Jeśli zostałeś/-aś zablokowany/a

jarq

Killer
Wynik reakcji
36
W tym temacie znajdują się informacje jak postępować w przypadku otrzymania kary (tzw. bana)

Przed napisaniem sprzeciwu, zapoznaj się proszę z moimi zasadami, przyspieszy to weryfikację Twojej sprawy, a więc będzie to z korzyścią i dla mnie i dla Ciebie.

Dlaczego nie możesz po prostu odpisać? Dziennie daję od kilku do kilkudziesięciu banów wypełniając jednocześnie inne obowiązki w teamie, nie mam czasu przedzierać się przez setki nic nie znaczących ticketów. Szanuję Twój czas, proszę, abyś szanował mój.

Czyli co robić:
- po pierwsze dokładnie należy przeczytać powód zablokowania, najlepiej kilka razy a następnie zapoznać się z tabelą kar która znajduje się tutaj
- po drugie nie interesuje mnie to że była zgoda na przejęcie wiosek, wysłanie surowców, ze kolega kończy grę itp. jeśli regulamin został złamany kara jest nieunikniona
- po trzecie jedyną formą kontaktu z administratorem jest "pytanie do administracji" lub napisanie sprzeciwu. Na wiadomości pisane przez forum administrator nie będzie odpowiadał

Jeżeli ban jest czasowy czyli pod powodem zablokowania jest napisane:
"Koniec kary czasowej: dd.mm.rr gg:mm"
+nie piszemy sprzeciwów ponieważ konto zostanie automatycznie odblokowane w podanym czasie.

W przypadku kiedy musisz zaakceptować karę:
+także nie piszemy sprzeciwów ponieważ konto zostanie odblokowane po przebytej karze przez administratora o ile zaakceptowałeś karę
+w przypadku nie akceptowania kary należy zgłosić sprzeciw.
+pamiętaj że jeżeli zaakceptujesz karę po lub w bliskim czasie kiedy konto miało zostać odblokowane administrator ma jeszcze 24 godziny na odblokowanie konta

W pozostałych przypadkach należy:
+ Stawić się do mnie(poprzez napisanie sprzeciwu) w dniu (lub po) daty upływu kary w celu odblokowania konta, odjęcia punktów itp.
+W interesie gracza jest zgłoszenie się do mnie w wyznaczonym dniu, inaczej konto może nie zostać odblokowane i ulec kasacji

Jeśli czas zdjęcia bana przedłuża się nie pisz kolejnych ticketów do administracji, nie przyspieszy to sprawy, a może tylko ją opóźnić, kiedy utonę w natłoku nowych ticketów.


- Zostałem zablokowany za nielegalne komendy
+ Każda osoba, która otrzymała w nielegalnej wymianie jednostki lub atakowała będzie dodatkowo ukarana odjęciem odpowiedniej ilości punktów
+ Musisz zgodzić się na odjęcie punktów karnych. Jeśli tego nie zrobisz Twoje konto nie zostanie odblokowane
+ Możesz przeczytać wykaz nielegalnych komend, czyli kiedy i gdzie miały takowe miejsce. Znajdziesz go w osobnym tickecie.


- Zostałem zablokowany za nielegalne transporty
+ Każda osoba, która otrzymała w nielegalnej wymianie surowce będzie dodatkowo ukarana odjęciem odpowiedniej ilości punktów
+ Musisz zgodzić się na odjęcie punktów karnych. Jeśli tego nie zrobisz Twoje konto nie zostanie odblokowane
+ Możesz przeczytać wykaz nielegalnych transportów, czyli kiedy i gdzie miały takowe miejsce. Znajdziesz go w osobnym tickecie.


- Zostałem zablokowany za multikonto
+ Gracz może wybrać jedno konto, którym będzie chciał dalej grać. Reszta kont podlega kasacji.
+ Kasacja pozostałych multikont poprzedzona 14-dniową blokadą.
+ Próba oszukiwania administracji poprzez tworzenie kolejnych kont w trakcie trwania blokady prowadzi do zablokowania ich wszystkich na świecie, którego blokada dotyczy.
+ W celu odblokowania konta należy napisać zgłoszenie do administracji w ostatnim dniu kary z konta które ma zostać odblokowane.


Ilość punktów do odjęcia
+punkty są liczone na podstawie wzoru który uwzględnia ilość nielegalnie przesłanych surowców, pomocy, wykonanych ataków a także multikont. Więc to ile punktów zostanie Ci odjęte zależy od tego ile nielegalnie wykonałeś komend, przesłałeś ataków czy surowców
+nie ma możliwości negocjowania ilości odjętych punktów, punkty muszą zostać odjęte
+punkty odejmuje się przez cofnięcie rozbudowy budynków.
+ilości punktów do odjęcia za wykroczenia z działów nielegalne transporty i komendy sumują się!
+jeżeli ilość punktów do odjęcia stanowi minimum 70% całkowitej posiadanej liczby punktów to następuje restart konta, czyli grasz od nowa.
+musisz wyrazić zgodę na odjęcie punktów, bez niej nie możemy odblokować konta.


- Zostałem zablokowany za niecenzuralny nick,nazwę wioski, nazwę plemienia, opis
+Zabronione jest używanie wulgaryzmów (również wykropkowanych, przekręconych oraz będącymi wulgaryzmami w językach obcych) w nickach, wiadomościach prywatnych, profilach, nazwach (opisach) wiosek i sojuszy, oraz w każdych innych kontaktach pomiędzy graczami lub graczem a administracją.
+ ban trwa CO NAJMNIEJ jeden dzień
+ jeżeli jest to niecenzuralny nick napisz sprzeciw z propozycją nowego nicka
+ Za przewinienia dotyczące nazwy oraz opisu plemienia banowani są wszyscy założyciele plemienia
+ nazwy jakich użyłeś widzimy naocznie i oceniamy je zgodnie z wewnętrznym regulaminem (http://www.plemiona.pl/rules.php?rule=4).

(pamiętaj, że w tą grę grają osoby nieletnie i Twoje fascynacje słowem kupa itp. nie muszą być przez nie oglądane, jeśli dla Ciebie słowo zajebiście nie jest wulgaryzmem, uwzględnij, że dla innych wręcz przeciwnie i za jego użycie musisz liczyć się z banem)


- Zostałem zablokowany za obrazę
+ jeśli po raz pierwszy Ci się to zdarzyło dostajesz najczęściej ostrzeżenie, chyba, że wypowiedź była wyjątkowo wulgarna i uwłaczająca.
+ nie interesują mnie tłumaczenia typu: on zaczął, to mój brat itp. Każdy gracz zobowiązany jest do zachowania kultury osobistej. Obrazy na moim świecie sprawdzane są obustronnie i jeśli zachodzi taka potrzeba banuję obu graczy. Każdy gracz odpowiada za swoje "grzeszki" i jest z nich sumiennie rozliczany
+ bany za obrazę są odblokowywane automatycznie, więc proszę nie pisać sprzeciwów.


- Zostałem zablokowany za sprzedaż konta
Nie interesują mnie tłumaczenia typu: sprzedaję swój czas itp. Konta w plemiona.pl są własnością plemiona.pl a nie graczy, więc gracze nie mogą odnosić żadnych korzyści materialnych z ich użytkowania.


- Zostałem zablokowany za używanie nielegalnych skryptów
Wszelkiego rodzaju skrypty dające usprawnienia konta premium są surowo zabronione(np: większa mapa, rozwijana lista wiosek, panel skrótów itp.)
- jeśli więc zostałeś zablokowany to nie ma sensu pisać sprzeciwu, najlepiej jak najszybciej odinstalować wszelkie skrypty dające takie uprawnienia.
- tłumaczenia typu "byłem u kolegi i to on miał zainstalowane takie skrypty" lub "na stronie z której je pobrałem pisało że są legalne" nic nie pomogą


WAŻNE
Nie pisz jeśli jesteś pewny swojej winy! To strata czasu..moja i Twoja. Jeśli jednak masz jakieś pytania lub wątpliwości chętnie Ci pomogę i wyjaśnię. Lepiej napisać do mnie przed złamaniem regulaminu z prośbą o wyjaśnienie.

