Jak zaplanować akcję dla całego plemienia używając planera ANIAES

Status
Zamknięty.

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Witam,

w zacnym planerze ANIAES dostępna jest nowa opcja: "Akcje grupowe".

Streszczając opcja ta ułatwia organizowanie akcji dla wielu osób. Jedna osoba (np. administrator plemienia, zarejestrowany na portalu) tworzy na portalu "Akcję grupową" - podając podstawowe dane: termin dojścia ataków, ile ma być zaplanowanych ataków na jeden cel, tzw. magines ataków). Tworzący akcję grupową wskazuje też uczestników spośród innych zarejestrowanych użytkowników (podając nicki używane NA PORTALU - nie w grze). Tylko tworzący może też tworzyć listę celów ataków.

Każdy uczestnik podaje listę swoich źródeł ataków i wsparć.

Na końcu administrator zmienia status akcji z "planowana" na "zatwierdzona" - a planer w tle wykonuje obliczenia. Po zakończeniu obliczeń każdy z uczestników w specjalnej zakładce widzi listę swoich rozkazów.

Ponieważ mam sporo negatywnych doświadczeń z kretami, uprawnienia uczestników do poznania szczegółów akcji zostały mocno ograniczone. Uczestnicy na liście rozkazów początkowo widzą jedynie informacje o wiosce źródłowej, dacie wykonania rozkazu oraz typie rozkazu (atak, fejka, przejęcie, wsparcie, wsparcie pozorowane). Nie widzi też linka, który umożliwia wykonanie rozkazu.
Dopiero w czasie, kiedy rozkaz ma być wykonany uczestnik widzi która wioska jest celem dla danego rozkazu oraz pojawia się link umożliwiający wykonanie (znany z dotychczasowego interface: po kliknięciu gracz jest przenoszony do strony gry, na plac wioski źródłowej, a koordynaty wioski docelowej są uzupełnione automatycznie).


Tyle tytułem przydługawego wstępu.

Teraz po kolei.

Starałem się, żeby było to to maksymalnie intuicyjne, ale zakładam, że przydatnych informacji nigdy za wiele.

Tworzenie "Akcji grupowej"

Po pierwsze trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem portalu.

Po zalogowaniu klikamy w link "Dodaj zawartość" -> "Akcja grupowa" i podajemy dane.

Kryptonim
Wiadomo. Proszę jednak zwrócić uwagę, że kryptonim może być widoczny dla wszystkich użytkowników portalu. Warto w nim pominąć słowa, które będą wskazywały termin, czy atakowanego gracza.

Świat
Należy wybrać świat, na którym akcja ma być wykonywana

Data
Chodzi o termin dochodzenia ofów i fejek, czyli datę, na którą planer ma planować ataki. Data jest wskazywana jako ściśle określony termin: rok, dzień, miesiąc, godzina i minuty. Jeśli akcja ma polegać na dochodzeniu ofów w czasie "od godziny x do godziny y" - użyj opcji "Margines" (czytaj niżej).

Uczestnicy
Należy podać nick użytkowników portalu, którzy mają uczestniczyć w akcji. Każdy z dodanych w tym polu userów otrzyma uprawnienie do dodania listy swoich źródeł ataków, fejek, przejęć, wsparć i wsparć pozornych.
Proszę pamiętać, że jeśli użytkownik tworzący akcję chce wziąć w niej udział, to musi podać w tym polu także swój nick.
Nie musisz wskazywać uczestników. Możesz ten krok pominąć - współplemieńcy mogą samodzielnie zgłosić swój udział w akcji (patrz: "Eksport do forum").

Margines
Margines, to czas w minutach PRZED terminem dojścia ofów (określonym w polu "Data"), w którym ataki również mogą dochodzić. Na pewno wykonanie przez plemię akcji, w której wszystkie ataki i fejki wejdą w jednym momencie na cele robi spore wrażenie na wrogu, ale trzeba być realistą - nie każdy może wykonać swoje rozkazy dokładnie w podanych godzinach. Dlatego koniecznie należy użyć opcji "Margines" i ustawić go na przynajmniej 30 min.

Obliczenia
W tej części zaznacz, jakiego rodzaju obliczenia ma zrobić planer. Możesz tu zdecydować, czy akcja ma polegać wyłącznie na zaplanowaniu i wykonaniu ataków, czy może ataków i fejek, albo ataków, fejek i wsparć - etc.
Typ "wsparcia pozorowane" - to coś podobnego do fejki, czyli np. 1 taran/katapulta wysyłana jako pomoc. Jeśli planujesz ataki, fejki i wsparcia, to atakowany gracz może zauważyć, że na część wiosek idą ataki i wsparcia, a na pozostałe tylko ataki. Może mu to zdradzić, które wioski będą tylko fejkowane. Dlatego planer umożliwia planowanie także takich udawanych, pozorowanych wsparć.

