historia polskich plemion

  • Rozpoczynający wątek Kermitto vel Puszek
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser187065

Guest
Możesz o menelach z s32 filmik zrobić :p bo.mi się jakoś ostatnio nie chce częściowo ta ekipa z s32 gra teraz na s86
 

poxop

Szlachcic
Wynik reakcji
3.117
1 sprawa - w tle znowu troja i 300 :D masakra
2 sprawa - czyste statystyki? bez sensu, z kilku powodow :

raz - to tylko liczby i czym dluzej grasz tym masz ich wiecej, to nie znaczy, ze jestes najlepszym agresorem, bo ktos moze grac np. 2 lata na swiecie i trzymac caly czas agro jako naprawde dobry agresor, a po jego skonczeniu gry wskoczy ktos inny kto byl slabszy, ale poprostu konto jest dalej ciagniete
dwa - wlasnie ciagniete... czesto konta zmieniaja wlasciciela po KILKA razy w trakcie gry :) szczegolnie na starych swiatach, wiec to znowu sztuczne utrzymywanie agresora, bo na koncie gra kilka osob w ciagu roku i znowu pokazuje to, ze to tylko liczba nabijana popzrez ciagniecie gry

tyle chyba :)
 

DeletedUser147486

Guest
Wchodząc w temat "historia polskich plemion" spodziewałem się czegoś bardziej ambitnego niż wstawianie gołych statystyk, które tak naprawdę są zależne od wielu czynników i wcale nie określają kto jest lepszym, a kto gorszym agresorem :)

Nudyy :p
 

DeletedUser162365

Guest
Punkty RA nie mają nic do sporu "kto jest lepszy".

Też potrafię rekrutować 1000 offów i wysyłać je na wioski wroga nabijając to RA, np. tak jak robisz to Ty zieloniasty.
Więc tym filmem nie zabłysnąłeś.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
a będzie ranking ludzi którzy rozwinęli najwięcej barbek ?
 

DeletedUser

Guest
Witam ponownie,

przede wszystkim odnoszę wrażenie, że niektórym tutaj wypowiadającym się gwiazdorom inicjatywa nie przypada do gustu z tego powodu, że nie zostaliście umieszczeni na liście:p
podjąłem próbę usystematyzowania wyników, jakie osiągali gracze na polskich serwerach, nawet supportowi pomysł się spodobał, ponieważ jeden z adminów taką inicjatywę zarzucił. Praca nie jest łatwa już przez sam fakt, że jest ogrom materiału do przerobienia.

Co do zarzutów merytorycznych to uznaję za trafne, że gracze na koncie się mogli zmieniać i w oczywisty sposób mogło mieć to wpływ na statystyki. Jednak tego nigdy nikt nie jest w stanie zbadać, nie znamy tożsamości graczy kryjących się za nickami i nie ma opcji, żeby kontrolować, kto i kiedy gra na jakimś koncie, więc błąd z tego wynikający trzeba przyjąć jako rzecz, z którą trzeba się pogodzić.

Wziąłem pod uwagę Ranking Agresora, ponieważ no cóż, jak sama nazwa wskazuje, szereguje agresorów od najlepszego do najgorszego. Taką definicję przyjęła gra i idę tym tropem w swoim filmie. Chciałem rzeczywiście wziąć pod uwagę czas rozgrywki i wyliczyć RA w odniesieniu do jakiejś jednostki czasowej, ale z przyczyn matematycznych takie wyliczenie również premiuje graczy grających długo/dłużej. Kolejnym pomysłem było stworzenie rankingu, który obejmowałby najlepsze wyniki po jakimś czasie np roku/2latach itp, ale przy takim założeniu byłbym na 1 miejscu i byłoby wielkie oburzenie, że robię coś, żeby wypromować siebie haha
zanim pohejtujecie ten fragment powiem, że mój wynik z s78 będzie za max miesiąc wyższy niż top 1 RA na s70, a s78 wystartował rok po s70... Oczywiście ustawienia są identyczne w punktach, które mogą mieć wpływ na prędkość rozwoju konta.

a to, czy każdy potrafi zrekrutować XXX OFFów i nimi atakować?
No jak właśnie widać nie każdy:p zwłaszcza Ty zaremb, graliśmy razem na dwóch światach i na żadnym nie widziałem Cię choćby w pobliżu topki. Może top100, ale to taki Twój max:p
dlatego gracze na filmie z najwyższymi RA w historii zasługują na duży szacunek i uważam, że są najlepszymi agresorami.

Pozdro.