Natomiast jeśli jesteś pewien że jesteś niewinny zawsze możesz się odwołać od decyzji SGO do GA a w ostateczności do egzekutora, jeśli te trzy instancje uznają jednak twoją winę i odrzucą sprzeciw to nie ma sensu dalej się upierać, najlepiej przyjąć karę.


MINIPORADNIK: Jak pisać tickety, by szybko dostać odpowiedź?

1. Jeżeli napiszesz odpowiedź to nie zamykaj tematu, jeśli to zrobisz nie dostaniesz odpowiedzi lub twoje konto nie zostanie odblokowane, ponieważ nie widzimy takich ticketów.
2. W temacie wpisz słowa, które charakteryzują Twój problem, nie pisz: ratunku, pomoc, dgihieughaiughr. to nic mi nie mówi i na taki ticket spojrzę na samym końcu. Jeśli chcesz spytać o pałac napisz: Budowa pałacu, problem ze stworzeniem szlachcica itp.
3. Nie pisz kilku wiadomości pod sobą, daj mi czas na odpowiedź, spędzam, przy kompie dużo czasu, ale czasem śpię, spotykam się z przyjaciółmi itp.
4. Odpowiedzi na większość pytań znajduje się w pomocy w grze i na forum. Na takie tickety odpowiadam na samym końcu lub odsyłam do forum. Zamiast czekać na moją odpowiedź poszukaj jej sam, oszczędzisz swój i mój czas. Jeśli znalazłeś rozwiązanie problemu, zamknij proszę ticket, oszczędzisz mi pracy :) Z góry dziękuję


Dostaję od Was mnóstwo powtarzających się pytań, oto mini FAQ z odpowiedziami na najczęstsze z nich:

1. Jak masz na imię? Możemy się zapoznać, ile masz lat?
Admin, lat tyle co trzeba, nie zawieram znajomości w taki sposób, od 10 lat jestem szczęśliwie zakochany :)
2. Ile dostajesz kasy za pracę w supporcie?
Praca w supporcie jest wolontariatem, nie dostaję za to wynagrodzenia pieniężnego
3. To niesprawiedliwe, że GO grają w plemiona, macie przewagę nad graczami, nie?
Każdy PA/SGO/GO gra tylko na światach, na których nie ma żadnych praw, jest tam zwykłym użytkownikiem i podlega tym samym prawom i regulaminowi, co wszyscy gracze.
4. Skoro nie macie czasu w tym supporcie, to czemu dajecie bany a potem tyle się czeka, W ogóle bany są głupie.
Pamiętaj, ban jest głupi, kiedy Ty go dostajesz, ale pomyśl, co będzie jeśli Twój sąsiad ma multi, oszukuje ile wlezie a potem zabierze Ci wioski, bo dzięki oszustwu będzie miał więcej wojska i surowców, wtedy już ban nie będzie głupi, prawda? Team powstał po to by chronić graczy przed oszustwami i chamstwem. Czasem mamy dużo zgłoszeń i sprawa trwa dłużej, ale to tylko dlatego, że NIE DAJEMY banów przypadkiem, a każde zgłoszenie dokładnie sprawdzamy.
5. Co to są nielegalne komendy.
Są to nielegalne działania wojsk czyli wysłane ataki lub pomoc, w czasie 24 godzin po użyciu jednego łącza, czyli np: ataki pomiędzy graczami z tego samego łącza internetowego, lub atak dwóch graczy z jednego łącza na innego gracza. Zabronione także jest wspólne atakowanie innego gracza ze swojego konta i konta nad którym ma się zastępstwo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry