• Rundy Szybkich zostaly na czas nieokreślony odwołane, więcej szczegolow pod tym linkiem!

Informacje odnośnie funkcjonowania tego działu

Status
Zamknięty.

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.065
Drodzy Gracze,

od dłuższego czasu w dyskusji na temat konfiguracji kolejnych światów pojawiają się głosy, że chcielibyście mieć większy wpływ na parametry pojawiające się na nowych serwerach.
Jako że "vox populi vox dei" oddajemy w Wasze ręce dział, w którym będą pojawiać się ankiety dotyczące Waszych pomysłów na kolejne światy.

Z góry uprzedzam jednak o paru zastrzeżeniach:

1. Póki co zaczniemy skromnie, od światów parzystych (bez funkcji Premium), bo to one budzą zawsze największe emocje i kłótnie. Oczywiście nie wykluczamy rozszerzenia ankiet także na światy nieparzyste (z funkcjami Premium).

2. Ankiety będą nieregularne i mogą dotyczyć rozmaitych obszarów gry. Przy niektórych światach możemy Wam zaproponować wybór spośród gotowych już konfiguracji (czyli np. 3 kompletne zestawy parametrów do wyboru), przy innych możemy spytać Was o 2-3 wybrane parametry, przy innych takich ankiet może być kilkanaście lub (dla odmiany) 0.
Zatem nie obiecujemy, że takie ankiety będą pojawiać się za każdym razem, ani też ilu parametrów będą dotyczyć.

3. Zastrzegamy sobie, że ankiety mają charakter poglądowy i nie gwarantujemy, że ich wyniki zostaną wprowadzone w życie. Będziemy się starać by tak było, ale nie możemy tego obiecać w każdym pojedynczym przypadku. Przede wszystkim ze względów technicznych, gdyby okazało się, że różne ankiety (trwające w tym samym czasie) zakończyły się wynikami, których jednoczesne wprowadzenie jest niemożliwe, czy przynajmniej niepożądane (jak np. połączenie 3 poziomów technologii i świata z łucznikami).

4. Głosy oddawane w ankietach będą jawne (czyli widać będzie kto na jaką opcję głosował), aby zapewnić transparentność wyników. Zastrzegamy sobie prawo do weryfikacji wyników w przypadku dostrzeżenia rażących nieprawidłowości w procesie głosowania (np. nagłe pojawienie się fake kont zarejestrowanych tylko po to, by przeważyć wyniki na korzyść konkretnego rozwiązania).

Jeszcze kwestia merytoryczna odnośnie liczenia głosów:

Czasem w ankietach pojawiać się będzie informacja typu "opcja X żeby mogła wygrać, musi zebrać min. 50% głosów". Będzie to spowodowane sposobem tworzenia ankiety, w której np. mogłoby się pojawić pytanie: "Jaki system rycerza?"
I odpowiedzi:
- brak
- obecny, 1 na gracza
- obecny, wielu na gracza
Czyli de facto byłoby to połączenie dwóch ankiet:
1. "Czy ma być rycerz"? TAK/NIE
2. "Jeśli TAK to jaki?"
Dlatego w takiej sytuacji opcja "brak" potrzebowałaby 50% do wygrania. Jeśli miałaby mniej, to uznajemy że wygrywa opcja "TAK" i głosowanie dotyczy wyboru jego parametrów, a nie jego obecności.

Jak to będzie działało w rzeczywistości? Przekonamy się niebawem... już niedługo spodziewajcie się nieśmiałych pytań odnośnie świata 176!

Wasz Plemiona Team
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry