[Pasek] Hermitowskie Notatki

Dyskusja w 'Skrypty do paska skrótów' rozpoczęta przez użytkownika jarq, 9. Sty 2019.

Poleć tę stronę

1. jarq

jarq Killer Plemiona Team Opiekun Projektu

Docenione treści:
    6
    Zapraszam do dyskusji.

2. reviv4L

reviv4L Miecznik

Docenione treści:
    105
    Witam. Skrypt bardzo mi się spodobał, tylko jest w nim jedna wada. Otóż notatkując wioski wyświetla także stan wojska w mojej wiosce. Czy da się to jakoś wyłączyć? Bardzo irytujące, bo psuje zamysł notatki.
    @Hermitowski

3. krul lasu

krul lasu Ciężki Kawalerzysta

Docenione treści:
    565
    +1 dla pana wyżej, żyjemy w erze kretów i w sumie dobrze by było gdyby była możliwość pozbycia się tego ;)

4. Hermitowski

Hermitowski Pomocna Dłoń Pomocna Dłoń

Docenione treści:
    47
    Jak najbardziej da się tego pozbyć :) można ręcznie edytować, można skryptu nie używać albo napisać własny

Gawryluk lubi to.
  5. Turgsmen

Turgsmen Miecznik

Docenione treści:
    1
    Bry bry,
    od wczoraj mam komunikat
    Kod:
    Error: Nie udało się załadować czasu rekrutowania jednostek

Error: Nie udało się załadować czasu rekrutowania jednostek
        at Object.init (https://media.innogamescdn.com/com_DS_PL/skrypty/HermitowskieNotatki.js?_=1550918962137:42:27)
        at ExecuteScript.GetWorldInfo.then.worldInfo (https://media.innogamescdn.com/com_DS_PL/skrypty/HermitowskieNotatki.js?_=1550918962137:711:26)
    Kilka osób w plemieniu wspominało, że też ma ten problem.

6. Hermitowski

Docenione treści:
    47
    Światy o nietypowej konfiguracji nie są jeszcze dobrze wspierane. Typowe powinny działać, czyli komplet jednostek (z łucznikami), prędkość 1.6. Możesz sprawdzić czy na innych światach problem występuje?

7. Turgsmen

Turgsmen Miecznik

Docenione treści:
    1
    135 nie działa
    138 nie działa

Last edited: 23. Lut 2019
  8. Turgsmen

Turgsmen Miecznik

Docenione treści:
    1
    W sumie czemu prędkość 1.6 jest "typowa"?

Czy na nietypowych światach skrypt będzie działał w najbliższym czasie?

9. Hermitowski

Docenione treści:
    47
    "W sumie czemu prędkość 1.6 jest "typowa"?'

Skrypt powstawał i był testowany na świecie z taką prędkością. W dodatku konfiguracja świata była bez milisekund z pełnymi jednostkami. Więc na innych światach może po prostu nie działać, bo było coś czego nie wziąłem pod uwagę. Przykładowo nagłówek "Pierwszy kościół 1 | SIM NaNK" na światach bez kompletu jednostek.

"Czy na nietypowych światach skrypt będzie działał w najbliższym czasie?"
    Nie

10. Turgsmen

Turgsmen Miecznik

Docenione treści:
    1
    Już pięknie działa na 135

Dziękujemy :D

11. -Bloody Bunny x3

-Bloody Bunny x3 Ciężki Kawalerzysta

Docenione treści:
    1.769
    Dałoby radę usunąć spoiler w najnowszym raporcie? Z telefonu trochę marnuje się czasu by w każdej wiosce kliknąć spoiler by zobaczyć co tam właściwie było.

12. Hermitowski

Docenione treści:
    47
    TypeError: def[0].rows[0].cells[1].children[0] is undefined

get_context@https://media.innogamescdn.com/com_DS_PL/skrypty/HermitowskieNotatki.js?_=1558780335888:254:33
    init@https://media.innogamescdn.com/com_DS_PL/skrypty/HermitowskieNotatki.js?_=1558780335888:175:29
    ExecuteScript/<@https://media.innogamescdn.com/com_DS_PL/skrypty/HermitowskieNotatki.js?_=1558780335888:720:29

13. PabloCanaletto

PabloCanaletto Pikinier

Docenione treści:
    6
    Zauważyłem, że jak nie widać jednostek przeciwnika to skrypt opisuje wioskę jako "Pusta". To dość mylące.

Fajnie też by było, jakby skrypt zawsze wpisywał poziom muru w tytule spoilera, a nie tylko gdy był on burzony. I wieża/kościół też by się przydały.

Mam też taki jeden raport, który generuje jakiś błąd i nie chce się dodać w notatce. Cała formuła się tworzy: link do symulatora, ta ukryta na biało liczba, różowy piękny podpis itd. Tylko nie ma spoilera z raportem. Oczywiście to powoduje, że nie można dodawać też kolejnych raportów, bo skrypt ma problem z odczytaniem istniejącej notatki. Musiałem skasować notatkę ręcznie i teraz mogę inne rapki do wioski dodawać, ale ten pierwszy dalej się nie chce dodać.