Max obłożenie ataków/fejek na 1 cel
czyli ile ataków/fejek na każdy cel planer ma zaplanować.

Max obłożenie wsparć/wsp.poz na 1 cel
czyli ile wsparć/wsp.poz. planer ma planować na każdy cel.

Typ obliczeń dla ataków i fejek
Jeśli chcesz, żeby jak najwięcej celów zostało zaatakowanych (czyli żeby planer rozłożył równomiernie źródła ataków na podane cele) - wybierz opcję "optimum". Jeśli chcesz zaatakować może nie wszystkie cele, ale za to każdy atakowany cel ma być maksymalnie obłożony atakami - wybierz "maksimum". Przeczytaj też instrukcje na stronie podane przy tym polu.

Typ obliczeń dla wsparć i wsp.poz.
Jak wyżej, ale w odniesieniu do wsparć.

Status akcji
Zostaw na "planowana".



Na końcu wystarczy kliknąć "Zapisz".


Dodawanie celów

Po zapisaniu zobaczysz zakładkę "Cele". Wejdź tam i w kolejnej zakładce "Dodaj" wklej listę celów, zaznaczając jakiego rodzaju rozkazy mają być dla tej listy planowane. Możesz wybrać Atak, Fejka lub Przejęcie.
Nie musisz tutaj podawać, na które wioski mają być planowane wsparcia i wsparcia pozorne, bo to dla planera jest oczywiste: jeśli przy dodawaniu akcji zaznaczono, że mają być planowane ataki, fejki, przejęcia, wsparcia i wsparcia pozorowane - to wsparcia będą planowane wyłącznie dla wiosek, które są celami ataków, a wsparcia pozorowane dla wiosek fejkowanych.


Eksport do forum

Po dodaniu akcji (nawet przed dodaniem celów), możesz wejść w zakładkę "Eksport", skopiować tekst i wkleić na forum. Tekst zawiera podstawowe dane planowanej akcji oraz link, który umożliwia graczom przyłączenie się do niej.
zrzut.png

Po dołączeniu się do akcji kolejnych graczy należy ponownie wejść w zakładkę "Eksport"


Zgłoszenie udziału w akcji

Jeśli wkleisz na forum tekst wyeksportowany z planera, każdy współplemieniec będzie mógł kliknąć w linka "Kliknij tutaj, aby zgłosić swój udział". Dzięki temu stanie się uczestnikiem akcji i będzie mógł dodać swoje źródła ataków/fejek/wsparć...


Dodawanie źródeł

Po dodaniu wszystkich danych przekaż uczestnikom linka do przeglądu akcji. Każdy, kogo wskazano jako "uczestnik" akcji lub kto zgłosił swój udział, będzie widział zakładkę "Źródła", gdzie może podać listy swoich źródeł ataków, fejek, przejęć, wsparć i wsparć pozornych.

WAŻNE! Każdy uczestnik akcji powinien na stronie "Moje konto" -> "Edytuj" podać swoje "okienka czasowe" - dzięki temu planer przy planowaniu akcji dla tego użytkownika pominie godziny, w których gracz nie ma dostępu do konta.


Obliczenia

Aby planer zaczął obliczać rozkazy, należy zmienić status akcji na "zatwierdzona". Przejdź do przeglądu akcji, kliknij "Edytuj" i zmień status.
Po zmianie statusu planer rozpocznie obliczanie rozkazów dla poszczególnych graczy. Obliczenia będą wykonywane partiami, co minutę. W zależności od ilości źródeł i celów może to potrwać do kilku godzin.
Po zakończeniu obliczeń każdy gracz będzie mógł przejrzeć listę swoich rozkazów zaplanowanych w danej akcji.


Wykonywanie akcji

Listę rozkazów zaplanowanych w akcjach grupowych każdy użytkownik portalu znajdzie na stronie "Lista rozkazów w akcjach grupowych".

Aktualne informacje o przebiegu akcji można umieścić na forum. Po zmianie statusu akcji w zakładce "Eksportuj" pojawia się tekst inny, niż gdy akcja ma status "planowana". Ten tekst należy wkleić na forum plemiennym.
Tekst przedstawia podstawowe informacje o akcji oraz aktualizowane na bieżąco informacje o tym, ile rozkazów poszczególni uczestnicy wykonali, a ile pominęli.

Po wklejeniu tekstu na forum pojawia się mniej więcej takie coś:
screen.jpg




Zastrzegam, że
1. planer akcji grupowych jest aktualnie testowany, a kod, który obsługuje tę funkcję ma ponad 2.000 linijek - nie jest możliwe zagwarantowanie, że wszystko działa doskonale. Na pewno jakieś błędy się ujawnią. Proszę o wyrozumiałość. Proszę zgłaszać błędy tutaj, na forum na portalu lub mailem. Z czasem wszystkie usunę.
2. zasadniczo nie ma limitu celów i źródeł, więc praktycznie w planie można uwzględnić dokładnie wszystkie wioski plemienia, ale bądźcie rozsądni, żebyście mi nie zapchali serwera - na razie opcja jest w fazie testów, róbcie proszę średnie akcje (do 5.000 źródeł ataków i powiedzmy 500 celów), jeśli ktoś doda akcję ze zbyt dużą liczbą źródeł i zablokuje serwer, to będę musiał akcję wykluczyć z obliczeń

Przyjemności :)

Cały ten projekt ANIAES powstał dlatego, że jako admin plemienia MORENA! na s42 chciałem oszczędzić czas potrzebny na zaplanowanie akcji. Któregoś razu podjąłem się planowania akcji dla 25 osób. Zajęło mi to 16 godzin. Otrzymałem od graczy listę ofów, po skończeniu pracy przekazałem im listę rozkazów z terminami wysyłki. Doszedłem do wniosku, że to jakaś paranoja poświęcać 16 h na planowanie akcji. Postanowiłem zrobić własny planer, który usprawni planowanie ataków w akcjach plemiennych.
http://planer.aniaes.pl jest urzeczywistnieniem mojego postanowienia sprzed dwóch lat. Dziś akcję dla 25 osób jestem w stanie zaplanować w 30 min, zamiast 16 godzin.
Nie wierzysz? Sprawdź.
W max 10 min podajesz na portalu podstawowe dane akcji. Max 15 min zajmie Ci napisanie na forum plemienia informacji, że akcja została utworzona, że uczestnicy mają podać listy źródeł. Max 5 min zajmie Ci zatwierdzenie akcji i sprawdzenie, czy ataki już zostały zaplanowane.
Najlepsze jest to, że nie ma znaczenia, czy planujesz akcję dla 3, czy 93 osób. Nie ma znaczenia, czy źródeł będzie 10, czy 1.000. Wysiłek Twój i współplemieńców jest ograniczony maksymalnie: dane akcji (data, ilość ofów na cel itd) podajesz raz, współplemieńcy wysyłają listę wiosek raz (nie Tobie na pw, ale wklejają w planerze).

Prościej już się nie da :)
 
Ostatnia edycja:

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Nocny - bardzo cieszę się, że się podoba, ale ostrzegam - ciągle nad nim jeszcze pracuję, dziś wyeliminowałem dwa błędy, które sam zauważyłem.

Najlepiej zróbcie akcję testową - z 5 osób, z 50 celów, z 500 źródeł i zobaczcie jak to w praktyce działa. Mogą się pojawić błędy. Jeśli tak będzie - dajcie proszę znać, usunę.

W akcjach indywidualnych nie ma już żadnych znanych błędów (nikt nie zgłasza nowych), ale tutaj może coś wyskoczyć.

W przyszłości dodam jeszcze export danych do forum plemiennego, które będą się same aktualizowały - skopiujesz z planera tekst, wkleisz na forum ogólnym, a w poście dane będą się aktualizowały same, na bieżąco: będzie lista uczestników z informacją ile ataków dany gracz miał do wysłania, ile już wysłał, oraz ile łącznie było ataków, ale ile już wyszło.

To pomoże trochę zmobilizować do udziału w akcji tych najbardziej lękliwych. W większości plemion jest mała grupka osób, które nie boją się atakować wroga oraz spora grupa takich graczy, którzy po prostu boją się wysyłać ofy na wrogów (boją się odwetu). Używając planera akcji grupowych ci lękliwi będą mogli się przekonać, że nie są sami, nie tylko oni wysyłają, że to naprawdę jest akcja plemienia i że biorą udział w czymś ważnym dla całej społeczności.
Administratorzy natomiast będą mogli na tej podstawie na bieżąco sprawdzać, kto się leni, a kto bierze aktywnie udział w życiu plemienia.

Niestety - ta funkcja będzie dopiero dostępna i to - jak sądzę, nie wcześniej, niż w połowie grudnia.
 
Wynik reakcji
477
Ostatnio jakiś błąd u mnie się pojawił. Po kliknięciu wykonaj attack wyskoczył błąd "Nie możesz wysłać nie swojego rozkazu!". Oto screen:
16778287.png

Oczywiście, problem rozwiązał eksport planów ataków do notatek, i wtedy bezpośrednio mi przenosi do placu, ale mimo wszystko, myślę ze to jako błąd można kwalifikować.

Koleżanka ma to samo, ale poleciłem jej eksport do notatek, i na razie jest dobrze;]
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Jeszcze jedna osoba zgłosiła ten błąd. Już wiem co jest przyczyną. Dziś wieczorem usunę.

