów]"
    • 12:29 "Schowek zbudujmy na razie"
    Polecam Ci poczytanie/oglądnięcie kilku poradników traktujących o tym jak dobrze grać w Plemiona. Ja osobiście na pierwszym etapie gry skupiam się na jak najszybszym zrobieniem wszystkich zadań z samouczka z wyłączeniem "Mobilizacja" i "Struktura Wojsk". Poza samouczkiem jedynie farmię puszczając wojsko po 2 pikomiecze na ataki farmiące.
    Następnie zastanów się przez chwilę jaką ilością czasu dysponujesz i wybierz strategię najlepszą dla siebie.
    Możesz na przykład grać głównie jednostkami offensywnymi (ale wtedy będziesz musiał tym wojskiem uciekać przed atakami i może się zdarzyć, że już na początku gry będziesz musiał klinować ataki / wysyłać kontrę wchodzącą jak najbliżej powrotu wojska do wioski atakera). Możesz też skupić sie na graniu defensywnym. Spowoduje to, że będziesz rozwijać się wolniej, ale będziesz mieć dużo większą szansę przetrwania wchodząc rzadziej na Plemiona.

Jeszcze raz szacunek za to, że złapałeś na tyle dużą zajawkę, że postanowiłeś nagrać materiał. Potraktuj proszę moje propozycje zmian jako rady. Samemu zdecyduj czy, i które z nich chcesz wprowadzić i... z niecierpliwością czekam na następny materiał :)

Pozdro!

PS: Tak mi się jeszcze przypomniało. Jeżeli chcesz zminimalizować szansę na to, że inni gracze będą Ci przeszkadzać w spokojnej rozgrywce pod Let's Play'e polecam granie na serwerze testowym TribalWars (https://tribalwars.works) lub na światach typu Arkadia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry