Jesteś Bogiem

  • Rozpoczynający wątek Trawą Palę Stresy.
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser159420

Guest
Film ogólnie nie zgodny z prawdą (nie mówie, że wszystko zmyślone) co potwierdził nawet sam Fokus. Liczba sezonowych fanów paktofoniki zwiększa się. Ja się nie wybieram.
 

DeletedUser165979

Guest
Mam w planach zobaczyć ten film w kinie.

Zobaczymy jak twórczość PFK została opowiedziana, choć pójdę na ten film jako na wizję reżysera. Pamiętajcie to nie jest dokument! A próba ukazania paru faktów + fikcja jak już podkreślali zarówno Rahim, Fokus, K44 oraz rodzina Magika. Więc jak ktoś odbiera to jako tylko "PRAWDĘ" to wybaczcie, ale nie pogadamy bo nie ma o czym.

Pamiętam jak miesiąc po premierze pierwszej płyty Paktofoniki usłyszałem "Jestem Bogiem" u kuzyna, który zgrywał właśnie kasetę z kasety jako typowy młokos. W dzień znałem cały tekst na pamięć. W niecały weekend całą "Kinematografia" mogłem cytować, chociaż w rymowaniu chłopakom nigdy nikomu nie szło dorównać. Ale te teksty miały wpływ na mnie, a czy innych to sami sobie odpowiedzcie.

Pamiętam także czasy jak biedniejsze społeczeństwo (nie posiadające internetu oraz dostępu do komputera) nagrywało z telewizji (kablowej) kolejne piosenki PFK na magnetofon jak leciała lista przebojów itd.

Takie były czasy, ale to czasy przełomu.

P.S. Nie będę odpowiadał na jakieś post jakiś nastków, co nie pamiętają czasów itd. Pamiętam czasy narodzin HH zanim jeszcze u Nas K44 wydał płytę.
 

DeletedUser165979

Guest
Był już ktoś i jakie wrażenia? Bo ja raczej poczekam na ostatnie seanse, aż grupy dzieciaków już nasycą swoje oczy.
 

Deleted User - 7388697

Guest
Hehhehe, zabawane jest to jak sie wyrazasz o mlodszych fanach pfk, k44. Wyobraz sobie, ze oni zaczynali w podobnym wieku :)

Znajomek montowal trawkę rahowi, w dodatku mial przypał przez jakiegos jego ziomka ;d
 

DeletedUser165979

Guest
Nie mówię o osobach nagrywających/próbujących (Chociaż jak ktoś usłyszał utwór hh i chce tworzyć to lepiej niech skończy. W tym trzeba siedzieć i przetrawić to i owo).
Ale osobach co polecą/zobaczą film, bo był w szkole wypad zamiast lekcji i później będą kozaczyć, że są częścią tej kultury i będą sobie "Plus i minus" ustawiać na dzwonek, aby być cool. A za jakiś czas nie będą pamiętać kto to np. Fokus. Dlatego nie dam tak bezcześcić tej kultury osobom co tylko przez media zainteresowały się tym gatunkiem.

Zrozumiesz to jeśli zrozumiesz czasy lat 90. Wtedy internet nie był tak dla wszystkich. Mieli go bogate snoby. Teraz wchodzisz i masz utwór. Jakby nie patrzeć kradniesz. Ale o tym nikt powie, bo po co? Mniejsza o to.
Kiedyś jak usłyszałeś utwór to oszczędzałeś na kasetę/płytę. A jak bieda piszczała to przegrywało się/nagrywało z telewizji byle mieć i móc cieszyć się polskim hh. Nie mówię nic o obecnym hh i nic do niego nie mam. Ja się wychowałem na old school (starej szkole) wpierw amerykańskiej, później polskiej.

Nie będę mówił głupot, że źle iż powstał taki film. Bardzo dobrze. Ktoś w końcu nie traktuje już hh jako "muzyczkę", a gatunek/kulturę z która utożsamia się wiele osób.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Hehhehe, zabawane jest to jak sie wyrazasz o mlodszych fanach pfk, k44. Wyobraz sobie, ze oni zaczynali w podobnym wieku :)

Znajomek montowal trawkę rahowi, w dodatku mial przypał przez jakiegos jego ziomka ;d

tak tak a ty byłeś na snowboardzie ^
Widzieliście jakie rekordy oglądalności bije film ? Przez 3 dni od premiery 300 tys albo 700 tys go obejrzalo ^
Mialem iśc na premiere ,ale kasy zabardzo nie mialem i odlożylem kino i raczej obejrze film na YT.

Nacomito a ty co kolejny hejterek wyzywasz że ten snnob ten sezonowiec może wyjdź na dworze a nie nonstop hejterka ?
 

DeletedUser165979

Guest
Nikogo nie wzywam, więc sobie nie szukaj interpretacji tam gdzie jej nie ma.
Pisze prawdę odnośnie sezonowców. Prawdziwi, żyjący w tej kulturze pozostaną. Resztą w ciągu paru tygodniu po ostatnim sensie filmu wrócą do tego co robili wcześniej i tyle będzie z ich pasji...
 

DeletedUser

Guest
Byłem na filmie, godny uwagi. Polecam wszystkim ;)

Co do osób które poznały PFK przez ten film to nic nie mam; bo właśnie dzięki Jesteś Bogiem PFK ma wiecej słuchaczy, czy to nie o to chodzi?
Ja PFK już słucham długo, już w 5 kl śpiewałem 'Ja to ja' na szkolnym Idolu ale oczywiście nauczycielkom się nie spodobało.
No nic, dziękuję za uwagę.
 

.JWP.

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
395
ogladalem, nie polecam, nie spodziewalem sie, ze mozna takiego gniota nakrecic.
 
Do góry