A tak w ogóle to skrypt jest zajebisty i nic nie musisz robić. :D

14. Hermitowski

Docenione treści:
    47
    "Zauważyłem, że jak nie widać jednostek przeciwnika to skrypt opisuje wioskę jako "Pusta". To dość mylące."
    w jakim sensie nie widzi?

"Fajnie też by było, jakby skrypt zawsze wpisywał poziom muru w tytule spoilera, a nie tylko gdy był on burzony. I wieża/kościół też by się przydały."
    Kościół pojawia się informacjach o wiosce. Nie w informacjach o raporcie, Co do wieży, to nawet nie jest rozważane, bo jeszcze się nie grałem na świecie z tą modyfikacją.

"Mam też taki jeden raport, który generuje jakiś błąd i nie chce się dodać w notatce. Cała formuła się tworzy: link do symulatora, ta ukryta na biało liczba, różowy piękny podpis itd. Tylko nie ma spoilera z raportem. Oczywiście to powoduje, że nie można dodawać też kolejnych raportów, bo skrypt ma problem z odczytaniem istniejącej notatki. Musiałem skasować notatkę ręcznie i teraz mogę inne rapki do wioski dodawać, ale ten pierwszy dalej się nie chce dodać."
    Jak masz ten raport, to prosiłbym o przesłanie mi go (pl137/pl141). Jak nie jest to możliwe to zapisanie strony jako html i podrzucenie mi jej jakoś. Ewentualnie jakieś screeny. Jak jest to stosunkowo stary raport, to nie pokazywanie go w notatkach wioski jest zachowaniem celowym.

15. PabloCanaletto

PabloCanaletto Pikinier

Docenione treści:
    6
    "Żaden żołnierz nie wrócił żywy. Nie można ustalić żadnych informacji o wielkości wojsk przeciwnika." - coś takiego się czasem w raportach wyświetla zamiast jednostek rpzeciwnika, a Twój skrypt w tytule spoilera wpisuje wtedy "pusta".

Kościoła nie zaobserwowałem, bo nie grałem z kościołem jeszcze, ale wieża to podobny koncept i warto taką informację zamieścić u góry koło typu wioski :)

Co do murka, to bym go widział...
    No nic, i tak jest zajebiście ;)

Link do ściągnięcia zapisanej strony raportu
    Generuje on mi taką notatkę:
    Kod:
    DEFF | SIM [url=game.php?village=2865&screen=place&mode=sim&moral=100&luck=-25&belief_def=on&belief_att=on&simulate=1&def_wall=20&att_axe=6000&att_light=3000&att_ram=242&def_spear=3000&def_sword=3000&def_knight=1]6.00K[/url] | [color=#F5EDDA]699724113[/color]

<<<[b][size=20][color=#fa0fc0]HermitowskieNotatki <3<3<3[/color][/size][/b]>>>
    A przy próbie dodania następnego raportu wyświetla się
    Muszę skasować całą notatkę i wtedy mogę dodawać inne raporty, ale ten pierwszy raport nie.

Last edited: 2. Cze 2019
  16. Hermitowski

Docenione treści:
    47
    "Żaden żołnierz nie wrócił żywy. Nie można ustalić żadnych informacji o wielkości wojsk przeciwnika." - coś takiego się czasem w raportach wyświetla zamiast jednostek rpzeciwnika, a Twój skrypt w tytule spoilera wpisuje wtedy "pusta"."

U mnie w tym przypadku wyskakuje powiadomienie, że dany raport nic nie wnosi. A nawet jak go dodasz, to jest bez żadnych danych, tak jak na screenshocie poniżej.
    https://imgur.com/a/vV69n8j

Co do raportu, jest on dość stary. Skrypt powinien zaktualizować metadane wioski, ale raportu w notatki nie wrzuci. Małą poprawkę zgłosiłem, aby nie było tego błędu.

17. Hermitowski

Docenione treści:
    47
    Weszła mała aktualizacja. Powinno teraz nie wywalać tego błędu. @PabloCanaletto daj znać czy problem wciąż występuje.

Last edited: 4. Cze 2019
  18. PabloCanaletto

PabloCanaletto Pikinier

Docenione treści:
    6
    Jest ok :D

Ale napotkałem inny błąd - jak mam raport przesłany od innego gracza z jego ataku na jakąś wioskę, która później została podbita. Wtedy prawidłowo wyświetla "docelowa wioska zmieniła właściciela", ale kasuje raport i już go w ogóle nie mam. Najfajniej, gdyby skrypt pytał mnie, czy dodać notatkę, czy nie. Np okno z informacją w stylu:
    No i przede wszystkim ten błąd, że kasuje raport.

19. Hermitowski

Docenione treści:
    47
    Skrypt wyciąga obecny kontekst (czy raport z obrony czy z ataku) na podstawie nicku gracza/gracza forwardującego maila i szuka tego samego nicku w jednej ze stron raportu.

Jeżeli przykładowo masz raport z ataku, gdzie wchodzisz w wioskę offem, wybijasz resztki wojsk. Wioska w międzyczasie została podbita. Próba dodania raportu, krzyknie właśnie tą informację i usunie raport, bo po prostu nic on nie wnosi (to nie bug, to feature). Nic nie wnosi, bo w pewnym momencie dana wioska była pusta, aby mogła zostać przejęta.

20. Uxie

Uxie Chłop

Docenione treści:
    0