P.S. Na szczególną uwagę zasługuje plemię MENELE, które ma sporo przedstawicieli w topce i zdecydowanie najwyższe RA plemienne w stosunku do czasu gry (mimo że również premiuje ich tutaj czas gry:p)
Oczywiście przykro mi, że to nie Wasze plemiona, ale mam nadzieję, że potraficie zdobyć się na odrobinę obiektywizmu:p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Adeq x Atak

Szlachcic
Wynik reakcji
1.407
Zenada,trzeba by tytul tego zmienic,bo nie jest to zwiazane z historia polskich plemion ,tylko jakies wybrane rankingi agresora,zachwalajacego samego siebie.
 

DeletedUser

Guest
Z czasem będą kolejne filmy na inne tematy.
W zestawieniu nie ma ani mnie, ani nikogo ze znajomych mi graczy, co więc w nim jest nieobiektywnego?
Według Ciebie najwyższe rankingi agresora w historii plemion to nie jest historia plemion?:p

Jeszcze dodatkowa myśl w/s punktów agresji.
Aby dojść na takie poziomy jakie są pokazane na filmie trzeba było wziąć udział pewnie w około 100+ akcjach aktywnie. Jak pewnie każdy się zgodzi aktywność i regularność to cechy na plemionach najważniejsze, dzięki nim gracze osiągają topki rankingów, a plemiona wygrywają wojny i serwery. Nie rozumiem, dlaczego powinniśmy premiować bohaterów kilku akcji? Ranking odzwierciedla całokształt, efekt i wynik czyjejś pracy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

poxop

Szlachcic
Wynik reakcji
3.117
widze, ze ciezko przyjmujesz krytyke do siebie :) nigdzie nie napisalem, ze chcialbym tam byc - bo jestem raczej przecietnym agresorem, top 20 agro to moj max, wiec co swiat jest conajmniej 20 osob lepszych odemnie - to kilkaset w plemionach, a to sporo.
poprostu uwazam, ze pisanie o kims najlepszy agresor przez pryzmat ciagniecia konta jest bezsensowne i tak tez wyrazilem moja opinie, to wszystko.
No, ale skoro uwazasz, to za atak - coz... najwyrazniej nie oczekujesz opinii, tylko pochwal :)
 

Deleted User - 698773783

Guest
Najwieksze RA plemiene to ma moje kochane 1331 a nie jakies Menele :D W plemieniu bez fuzji w skladzie przynajmniej 50-60 osobowym grajacym na kilka frontow pierwotny sklad utrzymuje sie gora do 2 w niektorych przypadkach 3 lat - potem aby poprawic aktywnosc trzeba sie fuzjowac. Dla mnie wlasnie 2 - 3 lata to jest etap do ktorego porownania sa adekwatne do sily danego plemienia.
Do tego predkosc swiata - gracz grajacy na predkosci 1 nigdy nie bedzie mial wiekszego RA od gracza ktory gra z predkoscia 2. Juz by lepiej bylo gdyby powstaly rankingi wg predkosci swiatow - tak samo plemion. Ameryki nie odkrylem ale tak jest.

Mozna sobie porownywac swiaty ale musza byc do siebie w miare pdobne dajmy na to jedne z nacjciekawszych i najlepiej obsadzonych gdzie bylo bite mega RA czyli swiaty 25,36 i 49 - identyczna predkosc(1.6) i predkosc jednostek( 0625) . Sa przedwojenne strony gdzie mozna sprawdzic jak sobie te plemiona radzily w RA czy RO do tego tw maps i naliczenie wszystkich statystyk po nie wiem do roku czasu od chwili rozpoczecia - dajmy na to
dokladny rok od rozpoczecia gry:
Top1 s25 1331 po roku czasu 230mln pkt - 50k wiosek - RA iles tam, RO iles tam
Top1 36 PAN po roku czasu 210mln pkt - 25k wiosek - RA iles tam , RO iles tam
Top1 49 KZD po roku czasu 230mln pkt 26k wiosek RA RO i tak dalej i tak dalej

Dalej znajdz jakies topowe plemiona ktore graly na predkosci 1 nie wiem GTW,HEG,KZD i sobie prownj :)
To takie loo tez nie ma pewnosici 100% ze ktos jest lepszy ale lepsze takie cos niz sztuczne robienie z plemion kozakow na FO :D a 80% osob nawet plemienia na oczy nie widzialo :) A co do twoich Meneli to powiem tak - nie znam dobrze tego plemienia ale przy predkosci 2 HRN na s47 w 3 lata nabil 18.5 mld w RA a Menele w 6 lat na s32 20 mld :D To tyle :)

Co do Gehenny to Widze graczy z APK czy WD wiec potencjal napewno jest ogromny - RA tez bardzo dobre ale wstrzymam sie jeszcze z opinia ,ze to mega PRO plemie :) chociaz do czasu jak trafi na jakiegos innego topa.
Dla mnie RA graczy nie robi tak duzego wrazenia ale plemienia juz tak - to duzo mowi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser162365

Guest
a to, czy każdy potrafi zrekrutować XXX OFFów i nimi atakować?
No jak właśnie widać nie każdy:p zwłaszcza Ty zaremb, graliśmy razem na dwóch światach i na żadnym nie widziałem Cię choćby w pobliżu topki. Może top100, ale to taki Twój max:p
dlatego gracze na filmie z najwyższymi RA w historii zasługują na duży szacunek i uważam, że są najlepszymi agresorami.

Tak żabciu... Wmawiaj swoje ego do głowy :p Nigdy nie miałem zamiaru wejść z RA do topki.
Na 58 wybacz ale owale Twoje stwierdzenie. Byłem w top55 a to już powyżej Twoje oczekiwania..haha
Ja jestem słaby, słabeusz nie mam porównania do Cb i Twoich osiągnięć.
Haha beka na maksa.

I nadal uważam, że nabijanie RA nie świadczy o klasie zawodnika a o ilość posiadających offów, położeniu ich wysyłaniu i czynnikowi ile dany X gracz ich posiada.

Mając 1000 offów na 1300 wiosek nie problem ich nabić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
MoSSu ma rację:p
po prostu takie staty niewiele mówią.
Pierwszy problem to zmiany właściciela, zasty, etc - więc Staty dla kont są raczej humorystyczne. Oczywiście nie zawsze ale tego sie nie sprawdzi:p. Dlatego pewnie lepiej liczyć staty RA dla plemion (pokazujące jak całe plemię walczyło).
I tu pojawia się kolejny problem
- szybkość świata
- ustawienia (farmienie kościoły morale etc)
- czas gry ( nie każde plemię zaczyna od początku:p)

Te obecne staty można podziwiać z tego względu, że są najwieksze, wysłano najwięcej ataków, które ubiły najwięcej wojsk:p RA nie odda ani umiejętności agresora ani umiejętności obrońcy, który "obrywał od niego"

czy wg Was serio można byłoby to "obiektywnie" zmierzyć? :p

może
[RA * (1/prędkość świata)] / czas gry w dniach
I otrzymalibyśmy jakiś wskaźnik "dziennego przyrostu" RA w stosunku do prędkości świata :p
Tu pojawia sie kolejny problem. Wiadmo kto gra X lat ma gorzej niż ktoś kto grał rok dwa. Chociaż... akcje są większe, chociaż w sumie też cechą "Agresywnego" i dobrego plemienia powinno być szybkie zamknięcie świata - i znowu ustawienia świata.

Więc życzę Wam powodzenia w stworzeniu czegoś mega obiektywnego ^^
 

DeletedUser

Guest
Jeśli chodzi o kościoły to tutaj trzeba byłoby rozróżnić jeszcze jedną kwestię...
Walka po stronie obrońcy bez wiary.

Część graczy może tak nabijać nienaturalnie wysokie RA na atak, ale raz może to być efekt pracy agresora (usunięcie wiary), a innym razem po prostu jakiś noob nie stawia w ogóle kościołów i niszczy mu się całe wojsko na koncie bez wiary.

Te wszystkie aspekty są nie do zbadania, niemożliwe do uwzględnienia, sorry:p
 

snip0r

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
226
Lidzba RA plemion w głównej mierze zależy od ilości graczy w plemieniu. Dlatego najlepszym sposobem ocenienia potencjału ofensywnego plemienia jest ilość graczy w ranku RA w top20, ewentualnie w top100. Ten wskaźnik najlepiej określa potencjał ofensywny plemienia.
Bardzo ciekawą metodą określenia jakości plemienia jest również podzielenie wyniku RA plemienia na ilość wiosek jakim dysponuje dane plemię- określa to współczynnik ile nabija się średnio RA na jedną wioskę w plemieniu.

W rankach indywidualnych, wszystko zależy od ratio poszczególnego gracza jak i sytuacji plemienia i frontu. Są gracze którzy grają przy ratio 1;1 a i tacy ktorzy mają 1:3- stosunek offa na deffa. Kermitto vel Puszek jakie posiadasz ratio?

Tak kilka ciekawostek, być może rekordów.
Moje plemię na S37 topkę w rankingu RA zdobyło w pierwszym tygodniu gry na świecie i po 40 miesiącach skończyło świat z topką RA. W międzyczasie mieliśmy może jedną tygodniową przerwę gdy spadliśmy na top2.
Na S62 po pół roku gry na świecie w top20 graczy RA mieliśmy 19 swoich przedstawicieli. Gdy skończyliśmy świat to w top13 RA było 10 osób które grały na S37.
 
Status
Zamknięty.
Do góry