Inwentarz - ułożenie bonusów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser160901
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser160901

Guest
W inwentarzu czesc bonusow jest "w rozsypce" - np wojenny wysilek czy rekruter mam oddalone od siebie (odzielone innymi rodzajami, i czesto wyswietlaja sie na drugiej albo i trzeciej stronie), inne jak np. wzmocnienie budowy jest okej, tzn po kolei brazowy, srebrny, zloty i dopiero nastepne rodzaje. Czy to jakis blad u mnie, czy to w jakiej sa kolejnosci zalezy od czegos innego niz rodzaj - czas zdobycia? bo alfabetycznie na pewno nie.
Mozna to jakos uporzadkowac ? albo najlepiej dac taka opcje ze kazdy bonus jest jak plik w katalogu, ze sam sobie ukladam kolejnosc, np po co mi manuskrypty na samym poczatku i tak kozystam z nich bedac w panelu rycerza, a nie z inwentarza
 

DeletedUser

Guest
Jest to ułożone/uporządkowane po identyfikatorach bonusów. Ułożenie alfabetyczne mija się z celem, ponieważ są też inne wersje językowe gry. Dodatkowo nad boxem z inwentarzem masz do wyboru jedną z 4 kategorii (Premium/Surowce/Nagrody/Manuskrypty) oraz wyszukiwanie za pomocą tekstu.
 

DeletedUser160901

Guest
jesli tak jest, to sa w tym bledy, jak inaczej wyjasnic wzmocnienie szlachcica zloty - pozycja 2, srebrny pozycja 34, brazowy pozycja 35 ? zamiast pokolei jeden po drugim braz, srebro, zloto.
A co ma wersja jezykowa do sortowania alfabetycznego ?
 

DeletedUser

Guest
"Jesli tak jest, to sa w tym bledy, jak inaczej wyjasnic wzmocnienie szlachcica zloty - pozycja 2, srebrny pozycja 34, brazowy pozycja 35 ? zamiast pokolei jeden po drugim braz, srebro, zloto."

Można wyjaśnić to mniej więcej tak: kolejność wprowadzania przedmiotów.

"A co ma wersja jezykowa do sortowania alfabetycznego ?"

Że przedmioty dla serwera mają nazwę postaci "item_XXXX" gdzie pod XXXX kryje się ID przedmiotu. Dopiero potem jest nakładana nakładka językowa.
 

DeletedUser160901

Guest
dobra, ja tam hakerem nie jestem, ale rozumiem ze ta nazwa "dla serwera" jest raz nadana i niezmienialna po wsze czasy, tak ? nie chodzi mi o szczegoly techniczne, tylko o efekt koncowy, tzn przedmioty tego samego rodzaju powinny byc obok siebie, a najlepiej z opcja do samodzielnego ukladania w inwentarzu, taka propozycja.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
A za tym, że brązowe i srebrne czasem znajdują się dalej, tkwi taka ciekawostka, że niektóre "złote" przedmioty (żeby nie szukać daleko - np. kufer wojenny) istniały w grze wcześniej, tyle że jako pojedyńcze itemy (bez stopni). Dopiero później, wskutek startów eventów i/lub decyzji kierownictwa produktu doszło do rozdziału ich na trzy poziomy, z których brązowy i srebrny mają mniejsze zdolności niż pierwowzór. A że przedmioty z raz nadanym ID nie mogą mieć go nadanego ponownie (jak wyobrażacie sobie zmianę ID przedmiotu u kilku milionów graczy różnych wersji językowych w każdym inwentarzu z osobna? :D ) podczas gdy wyższe o jeden numery były już zajęte innymi przedmiotami, to te późniejsze niejako "wyrzucono" na wyższe miejsca na liście ;)
 
Do góry