Dzięki.


Oki, naprawione :)
 
Ostatnia edycja:

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
działa działa :)


---------
edit

poprawiłem kilka rzeczy, aktualnie przygotowuję wielki test bojowy z moim plemieniem na s42

okazało się, że planer jest mało intuicyjny - ja go znam od poszewki, więc dla mnie wszystko jest jasne, ale są osoby, które mają problemy z ogarnięciem

byłbym wdzięczny za informacje, które pomogą mi ulepszyć planer; spróbujcie użyć i dajcie znać w którym momencie pojawiły się problemy z czytelnością i obsługą
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser162819

Guest
Bawię się tym planerem i jak mam już akcję ustaloną i klikam wykonaj atak,to mnie przenosi do jakiejś wioski,której w ogóle do akcji nie dodawałem.

Źródła i cele wkleiłem ,a potem mi pokazuje ,że mam wysłać 7 ataków tylko ,a ja 14 źródeł wkleiłem.
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
@cojazrobiłem - będzie, może nawet już jutro, postaram się jak najszybciej dodać

@stepchild - sprawdź proszę wszystko jeszcze raz, planer przy planowaniu akcji bierze pod uwagę tylko te źródła i cele, które dodajesz; sam nie zmienia listy źródeł, nie ma takiej opcji

zaplanowanych ataków może być mniej, niż źródeł, być może nie mieszczą się w okienkach/marginesie
 

DeletedUser150331

Guest
A to dzięki , przetestuje i ocenie :)

Ogl nie rozkminiłem go jeszcze bo ja w takich sprawach strasznie marny jestem ale jestem dobrej myśli że mi się uda :)

A jak nie to tylko ja żałować będe :)
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Świat 73 dodany. Teraz trzeba poczekać, aż planer zaktualizuje informacje z serwera plemion. Możliwe, że jutro wieczorem będzie działać, ale najpewniej dopiero w poniedziałek
 

DeletedUser176752

Guest
nie działa mi dodawanie nowych źródeł własnych ani celów, wyświetla się informacja o dodaniu ich, ale potem w zakładce ich nie ma ( chodzi o planner wieloosobowy) s 72
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Jeśli wyświetla się informacja, że źródła lub cele zostały dodane, to na pewno tak jest. Po dodaniu źródeł przejdź do odpowiedniej zakładki i tam je znajdziesz.
 

DeletedUser156889

Guest
@kors4r, Podziwiam, że chce Ci się to ciągnąć ;]

ps: jak "współpraca" z inno?
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
@kors4r, Podziwiam, że chce Ci się to ciągnąć ;]

:) ja czasem też się sobie dziwię :)

ps: jak "współpraca" z inno?

chyba nie łapię tego komunikatu między wierszami :)
jeśli dobrze rozumiem, a rozumiem dosłownie, to współpracy jako takiej nie ma; niemniej - support nie robi nic, żeby mnie zniechęcić, więc złego słowa nie mogę powiedzieć; planer został zatwierdzony i umieszczono link w skryptotece, skrypty też przeszły normalną procedurę - grzech narzekać na inno, czy support :)

co u Ciebie? pypłasz się jeszcze skryptami? co z tym Twoim portalem? ruszyłeś? ruszasz? mogę jakoś pomóc? dasz mi te skrypty? :D :D
 

DeletedUser156889

Guest
co u Ciebie? pypłasz się jeszcze skryptami? co z tym Twoim portalem? ruszyłeś? ruszasz? mogę jakoś pomóc? dasz mi te skrypty? :D :D

Generalnie plemiona już dawno sobie odpuściłem ze skryptami włącznie. Gołym okiem widać, że polski support nie ma żadnej siły przebicia u Niemców, więc tym bardziej nie zamierzam tracić swojego cennego czasu dla organizacji która tego nie chce ;]

Ruszać z portalem dla kilku osób też nie ma sensu, więc pewnie jeszcze chwile pomędrkuje i wyślę Ci wszystko ;]
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Generalnie plemiona już dawno sobie odpuściłem ze skryptami włącznie. Gołym okiem widać, że polski support nie ma żadnej siły przebicia u Niemców, więc tym bardziej nie zamierzam tracić swojego cennego czasu dla organizacji która tego nie chce ;]

Ruszać z portalem dla kilku osób też nie ma sensu, więc pewnie jeszcze chwile pomędrkuje i wyślę Ci wszystko ;]

Rozumiem. Mnie trochę piórka opadły, ale to raczej dlatego, że mam mniej czasu na planer. Ja jakoś na support nie mogę ostatnio narzekać. Oni robią swoje, ja swoje i jakoś to się kręci :)

Chętnie przytulę Twoje skrypty, choć też nie wiem kiedy uda mi się je "wdrożyć". Ale czy kogoś czas goni? :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry